adet düzeni, yumurtlama düzeni bozuk olanlar icin...

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
42
arkadaslar benim burada cok yazımı gormussunuzdur. gec yumurtluyorum. adetim duzensiz vs vs diye. neler dusunmedim ki. ne hastalıklara yormadım ki...

bebek istemeden once nadiren bozulurdu adet duzenim. bebek istedik. artık spermler mi zararlı geldi, strese girdigim icin hormonlarımla mı oynadım bilmiyorum hersey alt ust oldu.

40-22-32-46-21 gun aralıkla adet oldum. ne yumurtlamamı ne adetimi tahmin edebildim.

burada okuduklarımı uyguladım ve adetim duzene girdi. cogunuz biliyor ama bilmeyenler icin yaptıklarımı tekrar yazmak istiyorum.

not: bunları 1 ay once de denemistim ama tutmamıstı. 2. ay da duzene girdi.pes etme yok. denemeye devam.

her sabah sogan suyu ictim. soganı kaynattım 1 lt su ile. 3-4 soganı ortadan ikiye bölünmüs kabuklu. sabah soguk soguk ictim sifa niyetine.

her gun 1 sabah de aksam olmak uzere 2 kupa adacayı demleyip ictim.

hayıt'ın latince adı chasteberry kapsul seklinde buldum burada. yani hap seklinde. hapı yuttum her gun 1 tane. 2 tane diyordu ama 1 tane yuttum ben.

her gun en az 1 bardak sut ictim.

kesinlikle usutmemeye, ayaklarımı yumurtalıklarımı sıcak tutmaya calıstım. hatta gecen ay abartıp sıcak su torbası ble koydum kasıklarıma.

14. gun yumurtladım. 27. gun adet oldum.:nazar: ( benim luteal faz 12 gun suruyor o sebeple 27)

bu ay sogan suyunu terk ettim. digerleri aynen devam. su an 12. gunumdeyim ama ovulasyon testi hafif koyulastı yani gecen ay da oyle olmustu. yarın iyice koyulasır insallah diger gun yani 14. gun yumurtlama gunum demek.:nazar:

arkadaslarım bilirler. ben 28. 30. gun falan yumurtlardım.

tabi bunlar aracı. stres yok. hormonlara iyi bakacaz. sifa niyetine icecez. sifa Allah'tan.

soğan suyunu bende duymuştum. ama nasıl içtin onu yaaa iğğğ. annemde tutturmuş soğan suyu iç diye. bende pkos hastasıyım bana bu ay aşılama yapılacak. eğer tutmazsa ara vereceğiz. o verdiğimiz arada bende içmeyi düşünüyordum. iyi haberlerini bekliyoruz.

soğan suyunu bende duymuştum. ama nasıl içtin onu yaaa iğğğ. annemde tutturmuş soğan suyu iç diye. bende pkos hastasıyım bana bu ay aşılama yapılacak. eğer tutmazsa ara vereceğiz. o verdiğimiz arada bende içmeyi düşünüyordum. iyi haberlerini bekliyoruz.

canım soğan suyunu içerken amacını düşünürsen limonata gibi geliyor insana valla ben seve seve içtim faydasınıda görüyordum ama bıraktım çünkü çalışıyorum sabahları kaynatmak zor geliyor kaynatıp içip işe gitmek off geç kalıyorum o yüzden bıraktım ama yine başlıyayım bu yazılanlardan sonra biraz daha uykudan feragat edicez artık sırnaşık şey yani sanada tavsiye ederim bir süre sonra alışıyorsun tadına

bende de pko war bende başlıyım bunlara cnm çok saol werdiğin bilgiler için:)

bende de pko vardı.doğum kontrol hapı bıraktıktan sonra tembellık olmuş ondan oldu..adetlerım duzensızleştı falan hiç bişey yapmadım..sonra geçtiş hamile kaldım bıraz zayıflamak ıyı gelıyor..soğan suyuna gelınce mıdesı sağlam olanlar içebilirler dikkat edılmesı gerek... herkese geçmiş olsun..

Merhaba Kizlar şöyle Bir Sitede Gezerken Sayfaniza Göz Attim
Bend Epko Luyum Yani Düzenli Yumurtlamam Olmuyor Dengesiz 80 Günlerd Ebile Adet Oldugum Olmuştur.
çatlama Ignesiyle Hamile Kaldim 15 Haftalik Ikizlere Hamileyim.
Bende Size Nacizane Bir Tavsiyede Bulunmak Istiyorum

Bal
Tarçin
çörekotu
Bunlari Ister Hepsini Kariştirip Hergün Iki çay Kaşigi Omak üzere Yiyin
Istersenizde Sabahlari Iki Ince Dilim Ekmek üzerine Bal sürüp çörek Otu Serpin Tarçin Serpip Yiyin.
Veyatarçini Sütün Içinede Koyabilirsiniz.
Ben Hepsini Kariştirinca Yiyemedim Tadi Kötü Geldi
Ama çörek Otund Aabartmadan Mesela 1 Ekmegin üzeirne 10 -15 Adet Atabilirisniz.
Deneip Onaylanan Bir Tarif.
Ben En Son Tedavimde Yaptim Ve Igneyle Bile Büyümez Denilen Yuurtalarim Büyüdü Ve Ikizlere Hamile
Kaldim Umarim Hepiniz Bebginize Kavuşursunuz.

Birde Eger Soganin Suyunu Içemiyorsaniz Yemekleirnize Koyun.
Yeşil Sogan Yiyin
Kuru Sogan üzerine Limon Sikip Yemekleirn Yanind Ayiiyin

masumm,paylaşmın için sağol.bende yumurtlayamayanlardanım.bu yazdıklarnı deneyeceğm inş.

ben sogan suyunu bırakmıstım. bugunlerde yumurtlamam lazım. yumurtlamazsam tekrar baslayacagım sogan suyuna.

bir de ben geceden kaynattım. sabah soguk soguk ictim. soguk olunca bir dikiste gidiyor. gunde 2 bardak genelde ac karnına.

ya kızlar ben bu kadar yazdım faydalı olayım diye ama gel gor ki bu ay gene yumurtlama gecikti. faydasız yani.

medarator arkadaslar silin bu topigi ltf. yanlıs bilgilendirme olmus olacak yoksa.

X