Hamile arkadaşlar spor yapıyormusunuz??

gulcinf

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
305
7

forumda baktım ama bulamadım spor yapıyormusunuz..ben hamile olduğumu öğrenmeden önce 45 dk.koşu bandında hızlı tempo yürüyüp mekik filan çekiyordum..bugün başladım tekrar yarım saat filan yürüdüm ama mekik çekemedim..:emir_bebek::emir_bebek:

drlar yürüyüşü zaten öneriyorlar, bende hamilelik öncesi aktif spor yapıyordum. Şimdi 3 ayım doldu ve tekrar başlayacağım. Yüzme ve yürüyüş öneriyorlar, ben yürüyüşe başlayacağım artık.

forumda baktım ama bulamadım spor yapıyormusunuz..ben hamile olduğumu öğrenmeden önce 45 dk.koşu bandında hızlı tempo yürüyüp mekik filan çekiyordum..bugün başladım tekrar yarım saat filan yürüdüm ama mekik çekemedim..:emir_bebek::emir_bebek:

Canım doktorum koşu bandını kesinlikle yasakladı bana.Hamileler için önerilen yürüyüş yavaş da olsa tempolu olmamalı.Koşu bandında en yavaşında bile yürüsen ister istemez tempolu oluyor.Sen bilirsin ama doktoruna sor derim.

Bende 2 aylık haileyim doktorum banada günlük yarım saat yürümemi önerdi.kasları geliştirdigi ve doğum öncesi daha iyi oldugu için.
ben normaldede sürekli koşuyordum akşamları yemekten yarım saat sonra ama artık yürüyorum.

Kizlar Ben 29+3 üm Hamileliğimi öğrendikten Sonra Başladim Spora Hergün Yarim Saat Koşu Bandinda Yürüyorum Hafif Tempolu.allaha şükür Bişey Olmadi.ama Canim Sakin Mekik çekme çok Sakincali. Sakin Haaa

Pardon Canim Yaa Ben Hamilelikte Mekik çekiyon Anladim Zaten öyle Bişey Yapmazsin.koşu Bandinda Yarim Saat Yetiyo.canim Bunu Düzenli Yaptin Mi Hiç Hantallaşmiyosun Ben Kendimden Biliyorum Ve Eşimden Daha Atletiğim

bende hamıle kaldıgım ay tabıı bılmıyordum yenı almısdım kosu bandını ne guzel zayıflıyordum haftada 3 kılo vermısdımkı
hamıle oldugumu ogrendım bırde ılk 3 ay dusuk tehlıkesı olur dıye su an bırsey yapamıyorum cok kılo aldım zaten fazlalıklarım vardı bu ayı da doldurursam baslarım dıyorum ama zaten cok yorgun oluyorumm

Pardon Canim Yaa Ben Hamilelikte Mekik çekiyon Anladim Zaten öyle Bişey Yapmazsin.koşu Bandinda Yarim Saat Yetiyo.canim Bunu Düzenli Yaptin Mi Hiç Hantallaşmiyosun Ben Kendimden Biliyorum Ve Eşimden Daha Atletiğim

:) valla mekik ve yaza fit girme hayallerim son buldu artık göbişimle gezicem ortalıkta neyse bebişlerimiz sağlıklı olsunda tek kusurumuz göbeğimiz olsun..bu arada az önce doktordan geldim ve koşu bandında hızlı olmamak kaydıyla yürümen faydalı dedi..bende aksatmadan yüyümeye çalışıcam artık..Allah herkese fazla kilo almadan , sağlıklı ve kilosu normal bebişler nasip etsin :)

Canım doktorum koşu bandını kesinlikle yasakladı bana.Hamileler için önerilen yürüyüş yavaş da olsa tempolu olmamalı.Koşu bandında en yavaşında bile yürüsen ister istemez tempolu oluyor.Sen bilirsin ama doktoruna sor derim.

doktoruma sordum bi sakıncası yokmuş :dance:

benim doktorum izin vermedi koşu bandına , taşikardi yapabilir dedi

arkadaşlar yinede 4.ayınıza kadar fazla yormayın kendinizi.

suan 13 haftalik hamileyim.
20.haftada,haftada bir gün plates bir günde hamile yogasina basliycam
hem cok agir diil hemde doguma hazilrik icin cok iyi ..

Son düzenleme:
Ben de 3 haftalık hamileyim.Koşu bandını çok hızlı olmamak kaydıyla kullanıyorum.Acaba bunun ilk üç ay içerisinde bir sakıncası olur mu?( Normal şartlar altında )

Arkadaşlar ben kendi hamileliğimden örnek veriyim hamileliğin 3.ayında plates yapmaya başladım(Ebru Şallı ile birlikte),doğuma 10 gün kalana kadar devam ettim sonuç mu daha dinç ve sağlıklı bir hamilelik geçirdim.Bu arada 13 kilo aldım hamileliğimde:KK9:

X