aşı-ateş-ağrı kesici :):)

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar bugün iki aşı yapıldı oğlum..çok ağladı..biraz önce zorla uyuttum..bide aşı yeri kızarmış..endişelendim.normalmi?ateşlenmesinden korkuyorum.baygın baygın bakıyo yüzüme..halsiz gibi..sizin bebiş aşı sonrası ateşlendimi..3 aylık olcak bebeğim..ağrı kesici olarak ne verdiniz

canım bende 3lü aşı için 12 mayısta gideceğim. gitmeden yarım saat önce ateş düşürücü içirmemi önerdi akrabalarım. bende öyle yapacağım. ne olur ne olmaz.

mrb.
benim oğlumada öyle olmuştu biraz halsizleşmişti.ama ateşi falan çıkmadı.
ben calpol vermiştim cnm ağrı kesici larak

cnm benım oglumda ası oldugunda cok huzursuzlanmıstı hatta topıc acmıstım ama fazla ateslenmedı benım oglum ama ben genede paronox verdım ıyı geldı yoksa atesı aksam yatarken ver ıyı gelıyo mısıl mısıl uyur annesı korkma ası yerınınde kızarması normal benım kı sısmıstı bıle korkma yani

cnm benım oglumda ası oldugunda cok huzursuzlanmıstı hatta topıc acmıstım ama fazla ateslenmedı benım oglum ama ben genede paronox verdım ıyı geldı yoksa atesı aksam yatarken ver ıyı gelıyo mısıl mısıl uyur annesı korkma ası yerınınde kızarması normal benım kı sısmıstı bıle korkma yani

paranox fitil değilmi

evet paranox fıtıl aslında calpol yasaklandı fakat calpol ne ıceırıyorsa aynısını paranox da ıcerıyomuss dojktorlar ıcerık aynı dıyooo ama nedense paranox neden yasaklanamdı dıye hayret edıyolarrr evt paranox fıtıl ver ıyı gelyıooo ates ıcınde huzursuluk ıcınde uykuya dalamsını kolaylastırrr merak etme huysuzluk yapoabılır ama duzelır ınsallah yarıon

CANIM BEBİŞİNE KARMA AŞI YAPILMIŞ BÜYÜK İHTİMALLE AŞI YERİNDE ŞİŞLİK AGRI OLABİLİR VE %90 OLUYOR KARMA AŞILARDA ATEŞ VE BEBEKTE HUYSUZLUK YAPABİLİR EBELER SENİ UYARMASI GEREKİYORDU ATEŞ YAPAR FİTİL KULLAN DİYE AMA UYARMADILARSA PARANOX FİTİL KULLANMALISIN KOLDAKİ AGRI VE ŞİŞLİK 2-3 GÜN SÜRER MERAK ETME GEÇMİŞ OLSUN KOLAY GELSİN SİZE a.s.

yeni aşılar ithal ateş yapmıyor ki
huzursuzluk normal ama
hangi aşıyı yaptırdın ki kac aylık bebek

karma aşılarda ithal olsa bile ateş yapabilir korkmaya gerek yok bebeğin 3 aylık olduğu için fitili yarım kullansan daha iyi olur.aşı yerindeki şişlik yada kızarıklığa da souk uygulama yapılmalı(örneğin metal bir yemek kaşığını buzdolabında soğutup aşı yerine hafif hafif dokundurabilirsin) ayrıca ateşliyken ılık duş yaptırmak iyi gelir (ancak eğer verem-BCG- aşısı yapıldıysa 3 gün su değdirmemek gerekli)

CANIM BEBİŞİNE KARMA AŞI YAPILMIŞ BÜYÜK İHTİMALLE AŞI YERİNDE ŞİŞLİK AGRI OLABİLİR VE %90 OLUYOR KARMA AŞILARDA ATEŞ VE BEBEKTE HUYSUZLUK YAPABİLİR EBELER SENİ UYARMASI GEREKİYORDU ATEŞ YAPAR FİTİL KULLAN DİYE AMA UYARMADILARSA PARANOX FİTİL KULLANMALISIN KOLDAKİ AGRI VE ŞİŞLİK 2-3 GÜN SÜRER MERAK ETME GEÇMİŞ OLSUN KOLAY GELSİN SİZE a.s.

canım uyarmaya fırsat kalmadıki ebelerle tartıştım..kayınvalidemle gitmiştik...çocuğun bacağını tut dediler kayınvalidemde tutamam ben kötü olurum dedi...bana tut dediler tuttum ama iğneyi görünce ben bakamııcam dedim..zaten 3 ebe vardı biri yapsın biri tutsun demi yanii..işleri ne..diğeri bi hışımla kalktı beni itti bir daha çocuğunu tutacak birini getir yanında..ben olsam kimseye çocuğumu güvenmem dedi..saydı da saydı..iğnenin bitmesini bekledim bende..sonra senin burda ne işin var ne işe yarıyosun dedim.pandoma koptu...sana güvenemiyceksem burda kime güvenicez dedim.zaten paniğim..bırakırım bacağını başım döner dayanamam ben..velhasıl..bayaa tartıştık...birdahaki aşıda ne olcak bakalım..ya başka sağlık ocağına gitmek istiyorum..ama kabul etmiyo diğer sağlık ocakları..çok sinir burdaki ebeler...........

anneler-gunu-001.jpg

merhaba ben siteye yeni üye oldum.Bebeğim 02.03.2009 tarihinde doğdu.oglum şimdi 2 bucuk aylık.geçen gün verem aşısı ile 5li karma ve pnomokok diye aşı oldu 2 gece çok ateşlendi sonra ateşi geçtikten sonra vucunda kırmızı lekeler oldu kızamık gibi doktor aşının alerji yaptığını söyledi.çok endişeliyim aranızda bebeği böyle olan varmı cevap verirseniz çok sevinirim.:çok üzgünüm :KK43:

galiba en iyisi aşılara başlamadan cocuk doktorundan alerji durumu için bilgi almak ve aşı olmadan bebeklerimizin alerjik bünyeye sahip olup olnadıklarını kontrol ettirmek

genellikle ilk asilarda ates yukselmesi normal ama dr lar yine de ates düsürücü veriyorlar.korkma canim birsey olmaz .fitil ver o zaman düser..

bir arkadas calpol yasaklandi yazmis, ama benim drum onermisti, her eczanede de satiliyor, yasaklandiysa nasil oluyor? bilginiz varsa lutfen cvp verin

cnm aşılar ateş yapmıyo artık ama huzursuzluk yaratıyor.aşıdan önce fitil şurup verme yazık değilmi?ufacık daha böbrekleri nasıl başa çıkacak?ben de akrabalarımdan baskı bile gördüm fitil koy öle git aşıya şeklinde ama yapmadım tabii ki.tam 3 aşı dönemi geçirdik ve hiç ateşlenmedik çok şükür.bi de calpol ve paranox gibi ateş düşürücülerde fazla miktarda parasetamol var böbrekleri ve karaciğeri çok yoruyor.dolven die bi şurup var nispeten daha az parasetamol içeriyor.onu verebilirsin ateşlenince

ben 1 çaykağışının yarısı calpol veriyorum aşıya gitmeden önce fazla ateşlenmyior o zaman ama yinede ateşimiz oluyor ama bebişim daha rahat geçiriyor o günü

X