hamilelikte kan pıhtılaşması ve düşük tehlikesi

balxixm.

zaman eskiye dönermi...?
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
2.408
4
merhaba arkadaşlar.ben bir aylık hamileyim.benim kan pıhtılaşması sorunum var.ayrıca düşük tehlikeside var dedi doktorum.progestan kullanıyorum ve clexan iğnesine başladım.iğneye başladıktan sonra kahverengi akıntım geldi.iğnede vurulduktan sonra kolumda yanma oluyor.benim gibi sorunu olan bu iğneyi kullanan arkadaşlar varsa beni biraz bilgilendirebilirmi.

canım kan pıhtılaşmasına bebe asprini çok iyi geliyor diye biliyorum ben.bunu doktoruna bir danış istersen..
onun haricindekilerden pek haberim yok..
ama hamileliğn düşecek korkusuyla yaşama lütfen..inşallah sağsalim herşey bitecek diye düşün..bebişini de etkileme.

teşekkürler.ben yazmayı unutmuşum bebe aspirini kullanıyorum 100 mg ve folikplus kullanıyorum.

merhaba arkadaşlar.ben bir aylık hamileyim.benim kan pıhtılaşması sorunum var.ayrıca düşük tehlikeside var dedi doktorum.progestan kullanıyorum ve clexan iğnesine başladım.iğneye başladıktan sonra kahverengi akıntım geldi.iğnede vurulduktan sonra kolumda yanma oluyor.benim gibi sorunu olan bu iğneyi kullanan arkadaşlar varsa beni biraz bilgilendirebilirmi.

balım,
hamileliğin hayırlı olsun. umarım her şey yolunda gider...
verdiğim adres sanırım seni bilgilendirecektir. inşallah hep iyi haberler veririsin...

canan
öncelikle teşekkür ederim.inşallah herşey iyi olur.verdiğin adrese baktım fakat herkes birbirine birşeyler sormuş.ben kan pıhtılaşması sorunu olan ve şuanda bebeği olan arkadaşlardan biraz bilgi almak istiyorum.
çok teşekkürler

ne kadarını okudun bilmiyorum ama ilerleyen sayfalarda yararlanabileceğin şeyler var... yani ben okuduğumda memnun kalmıştım.....
bende de kan pıhtılaşması var, nisanın başında bebeğimi kaybettim maalesef :)
ama aynı sorunu yaşayıp şu ana bebeklerini sağlıklı şekilde kucağına almış insanlar var. o yüzden umutsuzluğa kapılma.. hep iyi düşün iyi olsun...

üzüldüm canım.kaç defa düşük yapmıştın.
bende şu anda diğer sayfaları okuyorum.daha yeni olduğum için kadınlar kulübünde bazı şeyleri yeni öğreniyorum.

ben iki defa düşük yaptım.iki düşükten sonra test yaptırdım.ankarada yaptırmıştım testlerimi.ankaradaki doktor 0.4 mg clexan vurulmamı söyledi fakat buradaki 0.2 mg verdi.birazda şaşırmış durumdayım yani.sana ne kadarlık vurulman gerektiğini söyledilermi.

ben 0.2 lik kullanmıştım...aspirinin zaten hamilelikten öncede kullanıyordum... ankarada hangi hastaneye gitmiştin.. ben hacettepeye gidiyorum..

ben 0.2 mg kullanmıştım. aspirinin hamile kalmadan öncede kullanıyordum....ankarada doktorun kimdi?
bebişin göründümü ultrasonda?

merhaba balım.öncelikle geçmiş olsun sonrada hayırlı olsun canım.işlh sağlıklıca alırsın bebeğini kucağına.bende bu yüzden bir düşük yaşadım.hamile kalınca iğne dedi dr.sen kendinmi yapıyosun iğneyi yoksa dr mu.yan etkileri varmı canım.bu arada benim MTHFR677 ve MTHFR1298 heterozigot mutasyon.senin sonucun ne.?

teşekkür ederim elif.benim değerlerde aynı.iğneyi hemşireye yaptırıyorum.çünkü acemi olunca morarma oluyor ve ilaçta biraz yakıcı ama korkulacak pek birşey yok.ben de yeni başladım.o yüzden pek bilgim yok.benim hafifte kanamam var.ilerleyen günlerde yaşadıklarımı yan etkilerini anlatırım sana.henüz bir aylık çünkü.iğneye başlayalıda üç gün oldu.

anladım canım.umarım herşey yolunda gider.düşükten hemen sonramı hamile kaldın canım.bizde yeni bıraktık korunmayı.bakalım hayırlısı

7 ay sonra hamile kaldım.iki düşükten sonra biraz korktum ben.eşim çok istiyordu.inşallah senin içinde hayırlısı olur.bu duyguyu yaşamak çok güzel aslında.korkularım olmasa.ama iyi düşünmeye çalışıyorum.

arkadaşlar merhaba bende 2 ay önce düşük yaptım ve kan pıhtılaşması olduğunu bu nedenle düştüğünü söylediler şu anda adetimin 15. günü ilaca başladım sabah 1 akşam 2 tane 2 ay bu ilacı kullanacam bakalım hayırlısı. tabi çocuk aspirini vitamin çinko hapımı ve kan iğnemi hiç söylemiyorum allah herkeze hayırlı evlat nasip etsin hoşçakalın

jenefer dr banada gebelik öncesi 1ay çinko folikasit B12 ve elevit verdi.1ayım doldu ilaçları bıraktım elevite devam.sen iğneye hamile kalmadanmı başladın?ilaçların ismi ne?

X