boşanma hakkında bilgiye ihtiyacım var

sechilllll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2008
15
0
merabalar
bi avukat bana yardım edebilir mi
ben boşandım temyiz kararı yeni elime ulaştı
yalnız bi problemim var karşı taraf ortada yok boşanma sırasında ortadan kayboldu nerde nasıl bulunamıyor halen devam eden hakaret davalarına da katılmıyor hakim bile biz bu adamı bulamıyoruz diyor nasıl bulunamıyorsa? evin eşyalarını ortak bölüşmemiz gerekmiyormu ama eşyalar da o da yok oldu.kaçtı resmen.ayrıca hak kazandıgım maddı manevı tazmınat var bunun için ne yapabilirim .icra mahkemesinde bi dava mı açmalıyım çünkü bu şahısla muhatap olmak istemıyorum devlet alıp bana ödesin istiyorum. nasıl alabilirm.ya da nereye başvuracagım.eşyalarla ilgilide alıp kaçtığını nasıl ispatlıcam?
bi de saklı olan haklarım var düğün takılarıyla ilgili böle bi mahkeme için nasıl nerde başvuracagım ki ben daha kazandıklarımı alabileceğimi düşünmüyorum o dava da kaç sene sürer Allah bilir.ve takılar için tek kullanabileceğim kaset ve fotograflar bunlar davada geçerli olurmu
çok sorum var
yanıtlanırsa çok mutlu olurum
teşekkürler

Öncelikle bir avukat tutmanı tavsiye ederim.Kazandığın maddi manevi taminat için sözkonusu mahkeme kararını icraya koyabilirsin.İcra mahkemesine dava açmıycaksın,icra dairesinde icra takibi başlatıcaksın.Eğer karşı taraf bulunamıyorsa,adresi tespit edilemiyorsa,icra takibi de uzun sürer:KK43:
Eşya ve takıların iadesi için aile mahkemesinde dava açabilirsin.Kaset ve fotoğraflar delil olur.Ayrıca çeyiz senedi varsa senin için ispat bakımından daha da iyi olur.

merabalar
bi avukat bana yardım edebilir mi
ben boşandım temyiz kararı yeni elime ulaştı
yalnız bi problemim var karşı taraf ortada yok boşanma sırasında ortadan kayboldu nerde nasıl bulunamıyor halen devam eden hakaret davalarına da katılmıyor hakim bile biz bu adamı bulamıyoruz diyor nasıl bulunamıyorsa? evin eşyalarını ortak bölüşmemiz gerekmiyormu ama eşyalar da o da yok oldu.kaçtı resmen.ayrıca hak kazandıgım maddı manevı tazmınat var bunun için ne yapabilirim .icra mahkemesinde bi dava mı açmalıyım çünkü bu şahısla muhatap olmak istemıyorum devlet alıp bana ödesin istiyorum. nasıl alabilirm.ya da nereye başvuracagım.eşyalarla ilgilide alıp kaçtığını nasıl ispatlıcam?
bi de saklı olan haklarım var düğün takılarıyla ilgili böle bi mahkeme için nasıl nerde başvuracagım ki ben daha kazandıklarımı alabileceğimi düşünmüyorum o dava da kaç sene sürer Allah bilir.ve takılar için tek kullanabileceğim kaset ve fotograflar bunlar davada geçerli olurmu
çok sorum var
yanıtlanırsa çok mutlu olurum
teşekkürler

ben hukuk fakültesi ögrencisiyim bildigim kadarını söylemek istiyorum bosanma sonrasında gerekceli kararın eslere teblig edilmesinden sonra 15 günlük temyiz süresi baslar yalnız esinizin de tabi bu gerekceli kararı almıs olması gerekiyor üstteki üyenin de dedigi gibi kazanılmıs tazminatlarınız varsa bunlar icin icra dairesinden icra takibi baslatmalısınız benim bildigim kadarıyla kisinin gecerli adresine yapılan tebligatlar kisiye yapılmıs sayılır yani icra takibiyle ilgili yazı kisinin mahkemece gecerli adresine teblig edilirse kisi bundan haberdar sayılır bu durumda tebligattan haberdar olan birileri mutlaka kendisine haber iletecektir iyi günler dilerim

X