Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

UYARI!!!

arkadaşlar bazı kuralarımız var ama bunlar ihlal ediliyo...takıma üç gündne uzun süre girilemeyecekse haer verilmesi gerekiyo fakar aydasu ve martıdan günlerdir bir haber yok...aksilk olduğunu düşünerek toleranslı davranıyorum ama bu sürekli böyle olamaz.geçtiğimiz etapta kilo bildirminde bulunamadılar iki hafta üst üste kilo bildirmi yapmayan takıdan çıkarılır.ayrıca bilgi vermedne uzn süre ayrılanda aynı şekilde...
aydasu en son 30.06.2008 de giriş yapmış
martı ise 04.06.2008 umarım kötü şeyler olmamıştır...ikisinin haberinide merakla bekliyorum..
ayrıca sinejan 07.06 da giriş yapmış fakat en son 06.06 ya takıma yamış bugün iste 08.06 hatta ben mesajı gönderene kadar ayın 9 u olacak...lütfen hergün paylaşımda bulunmaya özen gösterelim.takıma karşı sorumluluğumuuz unutmayalım...
son uyarımda ececix e umarım bu mesajımı görürü.belki benim kuruntum emin değilim ama takıma fazla vakit ayırıp girmemediği zamanalrda yazılmış olan geçmiş mesajları okumadığını düşünüyorum.paylaşımları genel olarak çok yavan geliyo ayrıca kilo bildirmi konusunda kuralalra uymuyo.yani herkez gibi listeden alınıt yapıp gerekli bilgileri girmek yeirne sadece kilosunu yazıp ayrılıyo umarum önümüzdeki haftalardada böye devam etmez.

bunları yazarken amacım hiçbirinizi kırmak değil.umarım yanlış anlaşılmam ama bazı uyarılarda bulunmazsam bunun ilerde hepimzi olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum...analayışınız için teşekkür eyiyorum a.s.
:1closedeyes::1closedeyes:

Son düzenleme:
kızlar ben bugün marketten toz zencefil aldım daha önce duymuştum ender saraç ve erkan topuzdan çok faydalı ve kesinlikle tüketilmesi öneriliyor ben bugün köfteye koydum çok güzel bir kokusu var yeşil çayımın içine attım tavsiye ederim

Diyetlerde baharatların yeri nedir?

Baharatlar çok önemli. Mesela zencefil yağları yakar, zerdeçal karaciğerden toksin attırır,
biberiye iyi bir antioksidandır, kekik şekeri düşürür, sarmısak zayıflamaya yardımcı olur. Bir de özel ayurveda tabletleri var. Bunlar, zayıflamaya yardımcı, yan etki oranı son derece düşük olan, güvenilir doğal preparatlar. Bu tabletler de metabolizmayı
canlandırıyor, aynı zamanda kişinin incelmesine ve iştahının azalmasına katkıda bulunuyor.

Kişi zayıflamak istiyor, öğün saati değil ama çok acıktı. Açlığını bastırmak için yapabileceği bir şey var mı?

İştahı azaltan ve zayıflamaya yardımcı bir ipucu şudur: Zerdeçal, nane ve yeşil elma
kokularını günde 25-30 kere derin derin içinize çekerek, iştah merkezini rahatlatabilirsiniz.

alıntı

günaydın fıstıklar ben berbat durumdayım.düz yürürüken pek sorun yok ama merdiven inip çıkarken anam ağlıyo...dün yaptığım squat beni öldürdü resmen

Plie Squats
butt-exercises-plie-squats.gif

İki elinizle bir adet dambılı önünüzde ve bacak seviyenizde tutun. Sırtınızı dik tutarak, yapabildiğiniz kadar aşağıya çömelin ve tekrar ayağa kalkın. Bu hareketi yaparken bütün işi kalçalarınızla yapmaya özen gösterin. Başlangıç pozisyonuna dönün ve tekrar edin.

işte hareket bu ama ben yer çekiminin etkisi ile 90 dereceden daha fazla çöktüm :roflol:

bu arada size göz atarken domates salatalık peynir ve 1 grisinidne oluşan kahvlatımı bitirdim sabahta sirkeli ballı uyumu içmiştim artık günün geri kalanında neler ypaıcam bilmiyorum.saat 11 dede salona gircem.sonrada dışarda işlerim var akşama görüşürüz

ve gelelim asıl mevzuya..bu günki diyetisyen macerama :)

tahlilerimde bütün değerler normal çıktı.hormonlarda hiç bi sorn yok (sadece prolaktin yüksek işte onun içinde 3 ay sonra tekrar gel dedi doktor)
diyetisyen 2000 cal lik bir diyet verdi bu diyete moda mod uy bir haftasorna duruma bakalım dedi.ilk başta kilo alma pahasına bile olsa kesinlikle diyet dışına çıkmamm gerekiyo.ben beslenme şeklimi sporumu sıvı tüketimimi söylediğimde benim sana öneebileceğim herşeyi sen zatne yapıyosun dedi.sadece yeme miktarlarını düzenlicez.ben yaklaşık 1500 calori aldığımı söyledim oda merile yazdığım şeyleri söyledi.ilk önce metabolizmanı bi düzenleyelim dedi çünki nekadar az yersen bir süresonra vücut az kaloriye alıştığı için kalori miktarını düşürmen gerekir dedi. e ben 1500 lük kaloriyealıştıysam demekki kilo verebilme günlük 1000 calori almam bağlı olur buda çok az yemek demek oluyo...kısacası 2000 calori ile başalyıp zaman içinda kalori alımmı düşürücez ama nekadr sürecek bilmiyorum.yarışmadada yeni kuralalr alınma aşamasında valal bayabi ksama gerek kilo almamk için.eğer becerebilirsem akşam 6-7 saatleri arasında yürüyşe çıkmaya çalışıcam extra olarak
listeme gelince şöyle :

SABAH : 1 çay bardağı açık çay (2 ksme şeker hak verdi günlük olarak)
1 yumurta veya 1 kibrit kutusu beyaz peynir
3 ince dilm ekmek (toplam 75 gr)
domates ,salatalık,roka,tere,maydanoz yağsız olmak koşulu ile sınırsız
2-3 zeytin
KUŞLUK: 1 su bardağı süte veya yoğurt. 2 küçük boy meyve
ÖĞLE: 2 köfte büyüklüğünde et balık veya tavuk (60 gr)
4 yemek kaşığı susuz sebze yemeği( taneleri alıncakmış suyunda yağı olduğu için sebzelleri üstne ve süzerek almamı söyledi)
yağsız söğüş olarak çiğ sebze
3 ince dilm ekmek
2 yemek kaşığı pilav veya makarna veya 1 kase çorba ( eğer öğünümüzde bunlardan hiçbiri yoksa 1 dl ekmek eklememiz gerekliymiş)
İKİNDİ:1 su b. süt veya yoğurt 2 küçük boy meyva ( küçük boydan kasıt elma armut şeftali gibi meyvaların küçü olanlarını seçecekmişiz kiraz 12 adet,kayısı 5 ad. incir 3 ad.,yeşilerik 10 ad. çilek 12,üzüm 15 iri tane listesi var porsiyon miktarları olarak istediğiniz bişey varsa yazarım)
AKŞAM: 3 köfte büyüklüğünde et,balık tavuk
4 yemek kaşığı suusz sebze
çiğ sebze söğüş oalrka sınırsız
3 ince dilm ekmek
2 y.k. pilav ,makrna veya 1 kase çorba
GECE(yatmadan en az iki saat önce ) 1 su bardağı süt veya yoğurt ,1 küçük boy meyve , 1 dl ekmek veya 3 grisini veya 3 galeta

ekmek değişim listesi ,et porsiyon miktarları, sebze değişim listeleri meyve porsiyonları herşey verilmiş yani sıkılmamı gerektirecek bi durm yok.tek korkum kilo artışı olması onuda yürüyüşü artırablirsme dengelerim diye düşünüyorum fakat bacaklarımın ağrısı pek geçmeye niyetli değil kafamçokkarıştı

Son düzenleyen: Moderatör:
56. Etap Gurup içi Sıralaması
SİNEJAN (2.16 % ) BİRİNCİ :hooray:
aydasu (2.05% ) İKİNCİ a.s.
merilcan (1.71% ) ÜÇÜNCÜ a.s.
singingkettle ( 1.63% ) DÖRDÜNCÜ

esennil ( 0.57% ) BŞİNCİ

SunLight (0.56%) ALTINCI

çiçek(0.33%) YEDİNCİ

tarikim ( 0.00%) SEKİZİNCİ

ececix ( 0.00% ) DOKUZUNCU

Kocaeli ( 0.00% )ONUNCU

husel (0. 00% )ONBİRİNCİ

silviya ( -0.39% ) SONUNCU
:tomato:

RAKİPLERİN 56. Etap sonunda durumları :

gurup1
merilcan.........168cm-58.4 kg57,4
tarikim...........155cm-59,9kg59,9
çiçek:)………165cm-60.6kg 60.4
merilcan , tarikim ve çiçeğin 56. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 56. etap sonunda
merilcan 1.0 kg kaybederek 57.4
tarikim 0.0 kg kaybederek 59.9
Çiçek 0.2kg kaybederek 60.4 kiloya gerilemiştir.

merilcan birinci sıradaki yerini korumuştur
merilcan ı rakipleri karşısındaki başarından dolayı tebrik ediyorum a.s.
tarikim e ve çiçeğe yeni etapta başarılar diliyorum

gurup2
SİNEJAN.........177cm-64.9 kg
ececix.............173cm-68.7kg
Kocaeli ...........178cm-66.0kg

SİNEJAN ,ececix ve kocaeli nin 56. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 56. etap sonunda

SİNEJAN 1.4 kg kaybederek 63.5kg
ececix 0.0 kg kaybederek 68.7kg
Kocaeli 0.0 kg kaybederek 66.0 kg a gerilemiştir.

SİNEJAN birinci sıradaki yerini
SİNEJAN ı rakipleri karşısındaki başarısından dolayı tebrik ediyorum a.s.
Kocaeli ve ececix e yeni etapta başarılar diliyorum.

gurup3

esennil……… 163cm-70.0kg69,6
husel.............168cm-70.2kg70,2

esennil ve husel in 56. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 56. etap sonunda
Esennil 0.4kg kayıpla 69.6kg
Husel 0.0kg kayıpla 70.2 kg a gerilemiştir.
Kilo farkları0.2 iken 0.8 kg olmuş

Esnnil birinci sıradaki yerini korumuştur

Esennili rakibi karşısındaki başarıdan dolayı tebrik ediyorum a.s.
Husel e yeni etapta başarılar diliyorum

gurup4

SunLight..........162cm-71.4.0kg
aydasu...........167cm-73.0kg

SunLight ve aydasu nun 56. etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 56. etap sonunda
SunLight 0.4 kg kaybederek 71.0 kg
aydasu 1.5 kg kaybederek 71.5 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 1.6 kg iken yine0.5 kg olmuş
Sunlight birinci sıradaki yerini korumuştur

Sunlight ı rakibin karşısındaki başarından dolayı seni tebrik ediyorum a.s.
aydasu ya da yeni etap için başarılar diliyorum

gurup5
Singing kettle..163cm-73.5 kg 72,3
silviya............160cm -77.2kg 77,5

Singing kettle ve silviya nın 56. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 56. etap sonunda
Singing kettle 1.2 kg kaybederek 72.3kg
silviya 0.3kg alarak 77.5 kiloya çıkmıştır
kilo farkları 3.7kg iken yine 5.2 kg olmuş
Singing ketle birinci sıradaki yerini korumuştur

Singing kettle ı kilo kaybından dolayı tebrik ediyorum a.s.
silviyayada yeni etapta başarılar diliyorum

Not: 2 gurup üyeleri martı ve ayshe85 takımdan ayrılmıştır bu nedenle gurup no ları 2 den itibaren yukarı kaydırılmıştır. Ayrıca çiçek:) 1. guruba yerleştirilmiştir…

şimdi geleyim diyetisyenle görüşmeme....merak edenlerinde merakını giderelim sırnaşık şey

ben geçen hafta gittiğimde sabah aç karnına wc den sonra tartılmıştım 77.9 ile gitmiştim onun tartısında 79 geldim giyisili ve karnım tok şekilde
bu hafta sabah tartımım 77.4 onda 78 çıktı..
yani ona göre 1 kg baan göre 0.5 kg kaybetmiş durmdayım

listeme yaklaşık %80 uyduğumu söyledim
sonuç gayet iyi dedi..

bunlar çok fazla yerken sıkılıyorum biraz eksiltsek dedim
olmaz dedi..

en azından ekmekleri azaltalım dedim
ekmeği çıkartmayız..yemen gereken bir karbonhidrat gurubu..vücut protein ve karbonhidratları kullanıyo içerdeki faliyetler içn biz diyeitmizde yağı azlattık ki enejinin bir kısmı yağalrdan kulalnılsın diye dedi...

genel olarak hepsine uydum ama bazen salataları yemedim çok fazla doyuyorum ve acıkmıyorum dedim
salatayı zaten kaloriden saymıyoruz onu eğer açlık olursa hacim olarak yer kaplasın tok tutsun diye veriyoruz şart değil yemen dedi ( yani eğer doymazsam istediğim kadar salta var ama ben zatan fazlasıyla doyuyorum)

ben bir kez dondurma yedim dedim
peki onu yediğin için bişeyler çıkarttınmı dedi..

bende 1 dl ekmek 1 bardak süt ve 1 meyve çıkarıdm dedim..
doğru yapmışsın dedi..

arasıra yapabilrimiyim tatlı bişeyler verseniz dedim
hayır bir müddet yapamyalım ilerde zatne değişimlere gidicez ama şimdilik diyeti düz olarak uygula değişim listelerine pek bakma fakat adet döneminde illada tatlı istiyosan sütlü tatlı yiybilirsin dedi

nekadar süre 2000 calori alıcam diye sordum
kilo vermeye devam ettiğin sürece uygulama sürecek dedi..

ben sebze yemeklerimin yanında yoğurt yemeye alışmıştım.sebze yemeklerim öksüz kalıyo dedim
peki o zaman ara öğünlerden birndeki süt ürününü iptal edip (her ara öğünde 1 bardak süt veya birbardak yoğurt var) yarımşar bardak olarak ana öğünlerde yemeğinin yanına ekleyebilirsin dedi

süt ve yoğurdu light mı tüketmeliyim dedim..
hayır hiç gerek yok zaten onun besin ve yağ değerleri listedeki kalorinin içinde ligght ürünlerde besin değerlerindede oynama oluyo dedi...

ara sıra beyaz peynir yerine karper tüketebilirmiyim dedim
olur dedi..

arkadaşlar bakliyat tüketimide ekmek gurubundan sayılıyomuş dolayısıyla 2 kaşık pilav veya makarna ,1 kase çorba veya kuurfasülye ,nohut gibi bakliyatlar tüketilebilirmiş ben sebze yemeği yerine yemiştim halbuki sebze sabit kalacak değişilik ekmek gurubunda oalcakmış.ama pilav gbi 2 kaşık mı yoksa 4 kaşıkmı olacak bu tür ondan emin değilim.kipatçığın arkasında 4 kaşık yazıyo fakat diyetsyen not düşerken bişey yazmaış ne söylediğinide tam hatıralyamıyorum..haftada 1-2 kez tüketmemi önerdi ...
et gurbundanda haftada 1 kez balık yememi önerdi benim balıkla çok aram yok ton balığı tüketeiblrimiyim diye sordum konserve besinleri önermiyoruz fakat hiç yememektnese light olanından tüketebilirsin dedi

sanırm bukadar aklıma gelen başka bişey yok...
merak ettiğiniz aklınıza takılan bişey varsa gelecek hafta sorabilirm..bu arda öyle her okuduğuna her duyduğuna inanma ben bile talip etmiyorum boşuna aklıl karıştıran şeyler bilimsel bi kaynağı olmadıkça ilaçlar gibi şukadar kişi üsütnde denenmiş şöyle sonuş açılnmış şeklnde bir araştıma olmadığı sürece dikkatealma dedi..bilginize a.s.

Son düzenleme:
birazda dietten bahsedelim .
dietimi ne sıklıkta değiştirmeliyim
eğer kilo kaybınız devam ediyorsa dietin kalorisinde değişikliğe gerek yokmuş.ama kilo kaybı durduysaveya yemek saatler,yada yemek yediğiniz yerde değişiklik olduysa bu duruma göre programda oynamalar yapılabilirmiş.yani vücüdün verdiği tepkilere göre beslenme programı değişiyor.ayda hergün 1 0 soruluk nasıl gidiyor testi uygulayın işte sorular
1-dietteki öğün saatlerine dikkat ediyormuyum
2-dietimde yer alan yiyeceklerin hepsini tüketiyormuyum
3-diette olması gereken yiyecekleri hazırlıyormuyum
4-ne sıklıkta kaçamak yapıyorum
5-günde kaç bardak su içiyorum
6-haftada kaçgün spor yapıyorum
7 bu ay ne kadar kilo verdim ne zamandır aynu kilodayım
8-besin çeşitliliğ sağlıyabiliyormuyum
9-sosyal ortamlarda dietyin ne kadar dışına çıkıyorum
10 mutlumuyum.kendimi nasıl hissediyorum.
diyetisyen güney AKSUS TAN ALINTIDIR.

merilcan (57.4/57.4/0/0% ) DOĞRU a.s.
tarikim ( 59.9/59.5/0.4/0.66%) YANLIŞ---DOĞRUSU :KK43: 59.9/59.5/0.4/0.67%) Açıklama:yuvarlama hatası
SİNEJAN ( 63.5/63.1/0.4/0.66 % ) YANLIŞ---DOĞRUSU :KK43: 63.5/63.1/0.4/0.63 % ) Açıklama: işlem hatası
ececix ( 68.7/68.7/0.0/0.00% ) İLK HAFTADAN BERİ BEN YAPTIĞIM İÇİN DOĞRU YAPIP YAPAMADIĞINI BİLEMİYORUZ :1closedeyes:
Kocaeli ( 66.0/65.5/0.5/0.75% ) YANLIŞ---DOĞRUSU:KK43: 66.0/65.5/0.5/0.76% ) Açıklama :yuvarlama hatası
esennil ( 69.6/69.0/0.6/0.75% ) YANLIŞ---DOĞRUSU :KK43: 69.6/69.0/0.6/0.86% ) Açıklama :işlem hatası
SunLight ( 71.0/70.0/1.0/1.4%) YANLIŞ---DOĞRUSU :KK43: 71.0/70.0/1.0/1.41%) Açıklama :Basamak eksikliği.. yazarken son basamağın yanlışlıkla yazılmadığını tahmin ediyorum
aydasu (71.5/71.0/0.5/0.70% ) DOĞRU a.s.
singingkettle ( 72.3/71.8/0.5/0.69% )DOĞRUa.s.
silviya ( 77.5/76.9/0.6/0.77% ) DOĞRUa.s.
çiçek(60.4/60.0/0.4/0.66%) DOĞRUa.s.

arkadaşlar bunu yaptığım için umarı beni yanlış anlamazsınız.siz doğru yapsanızda yapmasanızda ben bildirmi yaparken tek tek kontrol etmek zorundayım zaten.yani silviya bizi çok sıkboğaz ediyo iyi ki iki rakamı çarpıp bölüyo bize bunun lafını ediyo gibisinden düşünmenizi istemiyorum.amacım hepinizin sistemi aksatmayacak şekilde kusursuz olarak öğrenip yapabilmesi...bir gün bi aksilk olur ben bulunamayabilirm aranızda.arkadan bu işi yürütebilecek birilerinin olması gerekli yoksa sadece takımın değil bütün yarışmanın düzeninde aklama olur.bukadar özenmemin en büyük sebeplerinden biride püsküütün emeğine duyduğum saygıdır.ben aylardır bu yarışmanın içerisndeyim ki ben katılmadan çok çok önce başlamıştı bu yarışma yani bir seneyi aşkın süredir sürüyo ve bir çok evrim geçirdi...her aşamada püsküüt daha iyi olabilmesi için fikirler geliştirdi düzenler kurdu ve sürekli kontolde bulundu.çok fazla zaman ve emek harcadı hedef kilosuna ulaştığında da arkasını dönüp gitmedi hala desteğe devam etmekte.organizasyondaki görevini sürdürmekte...bende hepinizin burdan hedeflerine uşalmış olarak mezun olmasınız istiyorum.saygılar sevgiler a.s.

57. Etap Gurup içi Sıralaması

SunLight ( 1.41%) BİRİCİ :hooray:
esennil ( 0.86% ) İKİNCİ a.s.
silviya ( 0.77% ) ÜÇÜNCÜ a.s.
Kocaeli ( 0.76% ) DÖRDÜNCÜ

aydasu (0.70% ) BEŞİNCİ

singingkettle ( 0.69% ) ALTINCI

tarikim ( 0.67%) YEDİNCİ

çiçek(0.66%) SEKİZİNCİ

SİNEJAN (0.63 % ) DOKUZUNCU

merilcan (0.00% ) ONUNCU

ececix (0.00% ) SONUNCU

NOT:bundan sonra gurup içinde birinci olana tebrik repi dağıtıcaz arkadaşlar.sadece kuru kuru bi kupayla olmasını dimi yerimseniben gülloşum tebrik ederim.

RAKİPLERİN 57. Etap sonunda durumları :

gurup1
merilcan.........168cm-57.4 kg
tarikim...........155cm-59,9kg
çiçek:)………165cm-60.4kg
merilcan , tarikim ve çiçeğin 57. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 57. etap sonunda
merilcan 0.0 kg kaybederek 57.4
tarikim 0.4 kg kaybederek 59.5
Çiçek 0.4kg kaybederek 60.0 kiloya gerilemiştir.

gurup2

SİNEJAN.........177cm-63.5 kg
Kocaeli ...........178cm-66.0kg

SİNEJAN ,ececix ve kocaeli nin 57. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken

57. etap sonunda

SİNEJAN 0.4 kg kaybederek 63.1kg
Kocaeli 0.5 kg kaybederek 65.5 kg a gerilemiştir.

gurup3
esennil……… 163cm-69.6kg
husel.............168cm-70.2kg AYRILDI

esennil ve husel in 57. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 57. etap sonunda
Esennil 0.6kg kayıpla 69.0kg
Husel bu etapta aramızdan ayrılmıştır.Kararına saygı duyuyoruz ve sağlıklar diliyoruz…

Essennili verdiği kilodan ötürü tebrik ediyorum.Rakibi ayrıldığı içn bir sonraki etapta Sunlight ve aydasunun gurubunda gereğerlendime yapacağımı belirtmek istiyorum.yeni rakiplerinle birlikte başarılar dilerim a.s.

gurup4
SunLight..........162cm-71.0.0kg
aydasu...........167cm-71.5kg

SunLight ve aydasu nun 57. etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 57. etap sonunda
SunLight 1.0 kg kaybederek 70.0 kg
aydasu 0.5 kg kaybederek 71.0 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 0.5 kg iken 1.0 kg olmuş
Sunlight birinci sıradaki yerini korumuştur

Sunlight ı rakibin karşısındaki başarından dolayı seni tebrik ediyorum a.s.
aydasu ya da yeni etap için başarılar diliyorum

gurup5

Singing kettle..163cm-72.3 kg
silviya............160cm -77.5kg

Singing kettle ve silviya nın 57. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 57. etap sonunda
Singing kettle 0.5 kg kaybederek 71.8kg
silviya 0.6kg alarak 76.9 kiloya gerilemiştir
kilo farkları 5.2kg iken 5.1 kg olmuş

selam kızlar ben geldim.ilk önce kurs binasına uğradım biraz eşya taşıdık sonra hoop diyetisyene koştum onlar konuşmamızı bitirdiktne sonra tekrar sergi alanına doğru koşturudm eşylaarın paketleirni açtık dizdik ve eve geldim.inanılmaz terledimhava çok sıcak ama mlesef bentekrar dışarı çıkmak zorundayım.pepbe dizimizn 3. bölümüne gelyim hemen kocaelicim sırnaşıkşey

PEMBE DİZİ BÖLÜM IIIsırnaşık şey

diyetisyenin baskülünde 78 çıktım geçen hafta ile aynı yani.evde ise 77.4 yani geçen cumadan +500 fazla .umarım cumaya kadar toparlayabilirim hiç değilse sabit olmam gerekiyo.

bu hafta diyetimi pek düzenli uygulaymaadığımdan bahsettim ayrıca tatlı yediğimi söyledim.diyeitmizde tatlı kesinlkle yok.günlük sabah kahvlatısındaki 2 küpşekerden başka asla minicik bişey bile vermiyo.

ekmeklerime dokunmuyo yani zerre kadar bişey eksiltmiyo.hava çok sıcak zaten açıkmıyorum yemek istmieyorum dedim olmaz böyle devam etmen gerek dedi.

çiğ sebze yemedğim için bağırsak faliyetleirm durdu dedim o zaman sebze yemeğini çıkartıp büüyk bir kase salata yiyebilirsin 1 tatlı kaşığı yağ eklersen sebze yemeği ile den olur dedi.

bu hafta bedne sebze yerine salata makarna pilav yerine çorba veya bakliyat tüketicem.bu arada geçen hafta sormadığım miktarı bu hafta sordum.bakliyat türünde 4 yemek kaşığı tüketiyoruz.yani 4 kaşık kurufasülye nohut hiçde azımsanacak miktar değil ben acayip doyuyorum.

terleme ile su kaybı olduğu için günlük su tüketimimi 2lt den 3 lt ye çıkarmamı tavsiye etti.

madensuyu içebilirmiyim ve üst limit nedir diye sordum.günlük en fazla 600cc yani 2 şişe dedi daha fazlasını önermiyoruzasitli olduğu için ama 1 şişe iyidir dedi.mide porblemim olup olmadığını sordu hayır yok dedim ayrıca asidini kaçırarak içtiğimi ve asitli içecekler içmemeye dikat ettiğimi söyledim.

aydasu canım bu haftada ödeme yapmadım bu beni rahatsız ediyo ama anlamadım bu işten bişey.

metobolizma hızlandırıcı diet
Duygusal değişikliklerin yoğun olduğu bu mevsimde metabolizmanızda da değişiklikler olmaktadır. Bu nedenle yaşamınızda sizin dışınızda etkenleri de kontrol altına almayı bilmelisiniz. İşte size 4 hafta boyunca uygulayacağınız metabolizmayı hızlandırma diyeti…

1. Hafta metabolizmayı düzenleyici diyet
Kahvaltı: 2 adet kuru incir+4 adet taze ceviz
1 karper kadar taze kaşar
1 ince dilim yulaf ekmeği
Tatlı kırmızıbiber, taze nane ve domates
Öğle: 6 yemek kaşığı kıymalı ıspanak
1 su bardağı ayran
1 ince dilim çavdar ekmeği
1 kase karışık az yağlı salata
İkindi: 1 adet meyve
Akşam: 1 kase mercimek çorbası
1 ince dilim buğday ekmeği
1 kase karışık az yağlı salata
Yatarken: 1 su bardağı süt

Haftada 3 kere 45 dakika tempolu yürüyüş

2. Hafta metabolizmayı harekete geçiren diyet
Kahvaltı: 1 adet yumurta
1 tatlı kaşığı bal
1 ince dilim kepekli ekmek
1 su bardağı süt
Domates, salatalık
Öğle: 3 adet ızgara tavuk veya yağsız kıymadan yapılan köfte
1 kase yoğurt
Domates, taze tere ve taze roka
İkindi: 50 gram taze fındık
Akşam: 1 kase sebze çorbası
Domates, tere
Ara: 1 adet meyve

Haftada 3 kere 50 dk tempolu yürüyüş

3.Hafta metabolizmayı hız kazandırıcı diyet
Kahvaltı: 1 su bardağına greyfurt+portakal+havuç suyunu karıştırın
2 karper kadar peynir
1 ince dilim buğday ekmek
Domates, salatalık
Öğle: 4 köfte kadar balık buğulama
1 kase az yağlı roka salatası
Akşam: 4 köfte kadar buğulama balık
1 kase az yağlı roka salatası
Ara: 50 gram badem

Haftada 4 kere 55 dk yürüyüş

4.Hafta metabolizmanızın hızının devamlılığını sağlayacak diyet
Kahvaltı: 1 karper kadar peynir
1 ince dilim tahıllı ekmek
6 adet yeşil zeytin
1 su bardağı süt
Domates, salatalık.
Öğle: 2 köfte kadar tavuk, balık veya kırmızı et
2 yemek kaşığı bulgur pilavı
1 kase az yağlı marul salatası
İkindi: 1 adet meyve
Akşam: 2 köfte kadar tavuk, balık veya kırmızı et
4 yemek kaşığı sebze yemeği
1 kase az yağlı marul salatası
Haftada 4 kere 60 dk tempolu yürüyüş
dietisyen SELAHATTİN DÖNMEZ den alıntıdır.

PEMBE DİZİ BÖLÜM 4

bu hafta yine sabit çıktım diyetisyenin tartısında (78 kg) evdeki tartıımım 77.5 di bu sabah 76.5 gördüm yani cidid bir temizlik var vücutta dündne bugüne sanırım yediğim eirklerin faydası sırnaşık şey

bu hafta birsürü yaramazlık yaptığımı söyledim hiç tatlı vermiyosunuz ban e reglimde yaklaşıyo yiyenlerimin doğumgünü verdı dayanamadım yedim dedim güldü :roflol: ve yine vermedi :KK43:(( hale böyle devma edicez yemedüzenini oturtamadın dedi

kahvaltıda aynı şeyleri yemekten sıkıldım dedim ve itiraf ediyim ki bugün kahvaltımı mısır gevreği ve sütle yaptım dedim (30 gr gevrek 100gr süt) gevreğin kalorisinin üzeirnde yazıp yazmadığını sordu yazıyo ama şu an hatırlamıyorum dedim.porsiyon miktarı 30 gr bende öyle yedim dedim.gevreğin ekmek gurubunda sayıldığını ve 1dl ekmek =70 kalori olarka düşünüldüğünü benimde 140 kalorilik gevrek yiyebileceğmi söyedi.süt içinde kullandığım süt miktarını ara öğünlerdeki süt porsiyonlarında kesmemi söyledi.peyniri asla kesme dedi.hatta istersem 70 kalorilik yani bir dilim ekmek yerine gevrek yiyip diğer kalan 1 dilim ekmek hakkımıda peynirmle tüketebileceğimi.damak zevkime göre nasıl yapmak isyiosam öyle ayarlamamı söyledi. ben birde domates salatalık sınırsız olduğuna ve arasıra peynir hakkım yerine yumurta yiyebeleceğimi söylediği için onu menemen şekline tüketeiblirmiyim diye sordum ve tabiki hatta 1 tatlı kaşığı yağla pişrisin dedi ki bence yağa gerek yok.zeytinlerde yağ gurubundan sayıldığığından ister tüket ister tüketme sana bırakıyorum dedi.. bütün öğünlerde 3 dk etkmek hakkım vardı hatırlarsanız ben ekmek işindne sıkıldığım için kahvlatı ve öğle yemeğinden birer dilm ekmek kesti onları istediğin bir zaman gün içinte çayla grisini veya galeta şekline tüketebileceğimi böylelikle atıştımalık hissiyle keyif alacağımı söyledi (ben çünki daha önce az öz yiyodum yine hatta verdiklerinizden daha az yemem rağmen diyet modunda değildim fakat artık kendimi diyette hissediyorum ve bu sıkıcı bir durum diye şikayette bulundum ) aklıma gelnler bunlar.başka bişey varmıydı hatırlamıyorum olursa daha sonra eklerim aceleyle biraz karmaşık yazdım kusura bakmayın. sabah listeyi gönderdiktne sonra yamzıştım bunların bir kısmını fakat birdne elektirik kesildi ve yarıda kaldı.şimid pc yi açtığımda yazdıklarımın hızlıcevap penceresinde durduğunugörüce sevindim ve geri kalanları ekledim.artık yine kaçıyorum Şeniz

58. Etap Gurup içi Sıralaması
aydasu (1.41% ) BİRİNCİ :hooray:
SİNEJAN (1.27% ) İKİNCİ a.s.
singingkettle (0.84% ) ÜÇÜNCÜ a.s.
tarikim(0.34%) DÖRDÜNCÜ

merilcan (0.00% ) BEŞİNCİ

ececix (0.00 % ) ALTINCI

Kocaeli (0.00 % ) YEDİNCİ

esennil (0.00% ) SEKİZİNCİ

SunLight (0.00%) DOKUZUNCU

silviya (0.00% ) ONUNCU

çiçek( 0.00%) SONUNCU

Son düzenleme:
RAKİPLERİN 58. Etap sonunda durumları :

gurup1
merilcan.........168cm-57.4 kg
tarikim...........155cm-59,5kg
çiçek:)………165cm-60.0kg
merilcan , tarikim ve çiçeğin 58. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 58. etap sonunda
merilcan 0.0 kg kaybederek 57.4
tarikim 0.2 kg kaybederek 59.3
Çiçek 0.0kg kaybederek 60.0 kiloya gerilemiştir.

gurup2
SİNEJAN.........177cm-63.1 kg
Kocaeli ...........178cm-65.5kg

SİNEJAN ,ececix ve kocaeli nin 58. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken

58. etap sonunda

SİNEJAN 0.8 kg kaybederek 63.1kg
Kocaeli 0.0 kg kaybederek 65.5 kg a gerilemiştir.

gurup3
esennil……… 163cm-69.0kg69
SunLight..........162cm-70.0kg
aydasu...........167cm-71.0kg

esennil ,SunLight ve aydasu nun 58. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 58. etap sonunda
esennil 0.0 kg kaybederek 69.0 kg
SunLight 0.0 kg kaybederek 70.0 kg
aydasu 1.0 kg kaybederek 70.0 kiloya gerilemiştir.

esennil bu hafta yeni rakipleri arasında ilk sırada yer almıştır
esennili rakipleri karşısındaki başarısından dolayı tebrik ediyorum a.s.
SunLight ve aydasu ya da yeni etap için başarılar diliyorum

gurup4
Singing kettle..163cm-71.8 kg
silviya............160cm -76.9kg

Singing kettle ve silviya nın 58. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 58. etap sonunda
Singing kettle 0.6 kg kaybederek 71.2kg
silviya 0.0kg kaybederek 76.9 kiloya gerilemiştir
kilo farkları 5.1kg iken 5.7 kg olmuş

kızlarr bugun ender sarac programında selulut ıcın yag karısımı verdi...
1 tatlı kasıgı susam yagı
6-7 damla kekik
6-7 damla bıberıye yag
6-7 damla melısa
6-7 damla portakal yag
suruyoruz sonra keseylee ovalıyoruzz pembelesınceye kadar cıldımız sonraa zamanımız varsa streec sarıp spor yapıyoruz daha etkılı oluyormus
denenmiş bayagı ıyı sonuclar alınmıs
ama dengelı beslenıncee ozellıkle bol su ıcınc selulutler oldukca azalıyor benım kısa göre daha az..[/I][/B]

PEMBE DİZİ BÖLÜM 5

kızlar bu hafta diyetisyenle görüşmem çok iyi geçmedi çünki onun tartısında 79 geldim :çok üzgünüm: regl döneminin etkili olduğunu söyledi.listemde en ufak bi değişiklik bile yapmadık.benim ön yargım yüzündne kilo vermeediğimi söyledi.senin vücudunun ihtiyacı olan bu bunları yemek zorundasın dedi he zaman söylediği gibi.eğer vereceğine inanırsan verebilirsin.düşüncenle kilo vermeyi engelliyosun ön yargılarını yık diye üsteledi.bu kalori ile 70 kiloya kadar gerileyeibleceğimi söyledi.bende kesinlile bu haftadan itabaren beyinimle zayıflamaya çalışıcam artık sırnaşık şey

ayrıca diyetisyenden sonra spor salonuna gittim oda tarım yapıldı ve ölçü alındı kıyafetleirm ve ayakakabılarım dahil 78.2 geldim. sadece göğüs ,basen ve karın ölçümde değişiklik var. omuz,bel ve bacakalr tık tememiş analyacağınız

göğüs:1 cm ( ideal ölçüye 4. kaldı sırnaşık şey 94 yani)
basen :5 cm
karın:5 cm

bacakları bikaçgün sonra ölçelim dedi dün çok yürüdük acaba şişlik olaiblr mi yoksa gerçekten hiç değişiklik olmamışmı bilemiyorum ama :çok üzgünüm:

veeee... son olarak bu sabah baskül 77.2 gösterdi ilk defa regl döninde fazla çıktım kendime nazar verdim galiba senağlama :eek::eek:

günaydın kızlar.ilgilenemediğim için üzgünüm.büütn mesajlarınız okudum ama tek tek cevap yazamıyorum hepinize bunu versem olur mu a.s. sırnaşık şey unutmadan aydasu nun bireysel derecesini tebrik ediyorum.bravo canım :hooray:

bu hafta bildirimlerle ilgli bir sorn oldu detaylı açıklamayı listelerin altında yapıcam.lüfen başta SİNEEJAN olmah üzere hepiniz bu konuya dikkat edin şekerler

2. TAKIM **60.ETAP**

merilcan (56.5/?/?/?% )
tarikim(59.3/?/?/?%)
SİNEJAN (62.3/?/?/?% )
Kocaeli (65.5/?/?/? % )
esennil (68.8/?/?/?% )
SunLight (69.8/?/?/?%)
aydasu (69.0/?/?/?% )
singingkettle (70.5/?/?/?% )
silviya (76.5/?/?/?% )
çiçek(60.6/?/?/?%)

2. TAKIM TOPLAM KİLO (658.8/?/?/?%)

2. TAKIM **60.ETAP**

merilcan (56.5/56.5/0/0% )
tarikim(59.3/59.0/0.3/0.51%)
SİNEJAN (62.4 / 61,5/0,9/%1,44)
Kocaeli (65.5/65.5/0/0.00 % )
esennil (68.8/68.0/0.8/1.16% )
SunLight (69.8/69.8/0/0%)
aydasu (69.0/67.0/2.0/2.90% )
singingkettle (70.5/70.5/0/0% )
silviya (76.5/?/?/?% )
çiçek(60.6/?/?/?%)

2. TAKIM TOPLAM KİLO (658.8/?/?/?%)

2. TAKIM **60.ETAP**

merilcan (56.5/56.5/0.0/0.00% )
tarikim(59.3/59.0/0.3/0.51%)
SİNEJAN (62.4 / 61.5/0,9/%1,44)
Kocaeli (65.5/65.5/0.0/0.00 % )
esennil (68.8/68.0/0.8/1.16% )
SunLight (69.8/69.8/0.0/0.00%)
aydasu (69.0/67.0/2.0/2.90% )
singingkettle (70.5/70.5/0.0/0.00% )
silviya (76.5/77.2/-0.7/7-0.92% )
çiçek(60.6/?/?/?%)

2. TAKIM TOPLAM KİLO (658.9/?/?/?%)

çiçeğim ben diğerlerini kontol ettim hiçbiirnde hata yok sen sadace kendi bilgini giirp toplam satırını düzenlersin.umarım iyisindir.kocaman öpüyorum seni Şeniz bu hafta hiç hata yapamdığınız için bunlarda size takımım a.s. Şeniz

ilk listeyi bildirdim..arada diğer arkadaşlar bildirmlerini yaptılar...hepsini tek tek kontrol edince SİNEJAN bildirmini yaptığında başangıç kilosunun değiştiğni farkettim.kontrolümün sebebi püsküütün aşağıdaki uyarı mesajıdır..
perşembe günleri listeyi gönderirken sadece son bildirilen sonuç listelerinden kopyalayıp takıma yapıştırıyorum.etap sonu kilosu haricinde diğer bilgileri silyorum ve sizde onun üzerinden bildiriminizi gerçekleştiriyosunuz.toplam satırndada yine aynı şekilde etap sonu toplam kilosun bırakıyorum buda biizm etap başlangıç kilomuz oluyo yeni etapta.bu hafta işi çiçeğe emanet edip ayrılmadan önce etap başlangıç kilolarını tekrar toplayıp toplam satırı ile fark varmı die ve 0.1 fark çıtı.anlam veeemdim fakt acaba geçen hafta hatamı yaptık düşüncesi ile düzelttim. ki her hafta hata olmaması için 2-3 kez kontrol etmeden bildirm yapmıyorum.ama sadece toplamları kontol ediyorum yani bu tarz bir değişikliği fark etmem imkansız dı.bu yüzden sizlerden ricam lütfen liste üzerinde değişiklik yapmayın.eğer bi hata olduğunu düşünüyosanız düzeltseniz bile ilgili açıklmayı not düşün bizde gerekli kontrolü yapalım şekerler.şimdi hepinizi kocaman öpüyorum ve arkadaşıma kahvaltı hazırlamaya gidiyorum Şeniz iyi haftasonları kurabiyeler a.s.

bende çok bunaldım ve bir hafta kadar denize girip dinlenmeyi düşünüyorum.
yazlığın yakınlarında internet cafe olacaktı. perşembe kilo bildirimi yaparım,
ama hergün paylaşımda bulunamam:çok üzgünüm: büyük ihtimalle.
zaten 1. kırmızı kartı da yedik:eek:klava: silvişim ne olacağız bakalım.
silvişim kafama takılan birşey var ya;
kırmızı kart listelerinde, izinli olduğu için kart almayan birsürü arkadaşımız var.
peki izin olayının kaldırılması kararını almamışmıydınız püsküüt, le?

güllooşum iyi tatiller canım.hemen sornu cevaplıyoru ve kaçıyorum.zaten ben gelip seni cevaplayana kadar püsküüt aynı sorluyu sorna kaliste22 ye gerekli açıklamayı yapmış. önceden listede izinli göünüyodu arkadaşlar ve toplam satırna etki etmiyolardı.şimdi kalkan olay o. yani kırmız karttan bağımsız bir durum.mesela sen tatildesin.öncedne olsa izinli yazacaktık ve toplam satırnda etki etmeyecektin dolayııs ile takımın derece almasına olumlu ve olumsuz hiç bir katkın olmayacaktı.ama şimid kilo bildirmi yapamayacağın duurmlarda üyeyi sabit yani kilo verememiş olark gösteriyoruz dolayısı ile takımın yüzdesini olumsuz etkilyo.hatırlarsanız merilcan geçenlerde bildirmi bana ulaştırmaadığı için kırmız kart almış oldu halbuki kilo vermişti ama takıma yazamamıştı.daha sonra oaly düzeltilik kattan muaf oldu.biraz karmaşık anlatmış oalblirim.takıldığınız yer varsa tekrar sorabilirisniz.şimdilik kaçtım.hoşçakalınnn...

X