Saç Kesim Şekilleri Fön Nasil çekilir?Püf noktaları nelerdir?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Şuanda saç düzleştirici kullanmaya başladım. Benimkisi phlips 4647 XL salon tipi olanından. Yinede fönü tutmuyor ama fenada değil. Ama fön çekebilmeyi isterdim. Başka püf noktası olan varmı arkadaşlar....

abooo arkaddasım sende cok ugrasıyonnn beee ıkı satta oyle sacımklaaa huıc ugrassanmmma bakarım sacım ıkı satt fonle duzelmıyosa otururum kanapenın dıbene utu takartım fıse baslarım sacımı utulemeye sac duzlestırıcım vede fon makınam oldugu haldee yıende sacımı utuyle duszlestırırım nedense bende bılmem emmmmeeeeeeeeee bu kolayıma gelıyooo canımmmmmm ıkı dakkada sıp sakkkkk

iki dakikada sip sak diyorsunda ablacim buda saclari kiriyor, en iyisi sac düzlestiricisi ama keramik olacak metal saclari kiriyor yada uzun fönler oluyor ya fircasiyla beraber onunla daha kolay forma giriyor saclar...yikadiktan hemen degilde neredeyse kuruduktan sonra yapilirsa daha kolay olur yani biraz nemliyken...

bendede aynı sorun var kuaförlerin makinasından aldım az buçuk bi şekle giriyo ama kuaförlerdeki gibi kalıp gibi olmuyo yani o kadar yumuşak olmuyo nedense bende çözemedim acaba fırçayı çok hızlı hareketmi ettirmemiz lazım bu konuda bilgisi olan yazarsa çok sevinirim

neden kuafördekiler iyi oluyor cünki baskasi yaptigi icin, mesela uzun saclarda kollarin arkaya kadar uzanmiyor ama baskasi yaptiginda rahatlikla sagdan sola asagidan yukariya dogru hareket edebiliyor...

kızlarr size bir püf noktası verem bugün makinamı aldığım kuaför malzemeleri satan yere gittim ve fön suyu diye bişey aldım bu fön öncesi saç yıpranmasın ve daha kolay şekil alıp fön daha kalıcı olsun diyemiş yarın deniycem bakalım işe yarıcakmı

Fön suyunu bende kullanıyorum. Mavi suda deniyor. Saçı yumuşacık yapıyor. Saçlar karışmıyor........

BEN KUAFÖRDE ÇALIŞMIŞTIM CNM TEK BAŞINA O MAKİNALARLA ÇEKMEK ÇOK ZOR ÖNEMLİ OLAN DİPLERE DAHA ÇOK TUTUYORSUN MAKİNAYI

kızlar dün fön suyunu sürüp fön çektim ve bir püf noktası daha keşfettim kuaförlerdeki gibi yumuşacık oldu saçım fönü çekerken saçı fırçaya doladığınızda çok sert bi şekilde çekin yani saçlarınızı sert bir şekilde çekin fırçayla

Mavi suyu nerden ne kadara aldın?yerimseniben

Parfümeriden 7 ytl ye aldım canım. Çok güzel kokusuda çok güzel. Yumuşacık yaptı. senin dediğin gibi makinayı diplere daha fazla tutucam bakalım nasıl olacak. Umarım bu gidişle yakmam saçlarımı.

kızlar dün fön suyunu sürüp fön çektim ve bir püf noktası daha keşfettim kuaförlerdeki gibi yumuşacık oldu saçım fönü çekerken saçı fırçaya doladığınızda çok sert bi şekilde çekin yani saçlarınızı sert bir şekilde çekin fırçayla

Sert bi çekiş deneyeyim senin gibi. Bakalım sonuç ne olacak....

valla bende rowenta fön seti var ama kullanmıom çok fazla.normal saç fırçasıyla hallediom işimi. önce kurutuorum sora kafamı aşağıya eğiyorum fırçayla şöle bi düzlüorum içten sora saçlarımı bi tarıyorum sabah fönlü gibi oluo:))

teşekkürler canım izledim. Ben bu işi öğreneceğim hiç kaçarı yok. B arad bursayı çok severim ve çok özledim. Lisans ve y.lisansta ordaydım.

rica ederim bende öğrenicem bu işi hırs yaptım sırnaşık şey buyur gel bekleriz her zaman bursa güzeldir :1hug:

ben de kendime fön çekerim. saçlarım bayağı dalgalı(kıvırcığa yakın).
en iyi sonucu şu şekilde alıyorum:
saçımı akşamdan yıkamışsam sabaha fön çekiyorum.direkt ıslak saça çekince fön daha çabuk bozuluyor.
büyük fırça kullanıyorum.
diplere ve uçlara daha çok makinayı tutuyorum.
en son çok çok az jöleyi elime dağıtıp saçımı düzeltiyorum.
sonuç gayet güzel oluyor.

Kızlar saç düzleştiricim saçalarımı daha çok kırıyor gibi geldi. Acilen fönümü kendim çekebilmeliyim.....

kızlarr size bir püf noktası verem bugün makinamı aldığım kuaför malzemeleri satan yere gittim ve fön suyu diye bişey aldım bu fön öncesi saç yıpranmasın ve daha kolay şekil alıp fön daha kalıcı olsun diyemiş yarın deniycem bakalım işe yarıcakmı
jasminn_23 ARKADAŞIM FÖN SUYUNU NEREDEN ALDIN VE KAÇA ALDIN .BEN EVDE ARZUM FÖN MAKİNASI KULLANIYORUM AMA SAÇLARIM ÇOK ELEKTRİKLENİYOR BEN ÇOK AZ BRİYANTİN KULLANIYORUM ANCAK SAÇLARIM ÇABUK YAĞLANIYOR BU SEFERDE.BELKİ BU FÖN SUYU DAHA ETKİLİDİR.DENEMEKTE FAYDA VAR

benim saçlarım da çok elektrikleniyor. fön makinasını sanıyorum kullanmasını bilmiyorum. ben de kuaförden almıştım ama yapamıyorum. çok beceriksizim... bir de elimi yakıyorum, saçlarım da çok elektrikleniyor. elinizi yakmadan, saçınızı elektriklendirmeden nasıl yapıyorsunuz bu işi, ne olu bana da öğretin..

benim saçlarım da çok elektrikleniyor. fön makinasını sanıyorum kullanmasını bilmiyorum. ben de kuaförden almıştım ama yapamıyorum. çok beceriksizim... bir de elimi yakıyorum, saçlarım da çok elektrikleniyor. elinizi yakmadan, saçınızı elektriklendirmeden nasıl yapıyorsunuz bu işi, ne olu bana da öğretin..

Benim şuana kadar öğrendiklerimi yazayım arkadaşlar. Yalnız yinede tam istediğim gibi olmuyor.
Saçımı tutam tutam ayırıyorum. Fönlerken makinayı saçıma dik ve saçım boyunca fırça ile makina arasındaki mesafeyi korumaya çalışıyorum. Bu saçın kabarmasını engelliyormuş. Bide makinayı dibe ve uca daha çok tutuyorum. Tüm tutamları bitirdikten sonra saçımı daha az tutamlara ayırıp aynı işlemi tekrarlıyorum. İkinci kez geçmezseniz saçınızı sadece yıpratarak taramış olursunuz arkadaşlar. Birde başta yazmayı unutmuşum fönden önce mutlaka fön suyu kullanıyorum hem saçımı yumuşacık yapıyor hemde elektiriklenmeyi azaltıyor.
Benim bildiklerim bunlar...........

o zaman bence sac düzlestiricisinden al, düm düz yapiyor saclari ve kendin daha kolay onu kullanabilirsin ama alirken dikkat et, keramik olsun ici demirden olunca saclari kiriyor...

X