Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Tüm saç sorunlarının paylaşım alanı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

gxoxzdey_85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
565
2
Arkadaşlar tüm saç sorunlarımızı paylaşabilecek ve beraber bunlara çözüm bulabileceğimiz bir platform oluşturmak istedim.İnşaALLAH faydası olur.
Önce ben başlayayım,benim saçımda kuruluk sorunu var bu röfleden beri başladı ve hala düzelmedi tam olarak.Yağ karışımı uygulasam da yıkanınca gene aynı oluyor bu tip bir sorunu olan var mı bu arada saçlarım sert değil yumuşak ama kuru:KK43: buna ne gibi bir çözüm uyguluyorsunuz ?Şimdiden herkese teşekkürlera.s

anladığım kadarıyla saçının canlı görünmesini istiyorsun işe saçlarını parlatmakla başlayabilirsin saçlarına susam yağı sürebilir,sinameki suyu ile yıkarsan saçların parlar ayrıca pazı kaynatılır suyu ile saçlar yıkanır..

SAÇLARIN KUVVETLENDİRİLMESİ İÇİN;
1)susam bitkisini kaynatıp saçlarınızı yıkayabilirsiniz
2)susam yağı ile saçlarınızı yağlayabilirsiniz
3)kurutulmuş susam otunu toz haline getirip mersin yağı ile karıştırıp saçlarınıza sürebilirsiniz ayrıca mersin yağı tek başına da saçlara uygulanabilir
4)kına yağı ilesaçların masaj yapılabilir
5)pazı yağrağı suyu ile saçlar yıkanabilir
6)dört ay turp yenilmeye devam edilirse,dökülen saçlar yeniden çıkar
7)servi kozalakları yakılıp külleri zeytin yağı ile merhem yapılıp saçlara sürülmeye devam edilirse saçları uzatır ve kuvvetlendir
8)kayısı yaprağı suyu ile de saçlar yıkanırsa,saçları uzatır ve güzelleştirir...

cnm saçlarımın parlaması sorunum değil:KK43: saç tellerim sağlıklı ama genel anlamda bir kuruluk var yeni çıkan saçlarım da sağlıklı ama ne bileyim tam da teşhis koyamıorm bazen diplerim normal oluor bazen onlar da çok kuruor ama makineyle kurutmanın etkisi de büyük tabi özellikle ilk yıkadığım gün çok kuru oluor diğer günler daha normal böyle güzel bir saç maskesi var mı önerebileceğiniz ya da durulanmayan bir şey?

defne maskesi diye bir maske duydum yine bu sitede öneriyorlardı defne garlı saç bakım maskesi...

evet açelya defne garlı saç maskesi var ben onu kullanmıştım iki yıl önce ama hatırlayamıorm :KK43:çok iyi bir sonuç alamadım heralde o yuzden devam etmemiştim ama çok saol cnm
en mantıklısı durulanmayan bir şey sanırım aslında elidor 7 24 ler olabilir ama onlar da sçı bir süre sonra döküor gibi?

arkadaşlar tesekkurler dfn garlı yı en yakın zamanda alıcam ayrıca nem ıcın de bısı lazım cunku kuruyo yanan saclar glıss ın falan yokmu ole spreyleri?

saç kuruluğu için yumurta denediniz mi kıslar ondada protein var bende burdan duydum ve yaptım bide onu deneyin bence ...

bu arada saçlarına çay süren var mı?bazen çay sürüyordum ve daha parlak oluordu ve daha yatışmış acaba zararı var mıdır?

bu arada benim kuruluk önemli ölçüde azaldı sanırım sebebi dimethicone:))) yani silikonsuz şampuan tresan kullanıordum ço kda memnundum saç dökmemesi olayında ama saç kremi de kullanmadığımdan saçım çok kuru oluordu inanılmaz şimdi resmen ipek şampuanın menekşe özlü şampuanını ve duru nun saç kremini kullandım kuruluk yok gayet normal:) demek ki şampuandan kaynaklanıormuş saç kremi şart ama hep bu şekilde devam etmeyeceğim belki saçımı döker diye ,zinco şampuan alacağım gene saç kremini kullanmayı düşünüyorum ama tresan ın saç kremini mi alsam onu bilemedim tresan ın saç kremi de diğer saç kremleri gibi yumuşak yapıor mu acaba?

arkadaş burada dfn garlı şaç bakım maskesi hakkında bilgi almak isteyen olmuş o ürünü ben kullandım saçı yıpranmış kuru saçlara hiç önermiyorum saçımı daha çok kururttu ,kabarttı vede matlaştırdı ama kokusu harika bide benim kendi ana saçımda kuru bu kuruluk şaç yapımda sanırım yağlanması zor bu yüzden ne dersem deneyim gerçi bakım yağları uyğulamadım henüz ama zeytin yağını sürmüştüm sanki saçımı kurrutu yağlı saçta bu sorun olmaz ama bende berbat:eek:klava:

arkadaş burada dfn garlı şaç bakım maskesi hakkında bilgi almak isteyen olmuş o ürünü ben kullandım saçı yıpranmış kuru saçlara hiç önermiyorum saçımı daha çok kururttu ,kabarttı vede matlaştırdı ama kokusu harika bide benim kendi ana saçımda kuru bu kuruluk şaç yapımda sanırım yağlanması zor bu yüzden ne dersem deneyim gerçi bakım yağları uyğulamadım henüz ama zeytin yağını sürmüştüm sanki saçımı kurrutu yağlı saçta bu sorun olmaz ama bende berbat:eek:klava:

canım istersen insanların fikirlerini değiştirme bende defne garlı şampuan ve maskesini kullanıyorum benim saclarımda kuru ve şuan onları kullandıktan sonra gayet güzel oldu hemde bitkisell defne garı yagı çok özel bi yağ arastır istersen bende olumsuz sonuç vermedi aksine çok beyendim hiç te kuruluk yapmadı sac tipinden tipine göre degişiyodur

7/24 ler olmaz onlar tedavi için değil
o anlık yatıştırıcılar bilginiz olsun

yanık saçları tedavi eden bildiğiniz birşey olursa
paylaşırsanız sevinirim.

yanık saçlar bence tedavi edilmez kestirilir tabi yanılıor da olabilirm hergün bir sürü şey çıkıyor ama benim bildiğim kadarıyla bu ,iyi beslenilir ve bakım yapılırsa saç normal ya da hızlı uzar uzadıkça ayda bir uçlarından kısaltmadan çok aldırılır meslea 6 ayda önemli bir ölçüde kurtulunmuş olunur tabi saç çok uzun deilse:)

X