Boş gebelik nedeniyle kürtaj olunca...

defne/oxgxuz

sana emanetiz Allah'ım
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2008
150
13
bundan bi buçuk ay önce adet günüme 1-2 gün kala eczaneden gebelik testi aldım; ikinci çizgi soluk çıktı, ertesi gün denedim tekrar; aynı. sonra kanda baktıralım dedik 110 du. doktora gittik; "takip gerekiyor iki günde bir ikiye katlamalı kan değerin" dedi. biz iki gün sonra yaptırdık tahlili katlamadı, ardından biçok kez daha yaptırdık bi ümit katlar diye.... hani ilk bebek ya endişeleniyo insan....artış vardı ama 2ye katlamıyordu. sonra bi başka doktora gittik; doktor muayene etti usgde kese göründü ve biz çok sevindik,5 haftalıktı, neyse ki dış gebelik şüphesi ortadan kalkmıştı. 5 gün sonra gittik yine kese orda bu sefer 5+2 haftalık, şaşırdık. tabi gördük ya keseyi artık hcg baktırmıyoruz. sonra bi 5 gün sonra yine gittik 5+5 haftalık, korktuk. kese yeterince büyümüyordu. sonra bi başka doktora gittik bi iki gün içinde ve boş gebelik.... yarım saat içinde gene anestezi ile her şey temizlendi. ben çok ağladım....
çıkarılacak ders: bir sonraki gebeliğimde bu kadar ümitlenmeyeceğim ve tarama testleri bitene kadar kimseye gebeliğimi söylemeyeceğim.
sonuç: iyiyim, toparlıyorum, rejimdeyim :))))

Canım çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda hayırlısıyla tekrar hamiş kalıp sağlıklı bir hamilelik geçirirsin a.s

canım çok geçmiş olsun ben de boş gebeliği 2 kez yaşadım biri kendiliğinden düştü kocaman kese bi yumruğum kadar vardı.diğerini kürtajla aldılar.bende kese hızla büyüyo ama embriyo içinde oluşmuyodu.rabbim tekrarını yaşatmasın dilerim

defne inanmıyorum ya nerdeyse aynı zamanlarda aynı şeyi yaşamışız
bende 3 nisanda aynı sebeble kürtaj oldum benimde ilk gebeliğimdi ve aşırı istiyordum bende inanılmaz ağladım çıbanlar çıktı vücudumda ilk defa
ama daha iyiceyim zaman geçiyor neyse ki
deli gibi adet olmayı bekliyorum çalışmalara başlamak için

arkadaşlar geçmiş olsun.bende altı haftalık hamileyim.keseyi gördük.cuma günü tekrar doktora gidecem.bende çok korkuyorum boş gebelikten.dört defa beta hcg baktırdım hepsindede ikiye katlamıştı.yinede içimde bir korku var.ultrasyonda görünceye kadar bir belirti vermiyormu?

nehircim sanırım bi belirti vermiyor yani bende vermemişti
dr bende öyle gün aşırı hcg falan istemedi ama 2-3 günde 1 ultrasonda baktı ve 7+4günlükken de görülmeyince maalesef kürtaj oldum
ama çok da iyi bilmesemde sanırım 6+5 günlükken görülmesi gerekiyormuş
ama sen içini ferah tut cnm yaaa o kadar iyi biliyorum ki o günler hiç geçmiyorrrr

defnecim bu arada dr un sana ne kadar korun dedi
folit asit içmeye devam ediyormusun
benim dr um 2 ay korun dedi ve folik aside devam dedi
ama ben ilk adetten sonra çalışmalara başlamak istiyorum çünkü çok ama çok istiyorum

bundan bi buçuk ay önce adet günüme 1-2 gün kala eczaneden gebelik testi aldım; ikinci çizgi soluk çıktı, ertesi gün denedim tekrar; aynı. sonra kanda baktıralım dedik 110 du. doktora gittik; "takip gerekiyor iki günde bir ikiye katlamalı kan değerin" dedi. biz iki gün sonra yaptırdık tahlili katlamadı, ardından biçok kez daha yaptırdık bi ümit katlar diye.... hani ilk bebek ya endişeleniyo insan....artış vardı ama 2ye katlamıyordu. sonra bi başka doktora gittik; doktor muayene etti usgde kese göründü ve biz çok sevindik,5 haftalıktı, neyse ki dış gebelik şüphesi ortadan kalkmıştı. 5 gün sonra gittik yine kese orda bu sefer 5+2 haftalık, şaşırdık. tabi gördük ya keseyi artık hcg baktırmıyoruz. sonra bi 5 gün sonra yine gittik 5+5 haftalık, korktuk. kese yeterince büyümüyordu. sonra bi başka doktora gittik bi iki gün içinde ve boş gebelik.... yarım saat içinde gene anestezi ile her şey temizlendi. ben çok ağladım....
çıkarılacak ders: bir sonraki gebeliğimde bu kadar ümitlenmeyeceğim ve tarama testleri bitene kadar kimseye gebeliğimi söylemeyeceğim.
sonuç: iyiyim, toparlıyorum, rejimdeyim :))))

hikayemiz tipanip ayni cikardigim ders ve sonucta bende iyiyim tparladim ve rejimdeyim!!!:emir_bebek:Allah birdahakini saglikli versin insallah ikimizede!!!

mehay merhaba sen ne zaman kürtaj oldu cnm
kaç aydır korunuyorsun ya da
çok zor ya değil mi arkadaşlar özellikle de ilk gebelikse ve de çok beklenmişse
güzelle allahım bize ve hiç kimseye yaşatmasın inşallah

canim ben doktorumun verdigi hapla dusuk yaptim benim 8.5 haftalik olmustu eger bunla dusmezse kurtaj yapicaz dediler neyseki dustu ama cok aci cektim....bana korun demedi daha sonrasinda korunmadim ama 4 aydir hala bekliyorum..benim asilamayla olmustu zaten 3. asilamamdi bu ay 6. asilamayi oldum sonuc bekliyorum.. insallah bu ay olur 5 senedir bekliyorum bu bebegi!!!

nehircim sanırım bi belirti vermiyor yani bende vermemişti
dr bende öyle gün aşırı hcg falan istemedi ama 2-3 günde 1 ultrasonda baktı ve 7+4günlükken de görülmeyince maalesef kürtaj oldum
ama çok da iyi bilmesemde sanırım 6+5 günlükken görülmesi gerekiyormuş
ama sen içini ferah tut cnm yaaa o kadar iyi biliyorum ki o günler hiç geçmiyorrrr

benimki şuan 6+2 günlük inşalah cuma günü bir sorun çıkmaz.ben bundan 3 ay önce düşük yaptım.18 hafta bitmişti.o yüzden sürekli bir korku var içimde vallaha psikolojim bozuldu.bundada baştan beri problemli gidiyor.beklediğim adet günümde lekelendim.iki gün sonra kanamam oldu.çok yoğun bir şekilde iki üç gün devam etti.düşük yaptım zannettim.çünkü lekelendiğim gün kanda pozitif çıkmıştı.o kadar kanamadan sonra tekrar kanda baktırdım değerleri düşük beklerken yükselmiş.değerler ikiye katlandığı halde doktorum dış gebelikten şüphelendi.bir hafta boyunca onun sitresini yaşadım.bir kaç gün önce keseyi gördüm rahatladım.ama hamilelikte stres hiç bitmiyor.çünkü birinci yaptığım düşük beni çok etkiledi.allahım olmayan herkese nasip etsin.içinde bir can taşıdığını bilmek o kadar güzel bir duygu ki allahım o güzel duyguyu herkese yaşatsın.

canım inan yaznını okurken kendimi gördüm.gecen yaz adetime iki gun kala nerdeyse 4 tane test harcadım.hepside silik çıktı.doktor kan testini nde takişp etmemiz gerekiyor dedi.5 haftalıkken kese göründü.biraz sevindim.tabi boş gebelik nedir bilmiyorum kese görününce herseyi normal sandım.herkese söyledim hamileyim diye .haftaya tekrar gel dedi.nerdeyse 8 hafta olana kadar gittim.doktora beklesem olmazmı belki kalbi atar dedim.ama maalesef kesenin boyuda küçülmeye başlamıştı.8 hafta 3 günlükken kürtajla alındı.o gün bu gündür asla ultrasonda bebegin herseyini görene kadar kimseye söylememeye karar verdim.seni çok iyi anlıyorum canım arkafdaşım umarım bunu tekrar yasamayız.

canım inan yaznını okurken kendimi gördüm.gecen yaz adetime iki gun kala nerdeyse 4 tane test harcadım.hepside silik çıktı.doktor kan testini nde takişp etmemiz gerekiyor dedi.5 haftalıkken kese göründü.biraz sevindim.tabi boş gebelik nedir bilmiyorum kese görününce herseyi normal sandım.herkese söyledim hamileyim diye .haftaya tekrar gel dedi.nerdeyse 8 hafta olana kadar gittim.doktora beklesem olmazmı belki kalbi atar dedim.ama maalesef kesenin boyuda küçülmeye başlamıştı.8 hafta 3 günlükken kürtajla alındı.o gün bu gündür asla ultrasonda bebegin herseyini görene kadar kimseye söylememeye karar verdim.seni çok iyi anlıyorum canım arkafdaşım umarım bunu tekrar yasamayız.

canım yaaaaaaaaaaaa
eğer adın dilekse adaşım canı arkadaşım
nasılda aynı şeyi yaşamışız yaaaa
çok acı çok
en çok korktuğum da tekrar hamile kalabilmek için beklemek
işte beklemek ölüm gibi

canim ben doktorumun verdigi hapla dusuk yaptim benim 8.5 haftalik olmustu eger bunla dusmezse kurtaj yapicaz dediler neyseki dustu ama cok aci cektim....bana korun demedi daha sonrasinda korunmadim ama 4 aydir hala bekliyorum..benim asilamayla olmustu zaten 3. asilamamdi bu ay 6. asilamayi oldum sonuc bekliyorum.. insallah bu ay olur 5 senedir bekliyorum bu bebegi!!!

valla söyliyecek bir şey bulamıyorummmmmmmmmmmm
cidden çok üzüldüm
neler yaşamışsın öyle yaaaa
maşallah çok güçlüsün
inşallah bu sefer sağlıklısı hayırlısı gelicek canım yaaa
sonucu ne zamana alıcaksın
inş.haykıracaksın burdan herkese güzel haberi

benimki şuan 6+2 günlük inşalah cuma günü bir sorun çıkmaz.ben bundan 3 ay önce düşük yaptım.18 hafta bitmişti.o yüzden sürekli bir korku var içimde vallaha psikolojim bozuldu.bundada baştan beri problemli gidiyor.beklediğim adet günümde lekelendim.iki gün sonra kanamam oldu.çok yoğun bir şekilde iki üç gün devam etti.düşük yaptım zannettim.çünkü lekelendiğim gün kanda pozitif çıkmıştı.o kadar kanamadan sonra tekrar kanda baktırdım değerleri düşük beklerken yükselmiş.değerler ikiye katlandığı halde doktorum dış gebelikten şüphelendi.bir hafta boyunca onun sitresini yaşadım.bir kaç gün önce keseyi gördüm rahatladım.ama hamilelikte stres hiç bitmiyor.çünkü birinci yaptığım düşük beni çok etkiledi.allahım olmayan herkese nasip etsin.içinde bir can taşıdığını bilmek o kadar güzel bir duygu ki allahım o güzel duyguyu herkese yaşatsın.

kesnlikle çok haklısın nehircim
hamile kalınca strest çok daha fazla oluyor
kalbim ve dualrım seninle
ne olur bizi habersiz bırakma
ne zaman gidiceksin bir daha dr a

canım benim de ilk gebeliğim boştu kese var bebek yok seni çok iyi anlıyorum kromozonlardan kaynaklanan ya da geç döllenmeden kaynaklanan bişey bu canını sıkma ikinci defa hamiş olduğunda belki böyle bir durum olmaz

benim de hikayem sizlerinkine çok benzer. daha önce başka başlıklarda da anlatmıştım. 2 ay kadar önce boş gebelikten dolayı düşük yaptım. kürtaj olmadım. 10 gün boyunca çok kanamam ve ağrım oldu. hem fiziksel olarak hemde ruhsal olarak çok yıpranıyor insan heleki çok istenilen ve beklenen bir bebekse acısı çok daha fazla oluyor. bizim gibi her iki tarafta da sorun olduğunda insan daha bir ümitsizliğe kapılıyor. benim doktorum korunmana gerek yok dedi. çünkü cimbomlu arkadaşımın dediği gibi hemen olmadığını bildiği için belki. bebek aspirini ve folik asit kullanıyorum. boş gebelik genelde tekrarlayan bir durum değilmiş o ayki yumurta veya spermlerin kaliteli olmamasından kaynaklanıyormuş. ben de pko dan dolayı yumurtlama problemi de var zaten. o yüzden moralim iyi değil. yani her ay normal olarak yumurta oluşturan ve çatlama sorunu olmayanlar hemen gebe kalabilir tabi. ama ben de elimden geleni yapıyorum. ümidimi kaybetmemeye çalışıyorum. bol bol dua ediyorum kendim ve benim gibi isteyen tüm arkadaşlarım yani sizler için. Allah çok bekletmeden inşallah en kısa zamanda hepimize sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin. ve en önemlisi de kucağımıza almayı nasip etsin. o gün gelene kadar da bizlere sabır versin.

ya kizlar bu bos gebeligin bir belirtisi falan yokmu beni korkuttunuz simdi yaaaaaaa

X