Davranış Bozuklukları Kızımla başım dertte

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

filizim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2007
4.706
17
40
Lütfen yardım edin:a015:5 yaşında bir kızım var ama çok huysuz.Tek olduğu içinmi bilmiyorum bi komşuya gidiyim hiç huzur vermiyo kıskanıyo bi çocuk görse paylaşımı sevmiyo,ve en kötüsü beğendiği şeyleri oradan habersiz alıyo:1no2:napıcam anlatıyorum 50 oldu ama yine yapıyo.Sinirden bazen kollarım tutmuyorya bi uzmanamı danışsam bilmiyorum..CADIARZU

cnm cocuktur yapar diycemm
ama ne alirsa bu yaslarda alirr inanki bilemem
ben hep soylerimm boyle bi cocugum olsaa buyuk konusamam tabii demesi kolay ama kendi parcam olunca nasil dusunurum bilemem
herhalde kucuk kucuk sopadan baska bi yol bulamazdimm
cunku anlatsan anlamaz cocuktuurr
bizim bi komusmuz annelerinden fena halde yuz bulurlar
ama babalarini gordukleri yerde puta donerlerrbi koseye oturup citini cikarmazlar
cunku babasi cookk kiziyor ve yeri geldiginde
o tatli dyagindanda yediriyorrr
onerim o degil arkadasim sakin yanlis anlama ben kendimce bisey yazdim tabii cok daha guzel yontemlerde vardirr

Canım çocuk kulubüne yazdırdım zaten evde tutmam çok gezdiririm.Arkadaş edinsin diye götürüp getiriyorum kulube ama...Zaten bu sene gidicek ana sınıfına inşl.düzelir..

slm canım tek çocuk olmakla alakası yok benimde kızım tek şuan 14 yaşında ama hiç böle sorun yaşamadım.bence bir uzmana götürün.

cnm cocuktur yapar diycemm
ama ne alirsa bu yaslarda alirr inanki bilemem
ben hep soylerimm boyle bi cocugum olsaa buyuk konusamam tabii demesi kolay ama kendi parcam olunca nasil dusunurum bilemem
herhalde kucuk kucuk sopadan baska bi yol bulamazdimm
cunku anlatsan anlamaz cocuktuurr
bizim bi komusmuz annelerinden fena halde yuz bulurlar
ama babalarini gordukleri yerde puta donerlerrbi koseye oturup citini cikarmazlar
cunku babasi cookk kiziyor ve yeri geldiginde
o tatli dyagindanda yediriyorrr
onerim o degil arkadasim sakin yanlis anlama ben kendimce bisey yazdim tabii cok daha guzel yontemlerde vardirr

Canım inanki her yolu denedim tabi bu her zaman olmuyor yani her gittiği yerdende bişi almıyor ama 1-2 sefer oldu fazlada üstüne gitmek istemiyorum.Birazda ben fazlamı abartıyorum bilmiyorum.:bbo:

valla güzelim benimkide aynı dert. 4 yaşında okula gidiyordu düzelmişti biraz paylaşıyordu ama evi taşıdım okulda bitti mecburen şimdi yine aynı. hatta daha beter diyebilirim hiç kimseye gidemiyorum gittiğim evleri karışıtırıyo hiç oturmuyo. izin istemeden onu bunu alıyo sorma bazen oturup ağlıyorum. evde kimse yokken kuzu gibi ama biri gelince azıyo hiç yapmadığı şeyleri yapıyor. kendine zarar verecek diye korkuyorum elektronik eşyaları bile karıştırıyor.

Bu konunun kapatılmasını istiyorum ya lütfen.Moderatör kim?Rica ediyorum..........

Hayır canım senle alakası yok bilmiyorum rahatsız oldum üstünüze alınmayın lütfen.Ben üzülürüm yoksa..ok?

Rahatsız olacak bişey yok güzelim bazen bu cadılar insanı çileden çıkarıyor. Valla ben bağıramıyorum bile çevremdekiler hemen tepki veriyor benimki tüpbebek . bağırma zor buldun diye. üzülme okula başlayınca bişeyi kalmaz inşallah. paylaşmak için burdayız.

Ya öyle çok üzüyolarki hemde bağırarak stres atıyorum bende duyan duysun napiim.Onun canını yakmayı istemiyorum.İnşallah düzelir..Sağol kayra,marquize...Gerginim biraz işte....

seni anlıyorum canım. özellikle yabancı yanında yapınca bende deliriyorum eve gelince deliler gibi bağırıyorum bazen vuruyorumda ama npım dayanamıyorum sonrada çok üzülüp resmen bağıra bağıra ağlıyorum. cezada veriyorum olmuyo inan ben sinirlenince gülüyo ozaman iyice deliriyorum. geçen hafta kapıya altkomşum gelmiş ne bağırıyosun diye kapıdan kovdum kadıncağızı sonra gittim özür diledim. napalım imtihan. ben öyle çok istedimki 6 sene bekledim. belkide isterken isyan etmişimdir diyorum. Rabbimde bana böle bi imtihan vermiştir ne diyeyim. Allah sabır versin ikimizede....

Aynen öyle olacak eminim üzüldüğümüz yanımıza kar kalacak.Dünyanın kanunu zamanı gelince bizden ayrılıp gidecek,aynen bizim yaptığımız gibi...Canları sağ olsun ne diyelim..

benim kızımda beş olucak haziranda ve çok hareketli aynı zamanda herşeyi ağlayarak istiyor.dayanılcak gibi değil.okula gönderdim almaya gittiğide çocuk sessiz sakin eve geldiğinde hırçın.daha sonra hastalandı ve okuldan aldım.sürekli arkadaş istiyor okul dediğim zaman hayır diyor.bende üzerine gitmek istemiyorum okuldan iyice soğumasın diye.ne yapacağımıda bilmiyorum.alt komşumun 2 kızı var büyük kızı benimkinden 7 ay küçük kardeşiyle arasında 1.5 yaş var benimki onları gördükçe onun ne güzel kardeşi var oynuyorlar benim yok diyo ama paylaşmayıda bilmiyor.kardeşi olsada sorun yaşarız doğal olarak.kendi haline bırakıyorum artık ağlamaya başlayınca ilgilenmiyorum içim gidiyo ama ilgilenince dahada fazla yapıyor.

anlıyorum seni civcivim.Benimkide öyle işte sürekli arkadaş istiyo birileri gidiyim onları eve çağırıyım artık dayanamıyorum.Komşuya gidiyorum canım sıkıldı diyo.Artık bilmiyorum tek umudum ana sınıfı bu yıl..........

X