Yumurta kalitesini artırmak için ne yapmalı

allahım artık ne yapacagımızı şaşırdık onu yapsak başka yere zararı oluyor başka bir şey denesek düşüge neden oluyor..bir uzmanın söylediği kilo ve sigara yumurtayı kalitesiz yapıyormuş.tüp bebek uzmanı söyledi.zayıflanacak ve sigara bırakılacak.bende sigarada yok kiloda yok onun etkismi bilmiyorum günde 1 tane klomenle 6 yumurtam oldu.aşılamam oldu.17 mm 2 tane yumurtam büyümüş digerleri 17 mm küçük .hayırlısı kızlar.ben ümidi kestim artık.ne bileyim vazgeçtim artık.hiç umudum yok.

merhaba arkadaşlar bu bal tarçın çörek otu karışımlarının ölçüleri ne kadar olcak yani bende hapsini karıştırıp bi kavanoza koyayımda yiyeyim ama ne kadar olacağını bulamadım cvp larsanız sevinirim şimdiden tşkler

endometriozis den dolayı yumurtalar kalitesizmiş bunun için bitkisel ilaçlar veya bildiğiniz bir tedavi varmı dr un söylediği; yumurtaların kalitesini bozuyor ve spermle yumurtanın döllenmesini engelliyormuş :kızgın:

canım benim yumurtalarda kalitesiz endometriozis ne demek açıklayabilirmisin. benimkisinin neden kalitesiz olduğunu bilmiyorum.

aslıcım bidiğim kadarıyla anlatayım rahim iç tabakası olan endometiomun rahim dışında bir yerde mesala bende yumrtalıkta görülmesi buda yapışıklık ve kistlere neden oluyor ve yumurtanın kalitesini ettkiliyor

hııım anladım canım benimkisi öyle bir problem değil. pkos hastasıyım ondan kalitesiz ne zaman yumurtladığımda belirsiz üstelik.

merhaba arkadaşlar aslında siteye uzun zamandan beri üyeyim sürekli yazalanları okuyorum artık ben de aranızdayım demek istedim bende bebiş isteyenlerdenim 8-9 aydır uğraşıyoruz bakalım rabbim ne zaman meleğime kavuşturacak rabbim isteyen herkeze versin inşallah :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::asigim:

Öncelikle bitkisel olan her şey yararlı değildir bunu unutmayın ve içeceğiniz ya da yiyeceğiniz bitkisel gıdaları doktorunuza danışmadan tüketmeyin. Bitkisel olunca masum gibi görünüyor ama sıradan bitkisel çayların bile negatif etkileri var.

Yumurta kalitesini arttırmak için öncelikle sigara ve alkolden uzak durmak gerekiyor sonra cola vb içeceklerden,katkı maddeli meyve sularından (kutu meyve sularının hepsinde katkı maddesi var bu yüzden taze sıkılmış meyve suyu içilmesi öneriliyor,milupa çocuklar için katkı maddesiz meyve suyu çıkarmış diye duydum onu araştırabilirsiniz), hormonlu meyve ve sebzelerden,meyve aromalı sütlerden ( gıda boyalı ve katkı maddeli oluyorlar), meyveli yoğurtlardan ( gıda boyalı ve katkı maddeli oluyorlar), ayrıca stresten uzak durmak gerekiyor.

Ayrıca bunlara yalnızca siz değil eşiniz de dikkat etmeli,sadece sizin yumurta kalitenizi arttırmanız yeterli değil aynı zamanda eşinizin de sperm kalitesini aynı yöntemle arttırması lazım ki en sağlıklı bebeğe sahip olabilesiniz.

Öncelikle bitkisel olan her şey yararlı değildir bunu unutmayın ve içeceğiniz ya da yiyeceğiniz bitkisel gıdaları doktorunuza danışmadan tüketmeyin. Bitkisel olunca masum gibi görünüyor ama sıradan bitkisel çayların bile negatif etkileri var.

Yumurta kalitesini arttırmak için öncelikle sigara ve alkolden uzak durmak gerekiyor sonra cola vb içeceklerden,katkı maddeli meyve sularından (kutu meyve sularının hepsinde katkı maddesi var bu yüzden taze sıkılmış meyve suyu içilmesi öneriliyor,milupa çocuklar için katkı maddesiz meyve suyu çıkarmış diye duydum onu araştırabilirsiniz), hormonlu meyve ve sebzelerden,meyve aromalı sütlerden ( gıda boyalı ve katkı maddeli oluyorlar), meyveli yoğurtlardan ( gıda boyalı ve katkı maddeli oluyorlar), ayrıca stresten uzak durmak gerekiyor.

Ayrıca bunlara yalnızca siz değil eşiniz de dikkat etmeli,sadece sizin yumurta kalitenizi arttırmanız yeterli değil aynı zamanda eşinizin de sperm kalitesini aynı yöntemle arttırması lazım ki en sağlıklı bebeğe sahip olabilesiniz.

haklısın arkadaşım ama bu kadar sağlıklı beslenmek şimdi çok zor taze meyve sebze bulmak ne manavda ne markette bulabiliyoruz ancak kendimiz yetiştireceğiz oda imkansız alkol ve sigara zaten kullanmıyorum stresten uzak durmak bunu başaran varmı acaba

kızlar bu karışımda ölçü varmı yksa göz kararımı karıştırıyonuz

ben yaptığımda bir kavanoz balla, çörek otu ve tarçın karıştırdım bir kaşık çörek otu bir kaşık tarçın bölyle ayarlamaya çalıştım gerçi ben faydasını görmedim ama bunu deneyen arkadaşım o ay hamile kaldı

bu sitede dhea diye birşey duymuştum. yumurta kalitesi üzerinde çok etkiliymiş. ama doktora danışmadan kullanılması sakıncalı olabilirmiş. ayrıca safran da çok etkiliymiş.

Arkadaşlar teşekkürler güzel bilgiler vermişsiniz
çörek otu bal karişiminin ölçülerinide verirseniz hemen başlamak istiyorum bende
allahin çareyi nerden vereceği belli olmaz pes etmeyin arkadaşlar

kızlar bu çörek otu ve bal karışımın ölçüsünü bilen yazarsa sevinirim bende denemek istiyorum....

ben de geçen ay okudum tarçın bal ve çörek otu karışımını. araştırdım ve ölçü olarak şu sonuca ulaştım: 1kg bala 200g . ben 200gr bala 40 gr. çörek otu atarak kullandım..bol tarçın attım. ce çörek otunu balla karıştırmadan önce robottan iyice geçirdim.

biraz önce de pko lular için ve yumurta kalitesini arttırmak için somak ve mor soğan karışımını okudum forumda .hergün tüketmek gerekiyormuş. onu da deneyeceğim. sevgiler....

bu arada ballı çörek otlu karışımı, adetiin 1. günü sabah aç karna 1 çay kaşığı olarak başladım ve bu şekilde 10 gün kulandım. bunu da forumdan bulmuştum. umarım yanlış birşey yapmamışımdır.

X