Doğuma Hazırlık Beğendiğimiz İsimleri Paylaşalım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

destina4

minik bamyam büyüyor
Kayıtlı Üye
3 Mart 2008
2.094
5
Hadi ekim anneleri bebişlerimiz için aklımıza gelen isimleri paylaşalım , hatta mümkünse anlamlarını da yazalım , ne dersiniz , böylece benim gibi kararsızlar kopye çekebilirler

canım kızımın adı Destina Zülal
Destina:varış noktası,gidilecek sonyer
Zülal: ayın suya bıraktığı ilk parlak ışık demek.ayrıca çocukluk arkadaşımın adı şimdi oda hamile çok mutluyum valla..doktor erkek dediği için bi kaç tane erkek ismi var aklımda
Çınar Anıl Girayşutarafagitti

Cınsıyetını ogrenmedım ama :) Erkek ısmı hep aklıma gelıo
Zana Emre
Berke Emre
Cagrı emre :) Sonu hep Emre Olacak bu Arada Zana benım Esımın adı :) AnLamı Kurtce Bılmek anlamında:)

ben de hep erkek isimlerine bakıyodum ama sonra oğlum değil de kızım olacağını öğrendim.daha kız araştırmalarına başlamadım.ama kızım olursa hep nisa koyacam derdim.şimdi nisanın yanına bi isim düşünüyorum

ben de hep erkek isimlerine bakıyodum ama sonra oğlum değil de kızım olacağını öğrendim.daha kız araştırmalarına başlamadım.ama kızım olursa hep nisa koyacam derdim.şimdi nisanın yanına bi isim düşünüyorum

nisa sana erkek mi demişlerdi. doktorum bana %70 erkek dedi diye erkek bakıyorum ve sadece b harfinden bence hoş isimler buldum dileyen baksın ama kız olursa ;
1. Zeynep Kübra
2. Zülal
3. Zümra den birini istiyorum tabi şimdilik.
erkek isimleri:
BAHA: Değer, kıymet, üstünlük
BAŞAR: Başarılı ol anlamında
BATU: Güçlü, kuvvetli
BATURALP: Yiğitler yiğidi
BEHA: Ender, zor bulunan
BERA: İlim ve cemalde üstünlük
BERAT: Birine nişan, madalya veya herhangi bir ayrıcalık verildiğini bildiren belge
BERK: Sert ,sıkı ,sağlam
BERKAY: Güçlü ve ay gibi
BERKE: Altınordu Hükümdarı
BUĞRA: İki hörgüçlü,iri deve
BULUT: Havada asılı durumdaki su damlacıkları topluluğu
BURAK: Kişinin ruh durumu; Hz. Muhammed’in Kudüs’te dağa çıkarken bindiği at benzeri hayvan:emir_bebek:

ben de kızım için aklıma geldikce bi liste hazırlıorum. listeyi kopyalayım size:)
Tuana: cennete düşen ilk yağmur damlası
Azra: denizden yeni çıkarılmış, işlenmemiş inci tanesi,bakire, el değmemiş,üstünde hiç yürünmemiş kum,Hz. Meryem'e verilen adlardan ,Medine şehrinin adlarından biri. 6. Masal kahramanı "Vamık"'ın sevgilisi.
Sedef: midye ve istiridye gibi deniz hayvanlarının kabuğunda bulunan pırıltılı, beyaz, sert bir madde
bu maddeden yapılmış veya bu madde ile süslenmiş taş
Yağmur
Bahar
Aslısu
Aslım
Karen: Saf, arı, katıksız. İngilizce de katherine isminin kısaltılmışı olarak ta kullanılır.
Kavin:Güçlü, cesur kız çocuğu
Talya: . Doğanın uyanışı, baharın müjdesi. 2. Mitolojide doğanın ve hayvanların koruyucusu bir tanrıça. 3. Mitolojide deniz tanrıçası (Antalya’ya adını veren tanrıça)
Doğa

şimdilik bu kadar.:KK66:

Allahım o günleri nasip ederse oğlumun adı Atilla olacak bu kesin eşimle hemfikiriz bu konuda...anlamı savaşçı, fatih , avrupa türk hun imparatoru....eğer ki doktorum diyelim ki yanlış belirledi cinsiyeti her ihtimale karşı kız ismide bakıyorum.... Pamira ismi ama daha bu isme ısınma aşamasındayım...

Herkese merhaba her kim bu konuyu açmışsa çok iyi yapmış, teşekkürler. Daha cinsiyeti belli değil ama kız olursa Güneş ismini istiyorum ama erkek olursa çok kafam karışır.

bizim bi kızımız olucak allah izin verirse..adınıda öörendiğimiz gün koydukyerimseniben "cemre" kızımız evine geldiğinde cemreler düşecek çünkü:asigim:bizim cemremiz olucak o:asigim::1hug:

evet çakıltaşım gercekten gzl isim..ama ismin güzelliğinden öte anlamı bnm için süpre..6 yıllık hamileliğin ve 7 gebelik kaybının ardından bizim evimize cemre düşücek :) erkek olsaydı cem koyacaktık doktorcumun adıydı..napalım kzımıs cem-re oldu :))

evet çakıltaşım gercekten gzl isim..ama ismin güzelliğinden öte anlamı bnm için süpre..6 yıllık hamileliğin ve 7 gebelik kaybının ardından bizim evimize cemre düşücek :) erkek olsaydı cem koyacaktık doktorcumun adıydı..napalım kzımıs cem-re oldu :))

günaydınnnnn canlar celencim 7 kez düşük mü oldu.hatırlatmak istemem ama ben de 5 kez kaybettim.canımmmmmm seni çok iyi anlıyorum rabbimmmmmmmmm bebişini beğışlasın sana.hepimizin bebişini bağışlasınn.ayrıca kopya çektimmmmjeyyar isimmmmm ve anla ookk güzellll

ayy inşallah çakıltaşım yaa :)) allah isteyen herkese versin..peki şimd, biz ramazan bayramında doğurmumu oluyoruz yoksa koca bir göbüşlemi giriyoruz bayrama...bu arada bayramda ekimin ilk 3 günü :)) tatil :))

günaydınnnnn canlar celencim 7 kez düşük mü oldu.hatırlatmak istemem ama ben de 5 kez kaybettim.canımmmmmm seni çok iyi anlıyorum rabbimmmmmmmmm bebişini beğışlasın sana.hepimizin bebişini bağışlasınn.ayrıca kopya çektimmmmjeyyar isimmmmm ve anla ookk güzellll
kesinliklee yerimseniben buarada allh hepimizin bebeklerini yavrularını hepimize bağışlasın..allaha emanet olsun minik kuzucukalr..isteyen herkesede yaşatsın rabbim yerimseniben

iisin valla iki bayram bahşişinide kaptınız bakalımjeyyar biz kurbana yetişicez bayram harçlığındajeyyarlaelaelaelaelae

noldu kız ekimin 1 inde doğurcam diyodun vazmı geçtin kaynananlamı kutlayacaksın doğum gününülülülülülülü

yok dedim ya bayram tatili:bbo: doktorcum izinde olucak bbüyük ihtimal..gerci onunşa daha konusmadım..belki parayı bastırınca izin mizin kalkar :1rolleyes: valla hiç olmadı ıkınırım evde doğururum tatlicadiarzu

benimde cinsiyet kesinleşti kız olcak.bende ZEYNEP ECE düşünüyorum ama eşim AYŞE NAZ die tutturyo buyuk ıhtımal benım dedıgım gıbı olur hayırlısı bakalım.

ben erkek için TOPRAK
kız için EKİN isimlerini çok seviyorum ve çocuklarım olursa bu isimleri koymak istiyorum.. hayırlısı bakalım :))

X