Şeker Yükleme Test Sonucum

19KasimBhr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2007
574
6
Kızlar sabah hastahaneye gittim şeker yükleme testim vardı kan alınıp 50mg yükleme yapıldı ve sonra yeniden kan alında .Fakat açlık kan şekerim:111 tokluk kan şekerim ise 120 çıktı...:çok üzgünüm:

Doktor açlık kan şekerimin böyle çıkmasına şaşırdı ve haftaya pzt için 100lük yükleme istedi..Benim gittiğim hastahane de açlık şeker aralığı 70-100 sizin gittiğiniz hastanade nasıl sonuçlarınız nasıl?Benim sonucum gibi çıkan ßirileri varsa yazın.

bende bugün gittim test için ama benden açken kan almadılar sadece suyu içtikten sonra aldılar..

bende bugün gittim test için ama benden açken kan almadılar sadece suyu içtikten sonra aldılar..

canım ilk parmaktan alınıyor ondan sonra 50mg yükleme yapılıp 1 saat bekledikten sonra yeniden aldılar benden..Acaba bu uygulama değişken mi:uhm:

Gerçi bu şeker testleri formalite asılları daha teferruatlı dendi bana ama bir hafta sonra anlayacağız..

valla bende sordum öncesinde kan vericekmiyim diye.suyu içince alıcaz dediler.sonucu pazartesi günü alıcam . onuda paylaşırım burdan

bende testimi 2 gün önce yaptırdım 50 mg lık. ilk önce açlık kan şekeri ölçüldü parmaktan kan alınıp sonrada yüklemeyi içip 1 saat sonra tekrar parmaktan kan alındı sonucun biraz yüksek çıkmış o yüzden 100 mglık istemişler senden benden açlık kan şekeri 82 (70/110) yüklemeden sonrada 112
(<140)çıktı doktorumda gayet normal olduğunu söylemişti

bende testimi 2 gün önce yaptırdım 50 mg lık. ilk önce açlık kan şekeri ölçüldü parmaktan kan alınıp sonrada yüklemeyi içip 1 saat sonra tekrar parmaktan kan alındı sonucun biraz yüksek çıkmış o yüzden 100 mglık istemişler senden benden açlık kan şekeri 82 (70/110) yüklemeden sonrada 112
(<140)çıktı doktorumda gayet normal olduğunu söylemişti

canım açlık kan şekeri değeri 70/110 mu senin gittiğin hastanede benim değer buna göre 111 çıktı Yani 1 değer yüksek..CADIARZU Doktor sanırım emin olmak için istedi..pazar ya da pazartesi yaptırıcaz arttık...

bencede emin olmak için istemiştir korkma cnm ok. zaten yüksek çıksa bunun için önlem alacaklardır. dengeli beslendiğin takdirde sende bunun önüne geçebilirsin...

canım açlık kan şekeri değeri 70/110 mu senin gittiğin hastanede benim değer buna göre 111 çıktı Yani 1 değer yüksek..CADIARZU Doktor sanırım emin olmak için istedi..pazar ya da pazartesi yaptırıcaz arttık...

baharcıım bunda üzülecek büyütecek bir şey yokki. üst sınır çıkmış.birdahaki testte için rahatlar. benim 140 olması gereken değer 208 çıktı çok yüksek yani birdaha test var 10 gün sonra bakalım ne çıkacak dr insülin vericez o da yüksek çıkarsa dedi. kısmet ne yapayım en azından tedavisi var.

bende sabah gideceğim randevum yarın,ama hemşire kahvaltını yapda gel dedi açlık ölçülmicekmi acaba benim.iki limon suyu sık getir dedi.bakalım benim sonuç nasıl çıkacak.yazarım

Kızlar ben bugün test için gittim 3 saat sürdü kızlar kimse yaşamasın bu durumu yaaaa kıpırdamak bile yasaktı :1no2:

Neyseki bittikten 2 saat sonraki sonuçlarla rahat bir nefes aldım değerlerim referans değerleri arasında çıktı:sm_cool: ve anladım ki kızlar yediğim çilekler ve hergün içtiğim portakal suyu havuç ve elma suyu karışımı arttırmış şekerimi..Neyseki atlattık bunuda nazlı kızımla..
Umarım sizlerinde sonuçlarınızı aldığınızda yüzünüz benim gibi gülüp içiniz de rahatlar:nazar:

:uhm::uhm:ankaralı bayanlar hangi hastane bu Allah aşkına.bende bugün yaptırdım testimi zübeyde hanım hastanesine gidiyorum.ögleden sonra sonucu veriyorlardı ayrıca aç gel dediler kanı aldılar yükleme yapıldı ve bir saat sonra tekrar kan aldılar sizin neden öyle olmadı merak ettim

:uhm::uhm:ankaralı bayanlar hangi hastane bu Allah aşkına.bende bugün yaptırdım testimi zübeyde hanım hastanesine gidiyorum.ögleden sonra sonucu veriyorlardı ayrıca aç gel dediler kanı aldılar yükleme yapıldı ve bir saat sonra tekrar kan aldılar sizin neden öyle olmadı merak ettim

canım ben gatada yaptırıcam yarın,bana tok gelmemi söyledi hemşire,sadece limon suyu getirmemi söyledi:uhm:sanırım farklı yöntemler izleyebiliolar fisfisfisgaliba:)

bahar gözün aydın benimde 181çıktı pzt tekrar yükleme yapılıcak ozaman nasıl oluyo canım yani 100lük yükleme anlatırmısın

bahar gözün aydın benimde 181çıktı pzt tekrar yükleme yapılıcak ozaman nasıl oluyo canım yani 100lük yükleme anlatırmısın

Canım açlık şekerin mi yoksa tokluk şekerin mi 181 çıktı:uhm: 100Lük yükleme biraz can sıkıcı ama minikler için değiyor canım:emir_bebek: Gitmeden önce en son akşam 9 da birşeyler yiyorsun ve o saatten sonra birşey yemiyorsun sabah açken hastaneye gidiyorsun ve parmaktan kan alıyorlar önce sonra 3 bardak şekerli su içiriyorlar.Ve 1 saat kıpırdamadan sabit bir şekilde bekliyorsun..1 saat sonunda damar yolu açıyorlar ve kan alıyorlar sonra yine yerine gidip oturuyorsun ve 1 saat daha bekliyorsun.Sonunda yine kan alınıyor ve 1 saat daha bekleme...kafamçokkarıştı Son saate girmiş oluyorsun son kanınıda verdikten sonra.2 saatte sonuçlar çıkıyor..3 saat hastahane de kalıyorsun canım anlayacağın..Ama sakın yalnız gitme ilk 1 saat şeker baya etkiliyor ben bayılacak gibi olmuştum.Neyseki öyle ya da böyle geçiyor işte..
Sonuçlarını söylersin canım aldığında bende merak ettim şimdi.

slm bu benim ilk mesajım. ağustosta anne oluyorum bende. gestasyonel diabet tanısı kondu bana. sabah akşam insülin yapıyorum kendime. 100lük test için altı kez kan aldılar benden. iki kez bayılmışım. altı yaşında bir kızım var hiç böyle olmamıştım ona hamileyken...

slm bu benim ilk mesajım. ağustosta anne oluyorum bende. gestasyonel diabet tanısı kondu bana. sabah akşam insülin yapıyorum kendime. 100lük test için altı kez kan aldılar benden. iki kez bayılmışım. altı yaşında bir kızım var hiç böyle olmamıştım ona hamileyken...

geçmişolsun arkadaşım senin ilk tahlil sonucu kaçtı benim 50lik yüklemede en fazla 140 olması gereken değer 208 çıktı. pazartsi 100lük var yüksek çıkarsa bende insülin alıcaam. korkuyorum şimdiden. senden 6 kez alınmış benden de 4 kez alınacakmış.bakalım ne olacak

geçmişolsun arkadaşım senin ilk tahlil sonucu kaçtı benim 50lik yüklemede en fazla 140 olması gereken değer 208 çıktı. pazartsi 100lük var yüksek çıkarsa bende insülin alıcaam. korkuyorum şimdiden. senden 6 kez alınmış benden de 4 kez alınacakmış.bakalım ne olacak

teşekkür ederim benim 50lik 182 çıkmıştı. 100 lük yüklemede şeker komasına girmişim iki kez baygınlık geçirdim. 100 lük değerlerin dört tanesi 200 ün üstünde. ayrıca iki kez idrar da aldılar onlarda yüksek çıktı. birde yanınızda limon götürün içirdikleri suya sıkıyorlar kusmayı engelliyor. iki bardak gerçekten mide bulandırır.:1no2:

bencede limon bulantıyı önlüyor tavsiye ederim.benden karışımı içmeden idrar vermemi istediler sonra karışımı içtim ve 1 saat bekledikten sonra kan verdim.sonucum 101 çıktı:)daha dr a göstermedim.pazartesi inşllh

bencede limon bulantıyı önlüyor tavsiye ederim.benden karışımı içmeden idrar vermemi istediler sonra karışımı içtim ve 1 saat bekledikten sonra kan verdim.sonucum 101 çıktı:)daha dr a göstermedim.pazartesi inşllh

geçmişolsun nazocan senin iyi çıkmış...:nazar: limonlu verdiler banada şerbeti. bir de sade olsaydı dayanamazdım herhalde a.s

X