Kızlar yardım.. Bebeğimin yüzünü sivilce bastı.

eylulum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2007
898
7
kızlar bebeğimin yüzünde 1 haftadır topluluklar halinde küçük küçük sivilceler çıktı. Yanaklarında kafasında hatta gözkapaklarında. Bugünde boynunda 3-4 tane gördüm. boynundakler daha büyük ve kabuk bağlamış görünümünde. Bu durumu yaşayan arkadaşlar.. Bilgilerinize ihtiyacım var.:çok üzgünüm:

canım bence bebeğini fazla öptürmüşşün merak etme özellikle babası fazla sevmiş ğaliba sakallardan oluyor bende yasamıstım sütünü bir pamuğa sağ ve bebeginin yüzünü o sütünle sil

benim bebeğimde de doğumdan 1 hafta sonra yüzünde sivilceler çıkmıştı. yer yer boynunda da var. bebeğim 57 günlük ve hala tam olarak geçmedi. doktoruma sorduğumda erkek bebeklerde daha çok olduğunu anneden geçen hormonların sebep olduğunu, zamanla kendiliğinden geçeceğini söyledi. yüzüne hiç birşey kullanmamamıda üstüne basa basa söyledi. eğer anlattığın gibi sivilce şeklindeyse zamana bırak geçecektir.

canim bu normal benim oglumda da yaklasik bir ay bu sivilce surusu vardi.sonra gecti.1aylikken cikmisti.dogum pisligi dediler,sonra geciyor merak etme.sakin bisesurme.iz yapar

canim benim bebegimde de olmustu hisbirsey kullanmadim kendiliginden gecti simdi cildi tertemiz iz bile yok tavsiyem fazla sicak tutma bebegini en fazla 20 derece

ilk bir ay bizdede olmustu.doktorumuzu aradik gelmenize gerek yok, erkek aknesi o dedi.sonra yavas yavas gecti.bisey kullanmadim

canım benim oğlumda 1 aylıkken çıktı 3 aylık ve hala daha var tam olarak gitmedi bazen tam gecıyo dıyrum tekrar gelıyo dr sakın öpmeyindedi bide suratını nemlendır cocugunun bebe yagıyla ıyı oluyo

çok öpmekten olur benim bildiğim, çok öpülüyorsa olmuştur, yazık bebeğe,kıyamam ben ona,eğer benim dediğim gibiyse ne anlayışsız insanlar var bu dünyada,küçücük suratını cok cok öpüyorlar pis pis ağızlarıyla,hiç haz etmem bebek öpülmez en fazla koklarsın ayıp neyse geçmiş olsun arkadaşım.a.s.

kızlar benim bebişimde 34 günlük ve benim bebişimdede var kontrole gittigimizde dr sıcaktan oluyor dedi hiç birşey sürme şampuan bebe yagı vb şeylerden uzaktut ve sadece her gün ılık kaynamış ılıtılmış su ile pamukla sil dedi ve aynen dediğini yaptım ve oda ısısınıda düşürdüm 1 hafta olmadan geçti ama gene sıcak olunca evin ısısı artıyor.

benım bebegımdede var aynı problem doktar hassas oldugundan dedı onun ıcın merhem verdı

Benim ilk oglumda da olmustu, simdi bebegimde de var. Ben motherlove adli amerikan markasinin Yesil Merhem isimli urununu kullaniyorum doktorumun tavsiyesiyle. Tamamen organik bitkilerden yapilan bu urunu eczanelerden, bazi bebek magazalarindan ya da ebebek.com dan bulabilirsiniz. Cok pahali da degil, 15 YTL civari. Hem de cok amacli bir krem. Hasere sokmasi egzema, yanik izi, yara izi, kanam durdurma gibi islevleri var. Benim oglumun sivilceleri ikinci gune kalmadan gecti. Vazelin kivaminda, gunde 3 kere gibi surdum. Acayip memnunum.

sivilce degil bacim onlar biz isilik diyoruz.. hemen hemen her bebekte oluyo.. cok öpünce oksayinca oluyo onlar zamanla kendi geciyor benim kizimin ilk 2ay biseyi yoktu sonra birden bi sabahsi bi baktimki yüzü sanki kizamik olus gibiydi uclari beyaz minik minik isilik cikmis yikadim iyicene kuruladim krem sürdüm iki güne gecti.. meraka telasa gerek yok bebislerinize okuyun.. bizde bide 40cikmayan cocuga eger adet gören biri bakar severse ondanda isilik olur derler... oku okuyunca gecer........

arkdaşlar bepanthene sürsemmi acaba. Gün geçtikçe artıyo. Bizim doktorumuzda bebe yağı yada losyon sür nemlensin kuru kalmasın dedi ama.

valla canım bizim çocuk doktorumuzda kesinlikle bişey sürme sadece ılık su ve pamukla sil dedi bende öyle yaptım ve sıcaktanda koru dedi fazla sıcak olmasın ev ısıdemişti ve dedgini yaptım şimdi hiç bişeyi kalmadı bebişimin yüzü kırmızı ve üstü sıvı doluydu ama şimdi hiç bişeyi yok çook şükür bence sende hiç bişey sürme su ile temizle yeter sıcaktan oluyormuş zatenn Şeniz

X