yumurtanin rahime tutunmasini Hissetmek??

Kızlar merhaba ben de 2 aylık evliyim. İlk etapta çocuk istemiyorduk erken diyorduk ama bulunduğumuz şehirden dolayı çocuk istemeye başladık. İlk 1 ay d.k hapı kullandım yan etkisinden sonra bıraktım. İlk aylar ilacın etkisinin geçmesi lazım hamile kalmak için yani 1 2 ay geçmesi lazım. Ama tuhaf durumlar vardı aynı hamile kalanlarda olduğu gibi. İlk ay olmayacağını düşündüğüm için hamilelik belirtilerine bakmamıştım ama bendeki gariplikler çoğaldıkça google amcaya sordum ve burayı buldum. Yapılan yorumlardaki yaşanan şeylerin birçoğunu taşıyorum kasıkta kıpırdanma gibi, çimdiklenme tarzı ağrı gibi, beyaz akıntılar, birşeyi aşırı derecede yeme isteği. Hani öyle böyle değil yiyemesem ağlarım. Göğüslerde aşırı şişkinlik vs vs. Adetime 5 gün kaldı ne olacak hiç bilmiyorum 2 arkadaşım da beni hamile olarak görmüş rüyasında. Çok heyecanlıyım umutlanmak da istemiyorum ama bilmiyorum işte çok garip hissediyorum :KK57::olamaz:Hoppa

Kızlar bugün ben de birkaç defa çimdikleme batma gibi hisler yaşadım karnımda mı kasığımda mı çözemedim aklıma geldi sonra böyle bir şey olabilir mi diye bir araştırayım derken sizin konuyu buldum. doktor 15 gün sonra gel bakalım dedi 8 haftalık falan olacak o zaman. korkuyorum kötü bir şey varsa da çok geç olursa diye. çok geç olur mu 15 gün?
Vay be zaman ne cabuk gecmis nisanda bunlari yazmisim. oglumun 40ı cikti bugün teyzeleri :anne::nazar:

Kızlar merhaba ben de 2 aylık evliyim. İlk etapta çocuk istemiyorduk erken diyorduk ama bulunduğumuz şehirden dolayı çocuk istemeye başladık. İlk 1 ay d.k hapı kullandım yan etkisinden sonra bıraktım. İlk aylar ilacın etkisinin geçmesi lazım hamile kalmak için yani 1 2 ay geçmesi lazım. Ama tuhaf durumlar vardı aynı hamile kalanlarda olduğu gibi. İlk ay olmayacağını düşündüğüm için hamilelik belirtilerine bakmamıştım ama bendeki gariplikler çoğaldıkça google amcaya sordum ve burayı buldum. Yapılan yorumlardaki yaşanan şeylerin birçoğunu taşıyorum kasıkta kıpırdanma gibi, çimdiklenme tarzı ağrı gibi, beyaz akıntılar, birşeyi aşırı derecede yeme isteği. Hani öyle böyle değil yiyemesem ağlarım. Göğüslerde aşırı şişkinlik vs vs. Adetime 5 gün kaldı ne olacak hiç bilmiyorum 2 arkadaşım da beni hamile olarak görmüş rüyasında. Çok heyecanlıyım umutlanmak da istemiyorum ama bilmiyorum işte çok garip hissediyorum :KK57::olamaz:Hoppa
Canim ben de goguslerimden anlamistim hamile oldugumu eşime surekli goguslerim yuvarlak yuvarlak olmus gibi diyordum o da eskiden üçgen miydi diyordu :KK70: sislik ve sertlik vardi yani insallah rabbim gonlune gore verir guzel haberi alirsin yakinda

Canim ben de goguslerimden anlamistim hamile oldugumu eşime surekli goguslerim yuvarlak yuvarlak olmus gibi diyordum o da eskiden üçgen miydi diyordu :KK70: sislik ve sertlik vardi yani insallah rabbim gonlune gore verir guzel haberi alirsin yakinda
İnşAllah canım benim :dua: Ne mutlu sana da bebişini kucağına almışsın Rabbim tekrar tekrar yaşatmayı nasip etsin bu duyguyu inşAllah :anneadayı::KK200: peki sancın falan da olmuş muydu canım hani göğüslerim aşırı hassas durduğum yerde sızlıyor ve uçları da kıyafetim falan değsin sızlıyor ve aynı adet oluyormuşum gibi sancı çekiyorum. Geceleri uyutmayacak derecede bi ağrı yani bazen oluyor tutunuyor musun bana annem deyip karnımı severken buluyorum kendimi bazen de adet olacağımdır yaaa deyip o umudu yerle bir ediyorum :110::110:

Aynen şu göğüs olaylarını bende yaşıyorum. İçerisinde tuhaf pütür pütür sertlikler oluyor. Ne zaman ilişkiye girsek tuttuğu zaman 4 gün sonra göğüslerde bu hassasiyet başlıyor. Şuanda öyleyim. Salı günü gittim doktora yumurtalığım çatlamıştı. İçerisindeki sıvı karın boşluğundaydı. Bugünde akşam üstü kasıklarım ağrımaya başladı. Tam olarak adet olacakmışım gibi bir his ve az önce tam kasıklarımın ortasında içeriden tekme yemişim gibi ani bir şey oldu. Hadi inşaallah diyorum. Şubat ayından beri üç kere kimyasal gebelik geçirdim artık bu sefer tam tutar inşaallah. Allah evladınızı size bağışlasın.

Aynen şu göğüs olaylarını bende yaşıyorum. İçerisinde tuhaf pütür pütür sertlikler oluyor. Ne zaman ilişkiye girsek tuttuğu zaman 4 gün sonra göğüslerde bu hassasiyet başlıyor. Şuanda öyleyim. Salı günü gittim doktora yumurtalığım çatlamıştı. İçerisindeki sıvı karın boşluğundaydı. Bugünde akşam üstü kasıklarım ağrımaya başladı. Tam olarak adet olacakmışım gibi bir his ve az önce tam kasıklarımın ortasında içeriden tekme yemişim gibi ani bir şey oldu. Hadi inşaallah diyorum. Şubat ayından beri üç kere kimyasal gebelik geçirdim artık bu sefer tam tutar inşaallah. Allah evladınızı size bağışlasın.

Canım pıhtılasma baktırdın mı bı baktır

Doktoruma söyledim. Genelde pıhtı testleri negatif sonuç veriyor, dedi canım. Zaten anladı zgaliba hamile kalacağımı tekrar tekrar gebeliğin oluştuğu an gel pıhtılaşma için iğne vereceğim dedi. Çok iyi bir doktorum var. Ultrason muayenesinde rahmimi bayağı inceledi. Bunlar yumurtalıkların, sağ yumurtalığımda bariz bir şeyler vardı şu altta biriken sıvı yumurtalıklar çatladığı zaman oluşuyor vs dedi. Bilmiyorum belki beni umutlandırmamak için bir şey söylemek istemedi ama konuşurken gözlerinin içi gülüyordu. Gerçi fark etse iğnelere başlamamı isterdi diyorum ama bakalım. Yürürken, oturup kalkarken saat beşten beri rahimden gelen batmalar hissediyorum. Neden bilmiyorum ama bu sefer olacak gibi. Bir kızım var zaten acele etmiyorum ama Allah biliyor istiyorum ikincisi. Her şeyin bir zamanı olduğuna inanıyorum ya. Doğacak olan öyle de böyle de doğuyor. Kısmet bakalım.

Doktoruma söyledim. Genelde pıhtı testleri negatif sonuç veriyor, dedi canım. Zaten anladı zgaliba hamile kalacağımı tekrar tekrar gebeliğin oluştuğu an gel pıhtılaşma için iğne vereceğim dedi. Çok iyi bir doktorum var. Ultrason muayenesinde rahmimi bayağı inceledi. Bunlar yumurtalıkların, sağ yumurtalığımda bariz bir şeyler vardı şu altta biriken sıvı yumurtalıklar çatladığı zaman oluşuyor vs dedi. Bilmiyorum belki beni umutlandırmamak için bir şey söylemek istemedi ama konuşurken gözlerinin içi gülüyordu. Gerçi fark etse iğnelere başlamamı isterdi diyorum ama bakalım. Yürürken, oturup kalkarken saat beşten beri rahimden gelen batmalar hissediyorum. Neden bilmiyorum ama bu sefer olacak gibi. Bir kızım var zaten acele etmiyorum ama Allah biliyor istiyorum ikincisi. Her şeyin bir zamanı olduğuna inanıyorum ya. Doğacak olan öyle de böyle de doğuyor. Kısmet bakalım.

Canım ınsallah hamılesındır bende yaklasık 4 yıldır ugrasıyrum sebebsız ınfertılıtem var... yanlıs anlama dktruna camur atmak degıl amacım ama test dedıgın bır tup kana bakar tahlılsız yapılan ılac tedavılerı ters tepebılır pıhtılasmayı anlamanın bır yolu olsaydı kan testını yapmazlardı dktrlar muayenede teshıs kyardı... Sımdı sana kan sulandırıcı ıgne yapacak tut kı bebegın dustu ne olacak ya kanın durmazsa? Senın hayatın da rıske gırer etme eyleme gt bır genetık merkezıne yaptır o hastane yapmıyrsa baska hastaneye gıt 3 dusugum var de pıhtılasma testı ıste bence

Bir de üçüncüsünden pek emin değilim. Temmuzun 29'unu 30'a bağlayan gece birlikte olduk eşimle. Ondan önce şehir dışındaydım o ay adetten sonra ilkti yani. Adet olmam gerekiyordu en geç otuzunda olmadım birkaç gün sonra test aldım yaptım çok silik çizgi çıktı. Emin olamadım bir tane daha aldım onda da aşırı silikti ama o kadar erken dönemde testler sonuç vermez diye biliyorum. Sonra adet oldum zaten. Myom kist falan var belki dedim ama temiz rahmim. Bir de doktorum folik asite başla dedi. Gerçi gebelik isteyen herkesi başlatıyorlar galiba.

Bir de üçüncüsünden pek emin değilim. Temmuzun 29'unu 30'a bağlayan gece birlikte olduk eşimle. Ondan önce şehir dışındaydım o ay adetten sonra ilkti yani. Adet olmam gerekiyordu en geç otuzunda olmadım birkaç gün sonra test aldım yaptım çok silik çizgi çıktı. Emin olamadım bir tane daha aldım onda da aşırı silikti ama o kadar erken dönemde testler sonuç vermez diye biliyorum. Sonra adet oldum zaten. Myom kist falan var belki dedim ama temiz rahmim. Bir de doktorum folik asite başla dedi. Gerçi gebelik isteyen herkesi başlatıyorlar galiba.

Canım cızgı hormona gre kızarıyor catlatma ıgnesı vurulmadıysan emın olabıkırsın ustelık ıkı test yapmıssın ıkısınde de cıkmıs hormon olmasaydı cıkmazdı bence emın ol ve lutfen bı test yaptır ıkı haftaya sonucu cıkıyor benım bı ark tup yaptırdı ılkınde tutmadı pıhtılasma testı yapıldı az mıktarda da olsa varmıs pıhtılasması ona gre ıkac kullanıyr sımdı ha dgurdu ha dguracak ınsallah :) darısı bıze olsun bugun genetık bolumune gıttım sonuc almaya orada bır cocugu olan aılede vardı onlara da genetık test yapılmıs yanı belkı snradan falan da oluyordur

Canım ınsallah hamılesındır bende yaklasık 4 yıldır ugrasıyrum sebebsız ınfertılıtem var... yanlıs anlama dktruna camur atmak degıl amacım ama test dedıgın bır tup kana bakar tahlılsız yapılan ılac tedavılerı ters tepebılır pıhtılasmayı anlamanın bır yolu olsaydı kan testını yapmazlardı dktrlar muayenede teshıs kyardı... Sımdı sana kan sulandırıcı ıgne yapacak tut kı bebegın dustu ne olacak ya kanın durmazsa? Senın hayatın da rıske gırer etme eyleme gt bır genetık merkezıne yaptır o hastane yapmıyrsa baska hastaneye gıt 3 dusugum var de pıhtılasma testı ıste bence

Öncelikle çok geçmiş olsun canım. Cerrahi ile düzeltilemiyor mu ya da tüp bebek düşünüyor musunuz? Doktoruma gelince inan sorumsuz ve böyle bir yükün, vebalin altına girecek bir doktor değil. İlk kızımda 4 doktor değiştirdim sonunda bu doktoru buldum. O kadar ilgili bir doktor ki ben daha bugüne kadar hakkında şikayet okumadım. Bir de yukarıda hızlı yazıp açıklama getirmemişim. Gebelik oluştuğu zaman zaten isteyecek testi öyle başlayacağım ama 3 ay kullanacaksın dedi düşük önleyici iğne miydi yoksa pıhtılaşma iğnesi miydi var ya şuan aklım allak bullak oldu. Kızımda muayenede yanımdaydı da sağolsun rahat durmuyordu. Mesaj atıp sorayım doktoruma bir bunu.

Canım cızgı hormona gre kızarıyor catlatma ıgnesı vurulmadıysan emın olabıkırsın ustelık ıkı test yapmıssın ıkısınde de cıkmıs hormon olmasaydı cıkmazdı bence emın ol ve lutfen bı test yaptır ıkı haftaya sonucu cıkıyor benım bı ark tup yaptırdı ılkınde tutmadı pıhtılasma testı yapıldı az mıktarda da olsa varmıs pıhtılasması ona gre ıkac kullanıyr sımdı ha dgurdu ha dguracak ınsallah :) darısı bıze olsun bugun genetık bolumune gıttım sonuc almaya orada bır cocugu olan aılede vardı onlara da genetık test yapılmıs yanı belkı snradan falan da oluyordur
Ay kafam allak bullak oldu. Doktorun söylediklerini kafamda süzgeçten geçiriyorum. Test vereceğim dedi ama ne testi dedi?

İnşaallah canım, en kısa sürede evlat sahibi olursun. Biraz da olsa anlıyorum seni. İnsan çok yıpranıyor. Kimyasal gebelikleri kafama takmıyorum da sürekli yaşamak sinir bozuyor.

Öncelikle çok geçmiş olsun canım. Cerrahi ile düzeltilemiyor mu ya da tüp bebek düşünüyor musunuz? Doktoruma gelince inan sorumsuz ve böyle bir yükün, vebalin altına girecek bir doktor değil. İlk kızımda 4 doktor değiştirdim sonunda bu doktoru buldum. O kadar ilgili bir doktor ki ben daha bugüne kadar hakkında şikayet okumadım. Bir de yukarıda hızlı yazıp açıklama getirmemişim. Gebelik oluştuğu zaman zaten isteyecek testi öyle başlayacağım ama 3 ay kullanacaksın dedi düşük önleyici iğne miydi yoksa pıhtılaşma iğnesi miydi var ya şuan aklım allak bullak oldu. Kızımda muayenede yanımdaydı da sağolsun rahat durmuyordu. Mesaj atıp sorayım doktoruma bir bunu.

evet ayrıntılı sor danıs cunku sen srmazsan ayrıntılı bır sekılde anlatmıyorlar... Ben ve esımde yapılan testlerde hersey temız cıkıyor dlayısıyla cerrahı bır mudahale yaapılacak durum yok evet tup dusunuyruz aama devlet destegıyle tup bebek haketmek ıcın ıkı ıgnelı aasılamam olması gerekıyrmus once onları yaptırıcam snra devlet destegıyke tup bebek... Insallah :)

Ya canım inşaallah, inşaallah en kısa sürede hayırlısıyla sağlıklı, sıhhatli evlat sahibi olursun :) Bir de inan bana bazen bir şeyler olacaksa oluyor. Ben kızımda gelişim geriliği olduğu için erken dönemde detaylı ulrasona girdim. Üstelik bir görüntüleme merkezindeydi. İnan doğuma kadar hiçbir şey fark edilmedi. Hep zihinsel engelli bekledik biliyor musun? Sağ ayağı bilekten yok. Bu doktora hamileliğimin son 3 ayında gittim. O dönem İstanbul'dan yeni dönmüştüm. Her gün her gece dua ediyordum Rabbim evladımı bana bile muhtaç etme diye. Aklımın ucundan dahi geçmezdi böyle bir şey. 20. Hafta da fark ediliyor sakatlıklar ve ben sadece 3 hafta erken girdiğim için fark edilmedi. Bu doktorum sayesinde o son üç ay bir nebze olsun kâbus gibi geçmekten çıktı. Tehlikeli gelişim geriliği vardı. Her kontrolümde, "Tuğbacım evet çok büyük bir ihtimal zihinsel problemlerle doğabilir ama bu illâ ki yüzde yüz böyle olacağı anlamına gelmiyor. Kendini böyle odaklama." derdi. Tüm kontrollerimde her şeyi detaylı bir şekilde açıklardı. Kızım doğduğu zaman hepimiz şok olduk. Gelişim geriliği olduğu için muayenelerim hep sık sık oluyordu. Her seferinde detaylı bir ultrason muayenesi oluyordum. Gelişim geriliği olan hamileliklerdenerken doğum risli çok yüksek. Çocuk plesentadan erken ayrılıyor ve yeterli beslenemiyor. "Erken doğum olacak gibi görünüyor ama bebeği içeride tutabileceğimiz kadar tutacağım," demişti. Bu yüzden son iki ayın biri her hafta ve son bir ayda haftada iki kere muayene etti. Gerçekten de son ana kadar içeride tuttu. Çünkü, doğuma gittiğim gün normal doğum sancılarım başlamıştı. Sen sormadan her şeyi açıklıyor. Ne surat asıklığı ne azarlama. Büyük ihtimalle bana açıkladı ama beynim pelte kestiği için o sıralar bazı noktaları kaçırdım. Çünkü doğumdaydı muayeneye gittiğim zaman bir saat kadar doğumdan çıkmasını bekledik. Benim afacanda sağolsun oturmak nedir bilmediği ve hep zararlı işler peşinde koştuğu için beynim sıvı halini almış gibiydi. Allah'ım bana çok sağlıklı bir evlat nasip etti. Çok zeki ama bir ayağı yok işte. Hamd olsun buna giderilemeyecek bir şey değil, protezi var görmese insanlar olduğunu bile anlamıyırlar protez. İyi ki öprenmemişim diyorum o dönemde. Zaten aldırmazdım ama ikisi birden çok ağır gelirdi. Bu doktordan önce gittiğim doktorlar hep kesin bir dille, engelli olacağını söylediler hep. Evet doğru oldu ama zihinsel değil. Öyle işte canım.

arkadaşlar bende 2 ...3 haftalık gebeydim 26 temmuzda düşürdüm sonra hiç korunmadık beklemedeyim 32 gün oldu eşim çok istiyor adet görmedim bakalım hayırlısı

arkadaşlar bende 2 ...3 haftalık gebeydim 26 temmuzda düşürdüm sonra hiç korunmadık beklemedeyim 32 gün oldu eşim çok istiyor adet görmedim bakalım hayırlısı
Canım kimyasal gebelik miydi? Git bir idrar testi al. Bak ben şimdi yaptım ilk ilişkünün 8. Günü bugün son ilişkinin üzerinden iki gün geçti. Test yaptım bir saat kadar önce. Hafif pembelik vardı ekranda ıslakken öyle oluyor. Saç kurutma makinesi ile kuruttum. Önce çok silikti. Kızlara fotoğraf çekerken idrarın emildiği bölgedeki idrar tekrar testin sonuç tarafına geçti şimdi tamamen belirginleşti. Bu defa predictor almadım beş tllik test aldım. İnşaallah hamilesindir.

r2lVD7.jpg
Bak bunu az önce çektim idrar diğer tarafa geçince böyle oldu.

XXQopR.jpg
Bu da ilk kuruttuğum zaman ki. Bak idrar ekrana doğru tekrar gitmeye başlamıştı. Dikkatli bakarsan çok silik bir çizgi var.

Kizlar merhaba. Gecen hafta pazartesi basladik denemelere henuz cok erken ama iki gun once siddetli kasik agrisi ve akintim vardı bugun de regl olacakmisim gibi bulanik bi agri var karnimda (kasiklara yakin) ama 2 gun onceki agridan farklı. Regl olmama daha 10 gun var henuz cok erken biliyorum ama belirtilerle bi bağlantısi var midir diye merak ediyorum :/
Canim iki sene olmuş ama bu belirtilerden.sonra hamile miydin ne oldu sonuc merak.ettim suan.ayni.durumdayim benim de 10 gun var bat a

X