Adetliyken hamile kalmak mümkünmü

agate

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2007
111
5
benim arkadaşım evlendiği zaman adetliydi tabi kocası ile normal ilişkiye girdi ilk ayında hamile kaldı adetliyken hamile kaldığını söyledi doğrumu bu konuda bilgisi olan varmı acaba :bbo:

evet mümkün ama takvim hesabına göre yumurtlama dönemi kadına göre degisede iki adet arasındaki sürecte olur.
güvenli dönem adete 10 kala baslar adet dönemiyle biter. tabi genclerde hormonların yogun calısması hamilelik riskini artırır.kızlar aman dikkat kürtaj kadın saglından ömür duvarından cekilen tuglalar gibi kocaman bosluklar bırakıyor.

Çok küçük de olsa bir ihtimal var..:sm_confused:
Benim arkadaşımın ablası(ki çok iyi görüşürüz) kendi söylemişti,regl döneminde hamile kaldığını.yerimseniben

Regl Döneminde Nasil Ilişkiye Girerler Anlamiyorum çok Iğrenç Bişey Olmali .

Regl Döneminde Nasil Ilişkiye Girerler Anlamiyorum çok Iğrenç Bişey Olmali .

regl döneminin ortasında değil tabiki...son günü belki...
hani artık bitmiştir aslında da yine de bir gün daha var diye düşünürsün işte o günler..ve bu durumda da evet hamile kalma ihtimali varmış..böyle kalan birilerini tanıyorum...

peki insanlar bir de korunuyorduk ama hamile kaldım diyorlar o nasıl oluyor?yani korunurken insan nasıl hamile kalır mümkünmü bu?

Bende regl döneminin son günlerinde hamile kalan hatta iki kere hamile kalan birini tanıyorum. Olabilir yani.

doğumdan çok korkuyorum napsamki.ama bebekte istiyorumm
cocuk-ve-polen.jpg

bence adet döneminde ilişkiye girmek hoş olmamalı. bide zaten dinimizce günah, ama yine de inanç meselesi tabi ben böyle inanıyorum

arkadaşlar bende adet günlerinde ilişkiye girmenin haram olduğunu biliyorum bilginizea.s.

regl döneminde nasıl ilşkiye girebilirler.bu çok saçma.dinen ve tıbben çok sakıncalı bir şey.kadın ve erkek zina yapmışçasına günaha girer bence.ayrıca hamile kalma olasılığınında olmadığına inanıyorum yani bu dönemde hamile kalınmaz heralde.yasakkelimeyasakkelime:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

ya bence yumurtlama günüyle alakası yok sağlıklı her kadın her zaman hamile kalabilir.mesala ben 2 yıldır yumurtlama günü hesaplayarak ilişkiye giriyorum gebe kalmak için ama ne mümkün 2 teyzem var ikiside 40lı yaşlarda ikiside ne zaman ilişkiye girsem korunmasak hemen hamile kalıyoruz diyorlar.2side hiç bir zaman böyle günler hesaplamamışlar karar verirdik hadi yapalım öbür ay hamilelik belirtileri ve gebelik.düşünüyorum anneannelerimiz babaannelerimiz acaba yumurtlama gününden haberleri varmıydı böyle hesaplayarakmı giriyorlardı hayır bence ama bakın hepsinde 3 5 8....birçok çocuk.bence adetliykende olabilir demekki karı koca çok sağlıklılarmış arkadaşında gebe kalmış.

çok nadir de olsa bazı kadınlarda yumurtlama zamanı adet dönemine rastlayabilirmiş bunu bi doktordan duyduk

olabilir valla ben artık kocam üstüme oturdu hamile kaldım deselerde inanırımlaelaelaelaelae millet regl ken hamile kalır korunurken hamile kalır bizde dokuz takla atar amuda kalkar yine kalamayız :tomato::roflol:delikafadulden:nazar:

adet döneminden bir gün önce girilen ilişkide hamile kalma ihtimali yüksek midir ? düşükmü ? Bugün bir arkadaşım aradı; adet döneminden bir gün önce ilişkiye girmişler, bir gün sonrasında ise adet görmüş, bunun üzerinden 24 gün geçmiş tabi. şimdi hamile kalıp kalmadığını merak ediyor. vücudunda bir takım belirtiler varmış(belinden yumurtalıklara doğru giden ağrı, mide bulanması,göğüslerin şişliği vs.). Ben de bunların psikolojik olabileceğinden bahsettim. Adetine 1 hafta varmış belki adet öncesi sendromdur dedim. Kendisi biraz endişeli tabi. Böyle bir durumla daha önce karşılaşan oldu mu? Sizce hamile olma olasılığı nedir?

Ben bi yerde adetli iken hamile kalınabileceğini ve büyük ihtimallede çocugun sakat doğabilecegini okumuştum..

Bunun için adet döneminde ilişkiye girmek harammış..Net olarak ayrıntısını hatırlamıyorum ama araştırmak gerekir..

olabilir valla ben artık kocam üstüme oturdu hamile kaldım deselerde inanırımlaelaelaelaelae millet regl ken hamile kalır korunurken hamile kalır bizde dokuz takla atar amuda kalkar yine kalamayız :tomato::roflol:delikafadulden:nazar:

alkisalkisalkis :roflol:

X