Sivilceli Ciltler Gözenek Sıkıştırma Tekniklerimizi!

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

vicdan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2006
1.098
25
Cildimizi doğru ürünle temizledikten sonra uygulayabilecegimiz pratik ve ekonomik tonikler,maskaler,kremler ....

-Soda çok ciddi bir gözenek sıkılaştırıcısı, tonik görevi görüyor. Sodayla yüz yıkamanın yanı sıra sodayı buz haline getirmekte oldukca faydalı,

-Doğal gül suyunu sabah,akşam kullanmak cildi temizler,ferahlatır,cildi toparlar

-Kuşburnu çay gibi demlenip uygulanır,cildi sıkıştırma özelliği vardır.

-1 litre kaynar derecede sıcak suya 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı dolusu mayıs papatyası ekleyin, 1-2 kere karıştırın ve başınızı büyük bir havluyla örterek 5-10 dakika gözlerinizi yumarak bekleyin. Yüzünüzü suya çok yaklaştırmayın!

-Maske: 4 bardak elma ya da nane sirkesi, 4 bardak damıtılmış su, 1 çay fincanı nane yaprağı
Bütün malzemeyi karıştırarak kaynatın. Ateşten alarak cam bir kaba koyun. 5 gün bekletip, süzün. Bu karışım gözenekleri sıkıştırıp, küçültecektir

-Maske: Bir kasık bal ve 3-4 damla limon suyu iyice karıstırılıp haftada bir uygulanırsa gözenekler sıkıştırılır.

-Bitkisel kayısı cekirdeği yağı kremi ; Cilt yıpranmalarının onarılmasında, vücut sarkmalarında ve yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasında etkin bir rol oynar.

ben gözenek sıkılaştırıcı tonik ve krem kullanıyorum baya işe yarıyor:) bunları hazırlamakla uğraşamıyorum biraz tembelim galiba maden suyuda baya etkili verdiğin bilgiler için teşekkürler.

ayvanın çekirdeklerinden hazırlanmış jelde baya işe yarıyor annem yapmıştı suna dumankayadan almıştı tarifi sıkılaştırmış, gerdirmişti cildini.

avon clearskin siyah nokta görünümünü temizleyen arındırıcı ve sıkılaştırıcı tonik ve arkasından avon yağ dengeleyici losyon kullanıyorum.

güzelim bütünüyle çok çok iyi olmasada eskisinden iyi, etkiside anlaşılmıyor değil hani:)))

Ben uzun zamandır gül suyuyla hazırladığım buz kalıplarını kullanıyorum...
Acaba ne zaman faydası olur ki senağlama
Ayyh bıktım artık bu cild işlerinden töbe töbeee senağlama

-Soda çok ciddi bir gözenek sıkılaştırıcısı, tonik görevi görüyor. Sodayla yüz yıkamanın yanı sıra sodayı buz haline getirmekte oldukca faydalı,

-Doğal gül suyunu sabah,akşam kullanmak cildi temizler,ferahlatır,cildi toparlar

ben sodayı limon suyu ile karıştırıp buz kalıplarına döktüm... 2 gündür sabahları kullanıyorum... şimdilik güzel gidiyor...

gül suyunu ise ne zaman yüzümü yıkasam ardından kullanıyorum... ondanda memnunum...

tavsiye ederim...

teşekkürlerimle... yerimseniben

kızlar bende gül suyu kullanıyorum cildimde parlaklık oluyor canlanıyor adeta ama gözenkelere pek etkisi yok sanırım

gülsuyu bana etki etmiyo herkes ii geldigin söylüyo ama ben göremedim ama sodayı cildimi her temizledigimde kullanırım cildi sıkılaştrıyor özelliklegeceleri yatmadan önce ...daha snra gece kremimim sürüyorum we yatıyorum bana çok ii geldi gözeneklerimdee belirgin küçülmelker oldu diyebilirm belkide kullandıgım ürünlerden kaynaklı..

bende etki etmeyeni kimseye tavsiye etmem:) kuşburnu cildimi sıklaştırıyor. Kaynatılmış kuşburnuyu pamuk yardımıyla cildinize sürün ilk kullanımda cildinizdeki gerginliği fark edeceksiniz iyi kullanımlar

kaysı çekirdegi kremi bronzlaştırıyormu kullanan varmı ben almayı düşünüyorum sevmiyorum bronzlaşmayıda

7-8 ayva çekirdeği 1/2 çay bardağı ılık suda 2 gün bekletiliyor.2 gün sonra jel kıvamına gelince yüze sürülüyor .20 dk sonra ılık suyla yüz yıkanıyor.bu maske cildi sıkılaştırıyor.

İnnova 'nın kil maskesi çok iyi arkadaşlar.siyah noktaları başka bişe geçirmedi.onun tonik ve kremlerini de bi süre kullandım cildim çok problemliyken ama şimdi iyi durumda.cildinize uygun olanı alınca işe yarıyo.ama maskesini eşime bile yapıyorum o kadar güzelki....

Elma sirkesini yarı yarıya suyla karıştırıp tonik gibi kullanıyorlarmış.

Yok bu gözeneklerden kurtuluş yolu galiba kaydirigubbakcemile2
Elma sirkesi lekelere iyi geliyor diye duydum ve sivilcelere gözeneklerede mi etkisi varmış fisfisfis
Çilek yağı iyi geliyormuş birde bunu denemek lazım kaydirigubbakcemile

MALZEMELER

120gr kabukları soyulmuş badem
1 yumurtanın akı
1-2 çorba kaşığı gül suyu

UYGULAMA

Bademleri döverek iyice un haline getirin. Yumurta akını çırpmadan katın. Karışıma, yumuşak bir macun haline sokacak kadar gülsuyu ekleyin. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze sürün, 10dk bekledikten sonra durulayın.:nazar:

Son düzenleme:
4 bardak elma ya da nane sirkesi,
4 bardak damıtılmış su,
1 çay fincanı nane yaprağı.
Bütün malzemeyi karıştırarak kaynatın. Ateşten alarak cam bir kaba koyun. 5 gün bekletip, süzün. Bu karışım gözenekleri sıkıştırıp, küçültecektir.:nazar:

Son düzenleme:
Ezilmiş taze muşmula yaprağı, 20 dakikalık kompres olarak uygulanır.
Dilimlenmiş havuç, hıyar veya domates, 15-20 dakika süreyle problemli bölgeye yatırılır.
Bal maskesi, 20-25 dakika süreyle uygulanır. Yüz ılık sütle yıkanır ve soğuk suyla güzelce durulanır.:nazar:

X