kromozom bozukluğu olanlar buraya

kromzom problemi yaşayanlar suçluluk oluyor mu sizde de ?

• bazen evet

OY: 0 0,0%
  • çocuk sahibi olamamın tek sebebi benim

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    2
  • Anket Kapalı .

emlytknr

Hayattaki tek doğrum sizsiniz...
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
3.406
191
38
merhaba ben 4 düşük yaşadım kromozom problemim var senağlama benimle aynı derdi paylaşanlarla konuşmak ve bilgi paylaşımı yapmak istiyorum herkese sevgiler :1hug:

merhaba,
bu senin elinde olan bir şey değil ki, neden kendini suçluyorsun.... bende de var kromozon bozukluğu ama hiç de kendimi suçlamıyorum.... bu yüzden düşük de yaptım... ama elimde olan bir şey değildi bu... sen de kendini suçlamaktan vazgeç, bunun kimseye yararı yok..geçmiş olsun.. bu arada kromozon boukluğun nedir ?

sözlerin için sağol içimi aydınlattın teşekkürler. ben de resiplokal translokasyon çıktı düşüklerimin sebebi buymuş. yani kromozomlarım kendi aralarında yer değiştiriyolar. senin ki neydi canım ?

benim kan pıhtılaşmasıyla ilgili sorunum var PAI geninde..... umarım güzel haberlerini verirsin burda.... kendimizi boş yere üzmek yok...

lütfen üzülme bu senin elinde olan birsey degil mesela bende de frajilx var yani x kromozonuna bagli bir hastalik ben sadece tasiciyim yani fXS hastasiyim bu yüzden benim oglum özürlü dogdu. otizm hastasi oglumda ayni kromozon hastaligi cikti. hic olmadik sen bastan biliyosun kendinde kromozon hastaligi oldugunu ona göre davranirsin allah herkese herseyin hayirlisini nasip etsin

evet hepimizin elinde olan bişey değil. haklısın baştan bilmek güzel ama en başından bilmek daha güzel olurdu 4 düşük yaşamazdım her hamilelik bi umut getirdi bana ama malesef hepsini kaybettim hele de en kötüsü gelişemediği için sorun yokken kürtaj olmak allah herkese hepimize herşeyin hayrılısını versin teşekkürler yanımda olmanız yanlız olmadığımı bilmek güzel:1hug:

sevgili cananla tabii ki güzel haberilerim olursa hemen internetin başında olucam o kadar güzel bilgiler alıyorum ki buradan kendimi daha iyi hissediyorum ben bu siteden hamile kalsam doğum yapsam da kopmucam burada destek ve birlik önemli olan ama tabii ailelerde önemli benim kayınvalidem biraz terstir belki kendimi kötü suçlu hissetmeme sebep yaşananlar aslında ben biliyorum ki bir gün allah bana da nasip edecek ama inanın bazen ağlamak için lavobaya gidiyorum ağlıyorum test sonuçlarıma bakıp ağlıyorum herşey kabus gibi geliyo ama bazen de herşey güzel olacak diyorum bilmiyorum kendimimi avutuyorum ama böyle iştee...

sevgili cananla tabii ki güzel haberilerim olursa hemen internetin başında olucam o kadar güzel bilgiler alıyorum ki buradan kendimi daha iyi hissediyorum ben bu siteden hamile kalsam doğum yapsam da kopmucam burada destek ve birlik önemli olan ama tabii ailelerde önemli benim kayınvalidem biraz terstir belki kendimi kötü suçlu hissetmeme sebep yaşananlar aslında ben biliyorum ki bir gün allah bana da nasip edecek ama inanın bazen ağlamak için lavobaya gidiyorum ağlıyorum test sonuçlarıma bakıp ağlıyorum herşey kabus gibi geliyo ama bazen de herşey güzel olacak diyorum bilmiyorum kendimimi avutuyorum ama böyle iştee...

tabi ki her şey güzel olacak... bazen hayatta zor dönemler oluyor.. kayınvalidenin ters olması sıkmasın canını, sen isteyerek bir şey yapmıyorsun ki....tabi psikolojin kötü olduğu için en ufak bir şey seni fazlasıyla etkiliyordur... ama senin hissettiklerini anlayack insanlar var burda... aşağıdaki adrese bakarsan (belki de bakmışsındır bilmiyorum ama) yalnız olmadığını, aynı detten muzdarip ne çok insan oluğunu göreceksin...hepimiz bir gün iyi haberler yazacağız burda.... inanmak lazım, yoksa nasıl üstesinden geleceğiz hayatın ...sevgiyle....
http://www.kadinlarkulubu.com/kan-p...k-yasayan-arkadaslar-var-mi-t98404/index.html

tabi ki her şey güzel olacak... bazen hayatta zor dönemler oluyor.. kayınvalidenin ters olması sıkmasın canını, sen isteyerek bir şey yapmıyorsun ki....tabi psikolojin kötü olduğu için en ufak bir şey seni fazlasıyla etkiliyordur... ama senin hissettiklerini anlayack insanlar var burda... aşağıdaki adrese bakarsan (belki de bakmışsındır bilmiyorum ama) yalnız olmadığını, aynı detten muzdarip ne çok insan oluğunu göreceksin...hepimiz bir gün iyi haberler yazacağız burda.... inanmak lazım, yoksa nasıl üstesinden geleceğiz hayatın ...sevgiyle....
http://www.kadinlarkulubu.com/kan-p...k-yasayan-arkadaslar-var-mi-t98404/index.html

evet haklısın kesinlikle ama inan bana hem yaptığın düşükler hem de aile baskısı insanı fazlasıyla yoruyor ama sanırım alıştım artık 5 yıllık evliliğimde 4 kez düşük yaşamak da kolay değil elbette bi çok insan var bu şekilde verdiğin linke daha önce den de bakmıştım sağol hayırlısını dilemekten başka elimizden bişey gelmemesi kötü sadece

biz de kromozom testi yaptırıyoruz sonuçlar 3 haftaya kadar çıkıcak.Çok merak ediyorum.

teşekkür ederim.1 dış gebelikten sonra 2 neg.denemem oldu.başka bir merkeze başlıycam oradan istediler.eşimden ve benden kan alındı.

sonuçların çıkması en az 4 hafta sürüyor umarım iyi haberle alırsın senin için dua edicem ...mutlu haberlerini duymak ümidiyle sevgiyle kal

sonuçların çıkması en az 4 hafta sürüyor umarım iyi haberle alırsın senin için dua edicem ...mutlu haberlerini duymak ümidiyle sevgiyle kal

teşekkür ederim inşallah bişiy çıkmaz.kanı vereli 1 hafta oldu.bekliyoruz bakalım.hakkımızda hayırlısını versin rabbim....

amin allah herkese herşeyin en güzelini ve en hayırlısını versin inşallah

kromozon test ıle ilgılı bılgı verırmısınız nasıl ve nerde yaptırdınız

Tıbbı Genetik bölümünde yapıyorlar ben zeynep kamilde yaptırdım 3 haftada falan çıkıyor İstanbul Grup var onlar kromozon bozukluğu olan hücreleri ayırıyorlar tüp bebek merkeziyle birlikte çalışıyor özel yalnız devlet karşılamıyor...

X