Düşük Riski Ne Zaman Geçer???

tutkuum

Guru
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2008
36
0
Kızlar ben bugün 8.haftaya girdim (tüp bebekle) bu düşük riski beni çok korkutuyor çok zor sahip oldugumuz için çok korkuyorum hangi haftadan sonra düşük riski gidiyor?benim sadece belim ağrıyo biraz onun dışında kasıklarıma ağrı giriyo sizinde böylemi kızlar

düşük riski ilk 3 ay devam eder ama gebeliğin her döneminde erken doğum riskinde olacak .Gebeliğin kıymetli bir gebelik gebelik biliyorsun bu yüzden yapman gereken çok kendini yormamak ve uzun süre ayakta kalmamak.İlaçlarını aksatmamanda gerekiyor.Olağan durumlar dan biri de eğer kanama şeklinde akıntın olursa ki bu çok önemli hemen doktorun ile irtibata geçmelisin

çok saol yeşimpat elimden geldiği kadar dikkat etmeye çalışıyorum bide hani derlerya sakınılan göze çöp batar buda korkutuyor insanı :bbo:

Canım allahın izniyle bu ilk 3 ayı atlatıcaksın allahın izniyle.
Doktorlar tüpbebek diye düşük riski fazla demiyorlar.rahime yerleştirilen bebek tutunduktan sonra aynı normal gebelik oluyormuş.İçini ferah allaha emanetsiniz siza.s.

ikl 4ay dikkat edilmesi gerekiyor canım........

çok saol yeşimpat elimden geldiği kadar dikkat etmeye çalışıyorum bide hani derlerya sakınılan göze çöp batar buda korkutuyor insanı :bbo:

Sen rahat ol zaten elinden geldiğince özen gösteriyorsundur di mi? Umarım Allah doya doya koklamayı ve kucağına almayı nasip eder

Canım 13. haftaya kadar dikkat etmen gerekiyor.....Özellikle ağır kaldırmayacaksın, yere çok eğilmeyeceksin,yüseklere uzanmayacaksın ,maydanoz,çiğ et(salam sosis sucuk)kesinlikle yemiyceksin (toksoplazmaya neden oluyomuş)hayvan tüylerinden uzak durucaksın (özellikle kediden)....vs...Doktorun bana özellikle söylediği şeyler bunlar ...Bende tüp bebek hamilesiyim yaklaşık 5 aylık oldu ama hala dikkat ediyorum yorucu işler yapmıyorum erken doğum riskiyle karşılaşmamak için....Endişe etme ama ilk üç ayı atlattıktan sonra dahada rahatlıyor insan ....Allah yardımcımız olsun hepimizin bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alamayı nasip etsin inşallah.....

Kızlar ben bugün 8.haftaya girdim (tüp bebekle) bu düşük riski beni çok korkutuyor çok zor sahip oldugumuz için çok korkuyorum hangi haftadan sonra düşük riski gidiyor?benim sadece belim ağrıyo biraz onun dışında kasıklarıma ağrı giriyo sizinde böylemi kızlar

Bende tüp bebek tedavisi ile 8.5 haftalık hamileyim aynı endişeleri bende hissediyorum.Hatta pazartesiden beri işime dönmek zorunda kaldım izinler raporlar bitti endişeleniyorum iş yerinde ister istemez hareketlerim daha fazla ama allaha emanet ediyorum bebeklerimi inşallah korur ve bana bağışlar başka şansımızda yok sadece dr ların önerilerine her noktasına kadar uymak kalıyor bize. Sağlıklı bebeklerimize inşallah kavuşuruz.

benim hamilelik devam ederken ne kanama, ne akıntı oldu birden kanama başladı dr. gittiğimde düşük yapıyorsun dedi, o sıra taşınma teleşımız vardı, stresten düşmüş dedi dr

1.trimester sonuna kadar dikkat etmelisin 12.haftadan sonra daha rahat olursun için rahat olsun kendi kendini devamlı huzursuz etme, bebişinide aynızamnda:))))

Canım 13. haftaya kadar dikkat etmen gerekiyor.....Özellikle ağır kaldırmayacaksın, yere çok eğilmeyeceksin,yüseklere uzanmayacaksın ,maydanoz,çiğ et(salam sosis sucuk)kesinlikle yemiyceksin (toksoplazmaya neden oluyomuş)hayvan tüylerinden uzak durucaksın (özellikle kediden)....vs...Doktorun bana özellikle söylediği şeyler bunlar ...Bende tüp bebek hamilesiyim yaklaşık 5 aylık oldu ama hala dikkat ediyorum yorucu işler yapmıyorum erken doğum riskiyle karşılaşmamak için....Endişe etme ama ilk üç ayı atlattıktan sonra dahada rahatlıyor insan ....Allah yardımcımız olsun hepimizin bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alamayı nasip etsin inşallah.....

bana doktorum yükseğe uzanma dedi ama ben sucuk salam sosisi bilmiyodum ve 2 defa sucuk yedim gerçi pişmişti ama başka yapmamam gereken bişeyler varmı canım ya çok teşekkürler verdiğin bilgiler için.

canim agır is yapma kendini fazla yorma hicbirsey olmaz bebisine
valla bizim temizlikci dogurana kadar ise dewam etti birsey olmadi
Allah onalri koruyor!Benim de tup bebekti ve ben d ecok korkuyordum ama simdi dusunuyorumda bosuna stres yapmisim:)
kolay bir hamilelik diliyorum sanaaa

Ek olarak sıcak banyo yapmamak gerekiyor.Sevgili tutkum doktorumun söylediği şey şu.Dikkatli ol,yatma ağırlıklı dinlen vs.Ama şunu da unutma eğer bebek düşecekse pamuklara da sarsan düşer.

tutkuum düşük riski 12. haftaya kadar devam eder onun için ağır işler yapma bol bol yat dinlen ve ayağının altınada yastık koy........

dusuk rıskı herzamam var umarım karsılasmazsın arkadasların dedıgı gıbı bıraz daa dıkkat et sag salım kucagınada alırsın inş

merhaba kızlar.n 6 haftalık hamileyim.ultrasonda gözükmeyen ama vajinal yolla bakıldığında görüldü bebğim kalp atışlarını gördüm.ama 1 ahftadır çok sık olmasada kanamam var.düşük riski dedi doktorum.çok korkuyorum.nezaman geçer sizcee:KK43::KK58:

merhaba kızlar.n 6 haftalık hamileyim.ultrasonda gözükmeyen ama vajinal yolla bakıldığında görüldü bebğim kalp atışlarını gördüm.ama 1 ahftadır çok sık olmasada kanamam var.düşük riski dedi doktorum.çok korkuyorum.nezaman geçer sizcee:KK43::KK58:

canım ilk gebeliğimde aşırı kanama ve el kadar parçalar düşmesiyle doktora gittim acil olarak doktor düşük tehlikemin son haddede olduğunu söledi ve ilaçlar verdi yasaklarda şunlardı eğer kanaman var ve doktorun düşük olabilir dediyse sakın hafife alma ssana verdiği ilaçları eksiksiz kullan artı sıcak su ile banyo yapma mümkünse 3 ayın en azından doldurana kadar fazla banyo ya girme artı ayağının altına yastık koyuıp yat fazla iş yapma sonra yırtığın benimki gibi büyürse kanaman çoğalır kanaman çoğalırsa eğer düşükte yapabilirsin doktor bütün herşeyi yasaklaya bilirde ben 3 ay yemeğimi bile eşim tepsiyle yatağıma getirdi öle yedim doktor sofraya felan oturmayı yasakladı yemek yapmak felanda yasaktı bir soğan dorıcak kadar bile ayakta durmak yasaktı o yüzden yırtık çoğalmadan şen fazla yorulmaktan kaçın sitrestende unutma asla sıcak su yok vücuduna

Son düzenleme:
Yaa bilip bilmeden yorum yapanlara uyuz oluyorum dusuk riski bebek 500 gr olana kadar devam eder bu demek oluyorki 5. Ayin sonunda dusuk tehliken tamamen bitmis olur ama ozamanda erken dogum riski baslar cok dikkat etmek lazm.

X