bebeklerde emzik

kibela24

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
6.205
51
44
emzık kullanmak istemıyordum ama bebegım gecelerı hıc uyumayınca aldım
sız kullanıyormusun hangı marka emzık aldınız.

temızlıgını nasıl yapıyorsunuz

ben nuk'un emziğni almıştım alıştırdım iyikide alıştırmısım tam bir susturucu temizliğni arada kaynar suya atıp bekletıyorum vermeden önce bir kere suya tutuyorum yada ağzıma sokup tüyünü alıyorum açık havada tozlanıp tüyler yapısıyor

canım benim bebişimde gecelri alıyo sadece emzik ben aventinkini aldım bi de nukun var oda güzel ben emzikleri aksam cocuga vermeden once guzelce kaynatıyorum emzikten bişeycik oolmaz

ben nuk'un emziğni almıştım alıştırdım iyikide alıştırmısım tam bir susturucu temizliğni arada kaynar suya atıp bekletıyorum vermeden önce bir kere suya tutuyorum yada ağzıma sokup tüyünü alıyorum açık havada tozlanıp tüyler yapısıyor

canım emziği kendi ağzına alarak temizlemeni tavsiye etmem. iyilik etmek için yapıyorsun ama aslında kötülük ediyosun bebişine. bebeğinin ağzında dişlerde çürük oluşturan mikrop şu anda yok ama senin ağzında yıllar yılı oluşan çürük mikrobunu hazır bir şekilde bebişinin ağzına veriyorsun. :1no2:

Canım ben hamileyken emzik almıştım eczaneciye söyledim wee den damaklı emzik verdi , 2 haftalıkken kullanmaya başladık . Bende temizliğini arada kaynayan suda 5 dk bekletiyorum , gün içinde de defalarca suda yıkayıp ağzına veriyorum . Emzik kullanmaktan korkma bebişler güzel oyalanıyorlar.

canım benim bebişimde gecelri alıyo sadece emzik ben aventinkini aldım bi de nukun var oda güzel ben emzikleri aksam cocuga vermeden once guzelce kaynatıyorum emzikten bişeycik oolmaz

bende aventin emzik ve biberonunu aldım..birde kauçuklu olanları varmış onlar anne meme ucuna daha çok benziyormuş..biberon deliğide anne meme ucu deliği gibiymiş..bebişlerin memeyi bırakmasını önlüyo

bende nuk un damaklı emziğini kullanıyorum..sadece kızım uykuya dalarken veryorum..fazla vermekte istemiyorum..hergün kaynatıyorum emziğini..gün içinde de yıkıyorum...benim kızımda tutmadı ilk başta..2 ay uğraştım sonunda tuttu..çokta faydasını gördüm..

bende nukun 0+ aylık damaklı emzikleri var ondan kullanıyorum bebek hemşiresi arkadaşım var ve oda damaklı sarı plastik renkli olan emzikleri önerdi silikonlu pek önermiyorlar. onu kullanıyorum mutlaka damaklı alın arkadaşlar çünkü bebişin damagına uygun olmalıymış bencede emzik kullanmada sakınca yokk hem onunla oyalanıp annenin memesi gibi algılayıp geceleri rahat uyuyorlar.

tebi canım damaklı kullanın artık damaksız emzik kullanmayan yoktur herhalde diye düşünuyorum dıyerlerı damak yapısını bozuyo

damaklı yalancı emzikler anne memesi gibi basık olduğu için öneriliyor aksi takdirde emzik bebeğin ağzını tam doldurursa bebek anne memesini beğenmez bir de emzik yere düşerse atın yenisini verin kaynatmayı pek önermiyorlar çünkü kaynarsa emzik yumuşar ve bu sefer de yeni emzik sert geleceği için onu beğenmezmiş benden tavsiye..

canım bende şuan wee nin emziğini kullanıyorum sürekli ağzında aslında sadece geceleri alsın istiyodum ama vermedimmi kıyafetinin kollarını eliinin üzerini emmeye başılyo sık sık düşürdüğü içinde bol su ile yıkıyorum

canim ben ilk cocugumda kullandim damakli ama ilk disi bir yasina yakin cikti.disini farkettigim anda memeyi biraktirdim canim.bide memeyi biraktirmak cn gec kalma ben ogluma sadece geceleri veriyodum .simdide kizimada basladim vermeye ayni yontemi uygulucam bide benim biberon makinam var surekli buharda kaynatiyorum emzigi canim

ya benimki istemiyor emzik cok denedim ama hep attı hatta cıkaıyor bazen emzik verince
nasıl alıştıdınız ki

bende wee nin damaklı olanını kullandım.
ama kızım hem beni hem emziğini sadece 2,5 ay emdi
ne kadar zorlasamda şimdi de almıyor zaten..
ama faydalı oluyor bebekler uyurken ve huzur olduklarında..
kullanırkende kaynatıyordum ve kavonozda ağzı kapalı bekletiyordum...

şimdi beni yalnış anlamayında neden ağzınıza sokuyorsunuz
bende bebeklerle ilğili bazı kitapçıklar var orda okudum bebeğinizin emziğini yere dahi
düşse sakın ağzınıza almayın diye
mesela dişiniz çürük olabilir mikrobu emziğe geçip bebeğinize bulaşır şimdi pek örnek veremiyorum ama bir daha yapmayın suyla yıkamayı terçih edin veya yedek emzik bulundurun ben çocuklarıma hep yedek emzik bulundururdum
sizlerde bulundurun
yer düşüp yıkayamaya bilirsiniz yıkama ortamı olmayabilir
sakın yalnış anlamayında beni bebeçiklerimiz çok hassaslar yani:emir_bebek:
saygılarımla

bende nuk kullanıyorum yenıdogan ıcın damaklı ılk zamanlar baya ugrastım agzı yoruldugu ıcın sureklı atıyodu kuscakmıs gıbı yapıyodu ama sımdı alıstı valla o olmasa ne ıs yapabılırım ne uyuyabılırım gun ıcındede verıyorum uykuya dalmasındada faydası oluyo 2 3 gunde bır kaynatıyorum gun ıcındede sureklı yıkıyorum zamanla alısır bebegın merak etme zararı olmaz ben daha hastanede vermeye basladım sonradan almaz dıye eltımın cocukları almamıs anlatıyo cok zor oluyo dıyo ozellıkle uyardı benı hemen ver dıye

bende nukun 0+ aylık damaklı emzikleri var ondan kullanıyorum bebek hemşiresi arkadaşım var ve oda damaklı sarı plastik renkli olan emzikleri önerdi silikonlu pek önermiyorlar. onu kullanıyorum mutlaka damaklı alın arkadaşlar çünkü bebişin damagına uygun olmalıymış bencede emzik kullanmada sakınca yokk hem onunla oyalanıp annenin memesi gibi algılayıp geceleri rahat uyuyorlar.

evet damaklı çok güzel
arkadaşım neden silikonlu almayın diyorsun asıl silikonlular güzel emdikçe büyüme yapmıyor dediğiniz o tür emzik emdikçe büyüme yapıyor
benden söylemesi asla silikonlu damaklıdan vazgeçmeyin derim
zamanla öteki tür emzikler büyüyor

X