bebeğim çok zayıf...

DeSu

Hayatımın baharı Sude'm
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2008
70
0
kızlar,benim 2. bir sorunum daha var.kızım 7 aylık ve 7 kiloda.çok zayıf duruyor.kahvaltıda;milupa kahvaltılık 8 çeşit tahıllı ve milupa aptamil veriyorum.diğer öğünlerde de sebze çorbası.önerileriniz var mı?

canım keşke yardımcı olabilseydim ama tahminimce sebze çorbalarına nişasta içeren patatesi bolca koyabilirsin veya kalorisi daha yüksek sebzeleri seçebilrsin. koay gelsin.

canim benim de oglum dort aylik oldu 6600gr kelin ilaci olsa kafasina surer..ilac olsa da versem yani

doktorunuzla bi görüşün bence. belki bebeğinizin kemik yapsından dolayı size zayıf geliyordur. kilosu çokta az diilmiş.sağlıklıysa gelişimi ve yemesi yerindeyse çok problem yapmayın.

canım bence hıcte zayıf degıl.10 ay 1 haftalık oglum var ve 9 kılo.bende kafaya takıyordum.ama saglıklı olsunda zayıf olsun ne yapalım.benım oglum her seyı yedıgı halde kılo almıyor cunku cooook hareketlıbır sanıye durmuyor yerınde

aslında çok da zayıf sayılmaz canım.tabi doğum kilosu da önemli.mesela 4 lg. doğduysa 7 kg az ama 3 kg doğduysa 7 kg iyi.ama sana az geliyosa bir de pirinç unlu muhallebi,cicibebe ve meyve pürelerini dene.onlar daha çok kilo yapar kanımca.benm kız 5 aylık ve 7500 gr.yine de kiloya çok takılma bence boy daha önemli.

canim eger meyvasini yemeklerini sorunsuz yiyorsa bence hic sorun yapma .......
cocuk doktoruna gidiyorsunuzdur mutlaka kontrollere asilara zaten doktor her seferinde kilosunu takip ediyordur doktorun bisey demiyorsa düsünme bile ......
benim oglumda zayif bi cocuktu ama SAGLIKLIYDI ,cokda zayif degil sennin kizin cnm takma kafana meyvasini sebzesini yeterli tüketsin sorun yok :-)
saglikla büyüt cnm bebisini ....

Son düzenleyen: Moderatör:
benimde bebişim çok zayıf 4 aylık 5buçuk kiloyuz ama biz 2 kilo doğduk doktor normal diyır ama ben korkuyorum çünkü eşimin tarafıda minicik ben yapılıyım doktor ek gıdalara geçince toparlar dedi acaba öyle oluyormu

sadece sebze çorbası mı veriyorsun?7 aylık olmuş,tarhana,tavuk , et ....ne bilim herşeyi yer.

her bebek bir değil senin bebeğin tombiş bebek olmayabilir. benimki 9 aylıkken 7.4oo dü seninki iyi yinede. tombiş olsun diye muhallebiye yüklenmekte yanlış.

desucum banada biraz zayif geldi bence doktoruna onemle sor cunku bazi doktorlar kayle bile almiyor insani heleki ilk bebekse

benim kızım 7 aylıkken 6800 g dı şimdi nerdeyse 1 yaşına geldik 9300 g yemiyor ve çok hareket ediyor benim kızım muhallebi ve biskivi yemez tatlı hiç birşeyi ağzına sürmez ve çok zor yemek yer

ama yemesi yerinde ise şunalr kilo aldırır
sebze çorbası patates pirinç havuç irmik koy. yemiyorsa içine peynir veya yoğurt koyabilirsin mutlaka yağ ekle yada et suyu

hergün et yemeli

eğer bulabilirsen arpa ve yulaf koy yemeklerine olmazsa bulgur mercimek ekle

pekmez ver

biskivi yedir

proteini yeterli aldığından emin ol büyümesi için yeterli protein almalı et süt yumurta peynişr yoğurtta baklagillerde bol protein var

benim kızım 10 aylık 7-650 kg sen gene şükret takma kafaya sağlıklı ve hareketleri yerinde ise varsın zayıf olsun kasaba et borcumuzmu var :)

benim bebeğimde 7,5 aylık ve 7.650kg. her bebeğin gelişimi farklı oluyor.sağlığı yerindeyse hiç endişelenmeyin.diş çıkarma döneminde de bebekler az kilo alıyorlar.önemli olan yeme alışkanlığı ve sağlıklı beslenmesi.tombik olmak iyi birşey değil zaten.içinizi rahat tutun.

benim kızımda 9 aylık ve 8 kilo. ben zayıf olduğunu düşünmüyorum. sağlığı yerinde çok da kilolu olması gerekmiyor.

kızım 14 aylık ve 11 kilo zayıf görünmüyor kilolu da değil.. 1 yaşından sonra zaten kilo almıyorlar bizimki 11 aydan beri aynı kiloda..

doğum kilosu çok önemli.. eğer 2,5-3 kio dğduysa gayet normal..

ek gıdya geçmiş olsandaa sık sık emzir bebeğini..gıdarında besleyici şeyler seç.. et tavuk veremesen de pişir suyunu ver..

benim kızımda 9 aylık ve 8 kilo. ben zayıf olduğunu düşünmüyorum. sağlığı yerinde çok da kilolu olması gerekmiyor.

Bizimki de bu civarda ama bu bilinç ilerleyen aylarda oluşuyor genelde.İlk aylarda biz de çok panktik,götürüp götürüp tarttırıyorduk :)

X