Göz Çevresi Bakımı Gz evresi krkl

Diamant

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2007
59
0
Herkese merhaba!
Ben daha 23 yaşındayım ama göz altımda yine de hafif çizgiler oluşmaya başladı ve ben bundan çok rahatsız oluyorum.
Forumda gezdim ama hep kopuk kopuk bilgiler var. Kayısı yağı, üzüm çekirdeği yağı, ceviz yağı ve yaş maya çözümlerinden bahsedilmiş ama hep konu ortada kalmış.
Eğer bu sorun için kesin bir çözümünüz varsa burda paylaşırsanız çok mutlu olacağım.

Herkese merhaba!
Ben daha 23 yaşındayım ama göz altımda yine de hafif çizgiler oluşmaya başladı ve ben bundan çok rahatsız oluyorum.
Forumda gezdim ama hep kopuk kopuk bilgiler var. Kayısı yağı, üzüm çekirdeği yağı, ceviz yağı ve yaş maya çözümlerinden bahsedilmiş ama hep konu ortada kalmış.
Eğer bu sorun için kesin bir çözümünüz varsa burda paylaşırsanız çok mutlu olacağım.

23 yaşında olupta qözcevresinde çizqileri olan birtek benim zannediyodum demmki sizde benim qibi bu dertden muzdaripsiniz:KK43:( bende soya yağını qözcevreme uygulamyı düşünüorum ama ne kadar doğrudur bilemem kesşke doğal bi çözüm olsada bu cizgilerden kurtulsak:KK43:

arkadaşlar bende 23 yaşındayım çok yaklaştığımda görebildiğim ince çizgi var gözaltımda gözaltları çok narin onun için duyduğunuz herşeyi sürmeyin araştıralım burada paylaşalım sonra uygulayalım ne dersiniz?

arkadaşlar bende 23 yaşındayım çok yaklaştığımda görebildiğim ince çizgi var gözaltımda gözaltları çok narin onun için duyduğunuz herşeyi sürmeyin araştıralım burada paylaşalım sonra uygulayalım ne dersiniz?

bencede paylaşalım en iyi sonuç hamqisi ise onu uyqulayalım 23 yaşında olupta cözcevresi kremi kullanmak nekadar doğru yada bitkisel yağları kullanmak ne kadar doğru cok karışık:çok üzgünüm:

23 yaşında da göz çevresi kremi kullanabilirsiniz
bu yaşta oluşan kırışıklıklar genellikle kuruluktan olur
sadece nemlendirme özelliği olan bir göz kremi işinize yarayacaktır
çoğu güzellik uzmanı da 20 yaşından itibaren kullanılmasını önerir,ama göz altınız kuru değilse daha geç de kullanabilirsiniz
ben aktardan nemlendirme özelliği olan kuşburnu yağını almıştım(güvendiğim bilgili bir bayandır aldıgım aktar)
hafif nemli göz altınıza bir damlayı yedirin fazla sürerseniz beyaz yag bezesi oluşur.a.s.

ama bunun dışında kozmetik kremlerde kullanılabilir tabi.ben başlık bu yönde gittiği için tecrübemi yazdımyerimseniben

qizzem hanım bu kuşburnu yağındna bahsetmişşniz, ne znmdır kulanıyosnuz bu yağı bdie qercekden gözcevresindeki cizgilerde gözle qörülür sekilde azalma varmı, ofs sinir olmaya başladım bu cizqilere alıyorum aynayı ckıorum balkona bakıorum qözcevreme ince ince cizqiler asonsördeki aynaya baktığımda qözcevremdeki cizqiler daha belirgin:KK43:( cıdıldırcam 23 yaşında bu yaşta qözcevremde cizqiler var 2yada 3 sene içinde qözcevrem daha kötü olcak diye düşünüyorum daha da fazla morelim bozuluyo ya qercekten,mutsuzum:KK43:(((

kuşburnu yagının yenileyici özelliği de var ben yaklaşık 6 aydır kullanıyorum.
23 yaşında kırışıklık problemi çoğu zaman kuruluktan olur dediğim gibi.siz düzenli olarak nemlendirmeye başlayın.birkaç sene içinde kötü olacak diye de korkmayın.çevremde 15 yaşından beri göz çevresinde kırışıklıklar olan insanlar var.biraz yapıyla alakalı.ama birkaç sene içinde daha kötü olmaz.kuruluktan oluşmuş ise de nemlendirmeyle geçer.a.s.

Haftasonu internete girememiştim, cevap atan herkese çok teşekkür ediyorum. Burda okuduklarımdan yola çıkarak en yakın zamanda mutlaka birşeye başlayacağım.

Bir de sormak istedğim başka bir şey; yüzüme sürdüğüm nemlendiriciyi göz çevresi için de kullanamaz mıyım??

cnm bu konuda iki görüş var
kimi diyor ki göz çevresi ürünleri çok özeldir,yüze sürülen göze sürülmez.
kimi de alakası yok yaglı olmayan her krem göz altına da sürülür
ben bu konuda abd de çok tanınan paula adlı bir bayanın söylediğine güveniyorum.bu bayanın birkaç kitabı varikongreleri takip ediyor her ürünün içeriğiyle ilgili bilgi sahibi,bir ürünü eline alıp içeriğinden ne oldugunu çıkarabiliyor.ve incelediği göz kremlerinin yüz kremlerinden bir farkı olmadıgını sadece maddi bir oyun oldugunu,yagsız her kremin göz çevresine rahatlıkla sürülebileceğini söylüyor(fakat sivilce kurutma vs gibi bir özelliği olmayan bir krem tabi)hatta yüzümüze uyguladıgımız güneş kremini göz altımıza da uygulayabileceğimizi sonuçta göz altlarımızın da korumaya ihtiyacı oldugunu belirtiyor.kime inanacağın sana kalmış.ben içerikler hakkında bilgi sahibi olması nedeniyle bu hanıma daha çok güveniyorum.

aynı dertten bende muzdaribim senağlama şimdilerde bide göz makyaj temizleyicisi kullanmaya başladım umarım daha çok artmazlar :nazar:

kuşburnu yagının yenileyici özelliği de var ben yaklaşık 6 aydır kullanıyorum.
23 yaşında kırışıklık problemi çoğu zaman kuruluktan olur dediğim gibi.siz düzenli olarak nemlendirmeye başlayın.birkaç sene içinde kötü olacak diye de korkmayın.çevremde 15 yaşından beri göz çevresinde kırışıklıklar olan insanlar var.biraz yapıyla alakalı.ama birkaç sene içinde daha kötü olmaz.kuruluktan oluşmuş ise de nemlendirmeyle geçer.a.s.

çok tşk ederim verdiğin değerli bilğiler için:=)) cnm peki bu kuşburnu yağını sürekli kullanmak qerekiomo yani ben şimdi qözcevreme kulandım diyelim ve qözcevrem ALLAHın izniyle düzeldi bırakınca yine aynısı qibimi olur yani daha fazla kırışık cizqilermi belirğinleşir qözcevremde:):çok üzgünüm::uhm:

kızlar ben 32 yaşındayım ama beni 26-27 zannediyolar..bu biraz da genetik sanırım..ama kullandığım ürünlerinde etkisi var tabi . ..rosensenin ürünlerini kullanıyorum çok güzel .
bitkisel yağda çok kullandım ..kendimi deneme tahtasına tuttum diyebilirim ...kuşburnunu kullanmamiştım ama onu da denerim gizzemcim.. şimdi ben yaptığım şu karışımı kullanıyorum size de söyleyim.Ecz. den GÜL YAĞI, KAYSI YAĞI .LİMON YAĞI ALDIM ..MARKETTENDE FINDIK YAĞI aldım ..bunları koyu renkli bir şişede karıştırdım ...sabah akşam sadece göz değil bütün yüzüme sürdüm..inanın 1 ayda sonuca inanamazsınız...eğer morluk varsa zeytin yağı ile badem yağı çok iyi gelio ..badem kan dolaşiminı sağlıyo...

Son düzenleme:
bende 23 yaşındayım ve göz altlarımda mimik kırışıklığı denilen şeyler başladı.gülmeye korkar oldum sevgilimin yanında :KK43: 3 yıldır da yaz kış demeden güneş koruyucu kullanıyorum ama mimiklerle ilgili bi durum olduğu için sonuç ortada.......
kuşburnu yağını duydum çok aradım ama hiç bi aktarda bulamadım maalesef..pek kullanılan bir yağ olmadığından getirmiyolar.kuşburnu bitkisi aldım kaynatıp suyunu sürdüm bi kaç kez ama zor geliyo hazırlamak o yüzden 1-2 defadan fazla yapmadım..
arada badem yağı sürüyorum bir de kayısı çekirdeği kremi almayı düşünüyorum

kızlar ben 32 yaşındayım ama beni 26-27 zannediyolar..bu biraz da genetik sanırım..ama kullandığım ürünlerinde etkisi var tabi . ..rosensenin ürünlerini kullanıyorum çok güzel .
bitkisel yağda çok kullandım ..kendimi deneme tahtasına tuttum diyebilirim ...kuşburnunu kullanmamiştım ama onu da denerim gizzemcim.. şimdi ben yaptığım şu karışımı kullanıyorum size de söyleyim.Ecz. den GÜL YAĞI, KAYSI YAĞI .LİMON YAĞI ALDIM ..MARKETTENDE FINDIK YAĞI aldım ..bunları koyu renkli bir şişede karıştırdım ...sabah akşam sadece göz değil bütün yüzüme sürdüm..inanın 1 ayda sonuca inanamazsınız...eğer morluk varsa zeytin yağı ile badem yağı çok iyi gelio ..badem kan dolaşiminı sağlıyo...

Cnm peki 1 ayda göz altı kırışıklılarında da azalma oldu mu yani??

23 yaşında da göz çevresi kremi kullanabilirsiniz
bu yaşta oluşan kırışıklıklar genellikle kuruluktan olur
sadece nemlendirme özelliği olan bir göz kremi işinize yarayacaktır
çoğu güzellik uzmanı da 20 yaşından itibaren kullanılmasını önerir,ama göz altınız kuru değilse daha geç de kullanabilirsiniz
ben aktardan nemlendirme özelliği olan kuşburnu yağını almıştım(güvendiğim bilgili bir bayandır aldıgım aktar)
hafif nemli göz altınıza bir damlayı yedirin fazla sürerseniz beyaz yag bezesi oluşur.a.s.

ama bunun dışında kozmetik kremlerde kullanılabilir tabi.ben başlık bu yönde gittiği için tecrübemi yazdımyerimseniben
ben babenin goz kremını kullanıyorum baslarda hiç bişey yapmıyor dıyordum ama hafıf bezeler belırdı ınanın sımdı hıc bişey yapmıyorum ve sanada kesınlıkle doğalı falan diil dermokozmetık bı urun tavsıye edıyorum guvenılır denenmiş ve bılımsel olmalı yaşın kac olursa olsun yağlardan uzak dur :sm_confused:

ben babenin goz kremını kullanıyorum baslarda hiç bişey yapmıyor dıyordum ama hafıf bezeler belırdı ınanın sımdı hıc bişey yapmıyorum ve sanada kesınlıkle doğalı falan diil dermokozmetık bı urun tavsıye edıyorum guvenılır denenmiş ve bılımsel olmalı yaşın kac olursa olsun yağlardan uzak dur :sm_confused:

uff herkes farklı şeyler öneriyor. Ne yapacağımı şaşırdım :KK43:

bende bişi duydum paylaşmak isterim.havuş yağı ve buğday yağı artı e vitamini ampulu karışıtrıp sürüyomuşsunuz oda iyi gleiyomuş deneyceğim sonuç ii oursa yazarım kızlar :teytey:

zaten yag bezesi yapmaması için bir damlayı iki göz altına yedirmek ve nemli göz altlarına uygulamak gerekir
göz altınız kuruyken sürerseniz bol sürmeniz gerekir ama nemli göz altına sürerseniz yagı seyreltmiş olursunuz
dermokozmetik ürün kullanmak da bir seçenek,ama dermokozmetik veya kozmetik ürünler yag bezesi yapmayacak diye bir kaide yoktur.göze agır gelen herşey yag bezesi yapabilir.fazla yaglı beslenince de olabilir.ama kuru göz altını nemlendirmek gerekir.yerimseniben

X