hıdrellez için neler yaptınız

Limon

ya hep ya hiç.......
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2008
160
0
43
a.s. arkadaşlar bu akşam hıdrellez herkesin kendine göre bir takım inançları var bu gece için mesela ben güneş batmadan akşam üstü dileklerimi bir kağıda yazdım ve kırmızı iple gül ağacına astım toprağada ne istiyorsan onun resmini çizdim araba resmi ev resmi gibi.evde de sarma yaptım sardığım yaprakların birinede demir para koydum o para kime çıkarsa onun şans parası olacak o bereket parası desek daha doğru olacak evimin kapınına gül astım bütün yıl güleyim diye vazoya çiçek koydum evim güzel koksun diye akşamdan yumurta haşlayacam sabah kahvaltıda yimek için bütün yıl sağlıklı olalım diye süt içeçeğim sabah kahvaltıda en önemliside yarın sabah erkende kalkıp evimin kapısını acıp beş dakika acık bırakacam şans huzur mutluluk bereket evime girsin diye ayrıca bügün hiç para harcamadım ki bütün yıl bol bol param olsun diye.işte bunlar benim yaptıklarım ve hatırladıklarım sizle neler yaparsınız herkesin paylaşımını bekliyorum bu gece örf ve adetleriniz neler bizimle paylaşına.s. a.s.

41 kişiden dilek parası toplayıp kuyumcudan altın anahtar aldım.dileğimi dileyip anahtarı kırmızı kurdelayla güle bağladım,cama çıkardım.sabaha kadar orda duracak.

peki kizlar bunlar gercekten ise yariyormu yani dilekleriniz
kabul oluyormu? ben ilk defa böyle bisey duyuyorum.
Peki baska neler yapilabilir?

Not: Bende bugün dileklerimle ilgili bir siir yazmistim, tesadüfe bak:)

Kizlar Ben Bebek Istiyorum Resmini Yazicidan çikarip Gül Ağacinin Dibine Gömdüm Duami Ettim ..ama Kirmizi Kurdalae Bağlamadim ..dileğim Olmazmi Acaba

Açıkçası burda ne yapılır bilmiyorum ama Çanakkale de Sabah erkenden deniz kenarına gidilir ve herkes dileğini çizer,ya da taşlarla belirtir:kahve:

peki kizlar bunlar gercekten ise yariyormu yani dilekleriniz kabul oluyormu? ben ilk defa böyle bisey duyuyorum.Peki baska neler yapilabilir?Not: Bende bugün dileklerimle ilgili bir siir yazmistim, tesadüfe bak:)
geçen yıl da yapmıştım.kabul oldu...................................

bu gece 12 de yapılmacakmıydı ben mi geç kaldım .siz mi erken yaptınız.............

Kizlar Ben Bebek Istiyorum Resmini Yazicidan çikarip Gül Ağacinin Dibine Gömdüm Duami Ettim ..ama Kirmizi Kurdalae Bağlamadim ..dileğim Olmazmi Acaba
inşallah olur canım.önemli olan niyet.yalnız keşke gömmeseydin.bence gül ağacına bağlasan daha iyi

Biz Küçükken gece ..saat 12 De Ateş Yakıp Dilek Tutup üstünden Atlardik ..geçen Yil Yaptik Dileğim Oldu .

Son düzenleme:
geçen yıl da yapmıştım.kabul oldu...................................

cevap icin tesekkürler, peki bu aksam yatmadan önce dua etsem,
kabul olurmu? :sm_confused:cünkü biseyler yapmak icin biraz gec oldu vakitfisfisfis

geç değil. sadece isteklerini bir kağıda yaz çiz. onları kırmızı bir kurdeleye yada keseye koy...duanı et. asacağın yere bağla.............................

Ne gül ağacım var ne de saksım.Ama boş geçirmek istemedim bu günü.Önemli olan niyet diye düşündüm veee ilk öncelikle gazeteden para boyutlarında kağıtlar kestim bide bozuk para koydum onu balkonumun ipine kırmızı kurdeleyle astım.Sonra diğer taraftanda kpss için bişeyler yaptım hani atanmışım da meb bana kağıt göndermiş gibi.Bi de bi kağıda sağlıklı mutlu olayım fala diye yazım Bunu da kırmızı kurdeleyle balkonuma astım:KK43:( İnşallah kabul olur.Umut işte.Eşime de gelirken taş toplamasını söyledim onlarlada ev çizicem yine balkonuma:KK43: Sabahta onları toplıcam.Peki sabah ezanından önce mi toplamam lazım kızlar

bende gül dibine gömdüm dileklerimi bide güle kırmızı kurdele bagladım yine akan suya dileklerimi yazıp attım inşallah kabul olur.asmak gerek demişsiniz ben bide yazıp asayım ozaman inşallah hepimizin dilekleri kabul olur.astıktan sonra sabah alcakmıyız tekrar arkadaşlar alcaksak nezaman alcaz?

Ne gül ağacım var ne de saksım.Ama boş geçirmek istemedim bu günü.Önemli olan niyet diye düşündüm veee ilk öncelikle gazeteden para boyutlarında kağıtlar kestim bide bozuk para koydum onu balkonumun ipine kırmızı kurdeleyle astım.Sonra diğer taraftanda kpss için bişeyler yaptım hani atanmışım da meb bana kağıt göndermiş gibi.Bi de bi kağıda sağlıklı mutlu olayım fala diye yazım Bunu da kırmızı kurdeleyle balkonuma astım:KK43:( İnşallah kabul olur.Umut işte.Eşime de gelirken taş toplamasını söyledim onlarlada ev çizicem yine balkonuma:KK43: Sabahta onları toplıcam.Peki sabah ezanından önce mi toplamam lazım kızlar
evet canım. allah kabul eder inşallah........................................

ben 5 te geri alacağım..............................................................................

41 kişiden dilek parası toplayıp kuyumcudan altın anahtar aldım.dileğimi dileyip anahtarı kırmızı kurdelayla güle bağladım,cama çıkardım.sabaha kadar orda duracak.

stelina umarım anahtarla istediğine sahip olursun ev yada araba sanırım...

X