Dostinex Ve Hamilelik

minervaduygu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2007
209
0
44
kızlar aranızda dostinex kullanırken hamile kalan var mı?ben 1 mayısta hiperprolaktinemi tedavisi için dostinex kullanmaya başladım.prospektüsünde hamilelikte kullanılmaz yazıyor.doktorumsa gebeliği öğrenir öğrenmez bırakırsak sorun olmaz diyor.ne yapmalıyım?deneyim sahiplerinin yardımına ihtiyacım var.

canım bende prolaktin yüksekliği sebebiyle 3 ay kullandım doktorum bu süre içinde korunmamızı önerdi bizde korunduk zaten bunu kullanırken hamile kalma olasılığı çok düşükmüş ama kalırsanda düşük yapıyor diye okumuştum araştırdığımda bilgin olsun

ve allaha şükür ilk aşılamamdı tuttu.12+5oldu bugün cnım ikizlerim

kızlar aranızda dostinex kullanırken hamile kalan var mı?ben 1 mayısta hiperprolaktinemi tedavisi için dostinex kullanmaya başladım.prospektüsünde hamilelikte kullanılmaz yazıyor.doktorumsa gebeliği öğrenir öğrenmez bırakırsak sorun olmaz diyor.ne yapmalıyım?deneyim sahiplerinin yardımına ihtiyacım var.

benim prolaktinimde yüksekti 1 ay Dostinex kullandım pazartesi ve perşembe ve prolaktinim düştü. Ve o ay korunduk tabi.Şimdi adet olduğum zaman yarım alıyorum başka almıyorum.benim dr umda hamilelik oluşursa hemen bırak demişti.

kızlar çok teşekkürler yardımınıza.korunmaya karar verdim.en azından tedevim bitene kadar.umutlar ertelendi yine.

arkadaşım bence doktorun nedediyse onu yap benim prolaktinim 40 tı dostinex kullandım ve doktorum bana korun falan demedim tabi malesef hamile kalmadım birde diğer prolaktine ilgili yazıları okusan iyi edersin bir arkadaşımız var bride diye bana da çok yardımcı olmuştu prolaktin konusunda onda da hiperprolaktinemi hastalığı var şu an hamile ve dostinex kullanarak hamile kalmış ve hamileliğinin ilk 2 ayı falandı yalan olmasın o ilacı doktoru kullandırmış eğer bırakırsan bebek ölür demiş kendini boşuna strese sokma sonuçta doktorumuz bizim her şeyimizi bilir doktoruna güven kedine iyi bak

arkadaşım bence doktorun nedediyse onu yap benim prolaktinim 40 tı dostinex kullandım ve doktorum bana korun falan demedim tabi malesef hamile kalmadım birde diğer prolaktine ilgili yazıları okusan iyi edersin bir arkadaşımız var bride diye bana da çok yardımcı olmuştu prolaktin konusunda onda da hiperprolaktinemi hastalığı var şu an hamile ve dostinex kullanarak hamile kalmış ve hamileliğinin ilk 2 ayı falandı yalan olmasın o ilacı doktoru kullandırmış eğer bırakırsan bebek ölür demiş kendini boşuna strese sokma sonuçta doktorumuz bizim her şeyimizi bilir doktoruna güven kedine iyi bak

Canım Dostinexin prospektüsünde hamilelik farkedildiğinde hemen bırakılmalı diyor.Ayrıca benim dr um da aynı şeyi söledi.Uydurma değil

yerimsenibenyerimseniben

canım meraba.şuan seninle aynı durumdayım.yazını yeni gördüm.ben de 3-4 haftadır kullanıyorum.dr bana korunma dedi.aynen hamilelik olduğu an en erken zamanda öğrenip bırakırsın dedi,bişey olmazmış.ben de çok araştırdım.herkes farklı yorumluyo.ama biz korunmadık ve dr'a inanmaya karar verdik.bakalım benim durumum 1 hafta içinde belli olacak.sana da bilgi veririm istersen.canını sıkma bence,çünkü fazla kafa yormak bu hormonu daha da hortlatıyo....dr'unu dinle derim ben...

beauty sağol canım.stres en büyük tetikleyiciymiş evet.ama bebeğimin bu şartlar altında olmayacağini öğrendiğimde deyim yerindeyse şok oldum.araştırdığımdaysa temelli kafam karıştı.en çok korktuğum şey hamile kalamamaktan öte kalırsam bebişime zarar vermek.desteğin için teşekkürler.gelişmelerden haberdar edersen mutlu olurum.

anacım daha önce söylesene.dostinex muadili bir ilaç o da bildiğim kadarıyla.biraz deneyiminden bahseder misin?

canım parlodel ile dostinex prolaktin için kullanılan farklı içerikli ilaçlar. ben dostinexi kullanırken çok araştırmıştım. parlodel i kullanırken hamile kalabiliyorsun ama dostinex aynı değil

bana dostinex verdi doktorum ve aynı zamanda yumurta takıbı yaptı..kafam öyle karıştı ki hem prospektuste 1 ay korunun yazıyor hemde ılaç kullanılıyor..bır cok doktora danıştım içimi rahatlatmak için hepsi sorun olmayacagını hamileliği anlar anlamaz zaten ilaçın kesileceğini soyledıler.hepsi boyle dediğine göre vardır bir bildikleri.

sevgili
gulçiçek bebegin hayırlı olsun allah kucagına almayı nasip etsin ben parlodele yeni başladım yatarken 1 tane alıyorum kutuda 7 tane var sen ne kadar kullandın biraz anlatırsan sevinirim sevgiyle kal:emir_bebek:

benim de prolaktinim 78'di. hamile kalmak içindostinex kullanıyordum. doktorum hamileliği anlar anlamaz keseriz dedi. evet hamile kaldım ama şu an çok korkuyorum çünkü 6,5 haftalıktı anladığımda.. umarım bebeğime bişey olmaz.

selam kızlar
benimde prolaktinim 114 dü doktor mr istedi sonuç temiz şimdide doktinex verdi 3 ay boyunca her pazar içicem üstelik bir seferde 2 tane.hamile kalırsam ilacı bırakmamı söyledi ve hemen muayeneye gelmemi söyledi.fakattttttttttt ilacı bu dozda kullanırken hamile kalmak acaba bir risk taşırmı diye düşünür oldum .adetim biter bitmez kullanıcam bide. hamilelik olasılığıda artıyor bu durumda.yani bi dahaki adetime kadar 8 tane ilaç içmiş olucam .umarım bu durum kötü sonuçlar doğurmaz.Doktorda bişey biliyoki öyle dedi diye düşünüyorum.ama takibini nasıl yapıcam bilemiyorum fikri olan varmı?

X