Saç Kesim Şekilleri Fön Nasil çekilir?Püf noktaları nelerdir?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

runnet

Guru
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
66
1
KENDİ KENDİNİZE FÖN ÇEKEBİLİYORMUSUNUZ ARKADAŞLAR. BENDE KUAFÖRLERDE OLAN FÖN MAKİNALARINDAN VAR 2 YIL ÖNCE ALMIŞTIM. AZ ÇOK ÇEKEBİLİYORUM FAKAT KUAFÖRLERDEKİ GİBİ OLMUYOR BİR TÜRLÜ. PÜF NOKTALARI NELER BİLEN VARSA FÖN KONUSUNDA BEN İYİYİM DİYEN VARSA BANA YAZARMISINIZ?a.s.

Canım aslında püf noktası sanırım sert çekmek fakat bunu tek başına yapmak mümkün değil o nedenle saç düzleştiricilerinden kullanırsan daha güzel tabi iyi marka olması lazım çünkü saça çok zarar veriyor braunu tavsiye ederim valla ben öyle çözüm buldum üstelik saçlarım kıvırcık:) şöyle anlatıyım: saçımı yıkadıktan sonra fön sütü sıkıyorum saçıma sonrada normal fönümü çekip ardından saç düzleştiricisini kullandıktan sonra işim bitiyor bu kadar...

Canım aslında püf noktası sanırım sert çekmek fakat bunu tek başına yapmak mümkün değil o nedenle saç düzleştiricilerinden kullanırsan daha güzel tabi iyi marka olması lazım çünkü saça çok zarar veriyor braunu tavsiye ederim valla ben öyle çözüm buldum üstelik saçlarım kıvırcık:) şöyle anlatıyım: saçımı yıkadıktan sonra fön sütü sıkıyorum saçıma sonrada normal fönümü çekip ardından saç düzleştiricisini kullandıktan sonra işim bitiyor bu kadar...

abooo arkaddasım sende cok ugrasıyonnn beee ıkı satta oyle sacımklaaa huıc ugrassanmmma bakarım sacım ıkı satt fonle duzelmıyosa otururum kanapenın dıbene utu takartım fıse baslarım sacımı utulemeye sac duzlestırıcım vede fon makınam oldugu haldee yıende sacımı utuyle duszlestırırım nedense bende bılmem emmmmeeeeeeeeee bu kolayıma gelıyooo canımmmmmm ıkı dakkada sıp sakkkkk

KENDİ KENDİNİZE FÖN ÇEKEBİLİYORMUSUNUZ ARKADAŞLAR. BENDE KUAFÖRLERDE OLAN FÖN MAKİNALARINDAN VAR 2 YIL ÖNCE ALMIŞTIM. AZ ÇOK ÇEKEBİLİYORUM FAKAT KUAFÖRLERDEKİ GİBİ OLMUYOR BİR TÜRLÜ. PÜF NOKTALARI NELER BİLEN VARSA FÖN KONUSUNDA BEN İYİYİM DİYEN VARSA BANA YAZARMISINIZ?a.s.

Fakir'in fön setini kullanıyorum.Çok pratik.Tavsiye ederim.

Peki o şekilde çok yıpranmıyormu? Bende phlips 4647 de var. Yinede föndeki parlaklığı yakalayamıyorum. Senin yaptığın şekilde uygulandığında daha fazla yıpratmıyorsa bi deneyeyim bakalım.Bir de benim saçlarım çok uzun bayağı zamanımı alır herhalde....

bendede aynı sorun var kuaförlerin makinasından aldım az buçuk bi şekle giriyo ama kuaförlerdeki gibi kalıp gibi olmuyo yani o kadar yumuşak olmuyo nedense bende çözemedim acaba fırçayı çok hızlı hareketmi ettirmemiz lazım bu konuda bilgisi olan yazarsa çok sevinirim

rowenta lissima yı da tavsiye ederim..

Nedense rowenta lissima bende hiç işe yaramadı saçlarım ince ve düz tabi fönlü gibi dümdüz değil:)) Saç düzleştiricim var o çok iyi yapıyor ve kolay kolay bozulmuyor. Oda çok yakıyor saçı kuaföre gitmektende nefret ediyorum. Gerçi kuaförde çekilen föndede yanıyor saçlar. Şuan sinirden ağlamak üzereyim saçlarımın halinden dolayı.

Keşke anne sözü dinleseydim o güzelim dümdüz sağlıklı saçlarıma hiç dokunmasaydım :KK43:

aslına bakarsanız ne yaparsak yapalım kuafördeki gibi yapamayız.Çünkü özellikle erkek kuaförlerin çektiği fönü beğenirim ben..neden?sert ve güçlü fön çekiyorlar.Bir de fön makinaları sanayi tipi yani bizimkilerden çok daha güçlü..

aslına bakarsanız ne yaparsak yapalım kuafördeki gibi yapamayız.Çünkü özellikle erkek kuaförlerin çektiği fönü beğenirim ben..neden?sert ve güçlü fön çekiyorlar.Bir de fön makinaları sanayi tipi yani bizimkilerden çok daha güçlü..

BENİM MAKİNAMDA KUAFÖRLERDEKİNDEN AMA YİNEDE OLMUYOR. KUAFÖRE GİTMEKTE ÇOK SIKTI ARTIK

en güzel kuaförlerin çektikleri oluyor jilet gibi zaten fönde pahalı bişey değil

eskiden bende saçlarıma ütü yapardım we çok yıpranmıştı kuaföre gittimde yarısından çounu kestrmek zorunda kaldım yıprndı diye artık ütü kullanmıyorum fön makinem var artı o son çıkan saç düzleştiricisindende aldım normalde kıwırcık ama bakım falanda uyguluyorum saçlarım fena deil şuanda ama kısa :KK43:

düzleştiriciler mi saça düzleştirmek konusunda daha iyi yoksa şu fırça gibi olan şekillendiriciler mi kızlar???hangisini alayım?saçıma zarra vermesin ve saçlarım dümdüz olsun.....:)

ben philips pro xl saç düzleştirici kullanıyorum ve o benim kurtarıcım.(saçlarım dalgalıdır,kuaförde çekilen fönden daha güzel olur.)

ben philips pro xl saç düzleştirici kullanıyorum ve o benim kurtarıcım.(saçlarım dalgalıdır,kuaförde çekilen fönden daha güzel olur.)

bende alıcam ama saçlarımı yıpratır diye korkuyorum sen ne sıklıkta kullanıyorsun?

bende alıcam ama saçlarımı yıpratır diye korkuyorum sen ne sıklıkta kullanıyorsun?
haftada 2 kere ,150 derecede,birde fönümü çektikten sonra çok azıcık badem yağı sürüyorum uçlara ve komple,briyantin yerine daha güzel parlak görünüm veriyor.hemde kırıklara iyi geliyor.şu ana kadar hiç bir yıpranma olmadı saçımda 5 ay oldu cnm.şutarafagitti

Ben fönden önce nemli saçıma saç düzleştirici krem sürüyorum. Piyasada satılan kuaförlerinde fönden önce kullandığı sarıkız mavi saç spreyi var.Ondan kullanabilirsin. Sonra saçımı biraz kurutup öbek öbek ayırıyorum. Yukarıdan aşağıya doğru her öbeği tokayla tutturuyorum. Sonra en alttan föne başlıyorum.Küçük tutamlar alırsanız daha kolay oluyor. Birde ben en büyük fön fırçasını kullanıyorum. Saç çok kısa değilse daha kolay ve kısa zamanda fön çekebiliyorsunuz büyük fırçayla. Tutamları teker teker fönleyerek yukarıya kadar çıkıp bitiriyorum. Zamanla el alışkanlığı oluyor hızlı hızlı çekiliyor.

benimkide kuaförlerinkinden 2100 watt ama benimde aynısı olmuyo nedense demek iş sert çekmekte bide arkadaşlar bu makineyle tabi soğuk üfleme modunda bilgisayarımın fanı çok öttüğü zaman içindeki tozu temizliyorum o işede yarıyo hehehehehe çok güçlü üflüyo çünki :KK70:

X