Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kepeklenmeye Çare bulan var mı ?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

selenim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
29
0
arkadaşlar yıllardır saçımın kepeklenmesine çare bulamadım şampuanlar denedim 1-2 hafta sonunda yine kepek yine kepek tamamen çare bulabildinizmi yoksa ömür boyu çekecekmiyizzz:çok üzgünüm:

canım ben pantene kullanıyorum. şampuanımı değiştirdiğim zaman hemen kepeklenme oluyor. Pantene'e devam edince düzeliyor. Tabi bu kişiden kişiye değişir ama tavsiye ederim.

saç kepeklenmesini önlemek için;saçlara susam yağı sürülür,pazı kaynatılır suyuyla saçlar yıkanır,üzüm pekmezi badem yağı ikisi içilir ayrıca saçlara da acı kavun suyu sürülür..

bende kepek oldugunda sacima sirke sürerdim önceden simdi yok zaten kepek,sonrada iyice sampuanla yikardim.denemeni tavsiye ederim.yerimseniben

arkadaşlar yıllardır saçımın kepeklenmesine çare bulamadım şampuanlar denedim 1-2 hafta sonunda yine kepek yine kepek tamamen çare bulabildinizmi yoksa ömür boyu çekecekmiyizzz:çok üzgünüm:

canım benim bende iki hafta öncesine kadar kepekli kepekli dolaşıyordum. cilt doktoruna çıktım bana ketoral saç şampuanıyla elocon adlı losyon verdi o günden beride ne kaşıntı ne de kepek ikisindende kurtuldum. daha önce ketoral adlı şampuanı saç dökülmesi için kullanmıştım kepek içinde çok iyi geldi. iki ürünüde tavsiye edebilirim...:1hug:

Benim saçlarımda kepek yok ama arkadaşlarımda var onlar head&sholders kullanıyuormus hem parlatıyo hemde kepeği yok ediyo :KK70: ben ole duydum

bende kepek ve kabuklanma vardı bi ara. loreal elseve'in soin sos diye bi ürününü kullandım.. kepek karşıtı s.o.s bakım yazıyo üstünde mavi renkli bi tüpte. saçın nemliyken ya da kuruyken eline biraz döküp saç diplerine masaj yapıyosun.. kaşıntıya falan inanılmaz iyi geliyo, anında rahatlatıyo böyle. bi de çok güzel kokuyo =) tavsiye ederim, o kadar pahalı bişey de değil çok iyi geldi bana..

arkadaşlar saçımdakepek var acaba dıorum saçımın boyası gıttı ondan olabılırmı lutfen yardım ne yapım ayrıca şanpuanım panten ondanmı yoksa boyatayımmı yenıden yardım yaaaaaaaaaa

yağlı ve kepekliyse sac diplerinizi tuzla ovun sonra yıkayın
ben bi yerde okuyup yapmıştım işe yaramıştı
bir kes de kuaför görünce bakım yapayım mı demişti
tamam dedim lorealin ufak bi tüpüyle masaj yapmıştı
jel gibi bişe naneli gibi yakıodu serinletiyordu
bi daha olmaz demişti gene oldu

bende de kepek sorunu vardı ..defne sabunuyla yıkadım ..biraz saçı sertleştirıo ama 2-3 kullanımdan sonra bende kepek falan kalmadı ..deneyin bi arkadaşlar.....

Benim saçlarımda kepek yok ama arkadaşlarımda var onlar head&sholders kullanıyuormus hem parlatıyo hemde kepeği yok ediyo :KK70: ben ole duydum

buna katılıorum cnm..bende de çok fazla kepek olmuştu bi dönem.. bu şampuandan aldım.. kullandıım ilk hafta daha çok kepek yaptı.. çünkü ben şampuanımı deiştirdim mi hep öle olur..ikinci kullanmamda fark etti ama kepekler gittii..şimdi hiç yok..iki üç günde bi yıkıorum saçlarımı..çok memnunum..

ben de kepek sorunumu head&shoulders'la çözdüm,hem yumuşak hem de kepeksiz şu an saçlarım,tek sorunum sık yıkanmadığı zaman yağlanıyo olması ama dediğim gibi kepek sorunum o şampuanı kullandıktan sonra bitti tamamen :KK66:

bende de kepek sorunu vardı ..defne sabunuyla yıkadım ..biraz saçı sertleştirıo ama 2-3 kullanımdan sonra bende kepek falan kalmadı ..deneyin bi arkadaşlar.....

canım senin kullandığın defne sabunu hangi marka ?
ben müftüoğlu marka aldım..acaba bu defne sabunları markadan markaya farkeder mi acaba..çeşitli markaları varmış da...

Arkadaşlar bende böyle bi sorun yok ama geçen gün Tv de izlemiştim normal şampuanın içine Aspirin ezip atılınca kepek şampuanı oluyomuş ve İyi geliyomuş aspirinin içindeki asetilsalisilik asitin sayesinde denemedim ama İyi geleceğini söylemişti denemek isterseniz deneyebilirsiniz:KK66:

canım öyle bildiğimiz normal şampuanlar kepeğe iyi gelmiyor elma sirkesi bile denedim sürekli ama geçmedi 1 aydır sadece kepek şampuanı olarak rausch diye bir ürün var onu kullanıyorum ve diplerimdeki kepekler çıkıyor artık görebiliyorum etkili bir ürün eczaneye gidip diplerime baktırcam eğer hepsi gitmişse tavsiyede bulunurum.

X