Adetliyken hamile kalmak mümkünmü

adetliyken ilişkiye mi girdi?:S
bence arkadaşınız neden adet gördüüğümüzü öğrensin önce
adet demek zaten döllenmemiş yumurtanın atılması demektir..ortada yumurta yoksa nasıl hamile kalıyor arkadaşınız
evlenmeden önce biraz cinsel bilgi dersleri alsa idi iyi olurdu

adet döneminden bir gün önce girilen ilişkide hamile kalma ihtimali yüksek midir ? düşükmü ? Bugün bir arkadaşım aradı; adet döneminden bir gün önce ilişkiye girmişler, bir gün sonrasında ise adet görmüş, bunun üzerinden 24 gün geçmiş tabi. şimdi hamile kalıp kalmadığını merak ediyor. vücudunda bir takım belirtiler varmış(belinden yumurtalıklara doğru giden ağrı, mide bulanması,göğüslerin şişliği vs.). Ben de bunların psikolojik olabileceğinden bahsettim. Adetine 1 hafta varmış belki adet öncesi sendromdur dedim. Kendisi biraz endişeli tabi. Böyle bir durumla daha önce karşılaşan oldu mu? Sizce hamile olma olasılığı nedir?

kizlar konuyla ilgili fikri olan varsa yardimlarini beklerim.

olabilir valla ben artık kocam üstüme oturdu hamile kaldım deselerde inanırımlaelaelaelaelae millet regl ken hamile kalır korunurken hamile kalır bizde dokuz takla atar amuda kalkar yine kalamayız :tomato::roflol:delikafadulden:nazar:

:roflol::roflol: şakkıdı bi biz beceremiyoruz

kizlar konuyla ilgili fikri olan varsa yardimlarini beklerim.

güzelim tabii ki hamile kalmaz..1 gün sonra döllenmemiş yumurta vücudundan atılmış..adet gününü 1. gün olarak düşüneceksin ve 2 adet arasının ortasını bulacaksın..o günler tehlikeli günler.yani adetlerin 28 günde bir olluyorsa 14-15. günler senin için tehlikeli..adetinin ilk gününden itibaren saymaya başlıyorsun

benim anneannem hiçbir zaman 2 adet arasını hesaplayarak çocuk yapmamış.köy yerinde kocayı ne zaman bulursak o zaman yapardık der hep yani adetin başıymış ortasıymış sonuymuş ne hesaplaması.anneannem evlediğinde 14 yaşındaymış adet bile olmuyormuş 2 3 ay sonra adet görmeye başlamış kaynanası sakın ilişkiye girmeyin günah bekle bitsin öle demiş anneannemlerde bittiğin gün hemen yatmışlar ve anneme hamile kalmış.15 yaşında annemi kuçağına almış şimdi biz gün hesaplıyoruz kendi adıma yazayım ben hep ortasını ayarlıyorum ateşim falan çıkıyor hee hadi diyorum fıssssss........

küçük bir ihtimal son günü ise olabilir
olmasını gecinde adet döneminde ilişkiye girilmesi çok yanlış bir şey yani rahim kanserine neden oldugu bilinmekte servix kanalı açıktır o sırada.
artı bi görüş olarakta dinende haramdır :)
evlenmeden önce ya geciktirici kullanın yada bi kaç gün bekleyin yahuu

ya senin arkadaşın evlendiği zaman sadece adteli iken mi birlikte olmuş eşi ile de ben adetli iken hamile kaldım diyor..başka hiç olmamış öylemi?

adet döneminde cinsel ilişkiye girilmemeli,hem dini boyutu var hemde sağlık acısındanda tehlikeli..

regl döneminde ilişkiye girmek bence doğru deği,sağlık açısındanda yanlış birçok hastalığa neden oluyor,hamile kalınabilir neden olmasın.:eek:lmaz:

peki insanlar bir de korunuyorduk ama hamile kaldım diyorlar o nasıl oluyor?yani korunurken insan nasıl hamile kalır mümkünmü bu?

tatlım senin soruna ben yanıt vereyim bildiğim kadarıyla.burdaki korunmaktan kasıt geri çekilme yöntemi,yani erkek boşalmak üzereyken dışarı çıkıyor,zamanlamayı tutturamazsa spermler içeri kaçabiliyor vee gelsin bebişşş:CüvCüv:bir de delik prezervatif sendromu var tabidelikafadulden
ben de 1 ayda profesör oldum:jeyyar:umarım aydınlatabilmişimdir.

son günü sanırım anlattıkları.

bızde esım korunuyor ,ben ona adetten ıkı gun once ve adetten ıkı gun sonra vizesiz giriş imkanı verıyorum.. :kedi:

7 aydır fılan bırsey yok valla :))

son günü sanırım anlattıkları.

bızde esım korunuyor ,ben ona adetten ıkı gun once ve adetten ıkı gun sonra vizesiz giriş imkanı verıyorum.. :kedi:

7 aydır fılan bırsey yok valla :))

vizesiz giriş :roflol::roflol::roflol::roflol: çok güldüm Allah iyiliğini versin emisırnaşık şey

zaten doğal olan o bence adetten iki gün öncede sonrada hamile kalınmaz öyle olsaydı ohooo dünya nüfüs patlamasından havaya uçardı lülülülülülütamam hiç olmamış değil olmuş ama çok istisna bu durumlar benceCADIARZUCADIARZU

ne zaman ilişkiye gireceğini size mi soracak insanlar? günah falan da değil uydurmayın kendi kendinize. eğer hijyen koşullarına dikkat edilirse gayet ilişkiye de girilebilir ve hamile kalınmaz.
ya da şöyle diyelim hamile kalma olasılığı yüzde 0.00001dir.

adetliyken ilişkiye mi girdi?:S
bence arkadaşınız neden adet gördüüğümüzü öğrensin önce
adet demek zaten döllenmemiş yumurtanın atılması demektir..ortada yumurta yoksa nasıl hamile kalıyor arkadaşınız
evlenmeden önce biraz cinsel bilgi dersleri alsa idi iyi olurdu

arkadaşım sen cinsel eğitim almışsın da biraz eksik almışsın heralde. bilirsin iki yumurtalığımız vardır, adet döneminde döllenmemiş yumurta atılırken diğer yumurtalıkta yeni yumurta oluşur. yani ortada yumurta vardır.
dolayısıyla çok çok küçük de olsa hamile kalma olasılığı vardır, bu da yumurtlama düzensizliğinden ileri gelir.
düzenli yumurtlayan kadınlar zaten yalnızca adet döneminden 2 hafta önce 2 ya da 3 gün boyunca hamile kalabilirler, onun dışındaki günlerin hiçbirinde hamile kalamazlar.

Son düzenleme:
X