kızlar antibiyotik bebiş için zararlı degil mi

S

sekreter18282

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sekreter18282
doktorum grip oldugum için bana antibiyotik verdi ona göre kullanmamda sakınca yokmuş ama ben yinede korkuyorum ve kullanmıyorum ve hala gripten kurtulamadım ayrıca hap içmekten de nefret ediyorum vitamin haplarını bile içecegim zaman düşünüyorum sizin haplarla aranız nasıl..........

çok zor durumda değilsen canım kullanma canım.antibiyotik birde ağır bi ilaç biliyorsun..

bende çok tiksindim ilaçlardan.3aydan beri biri bitiyor diğeri veriliyor.ne yapalım bebişlerimiz için...

kullanmamak için elimden geleni yapıyorum daha hiç içmedim..ama bir sürü vitamin hapı var onlarıda içemiyorum daha bir kutusunu bile bitiremedim anlayacagın haplarla başım acayip dertte

kaçıncı ayındasın sen....ama arkadaşım ilaçlarını düzenli alman lazım.

artık 12 haftaya girdik canım..biliyorum haklısın ama içemiyorum ki cok zor bir şey gercekten

benimde yarın 12.haftam olacak...benimkiler iki kat sorumluluk ikizler

evet canım senin işin daha zor ve ayrıca ikiye katlanmış mutluluk demek bence hareketlerini hissetmeye başladıgında düşünsene ikisinin de aynı anda tekme attıklarını ne güzel ya...sana rahat vermez o afacanlar

canım valla ben folik asit dışında hap almıyorum.3 günden beri bir baş ağrısı çekiyorum dayanamıyorum ama yine de ağrı kesici almadım.çok zorlanmadıkça hap almamaya çalış ve dr nin bebek için verdiği hapları saati saatine iç bence

merhaba ben aralık annesiyim allah nasip ederse.:emir_bebek:
kasım annelerine göz atarken gördüm.
bende 1 haftadır gribim öksürük ateş sanki karda yatmışım.kafamçokkarıştı
buna rağmen ateş düşürücü bile içmedim.sakın içme canım.
meyve sularıylageçirmeye çalışıyorum
eeeeeee anne olmak kolay degilsırnaşık şey

merhaba ben aralık annesiyim allah nasip ederse.:emir_bebek:
kasım annelerine göz atarken gördüm.
bende 1 haftadır gribim öksürük ateş sanki karda yatmışım.kafamçokkarıştı
buna rağmen ateş düşürücü bile içmedim.sakın içme canım.
meyve sularıylageçirmeye çalışıyorum
eeeeeee anne olmak kolay degilsırnaşık şey

evet haklısın bende bitki cayları meyve suları ile ayakta durmaya calışıyorum herşey minik bebişlerimiz içim

Arkadaslar lutfen yanlış bilgi vermeyelim birbirimize oyle degil mi? Ne demek ilaç içme sen eni iyisi....
Hasta olan arkadasların bebege de aynı mikrobu gecirecegini dusunursek gerekli durumlarda antibiyotigin de faydalarını anlamıs olacagız.
Oncelikle kafadan ilaç tabii ki içemeyiz. Tabii ki bir KBB uzmanına gitmeli ve grip ile ilgili detayları incelemeliyiz. Bir bogaz kultur yaptırmali ve de kan tahlili yapilmali. Netrofil veCPA gibi degerler bakildiginda kanda mikrobik bir durum varsa bu bebege zarar vereceginden antibiyotigin zararları dusunulmez ve 2-3 adet zararsız antibiyotik kullanabilirler. (Ornegin: Alfasilin vs.)
oyle durumlarda muhakkak içtigimiz antibiyotigi de jinekologumuza danısarak içememizde de fayda vardır.
Hepinize sevgiler

Arkadaslar lutfen yanlış bilgi vermeyelim birbirimize oyle degil mi? Ne demek ilaç içme sen eni iyisi....
Hasta olan arkadasların bebege de aynı mikrobu gecirecegini dusunursek gerekli durumlarda antibiyotigin de faydalarını anlamıs olacagız.
Oncelikle kafadan ilaç tabii ki içemeyiz. Tabii ki bir KBB uzmanına gitmeli ve grip ile ilgili detayları incelemeliyiz. Bir bogaz kultur yaptırmali ve de kan tahlili yapilmali. Netrofil veCPA gibi degerler bakildiginda kanda mikrobik bir durum varsa bu bebege zarar vereceginden antibiyotigin zararları dusunulmez ve 2-3 adet zararsız antibiyotik kullanabilirler. (Ornegin: Alfasilin vs.)
oyle durumlarda muhakkak içtigimiz antibiyotigi de jinekologumuza danısarak içememizde de fayda vardır.
Hepinize sevgiler

kesinlikle sana katılıyorum.benim de idrar yolu iltihabım vardı.dr aksef adı bir antibiyotik verdi sabah akşam olmak üzere 5 günlük bir süreyle kullanmamı söyledi.önce tereddütte kaldım.ama sonra öğrendimki bu iltihap ilerleyip başka sorunlara yol açabiliyor.bu konularda dr umuza güvenmeliyiz bence.eğer antibiyotiği jinekoloğun verdiyse mutlaka kullan.ya da jinekoloğuna sorup kullan.sağlıklı hamilelik ve sağlıklı bebişler nasip etsin rabbim hepimizeeeee...a.s.

kesinlikle sana katılıyorum.benim de idrar yolu iltihabım vardı.dr aksef adı bir antibiyotik verdi sabah akşam olmak üzere 5 günlük bir süreyle kullanmamı söyledi.önce tereddütte kaldım.ama sonra öğrendimki bu iltihap ilerleyip başka sorunlara yol açabiliyor.bu konularda dr umuza güvenmeliyiz bence.eğer antibiyotiği jinekoloğun verdiyse mutlaka kullan.ya da jinekoloğuna sorup kullan.sağlıklı hamilelik ve sağlıklı bebişler nasip etsin rabbim hepimizeeeee...a.s.

ya benm doktorum benden bazı tahliller istedi.karın ağrım cok vardı onun için.idrar yollarımda iltihap çıktı ama doktor kesinlikle hap veremem bebeğe zararlı olur sadece bol su iç dedi.bende öyle yaptım ama inanın adet agrısı gibi ağrı çektim :bbo: kafam cok karıştı şuan bişi yok gerçi ama ben o ağrıları boşuna mı çektim :1shok:

a.s.a.s.bebegım 7 haftalıkken cok agır oksurukle bırlıkte 1 hafta grıp gecırdım ama ne oksuruktu gece 3 de kalkıp agrıdan oksurukten hungur hungur agladıgımı bılıyorum
dr um mınoset verdı banamısın demedı 2 gun kullandım gecmedı
tekrar aradım mıkrobun bebege gecmesınden korkuyorum dedı amoklavın verdı onuda 2 gun kullandım bırde perebron surup kullandım amoklavınle bırlıkte zar zor gectı
hastalıktan 10 gun sonra fılan hafıf lekelenmelerım oldu hemen gıttım meger bebegımın 8 bucuk haftalıkken kalbı durmus yaklasık 10 gun falan hıcbısey hıssetmeden kalmıs ıcımde ve aldılar kurtajla
sımdı 2 dusuk oldugu ıcın test yapcaz onu beklıyorum
bebegım hengı sebepten kalbı durdu bılemıyorum
ama hastalıgım cok sıddetlıydı ona baglıyorum.antibiyotık olmasada o mıkrop muhakkaka bebegıme gecer bır sekılde kalbı dururdu dıyorum cunku yasadıgımı kendım bılıyorum
allah sıfa versın dıyorum son olaraksenağlama

o bastakı cıccekler nıye cıktı anlamadım:bbo:

a.s.a.s.bebegım 7 haftalıkken cok agır oksurukle bırlıkte 1 hafta grıp gecırdım ama ne oksuruktu gece 3 de kalkıp agrıdan oksurukten hungur hungur agladıgımı bılıyorum
dr um mınoset verdı banamısın demedı 2 gun kullandım gecmedı
tekrar aradım mıkrobun bebege gecmesınden korkuyorum dedı amoklavın verdı onuda 2 gun kullandım bırde perebron surup kullandım amoklavınle bırlıkte zar zor gectı
hastalıktan 10 gun sonra fılan hafıf lekelenmelerım oldu hemen gıttım meger bebegımın 8 bucuk haftalıkken kalbı durmus yaklasık 10 gun falan hıcbısey hıssetmeden kalmıs ıcımde ve aldılar kurtajla
sımdı 2 dusuk oldugu ıcın test yapcaz onu beklıyorum
bebegım hengı sebepten kalbı durdu bılemıyorum
ama hastalıgım cok sıddetlıydı ona baglıyorum.antibiyotık olmasada o mıkrop muhakkaka bebegıme gecer bır sekılde kalbı dururdu dıyorum cunku yasadıgımı kendım bılıyorum
allah sıfa versın dıyorum son olaraksenağlama

canım benim ya çok üzüldüm.ne denir ki böyle durumda allah sabır ve şifa versin sana.test yaptır sonucunu bizimle paylaşırsın.çok üzüldüm tekrar :1no2:

antibiyotiği bırakın dokdor bir yakınımın 1 yaşındaki geceleri uyumayan bebişine atarax vermiş duyunca şok oldum sizler böyle bişey duydunuzmu ? bence sakıncalı

antibiyotiği bırakın dokdor bir yakınımın 1 yaşındaki geceleri uyumayan bebişine atarax vermiş duyunca şok oldum sizler böyle bişey duydunuzmu ? bence sakıncalı

inanmıorm yaa :1shok: olur mu öyle şey.inş arkdasın da vermemiştir bebeğe.uyuyamazsa rezene cayı verılır bebeği rahatlatsın die ataraxı ilk defa duygum.gebertirim o doktoru ben :kızgın:

--------------------------------------------------------------------------------

Kategori : ÇOCUK PSİKOLOJİSİ
25 aylık bir kız bir erkek ikizlerim var. Kızımız doğduğu zamandan beri uyku problemi çekiyor. Ancak şu aralar doruğa tırmandı. Uykuya oldukça geç dalıyor ve yattıktan birkaç saat sonra bir ağlamayla uyanıyor, evde çığlık çığlığa bağırıyor, kucağına alan kişiyi itiyor, tekmeliyor, ne yaptığını bilmiyor, çok agresif davranışlar içinde. Uzun süre de tekrar uyumuyor, yanımıza alıyoruz yatmıyor yoksa. Gündüz de çok sinirli yemeğini yemiyor, herşeyi eliyle itiyor, sakinleştiremiyoruz. Onun bu halini gören oğlumuz da normalde çok uslu bir çocukken onun yaptıklarının aynısını yapmaya başlıyor, çok perişan oluyoruz. Atarax vermemizin bir sakıncası olur mu? Ne kadar verebiliriz? Ve ya başka ne yapabiliriz? Yanıtınız çok önemli, Şimdiden teşekkür ederiz

Cevaplayan: Uzm.Dr. Osman YAĞMUR Tarih: 23.01.2008 15:KK23:17
Cevap:

atarax bir kaç gün deneyin ama çocuk psikiyatrisi desteği almanız iyi olacaktır

bakın netten buna benzer bir soruya dokdorun verdiği cevabakafamçokkarıştı

X