Dogumdan Sonra Kabizlik

• Konu Sahibi GECEYARISIGÜNEŞİ
  • Başlangıç Tarihi
G

GECEYARISIGÜNEŞİ

Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BEN DOGUM YAPALI 1,5 AY OLDU,NORMAL DOGUM YAPTIM senağlama,DOGUM YAPTIGIMDAN BERIDIR HALA KABIZLIK SORUNUM VAR NE YAPMAM GEREKIYO.BU PROBLEMLE KARSILASAN VAR MIsenağlama

canim bolca su ic ve aksamlari yatmadan önce meyve kompostosu ye özellikle kayisi erik ve dut tavsiye ediyorum hem kabizligi gideriyor hemde bebegine süt yapar. Umarim en kisa zamanda düzelirsin :))

canim benim sezaryanda oldu kabizlik dogum sancisi gibiydi once sabah ac karnina zeytinyagi ictim 2 tatli kasigi arkasindan oda sicakliginda su ictim gun icindede 2-2,5lt su sivi almaya ozen goster ama mutlaka arkadasin dedigi komposto cok iyi ben oluyorum sandim ama unutma komposto mumkun oldugunca cok cok az sekerli olsun seker kabizliga yardim ediyor ama bunlar hemen etki etmese bile devam et yararini goreceksin birde bebek yagiyla gobek deliginden basliyarak daireler cizer gibi masaj yap bagirsaklarina yardimi oluyor bana ebe soylemisti gecmis olsun

tessekkurler arkıdasşlar

bendede aynı sorun var 2 ay olucak dogum yapalı o kadar cok su ve meyve suyu ıcmeme ragmen gunde 1kez zar zor yapıyorum ne yapcamı bılmıyorum karnım davul gıbı sıs oluyor

mehtapcım sen hemen dr gorum derım bende oyleydım dr bana bır ılaç verdı ve çok rahatladım

gece yatarken 1 su bardağı suyun içine 2 adet günkurusu kayısı attım, sabah kalkar kalmaz kaysıları yeyip suyunu da içtim ve sıkıntı çekmedim tavsiye ederim

hangi tavsiyeyi uygularsın bilmiyorum arkadaşım ama bir an önce sorununa bir çözüm bulursun inşallah..
ben de aralıkta normal doğum yaptım, doktorum muhtemel bir kabızlık durumunu engellemek için bir surup vermişti. ama ben eşşeklik edip sürekli içmedim, barsaklarım alışır sonra doğal yoldan tuvalete çıkamam diye.. ve sonrasında çok acı çektim, her wc ye gitmem gerektiğinde korkudan aglayacak kadar oluyordum.. sonrasında hemoroid olma riski yaşadım. hamdolsun olmadan kurtuldum.. benim kurtulma yöntemim ise günde 3-4 tane zeytini çekirdekleri ile birlikte yemek oldu. istersen dene.. zeytin çekirdekleri midede yaga dönüşüyormuş ve eriyormuş..

ben de bir ay önce doğum yaptım.doğumda hemoroid oldu.oturamıyodum o derece yani.şuan da kabızlık sorunum var ve korkuyorum tualete çıkmaya.4 günde bir gidiyorum yani.doktorlar hep hemoroidin alınmasından yanaydı.şunu ye bunu yeme diyorlar ama uyamıyosun ki.biraz geçmiş gibi o yüzden ameliyat olmadım.ama kayısı işe yarıyor.şu sıralar da bebeğim hasta olduğundan kendimle ilgilenemiyorum.:KK43:

hepimize geçmiş olsun arkadaşlar,ben ilk oğlumu doğdunda bu sorun ile karşılaştım,dr gidip fitil aldım,bol su ve sıvı tüketmeye çalıştım,dr özellikle bu sorun varsa çorba için diyor,sindirimi kolaylaştırır,fitil de hemoroyıdın acısını azaltır,ben hep böyle beslenyorum artık,ve inanınki ikinci doğum 11 ay önce yaptım hiç sorun olmadı,bazen çok katı gıda tüketince kabızlık oluyorum,ama eline gelince dikkat etmeye çalışıyorum:nazar:

bol bol kayısı hoşafı(hiç şekersiz yada az şekerli), su,çorba,ızgara,salata,sebze yemekleri tüketiceksin,hamurişinden ve beyaz ekmekten elinden geldiği kadar uzak dur canım,bu şekiilde beslenirsen hem kiloda verirsin.

ben de doğumdan sonra 2 ay çektim.sonra sabahları aç karnına 5-6 tane kuru kayısı yedim.üzerine koca bi bardak sıcağa yakın ılık su içtim.devamlı yapılırsa kesinlikle etkisini gösteriyo.benim yapmadığım şey kalmamıştı ama bu çok iyi geldi..

X