bebegin kalp atislari nezaman duyulur arkadaslarr!!!

esin58

2 kız anasi:)
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2008
1.895
6
arkadaslar ya kacinci haftalikken bebegin kalp atisi duyulur ben cuma günü doktora gidicem.6 haftaligim.acaba duyulurmu cok merak ediyorum..

canım aslında duyulurmuş.benim karnımdan baktı göremedi vajinal ultrasonla bakınca duyuldu.endişeni çok iyi anlıyorum tatlım.iyi düşün iyi olsun....hadi bakalım güzel haberlerini bekliyoruzzz

nisacim bendede karnimdan bakti fakat belli olmuyor dedi.vajinal uultrasonda bakti orda kesesini falan gördük.ama cok kücük kalp atisi duyulmaz daha dedii.bu hafta bakicaz işte.ya neden böyle dönemlerde cok pimpirikk olunur simdi anliyorum.cok hassasiz allah hepimizin bebişini saglikla kucagimiza almaya nasip etsin

amin canım inanki sadece bu dönemlerde değil 9 ay boyunca bunları hissedecez galiba.canım görürsün endişelenme benim 6 hafta 5 günlüktü nerdeyse düşün vajinal gözüktü ozaman...

canım vajinal ultrasyonla 6. haftada duyarsın ama abdominal ultrasyonla 7. haftada duyuluyor allah tamamına erdirsin sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

ben ilk hamileliğimde 6. haftada,ikinci hamileliğimde 7. haftada duydum kalp atışlarını...

8. haftada biz duymuştuk ama bellide olmaz erkende duyabilirsin canım...

6.haftada duyulma ihtimali var..ama ovulasyon gec olduysa ve bebek 6.hafta ile uyumlu degilse duyulmayabilir..kendini sartlandirma..bizde 6.haftada duyulur ögrenmistik,ve benim drum 6.haftada duyamadi,bir arkadasimda kendisinde de öyle oldugunu ve bebisinin sonra düstügünü vs söyledi ben bir dahaki kontrole kadar sanki karnimda cansiz birsey tasiyormusum gibi hissettim bilinc altimda kendime hep teselli verdim ama ..suan 34.haftadayim,ilk defa 8.haftada kalk aksiyonu tesbit edilebildi ve bebegim cok normal görünüyor..blgi paylasmak güzelde,her zaman her ihtimal vardir bizde en kötüsüne takilip kaliriz en iyisi böyle durumlarda sabirla bekleyip görmek..

canım genelde 6. haftada duyulur..vainal muayenede daha kesinbelli olur canım...benim bebeğimin kalbini 8.haftaya kadar bekledm ama maalesef duyamadık.. meğer gelişimi olmadığı için kalp atışıda olmamış ..kürtajla alındı....
canım inşallah bebeğinin o küçücük kalbinin annesine kavuşmak için nasıl heycanla attığını duyar ve bebeğine sağlıklı bi şekilde kavuşursun ...:emir_bebek:

ben hiç duyamadım bebişimin kalp atışlarını 5 haftalıktı birkere gördümcanımın yarısını o günün akşamıda kaybetmeye başladım ertesi günde kalan son parçaları kürtajla aldılarr allah kimseye yaşatmasın herkezin gönlüne göre versin rabbim 28 gün geçti acısı hala dinmedi içimde sizinle paylaşıp rahatlamaya çalışıyorum iştee allaha emanet olun kötü gün dostlarım

zeytohnm canım benim seni en iyi ben anlarım bende hiç duyamadım 2 düşük yaşadım şimdi 5 haftalık hamileyim
allah isteyen herkeze hayırlı ve sağlıklı versin

merhaba öncelikle hamilelerin hepsini tebrik ederim bizden daha tecrübellilere bi sorum var vajinal ultroson kaç haftaya kadar yapılıyo yani ne zaman göbekten ultrasona geçiliyo

ya bu vajinal ulatrasyon nasil bişi ve şartmıı bölr bişi eşim bir doktor bulmuş ve erkek cumarteside o doktora gidicez :KK43: ya allatan ulatrasyon isterse napcam bizimki doktoru dövermi artık napar bilinmez :KK43:

Bende bu gün öğrendim.Doktora gittim.8 haftalık bebeğimin kalp atışları yoktu,çok üzüldüm.Allahım kimsenin başına vermesin.Bu 2. oldu.Çok şükür 1 kızım var.Allahın takdiri.Kızım önüne gelen herkese kardeşim olacak diye söylüyordu.Bu gün o da çok ağladı.

Bende bu gün öğrendim.Doktora gittim.8 haftalık bebeğimin kalp atışları yoktu,çok üzüldüm.Allahım kimsenin başına vermesin.Bu 2. oldu.Çok şükür 1 kızım var.Allahın takdiri.Kızım önüne gelen herkese kardeşim olacak diye söylüyordu.Bu gün o da çok ağladı.

:KK43:(( geçmiş olsun ne denilebilirki... insallah kısa zamanda kardesi haberini verirsin kızına :KK43: onuda allah bagıslasın.

ya mrb harkese bende doktora gittiğimde tam ogün 6 haftalık olmuştu ama doktor vajinal ultrasyonla kalp atışını duyamadı .doktor ana rahmine geç düşmüş olabilir dedi tüm tahlillerimim yaptı temiz çıktı ama yinede o kadar tedirginimki anlatamama şimdi salı günü tekrar gidecem doktora inşallah duyarım o zaman kalp atışlarını........endişelenmek için erken mi yoksa yazarsanız sevinirim

merhaba arkadaşlar

öncelikle hayırlı kandiller canlarım. bugün sabah doktora gittim. doktor alttan bakması gerektiğini söyledi. ne kadar dirensemde illa alttan dedi. 6. haftadayım. maalesef bebeği göremedi. dolayısıyla kalp atışını duyamamış olduk :KK43: düşük riskimin olduğunu sürekli kuluçkaya yatar gibi yatmam gerektiğini söyledi. ultrasonu içeri koyup baktığında kanalda kan var dedi. ama dışarı çıkamamış dedi. kese ...boş. ne olur bi şeyler söyleyin çok üzüldüm. haftaya belki görürüz kalp atışını duyarız dedi. kese boş olma ihtimali varmı dedim olabilir. boş gebelik olabiliyor dedi. bu durum beni dahada üzdü. sonra odasına geçtik gözlerim karardı ateş bastı istifra ettim ilk defa. annem geldi. pazar akşamına kadar bizde kalacak. pazar akşamı bir hafta anneme gidicem. nisa hastanesine perşembe gününe mürvet hanım adında bir doktordan randevu aldım. onada göstermek istiyorum. kliniğe gittim iğne vurulmaya. sağolsun hemşire yeni yasin okumuş. beni okudu üfledi. YA MÜBDİU de dedi.Bu hayırlı gecede benim için dua etmenizi çok isterim. Allah hepinizden razı olsun. bütün hasretliklerinize kavuştursun. öptüm.

X