normal doğum yapan arkadaşlar kaç saat sancı çektiniz paylaşırmısınız lütfen

tatlxixm benim

23 kilo sonraaa
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
193
1
kızlar bende 17 haftalık hamileyim ve de allah nasip ederse normal doğum istiyorum çok merak ediyorum ne kadar sancı çekiliyo (yani saate vuracak olsak)paylaşırmısınız lütfen

canım saat 2 den dörde kadar hafif sancılar vardı
hastaneye 5 te gittim bir bucuk saatte orda sancı oldu tabi o gercek sancıydı 6.20 de bebegim dogdu
herkese göre degişir sanırım

sağol canım ya iyi fazla bi ağrı çekmemişsin yani bazıları çok korkutuyor 1 gün sancı çektim çok kötüydü sakın normal yapma diye ama ben korkmuyorum inş..allah nasip ederde normal doğum olur sağol canım ilgin için:içelim:

kişiye göre değişir canım. allah bir avazda kurtarsın, sağlıkla bebişini kucağına alırsın inşallah. benim toplamda 6-7 saat sürdü.........

ben valla 15 saat sanci cektim hep belden geldi agri cok zordu allah herkeze kolay dogum nasip etsin ins.

Benim annem beni 3 sancıda doğurduğunu söyler 5 dk. gibi zamanlamada doğmuşum...kişiye göre değişiyor...

kizlar benim doktorumun soyledigi su,ilk anne olacaklar,ilk etapta 10 saat acilma sancisi muhakkak cekerlermis,ama 10 santim acilana kadar tabi oyle dayanilmaz sanci olmuyormus,ilk sancilar saatte bir geliyormus bayaga acilma olduktan sonra yarim saatte bir daha sonra 15 dkk,10 dkk da bir basliyormus,zaten bes dakikada bir sancilanmaya baslayinca bilinki dogum yapmaya hazirmisiz, yani 5 dkk lik sancidan sonra hastaneye gitmek daha mantikliymis,cunku evde daha rahat cekiliyormus sanci,hastanede sadece yatirip bekletiyolarmis,5 dkk da bir vurduktan sonra bekleyin bebis heran geleibilir,bebesin gelisine gore degisirmis,bende bi hamis olarak bakalim gorcez

benim sancım çok hafifti sabah 8 gibi başladı gece 2 .15 te doğum yaptım son 1 saatte epidural takıldı hiçbirşey hissetmedim allah sanada hayırlı doğumlar nasip etsin

Arkadaşım benim ilk oğlum normaldı .Akşam 6 da başladı ben hastane köşelerınde uğraşmamak için sabah 5 e kadar evde cektım sancımı sonra hasytaneye gıttık oğlum 11 45 te dunyaya geldı ama bana sorarsan kımseyle mukayese etme kendını çünkı benden sora bır kadın doğum haneye gırdmışti gırdığıyl cıktığı bır oldu heme yaptı yanı kişiye göre değişir ama allah herkese normal doğum nasıp etsın çünki bebişinle ilk göz göze gelışın varya değdı dıyorsun butunn bunlara tabi bide yeni bebeğım var yarın tam 3 aylık oluyor kerata onu sezeryanla yaptım cok dırendım ama olmadı normal olsun dıye yıne cekmeye rağzıydım o kadar sancıyı ama sağlık sebebı ıle doktorum ızın vermedı cenem fazla düştü napım cocuklarım olunca böleyım ben arkadaşım herkesın doğum hıkayesı farklıdır senınkınıde yaşamadan bılemesın canım

doğru evet kişiden kişiye değişiyo gerçekten kimi hemen doğuyo kimi bekliyo benim korkum daha doğrusu eşimin korkusu ben kocaelinde oturuyorum hastanem KOŞUYOLU MEDİPOL tabi eşimde birsürü kitaplar okuyo hemen de olabileceğini yada geç olacağınıda biliyo ama sen çok tez canlısın normal olursa hemen doğurursun hastaneyede yetişemeyiz onun için 9 ay dolunca yatıralım seni hastaneye diyo acaba gerçektende olabilirmi diyorum eşimin hisleride çok kuvvetli o öyle dediya kesin öle olur tatlicadiarzu o biraz korkuttuğu için merak edip konuyu açtım bilgileriniz için çok teşekkürler arkadşlara.s.a.s.a.s.

arkadaşlar birde sancılar başladığı zaman ne kadar vaktimizi geçirmeliyiz evde yada işi garantiye alıp hemenmi gitmeliyiz (tekrar hatırlatıyım ben kocaelinde oturuyorum hastanem istanbul medipol hastanesi )

ben 2 de hafif sancılarla başladım 4 de sancılarım şiddetlenmeye başladı 6.40 da doğumhaneye girdim 7'e beş kala doğurdum 7 buçukta dikişlerim falan da atılmıştı doğumhaneden çıktım. kesinlikle normal doğum yapın kızlar doğduğu anı kaçırmayın.

arkadaslar bende normal dogum istiyorum allah nasip ederse yanliz normal dogumda dikisi olan oldumu ve kac saat hastanede kaldi yatan oldumu iki uc gun

Benim sancilarimda 7 saat surdu ama tam sancilari diyorsan 4 saat falandi heralde.Ilk 3 saat dayanabildim sonrasinda epidural vuruldum hem kendim istediml hemde tansiyonum yukseldi stresten acidan mecbur kaldir igne vurmaya.

Allahim bir avazda hayirlisiyla kurtarsin canim..

X