Burundaki Kıllar Nasil Temizlenir ?

arkadaşlar burundaki kıllar nasıl temizlenir bilen varsa yazarsa çok sevinirim cımbız zararlıymış ne yapacağımı şaşırdım rahatsız ediyo cevaplar için şimdiden teşekürler

Kalem gibi bir alet var..onunla kesiliyor..! Ne kadar iyi ne kadar ihtiyac ona bisey diyemicem.! Fakat cevremde herkes sunu mutlaka der..SAKIN cimbiz ile burun killarini almayin..Beyinde hastaliga sebep olabiliyormus..Mikrop giriyor herhalde..! Kökten almayin yani..o makinayla sadece kesiliyor..! Sahsi tecrübem yok ama!

DIKKATLI olmakta fayda var a.s.

heryerimiz bitti burun kilar kaldi hahaha :KK70::KK70: cok gereksiz bence kim goruoki bi defasinda iple aldirdim acaip aciooo bence gereksiz :))

arkadaşlar burundaki kıllar nasıl temizlenir bilen varsa yazarsa çok sevinirim cımbız zararlıymış ne yapacağımı şaşırdım rahatsız ediyo cevaplar için şimdiden teşekürler

ben tesadüfen kurtuldum burun kıllarımdan ...yani kel kalmadı ama azaldı ucuna doğru olanlar. geçen grip olduğumda su bardağına tuz ve toz soda koydum su ekleyip burnuma çektim 2 gün günde 2 yada 3 kez ..suyla burnu temizleme gibi yani sonra farkettimki kıllar yok olmuş uç taraftaki içtekiler değil böyle olması daha iyi çünkü içindeki yani dibe doğru olanlar sağlık için gerekli...bende böyle oldu istersen dene umarım işine yarar ...yapmam dersen ince makasla kesebilirsin ama almak sakıncalı :icecream:

ya arkdaslar almayın diyorsunuz ama görüntü kötü oluyor bende ben makasla kesiyordum çünkü sıyah kötü görüntü oluyor yaaa

arkadaşlar burun kılları ciddi bir sorun bence burun delikleri geniş ve burun kılları siyah olan kişiler bu sorundan çok muzdarip. bende cımbızla alıyorum bazen kuaförde iple aldırıyorum:sm_confused:malesef çünki aynaya yakından bakınca özelliklede güneş ışığında çok bakımsız bi görüntü oluyo:nazar:yalnız makasla keserseniz dikkatli olun ben bikaç kez burnumuda kırpmış biri olaraktan-tatlicadiarzu- artık makasla kesmeye korkuyorum.

Bende cimbizla aliyorum ama zararli oldugunu sizden ogrendim bilmiyordum:1shok:
ay almasakda cok kotu gorunuyor ne yapabilirizki :sm_confused::uhm:

Burun kıl alma makinesi var arkadaşlar niye bu kadar uğraşıyorsunuz ki? :nazar:

:lepi: vereliniortak
böyle bir şey, çok da pahalı değil, fakir'in 15 tlymiş mesela
BHD_Er_417%20_723.jpg

Kozmetik ürün satan yerlerde özel burun makası satılıyor.
Burun makası diye sorarsanız yardımcı olurlar.
Burun kıllarını almak yerine kısaltmak daha iyi...

arkadaşımız burun üstündeki kılları kasdetmiş sanırım.ama yok içindekileri demişse Allah hiç bir şeyi sebebsiz yaratmış burun içindeki kıllar dışarıdan gelecek mikrop ve tozları süzüyor almak çok zaralı olur ayrıca alınıca iltihaplanma yapıyormuş

bazı kişilerin kılları görünüyor. hepsini almıyoruz tabi ki sadece görünenleri.:1closedeyes:

burun ve kulak tüyü almak için makineler var bizim evde bi tane var babyliss'in galiba..hiç kullanmadım

konuyla alakalı doktor görüşü arkadaşlar......"Burun ve kulaktaki kılların koparılmaması gerektiğini belirten uzmanlar, koparılan kılların yüzde damar tıkanıklığına neden olabileceği konusunda uyarıda bulundu. Nevşehir Devlet Hastanesi'nde görevli Op. Dr. Mehmet Aykut, bazı kişilerin görünüş açısından kendilerini rahatsız ettiği gerekçesiyle burun ve kulaklarında bulunan uzun kılları yolduklarını, bunun da çeşitli hastalıklara neden olduğunu söyledi. Burunda ve kulaktaki kılların koparılması nedeniyle kıllı ciltlerde foellikülit ve fronkül adı verilen cilt apsesinin meydana geldiğini belirten Op. Dr. Aykut, bu apse nedeniyle oluşan iltihabın yüze dağılması sonrasında damar tıkanıklığına neden olduğunu kaydetti. Bu rahatsızlık görülen hastalara antibiyotik tedavi uygulandığını ifade eden Op. Dr. Mehmet Aykut, ''İnsan yüzü çok hassastır. Bilinçsizce kulaktaki ve burundaki kılların koparılması sonucu oluşan iltihap ile damarların tıkama tehlikesi bile var. Bunun sonucunda bir cerrahi müdehale gerekiyor. Bu nedenle vatandaşlar kulak ve burundaki kılları koparmak yerine onları makasla kısaltmayı tercih etmelidir'' dedi."

X