hsg(rahim filmi)

sxuxnger53

lokum suratlı kızım
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2007
1.277
6
arkadaşlar mikroenjeksiyon tedavisinden önce muhakkak hsg çektirmek gerekiyomu ben çektirmedim dr istemedi 2 negatif mikro denemem oldu dr herşey çok güzel tutunmaması için bir sebep yok diyor acaba rahimde bir sorun olabilirmi nagatif sonuçtan sonrada dr um yinede gerek görmedi benim durumumda olan kimse varmı ne yapsam kendim çektirsemmi acaba

Bence kendi kendine böyle birşey yaptırma eğer doktorun rahminden şüphelenseydi isterdi canım ve rahim filmi tüp bebekte çekilmesi şart değildir

sart degil canım eger emriyonun tutunmasına engel olabilicek akıntı iltihap seklinde yogun akıntın varsa eger gerek olur dr konus bence aklına takılan soruları sor yoksa hep kafanda süphe olarak kadar sonucta sen onu tedavisindesin........

benim doktorumda benden istemedi bizde mikroenjeksiyon yaptırıyoruz ilk denememiz bizim eşimde sperm yok gerek duymadı bana rahim filmine

sungercm bnm de 2 basarsz tup bebek denemem oldu.dr bı sebep yok dedı tutmaması ıcın.
ama sımdı dr u deıstım memorıalde prof semra hanıma gıttım ve o dırekt fılm ıstedı.cunkı ultrsonda tupde sıvı olabılcegnden suphlelndı.yanı dr a gore de dısıor bu ısler.ne bılıım tekrar kafanı karıstrmak ıstemem ama
genc bı hastasın (27 yasıma grdım ocakta) sebebını arastrmaıyz neden tutmadı dedı.ve sıvıdan suphelendı dedıım gıbı.cektrnce sonucunu yazarım ıns.gereklı yada gereksz oldu dıe

sungercm bnm de 2 basarsz tup bebek denemem oldu.dr bı sebep yok dedı tutmaması ıcın.
ama sımdı dr u deıstım memorıalde prof semra hanıma gıttım ve o dırekt fılm ıstedı.cunkı ultrsonda tupde sıvı olabılcegnden suphlelndı.yanı dr a gore de dısıor bu ısler.ne bılıım tekrar kafanı karıstrmak ıstemem ama
genc bı hastasın (27 yasıma grdım ocakta) sebebını arastrmaıyz neden tutmadı dedı.ve sıvıdan suphelendı dedıım gıbı.cektrnce sonucunu yazarım ıns.gereklı yada gereksz oldu dıe

saol canım bende negatif sonuçtan sonra insan hiçbişey düşünemiyo araştırıp böyle bir neden olabilecegini ögrendim haziranda tekrar dr gitcem ve kafamda bu rahim filminin bir soru işareti oldugunu söylicem bakalım ne söylicek aynı durumdayız bende 27 yaşındayım sonucunu paylaşırsan sevinirim

merhaba acaba sonucunu aldınmı merak ettim

sungercım bayadır gıremıyordun nete.sonucumu aldım tupler acık cıktı.bır tanesınde cook az mıktarda sıvı varmıs gercekten ama amelıyata hıc gerek yok dedı az mıktarda bzm tedavımızı etkılemz dedı.
ama cektırmek faydalı bence sonucta onemlı bısey bu ınsanın rahımı ıle ılgılı bılgısı olması ıcın.ben anestezı ıle cektrdım ve hıc agrm olmadı cok az.gezmeye gıttm yanı fılm cekldktn sonra.cektr derım yanı ben.bısey varsa ortaya cıkar yoksa da emın olursun ıcın rahat olur

X