Kedilerimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

dita

PeriliKöşkünPİreliKedisi
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2006
461
2
sevgili hayvan sever dostlar....
şimdik diyeceksiniz kızım hep sein başına geliyo sahipsiz hasta vs. kedi köpekler hep senimi buluyo...
akşam eve geldigimde kapının önünde ufacık en fazla 20-25 günlük bi kedi yavrusu buldum...
sinmiş kapı kenarına korkudan titriyo...
bıraksam içim rahat etmez...
alsam evdeki azmanlar zaten köpek getirdim diye bi triplerdeler...
sonunsa aldım kedicigi eve napimm...
hayvancagız korkudan tir tir titriyo ufacık cüssesiyle tıslayıp pati atıyo..
süt verdim içemiyo bile...
tabi benim kediler hemen tavır aldı...
ufaklıgı rahat bırakmıyolar saldırıya geçiyolar...
ufaklıgı bi sepete koydum üzerini örttüm...
ama benimkiler akşamdan beri bana tavır içindeler...
koynumdan çıkmayan kediler gidip başka odada yatıyolar...
kucagıma alıyorum kaçıyolar...
napacam ben yaa...
köpek bi yandan alışamadılar şimdide yavru kedi...
alışırlarmı acaba birbirlerine...
:uhm::uhm:

Sizi kutluyorum gene bir yavruya yardım ettiğiniz için.

Alışırlar merak etmeyin Badem, cindy eve ilk geldiğinde hep saldırıdaydı 2 haftayı bulup alışması derken 3.gün koyun koyuna yatmaya başladılar.

Alışacaklardır. Yavrucuklarınızın hepsini öperimŞeniz

alışırlar merak etme en fazla 1 hafta zorluk çekersin bu arada seni çok kutluyorum canım arkadaşım

2-3 gün içersinde alışmaları lazım.. ama öldürmemeleri için dikkat etmelisin. evde var olan diğer kedilerinin de gönülün alırsan bi sorun olmaz sanırım. elinden kaçtıklarında gidip yattıkları yerde sev. yada bi öğün atla, bi sonraki öğünde onlar yerken yanlarında otur ve eğer rahatsız olmuyolarsa onlar yerken sırtlarını okşa.

yavruyu da bi veterinere götürüp tavsiye alman iyi olur. belki bi süre emzikle beslenmesi gerekiyodur.

Sizi kutluyorum gene bir yavruya yardım ettiğiniz için.

Alışırlar merak etmeyin Badem, cindy eve ilk geldiğinde hep saldırıdaydı 2 haftayı bulup alışması derken 3.gün koyun koyuna yatmaya başladılar.

Alışacaklardır. Yavrucuklarınızın hepsini öperimŞeniz

Cnım sagol ilgin için ama alışacak gibi durmuyolar...sen ne yaptın alışmaları için???
:uhm:

2-3 gün içersinde alışmaları lazım.. ama öldürmemeleri için dikkat etmelisin. evde var olan diğer kedilerinin de gönülün alırsan bi sorun olmaz sanırım. elinden kaçtıklarında gidip yattıkları yerde sev. yada bi öğün atla, bi sonraki öğünde onlar yerken yanlarında otur ve eğer rahatsız olmuyolarsa onlar yerken sırtlarını okşa.

yavruyu da bi veterinere götürüp tavsiye alman iyi olur. belki bi süre emzikle beslenmesi gerekiyodur.

Canım sagolsaın sende ama neredeyse öldüreceklerdi akşam yavru kucagımdaydı bi saldırıya geçti her yerim çizik içinde kaldı yavruyu koruyacam diye bi sagdan bi soldan saldırıyolar..sürekli hırlama tıslama şeklinde bakıyolar sonra atlıyolar üstüne yavruda garibim hala onlara yaklaşmaya çalışıyo yanlarına gitmek istiyo bilse neredeyse azraili olacaklar..
ne yapsam işe yaramadı onlareı seviyorum öpüyorum okşuyorum ama yinde saldırıyolar...
yavruyu kapattım başka odaya ama oda ciyak ciyak bagırıyo kapalı diye...
arada giriyorum mamasını yediriyorum...tuvaletede alışmadı daha odada neresi denk gelirse yapıyo...

o zaman her saldırganlaştıklarında gönüllerini almak yerine ceza vermeyi dene. gönüllerini ortalık sakinken alırsın.. ama evet ciddiymiş durum

ben olsam kedimi sakinleşinceye kadar ayaklarından tavana asardım :p ama o benim kedim tabi seninkiler cezaya nasıl tepki veriyolar bilmiyorum

ama mesela ben kıza kıza kedime eve giren böcekleri öldürmemesi gerektiğini öğretebilmiştim. senin hareketlerini izleyerek de çok şey öğreniyolar

benim kedim lokum yaklaşık 1 buçuk aydır bir tüy döküyor sormayın.... başedilecek gibi değil...mevsimsel .tamam da çok uzun sürdü. bir de iranların tüyleri tavşan tüyü gibi. ince yapıştı mı çıkmıyor.....tekir kedilerin öyle değil. kalın tüyleri.kolay alabiliyorsunuz ama maalesef iran ve chinchilla ların çok zor.herşeyi denedim. .verdiğiniz bir ilaç var mı......

Merhaba ,

Benimde Badem'im iran cinsi tüyleride baya baya uzundu ve döküyordu günde 4-5 kez taramama rağmen. Ben traş ettirdim oğlumu şimdi görünüşü tekir ama çok tatlı:asigim:

Haliyle tüy sorunumuz kalmadı şimdiŞeniz

. geçen sene ben de kestirmiştim.....şimdi bayağı uzadı.... böyle peluş, peluş ,çok sevimli. kıyamıyorum ama inanın her yer tüy.....bir ilacı yoksa yine kestirmek en iyisi...

arkadaşlar kedimle ilgli sorunlarım var çok tatlı bir bebek oğlum ama hep hasta hep hasta idrar sorunu yaşadı atlattık mantar oldu atlattık pirelendi atlattık tekrar başa döndük kanlı idrar yapıyor yine ve boynundaki tüyler döküldü derinin bir kısmı çıplak kaldı ne olur yardımmmmmmmmmsenağlama

arkadaşlar kedimle ilgli sorunlarım var çok tatlı bir bebek oğlum ama hep hasta hep hasta idrar sorunu yaşadı atlattık mantar oldu atlattık pirelendi atlattık tekrar başa döndük kanlı idrar yapıyor yine ve boynundaki tüyler döküldü derinin bir kısmı çıplak kaldı ne olur yardımmmmmmmmmsenağlama

Kanlı idrar varsa hemen veterinere götürseniz daha iyi olur sanıyorum. Tüy dökülmesi de var demişsiniz umarım kötü birşeyi yoktur ve kısa sürede atlatır yavrucak. Çok geçmiş olsun:çok üzgünüm:

Daha önce Ayni Sorundan Götürdüm 2 Ay Oldu Olmadi Tekrarladi Ancak Yarin Götürebileceğim Doktora Bir De Görseniz Melek Gibi Hep Nazar Değiyor Kuşuma

canım meraba benim oğlum da bana geleli 3.5 yıl oluyor fakat hep hasta benim tombişim de..küçükken geldiğinde kedi nezlesi dediler sonra tedavi gördü hergün 2 şer iğne yedi çok uzun bi süre..ve daha sonra senin dediğin sorun başladı kanlı idrar yapmaya başladı,saatlerce kumunda oturuodu fakat yapamıodu ağlıodu..götürdük veterinere işte kısırlaştırılan erkek kedilerde çok sık görülen bi durum dedi veteriner benim kedim o sırada ksıır olmadığı halde..neyse küçük bi operayon geçirdi 1.5 yıl önce çünkü artık çişi içinde birikiodu yapamıodu kesesi patlamak üzereydi..bayılttılar kuzumu neyse ondan sonra bi dönem daha kanadı..sonra geçti dedik sonra aradan tam 1 yıl geçti..bu sorun tekrar etmeye başladı...ve bu kez tedavi çok uzun sürdü neredeyse hergün çocuğumun pipiciğinden iğne sokup boşalttılar ve bu sefer bayıltmadılar..allah kimseye yaşatmasın o kadar çok acı çekti ki kollarımda...:KK43:kısırlaştırdık sonra ve çok dikkat ediyoruz yememize içmemize diyet mama yiyo kesinlikle protein yememesi lazım..çünkü bu kristallenmeye neden oluo ve işte bu problemler yaşanıo=( çok geçmiş olsun canım bi veterinere gidin siz..

inşallah iyidir şimdi tombişiniz benim oğluşum kısır zaten 1 yaşı dolmadan kısırlaştırdık biz onu bu arada veteriner teknisyeniyim ben kendim de elimden geldiği kadar iibakmaya çalışıyorum ama benim bilgilerim de bazen yeterli kalmıyor elim kolum bağlanıyor bildiklerim gidiyor yerini hüzün ve panik alıyor bir bilseniz annesi ölür onun için

kızlar kedim beni delirtecek senağlama sabahdan akşama miyavlıyor çok garip sesler çıkarıyor. huzursuz bir şekilde jaws gibi dolanıyor çileğim jeyyar sanırım kızgınlık döneminde. habire kendini sevdirmek istiyor. totosunu sürtüyor biryerlere. ay deliricem yokmu bu hayvanı çiftleştirmeden sakinleştirmenin yolu jeyyar:uhm: ilk defa dişi kedi besliyorum ne yapacağımı şaşırdım. uyku uyuyamıyoruz 3 gündür :1shok:

kızışmış canım kedişin. yapacak birşey yok... veterinerler de bir hormon hapı var sakinleştiriyor ama pek tavsiye etmiyorlar.yan etkisi çok...benim kide 2 gündür dönemi geldi. mır mır dolanıyor. gece uyandırıyor. 1 hafta sürer. sonra geçer. bir dahaki kızgınlığa kadar... en doğrusu kısırlaştırmak tabii de ben kıyamıyorum kızıma. bir anne olsun da...........

en iyisi kısırlaştır yok ben yavrulara bakarım terketmem diyorsan o zaman çiftleştir fakat bunu her kızıştığı dönemde yapmak zorunda kalırsın eğer sokaklarda aç zavallı kediler görmek istemiyorsan bence sende benim gibi yap ve kısırlaştır hem kızışma döneminde çiftleştirmezsen hayvana yazık olur ne kadar acı çektiğini tahmin edemezsin

kızışmış canım kedişin. yapacak birşey yok... veterinerler de bir hormon hapı var sakinleştiriyor ama pek tavsiye etmiyorlar.yan etkisi çok...benim kide 2 gündür dönemi geldi. mır mır dolanıyor. gece uyandırıyor. 1 hafta sürer. sonra geçer. bir dahaki kızgınlığa kadar... en doğrusu kısırlaştırmak tabii de ben kıyamıyorum kızıma. bir anne olsun da...........

bende kıyamıyorum ameliyat olacak diye. sokağada çıkan bir hayvan değil. zaten bıraksam geri döneceğini sanmıyorum. cins kedi olduğundan alır birileri :1no2: of napıcam ben :mymeka:

en iyisi kısırlaştır yok ben yavrulara bakarım terketmem diyorsan o zaman çiftleştir fakat bunu her kızıştığı dönemde yapmak zorunda kalırsın eğer sokaklarda aç zavallı kediler görmek istemiyorsan bence sende benim gibi yap ve kısırlaştır hem kızışma döneminde çiftleştirmezsen hayvana yazık olur ne kadar acı çektiğini tahmin edemezsin

:1shok: cidden acımı çekiyorlar senağlama veterinerimiz kısırlaştırsakda her kızgınlık döneminde böyle bağrıcağını söledi ne yapacağımı şaşırdım :uhm:

ben eylülde anne yapmak istiyorum. baba adayıda var. benim iran chinchilla babada öyle olduğu için bebekler kolay sahiplenir..anne olduktan sonra kısırlaştıracağım...............

X