dogum sancisi neye benziyor?

gelin54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
168
2
37
dogum sancisi neye benziyor?

komik gelebilir belki ama ilk hamileliyim ve cok merak ediyorum dogum sancisi neye benziyor diye, anneme sorunca söylemem seni korkutmak istemiyorum diyor ama aslinda korkmuyorum dogum videosu bile izlesem etkilenmiyorum ama merak iste nasil daha önce bunu yasamis olanlar bunu nasil tanimliyor, benim daha 3 ayim var arada karnim agriyinca kendi kendime diyorum acaba bunami benziyor az bana tiyo verseniz :)

ayni adet sancisina benziyor tatlim hic korkma. yani adet sancisinin daha siddetlisi ve belden ve kasiklardan geliyor agri. asil dogum yaparken, dikis nakis yapilirken olan aciyi bilmiyorum cunku epidural anestezi almistim. harika bir olay. yani tek hissettigin ikinma hissi onun disinda hicbir aci hissetmiyorsun. hatta ben 4cm den 8cm'ye gelene kadar uyumustum yatakta. dogum baslayacagi zaman uyandirdilar.

aynen arkadaşın tarif ettiği gibi arkadaşım adet sancılarının biraz daha şiddetlisi benim sancım da bacak aralarımdan baldırlarımın iç kısımlarından kasıklarıma vurmuştu bir de belden vurmuştu..ama korkma o kadar ürkütücü değil..

ben de anneme çok sordum ve annem her seferinde hatırlamıyorum diye cevap vermişti doğum sancısı çekerken sürekli"ben böyle olduuunu bilmiyodum" ve "iyi ki hatırlamıyosuuuuun" diyormuşum anneme ...şaka bi yana tarif edilmesi biraz zor canım adet sancısı gibi falan da değilmiş ama dayanırsın bak biz hala yaşıyoruz hem de bebklerimizi yaşatıyoruz:)

:) korkmuyorum simdilik :) epidural anestezi belden mi vuruluyor? isteye baglimi yoksa doktorlarin kararinami bagli bu?

slm arkadaslar ..bende sizin gibi hep merak eder ve korkardım taa bekarlığımdan beri.hep sezeryan olurum bıter dıyordum..ama yurt dışında oturuyorum ve burda doğumlar ısteğe baglı sezeryan cok nadır oluyor genelde belden epıduralla doğumlar yaptırılıyor. bu da kışiye bağlı.eğer kişi isteyecekse bu iğneye karşı alerjık olup olmadığının belırlenmesı için önceden tahlıl yapılıyor..
şunu soylemelıyım kı ben hamıle kalınca herkesten doğum hıkayelerını dınledım değişik değişişk kaynak kitaplar alıp defalarca okudum ama ınanın kı benim doğumum heps,ni yanıtladı. üç buçuk aylık bır kızım var.epiduralle normal doğumla dunyaya geldı zo bır doğum yaptım çünkü bemın epıduralcı doğuma bır bucuk saat kala iğnemı yaptı ve belden aşağım hiç uyuşmadı sadece karnıma vuran ağrıyı bır buçuk saat kadar hıssetmedım ama bebek yola gırdıkçe makatta müthiş bir basınç ve ıkındırma hıssı duydum bu bır saat devam ettı..doktorun bana attığı makası bıle hıssettım ama o acımadı çünkü bebek yoldayken kaslarımı zorlamasından onun acısını anlamadım bıle..gece uc buçukta suyum gelerek hastaneye gıttım sunı sancıyla gunduz 16:30 da doğum yaptım..herkesın sancısı gerçekten farklı oluyor kımının agrı eşiği yani dayanma guıcu yuksek oluyor ve acıyı az dıye tarıf edıyor..burda sancın hafıflesın dıye ya lastık topa oturtuyorlar yada kuvete sokuyorlar ben kuvetı tercıh ettım cunku sıcak suda rahım daha kolay acıyo..ıkı saat kaldım kuvette.sancılarım şiddetlendı ve cıktım doğum ıofdasına gıtım.ve acıyı dayanamaz hale geldığımde eşimin kazagını az daha yırtıyordum :))))epidural ıstedım.epidural acıtmıyorda sadece ıkı kat edıyor sızı kemıklerınız aralansın dıye orda bıraz zorlandım:))sonra ılacı verınce yanma hıssı oluyo.keşke yaptırmasaydım bana fazla bır etkısı olmadı dıyorum ama yıne de ıyı oldu sanırım..burda en guzel olay hastanelerde jınekolojı kısımlarında hatta doğumhanede çatal dıye bır olayın bulunmaması.buda ınsanı doğumda çok rahatlatıyo..ben normal hasta yatagında doğum yaptım doğum anında yatagın altı çıkıyor ve pedallarına basıyorsunuz bırde ıkınma kolları var ıyı oluyor yanı.. sizde rahatlama acısından mumkun oldugunca bunu hastanenızden ısteyebılırsınız çok daha ruhen rahat bır doğum yaparsınız...
ben doğum yaptığımda kızım kucağımda yenı bıtmış doğum dikişler yapılmış eşim bana sordju dediki yine doğum yaparmısın? inanın daha beş dak,ika once doğum yapmıştım cevabım "evet"oldu..bebek cıkınca oyle bır rahatlıyorsunuz kı o an tarıf edılemez...
sizlere tavsıyem herkesın sancısı ağrı eşiği farklı herşeye rağmen normal doğum yapmaya çalışın sezeryan ıstemeyın..onun dunyaya gelişi için çekeceğiniz acılar kutsaldır..doğumdan once egzersızlerı duzenlı yapın bol bol yuruyun hıç korkmayın doğum gercekten bır mucıze bu mucızeyı gozunuz kapalı yaşamayın..kımsenın acısı kımsenınkıne benzemez...herkesı allah bır sancıda kurtarsın ....şimdiden tebrıkler...

Ne zaman bir doğum hikayesi duysam,okusam herkes gibi bende kendimi hayal ediyorum.
Acaba diyorum Allahım banada o günleri gösterecek mi?
Allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın....AMİN

adet sancısı nasıl oluyor bilmiyorum ki.buyüzden hiçbir fikrim yok ama bekleyip görcez bakalım.

bende adet sancisina benzetemiyorum insanin beli ck agriyo siddetli karin agrisi gibi bide sanciniz oldugunda yada rahim acilmiyosa sakin yatmayin hep gezin yada topa oturun topun cok faydasi var hemen aciyo rahmi normal dogum en iyisi iki kere yasadim uunutulmaz asla mucize kizlar

valla anlatilmaz yasamayan bilmez ben hayatimda adet sancisi falan bilmem onun icin dogum sancisi hic biseye benzemiyo zaten hersey dogurana kadar ondan sonra unutuyo insan....:1closedeyes:

valla adet sancısının şiddetli bir hali yalnız çıok başka bişi belden ve kasıktan geldiydi benimde agrılarım allahım ama bir kolaylıgnı verio dua et yeeter :) allah hepimizi kurtarsın sag sgalim bebişleirmisi kucagımısa almayı nasip etsin inşallah ( amin )

peki bu kadar ıkınmada tuvalet sorunu olmuyormu??onu nasıl hallediyorlar??of insan utanır be:eek:

peki bu kadar ıkınmada tuvalet sorunu olmuyormu??onu nasıl hallediyorlar??of insan utanır be:eek:

CANIM ZATEN SANCILAR BAŞLAYINCA LAVMAN YAPILIYO YANİ BAĞIRSAKLAR BOŞALTILIYO ODA Bİ İLAÇ VERİYOLAR MAKATTAN VERİYOSUN SONRADA SÜREKLİ TUVALETE ÇIKARARAK BOŞALTIYOSUN ZATEN ONDAN SONRADA BİŞEY YEMİYOSUNN

canım kolay mı dersen hayır çok zor olduğurnu söyleyebilirim ama bebeğini kucağına verdiklerinde hiç bir şeyi hatırlamıyorsun ilk doğumumu çok korkmama rağmen normal yaptım şimdi ikinci bebişimi bekliyorum ve yine korkuyorum ama yine normal doğum düşünüyorum

X