1 ayda 2 yumurtam da çatladı :S

melankolia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
1.587
1
39
merhaba arkadaşlar. nisan 15de regl oldum 20sinde bitti.Ama nisan 28de yine regl oldum. İLk defa böyle birşey yaşıyorum.End,işelenip doktoru aradım, iki yumurtan da çatlamış bir sorun yok dedi.Ama eger bu ay hamile kalırsam 2iz olma ihtimali yüksekmiş.Takıldığım noktalar var. Gerçek regl tarihim hangisi? ya da takvimi hangisine göre ayarlayacağım. Benimle paylaşırsanız sevinirim ..

merhaba arkadaşlar. nisan 15de regl oldum 20sinde bitti.Ama nisan 28de yine regl oldum. İLk defa böyle birşey yaşıyorum.End,işelenip doktoru aradım, iki yumurtan da çatlamış bir sorun yok dedi.Ama eger bu ay hamile kalırsam 2iz olma ihtimali yüksekmiş.Takıldığım noktalar var. Gerçek regl tarihim hangisi? ya da takvimi hangisine göre ayarlayacağım. Benimle paylaşırsanız sevinirim ..

dr una sormadın mı cnm.ben de ilk defa duyuyorum.kız ihtimalini nasıl hesapladı ....................

canım doktor telefonda mı anlamış iki yumurtanın çatladığını CADIARZU
anlayamadım tam olarak, muayene oldun mu yoksa telefonda mı söyledi sana?

geçen ayın mart 30da genel kontrol için gittim doktora,simir testi ve hormon testi yapıldı herşey normal dedi doktorum.bu ay dediğim gibi 2 kez regl oldum. doktoru aradım ve genel kontrolde bi problem olmadığı ve bi ay içinde yara,miyom ve benzeri bişeyin olacağına ihtimal vermediği için mutlaka bu ay çift yumurtlamışsındır,kontrole gelmene gerek yok dedi. etraftan da 2 yumurtamında bu ay çalıştığı için ikiz hamile olma ihtimalimin yüksek olduğu söylendi (insallah). yalnız dediğim gibi ben takvimi hangi reglime göre ayarlicam onu bilemiyorum,doktorum yurtdışına seminere gitmiş,başka doktora da sormadım açıkçası :KK43: takvim konusunda yardım edin bana :KK43:

selam canım iki adet dönemi arasında 13 gün var buda çok kısa bir dönem.. ayrıca yumurtlama takibindeyken benimde iki yumurtam vardı biri çatlamıştı öbürüde yarın birgün çatlar dedi ilişki önerdi ama adet düzenim hiç değişmemişti.. takvim hesaplamasını bırak senin durumunda bu biraz zor gibi sen akıntın fazlalaştığında kaygan sıvın arttığında anlaki yumurtlama olmuştur.. normalde yumurta çatladığında bu akıntıyla birlikte hafif kasık ağrında olur. sen şimdi hamile kalmak istiyorsan gün aşırı yani bir gün durup bir gün ilişkiyle hamiş kalabilirsin.. bol şanslar..

bence ihtimallerle uğraşma bi doktora git görün senin dok. seminerden gelince tekrar ona gidersin...hem böyle şeylere telefonda nasıl karar vermiş muayne falan etmeden:sm_confused:

allahallah hiç duymadım böyle bişey.doktor nasıl muayene etmeden karar veriyo.ilginç olanda ikiz olabileceğini söylemesi.tuhaf.(allah gönlüne göre versin canım.inşallah )

arkadaşım bence ikinci regl tarihine yani 28 ine göre hesapla bana bu daha mantıklı geliyo iyi şanslar

merhaba arkadaşım sana tavsiyem jinekoloji merkezleri var onları arabilirsin. İstanbul 0212-3439610 Ankara 0312-2213535 İzmir 0232-4210439 oradaki doktorlar her soruya cevap vermeye çalışıyorlar. CADIARZU

X