Sivilceli Ciltler Gözenek Sıkıştırma Tekniklerimizi!

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Üzüm çekirdeği sabunu ve elma sirkesi ve bal özlü krem ciddi anlamda fayda saglıyor arkadaşlar,düzenli kullanımda sonuç alanlardanım :kahve:

Üzüm çekirdeği sabunu ve elma sirkesi ve bal özlü krem ciddi anlamda fayda saglıyor arkadaşlar,düzenli kullanımda sonuç alanlardanım :kahve:

Canım kullandığın ürünleri de paylaşırsan daha iyi olur.yerimseniben
Ben de gözeneklerimden şikayetçiyim.
Elma sirkesi bende işe yaramadı maalesef.:çok üzgünüm:
Sen nasıl kullanıyorsun?

Canım kullandığın ürünleri de paylaşırsan daha iyi olur.yerimseniben
Ben de gözeneklerimden şikayetçiyim.
Elma sirkesi bende işe yaramadı maalesef.:çok üzgünüm:
Sen nasıl kullanıyorsun?

Canım akşamları önce üzüm çekirdeği sabunuyla yıkıyorum,hemen sonrasında seyreltmeden direkt elma sirkesiyle siliyorum 30-40 dk sonra yüzümü suyla yıkıyor bal özlü kremle nemlendiriyorum.Pes etmeden epeyce uygulamak gerek sonuç alabilmek için :kahve:

Canım akşamları önce üzüm çekirdeği sabunuyla yıkıyorum,hemen sonrasında seyreltmeden direkt elma sirkesiyle siliyorum 30-40 dk sonra yüzümü suyla yıkıyor bal özlü kremle nemlendiriyorum.Pes etmeden epeyce uygulamak gerek sonuç alabilmek için :kahve:

Sivilce problemim yok şükür arada tek tük çıkıp, geçiyorlar.
Ama bu gözeneklere hiçbir şey iyi gelmedi. Ne tonikler kullandım. Doğal yöntemler denedim toparlanmadı maalesef.:çok üzgünüm:
Elma sirkesini direk sürünce tahriş ediyor cildimi:uhm:
Ben suyla seyreltip kullanıyordum.
Doğal biberiye sabunu kullanıyorum, bir de üzüm çekirdeğini deneyeyim.
Sağol paylaşımın için.a.s.

arkadaşalar ayvada çekirdeklerini 1 bardakta 3-4 bekletin suyu jel gibi oluyo sonra temiz yüze hergün sürün faydasını göreceksiniz çok harıka yapıyor

arkadaşlar berrak tertemiz parlak bir cilt için günlük yapılması gereken bakım nasıl olmalı

arkadaşlar berrak tertemiz parlak bir cilt için günlük yapılması gereken bakım nasıl olmalı

Berrak temiz bir cilt için ilk önce cilt tipinizi tesbit etmeniz gerekiyor. Cildinizin günlük düzenli bakımı için kullanacağınız ürünleri cilt tipnize göre seçmeniz gerekir. Örneğin kuru bir cilde sahipseniz kil gibi sert ürünler cildinize dokunabilir. Bunun için en basit yöntem bir peçeteyi yüzünüzde gezdirerek cildinizdeki yağ miktarına bakmak. Eğer yağ yoksa kuru bir cilde sahipsiniz demektir. Eğer yağ bulursanız yağın nerelerde biriktiğine bakın T bölgesindeyse karma cilttir. Çok fazla yazıp bunaltmak istemem ama genel olarak şunları söyleyebilirim. Yağlı ya da karma bir cildiniz varsa kil maskesi özellikle innova nın ki çok iyi gelecektir. Benim yağlıya meyilli bir cildim olduğu için en çok yağlıya iyi gelenleri bilirim. Ayrıca parfümerilerde satılan şeftali çekirdeği ve ceviz kabuklu maskenin fiyatı ucuz ama kullandığım en iyi maskelerden markası Montagne Jeunesse hani şu askılarda asılı duran jelatin paket içindeki maskeler var ya onlardan. Bu arada toniği de ihmal etmeyin bahsettiğim maskeler haftada 1-2 defa kullanılır. Cilt temizliği de çok önemli kayısı yağlı sabun kullanıyorum şikayetim yok. Daha önce avene ve swiss formula kayısılı krem jel de kullandım onlar da iyiydi. Gündüzleri nemlendirici ve güneş kremini de sürün. Nemlendirici olarak eğer yağlı bir cildiniz varsa su bazlı bri nemlendirici kullanın ROC olabilir. Ben hüneş kremi olarak da sebamed 50+faktörlü kullanıyorum tavsiye ederim. Umarım tavsiyelerim işinize yarar kolay gelsin.

soda dediğiniz maden suyu değil mi? maden suyuyla gül suyunu karıştırıp dondursak da onları yüzümüze sürsek nasl olr??

arkadaşlar soda ve madensuyu aynı şeyd eğildir. oğalolan maden suyudur bu nedenle cildinize madansuyu sürmelisiniz :CüvCüv: ben buz şeklinde dondurarak yatmadan önce sürdüm bi aralar cildime işe yaradığı söyleyebilirm süprizzzzz

arkadşlar bu kadar düşünmeyin sizde benim gbi aynanın karsısından cıkmıosunuz galiba ama bunun bi dönemi var yaşı var geldimi gecio ne yaparsanız yapın gecmio bilginize..her sei kullandım hicbiri bi işe yaramadı bir aydır kendi haline bıraktım dokunmuorum hepsi söndü:)hihoyyyt

arkadşlar bu kadar düşünmeyin sizde benim gbi aynanın karsısından cıkmıosunuz galiba ama bunun bi dönemi var yaşı var geldimi gecio ne yaparsanız yapın gecmio bilginize..her sei kullandım hicbiri bi işe yaramadı bir aydır kendi haline bıraktım dokunmuorum hepsi söndü:)hihoyyyt
Gözeneklerin sönmesi nasıl bir tabir ya. kafamçokkarıştı benneyaptımki
Fazla takıntı yapmamak gerekiyo doğru da.
Eğer açılmış gözenekler 1 ayda hiçbirşey yapmadan kendi kendine kapansaydı kimyasal peeling,mikrodermabrazyon,lazer gibi yöntemler olmazdı zaten. sengözlerimebaksanab :nazar:

müjde kızlar..
ben bir süre kese yaptım yüzüme biraz azaldılar ama son olarak kayısı yağı kullandım. ve ertesi gün fark etti. 1 haftadır günde 2 kere sürüyorum ve bittiler sonunda.
başka birşey denemeyin, sadece kayısı yağı yeter geçiriyor.

canım bu kayısı yağı gözenekleri tamamen kapatıyo mu???
yoksa sivilce için mi ??
bide aktardan mı alıcam...

canım bu kayısı yağı gözenekleri tamamen kapatıyo mu???
yoksa sivilce için mi ??
bide aktardan mı alıcam...

bende sivilce yok canım o yüzden bilmiyorum. sadece gözeneklerime sürdüm. günde 1 2 kere sürüyorum. giderek küçülmeye başladılar çok yaklaşınca aynaya öyle bile pek belli olmuyo. ama hiç bırakmadan sürdüm, sürmeyi bırakınca tekrar olacaklarmı bilemiyorum. ben alnıma kırşıklıklarıma sürmüştüm 2 3 ay kadar, biraz kıllanma yaptı gibime geliyo. o yüzden 1 ay kadar kullanıp bırakıcam.
ben aktardan almıştım hayatım ama biri sahte çıktı galiba. birinde yoğun bir kayısı kokusu vardı, diğeri hiç kokmuyordu. kokusu yoğun olan iyi geldi. sanırım marka yazılmıyo forma. özelden atarım markasını sana. 3,5 tl ydi.

bende sodayı dondurdum buz kalıbında her gece onunla temizliorum cildimi we çokı memnunum yaglanma problemim geçti we gözeneklerim küçüldü.boşuna para wermişim onca kozmetik markasına walla kızlar ne warsa doğada waryerimseniben bidahada kullanmam beleş werseler.keşke makyaj ürünleride dogal olsaydı ne bilim çilek we kirazın suyunu dondurup ruj elde etseydik meselakaydirigubbakcemile3

ben de bugün soda kullanmaya başlıycam, umarım işe yarar :Saruboceq:

bende bi kaç sene önce kayısı yağı kullandım.aslında gözeneklerimi kapamadı ama siyah noktaları eritti.düzenli kullanınca siyah nokta kalmıyor ama bırakınca 10 güne geri çıkıyor.birde bu kayısı yağını nemlendirici ile kullanmak şart yoksa kurutuyor.bilgilerinize :)

gözenek kapatmak için çilek yağı denedim ama işe yaramadı.

benimde başım siyah noktalarla dertde, sodayı bende deneyeyim bakalım nasıl olacak
gelişme olursa yazarım
bilgiler için teşekkürler kızlar

kızlar konuyla ilgili tüm yazıları okudum, elma sirkesi ve madensuyu arasında kalmıştım ama şöyle bi fikir geldi birden aklıma. ben zaten hergece düzenli bi madensuyu içiyorum o madensuyunun içine biraz elma sirkesi karıştırıp pamuğa döksem biyik gözenekli bölgeme sürsem nasıl olur sizce, iyi gelir mi?
bide madensuyunun illa dondurulmuş olması şart mı ya malum kış ayındayız :)) biliyorum buzun etkisi var sıkılaştırmada ama buzsuz olsa bile madensuyu etki etmezmi acep ?

X