Kullandığınızda adını herkesin sorduğu parfüm hangisi?

emotion mavi şişe şu an mavisini hiç bir yerde bulamadım yeşilli yapıyorlar

Merhaba Kizlar,

basliga yakisir bir parfümden bahsetmek istiyorum sizlere:

KEIKO MECHERI´nin LOUKHOUM parfümü.

Cumartesi günü arkadasim kendisi icin siradisi ve kimsede olmayan bir parfüm aradigini söyleyince, "nadir bulunan" parfümler satilan bir parfümcüye götürdüm. Ben favorilerimi denettirdim kendisine ve en cok begendigi KEIKO MECHERI´nin Loukhoum parfümü oldu ( 50 ml yaklasik 100 Euro.)
Kendim bu kokuyu ilk denedigimde cok sasirmistim, sanki biri bir kutu (findiksiz)Lokumu tavaya koyup eritmis, sonra da siseye doldurmus. Aynen öyle kokuyor gercekten:KK66: Tatli mi tatli, agir badem, agir gül suyu, ... bana fazlasilya Kapali carsidaki Lokumcular kösesini hatirlattigi icin ben kendim tercih etmemistim. Ama arkadasim yabanci ve özellikle türk veya arab vs. olmayan, yani yenilen Lokumla bizler gibi hasir nesir olmayan, yabanci bayanlar, bu kokuya bayildiklarini bildigim icin, onunda bu kokudan bu sekilde hoslanmasina hic sasirmadim.
Bilemiyorum, koku gercekten inanilmaz yogun lokum kokuyor. Bana kesinlikle fazla "tanidik" geliyor..hala kendim bu sekilde kokmak istemem.
Ama arkadasim bayilarak satin aldi. Fakat denerken bilegine yanlizca bir Fiss sIktigi halde bir koktu bir koktu sizlere anlatamam. Agir bir sekerli gül suyu..bildiginiz serbet kokusu düsünün. Aksama birde sinemaya gitme planimiz var, diyorumki böyle hayatta kimsenin yanina oturamayiz, cok agir kokuyor...yazik arkadasim gidip bilegini defalarca sabunlayip yikadi ama hala cok keskin parfüm geliyordu burnuma...ama yapicak birsey yok, önce birseyler yedik, ve aradan üc saat gecince sinemaya girdik.
Neyseki yerimize oturdugumuzda kimse mizmizlanmadi, ters bakislar da atmadi diye biz sevinirken...film bitti, esyalarimizi topluyoruz ve arka siramizdaki orta yasli bayan arkadasima dogru birseyler söyeyince eyvah dedim, simdi biri söylenicek iste...ama güzel bir süpriz oldu, arkadasimin kokusunu cok begendigini ne kullandigini sormasin mi.
Agir bulsada cok hosuna gittigini söyledi, bu kokunun daha hafif bir versiyonun var oldugunu söyledik ve kendisine parfümün adini kodladik dakikalarca :KK66: Kocasi da yaninda, evet cok güzel kokuyor diye eslik etti. Adinin Loukhoum oldugunu da ögrenince cok eglendiler, esi gercekten demis, Türklerin Lokumu gibi kokuyor burasi diye.. birde düsünün duyduklari kokunun 3 saat sonraki ve defalarca yikanmis hali, ilk sIktigimizda bayilirlardi herhalde hepsi soktan :111:

Türkiye´de bulunur mu hic bir fikrim yok. Ama yabanci parfüm forumlarini takip eden biri olarak, size bu kokuyu tanitmak istedim, uzun süredir ciddi bir ragbet görüyor kendisi. KK´nin
Türkiye disinda yasayan bir sürü takipcileri de oldugunu bildigim icin, bulup denemelerini tavsiye ederim.

Yabanci hatunlarin yeni kesfi su an bu parfüm.

Keiko Mecheri´ye ait parfümün üc versiyonu var.
Normal "Loukhoum", yogun koku, pempe sise.
Birde "Loukhoum, Eau Poudree", hafifletilmis versiyonu, pudramsi sise.
"Loukhoum, Parfum du Soir", aksamlik versiyonu, daha agir kokuyor, koyu visne renkli sise.

Inanilmaz yogunlugu ile siradisi oldugu kesin, denedigimde ertesi gün bile hala koktugumu hatirliyorum - ki benim gibi kuru tenli biri icin bu bir mucize sayilir.

Lokum gibi kokmak istegen her bayana siddetle tavsiye ederim.

Iyi denemeler :KK12:

Şu ana kadar kimse parfümümü sormadı.:KK53:

Chloé :KK16:
$chloe-parfum.jpg

bende bugday tenliyim.bende sorulan koku hugo boss intence ve burberry classic tir. ama ben bi türlü işte bu benm kokum diyeceğim kokuyu bulamadm :KK43: yorumlarınızdan yola çıkarak bi liste yaptm bargelloya gidip yine şansımı deniycem. parfümleri alıp oda parfümü yapmaktan yoruldum :44:

treselle dükkana gelen müşteriler bile soruyo harika hem de kalıcı

ben de bir koku hastası olarak yazıyorum.bugüne kadar bir çok parfüm kullandımü haddi esabı yoktur...ama içlerinden en beğendiğim ysl-cinema oldu...ebru şallı kokusu diyorlar...bir de, love poison bunu da beğendiğimi söyleyebilirim. en son kullandığım ise victor rolf tu...değişik bir koku isteyenler için ideal...her mevsim kullanılabilir.

ben doldurma parfüm kullanıyorum.kullandığım parfümün adı da candy.çok güzel şeker gibi kokuyo :) daha 2 gün önce eniştem sordu adını :)

evet ya çok güzel ama pahalı :KK43:((

evet cok pahali bende almamistim. parama yazik dedim ama TÜrkiyeye izine gittim, D&P Parfüm varyaaa doldurma siseler, orada Deodoranti ile birlikte 32 TL verdim, ve inaninnn kokusu ayni ve kaliciiii :KK70::KK70: 3 -4 Hafta önce aldim, tererddüt ettim ilk basta kokusu kalicimidir diye...EVET kalici, hatta is arkadaslarim sordu, arkadaslarimla görüstüm hemeenn bu hangi koku diye sordular. tavsiye derim

X