15 Mayısta Ankara'da Meme büyütme Ameliyatı oluyorum:)

R

roserack

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi roserack
Yazarken bile avuclarımın ici terliyor..cok heyecanlıyım..uzun araştırmalar,görüşmeler ve bu sitenin hatminden sonra kendimi doktoruma emanet edebilirim artik..bilinçsiz desteğiniz için hepinize teşekkür ederim..a.s.

• Konu Sahibi roserack
kıme yaptırıcaksın ve kaca canım:) ayrıca silikonun özellıklerı neler hangını tercıh ettın ay cok soru sordum:)

• Konu Sahibi roserack
hayırlısı olsun :)artık bır pamela anderson var forumda dıyecegız yanı:)

• Konu Sahibi roserack
ne kadara ve kime yaptıracağını söylermisin canım?

• Konu Sahibi roserack
Doktorum Prof Dr.Osman Latifoglu..Ameliyat Gazi Hastanesinde olacak, yuvarlak,dışı pütürlü,göğüs altı kesi ile subficial yöntemle yaklasık 300 cc lik protez kullanılacak. Ameliyata birkaç farklı boyda protez getirilip deneniyormus,sanıyorum doktorum 275 cc lik protezi de deneyecek. Ben gercekten 2 senedir dusunuyorum bu işi ve çok doktorla görüştüm..kimi beni aşamalar konusunda çok korkuttu kimi de şüphe duyacağım kadar rahat davrandı..Pazartesi tetkiklerim var,persembe ameliyat..takip eden sali gunu de ise donmeyi planliyorum..smdden kardesimin tavsiyeleriyle ameliyat sonrasinin agrisiz ve rahat gecmesi icin yagli yemekleri kestim,protein tuketiyorum bolca ve spor yapiyorum..beni en cok korkutan aşama drenlerin çekilme anı:KK43:onu da atlatirsam tamamdır:)

• Konu Sahibi roserack
ameliyat yaklasik 3000 ytl ye malolacak..

• Konu Sahibi roserack
peki bir sağlık güvencesi olmadan mı 3000 ytl civarı tuttu

• Konu Sahibi roserack
evet saglık guvencesı olmadan tabiki,guvence sadece tetkiklerde işime yarayacak

• Konu Sahibi roserack
slm roserack ameliyatı oldun sanırım umarım istediğin gibi olmustur bizleri de gelişmelerden haberdar edersen sevinirim..

oldunmu ameliyatını arkadaşım bende sonucunu merak ediyorum cünkü düşünme aşamam bitince bende yaptırmayı düşünüyorum şimdiden gecmiş olsun

gecen hft grip gecirdigim icin dun oldum ameliyati..hic korkmayın..hic!!!burda okudugum kotu tecrubeler yuzunden bende bıraz korku vardı ama hıc gerek yokmus..dun 2.5 da amelıyata alındım 4.40 da ayılmıstım..1.5 saat kadar agrı dıyemeyecegım bır acım oldu..dıkıs sızlaması, memelerın ıcınde yanma gıbı bır hıs..fakat serumdan verılen agrı kesıcılerle o da kalmadı..saat 8 de sankı hıc amelıyat olmamıs gıbıydım. MAASALLAH diyelim:))))suan cok sertler..cok guzel bı uyku cektım gece, bu sabah ılk tuvalete annem eslıgınde sonra kendım gıttım:)..kollarımı gayet kullanabılıyorum, sorun yok..maasallah diyelim yine:)))yerimden dogrulup kalkiyorum, biraz once balkonda yemek yedik hepberaber sohbet, kahkaha..bu sabah direnlerim cıkarıldı, hic duymadım bile, daha da hafıfledım...bomba gibiler suan..gogus dokum cok sertmis, hic yag yokmus oyuzden 275 yerıne 250cc koyabılmısler, subficial yapıldı..pazartesi ise gıtmeyı planlıyorum hadı hayırlısı..

Gecmis olsun roserack ne güzel en zor kismini rahat atlatmissin,kasalti mi takilmisti ?

saol canım.hayır subficial yontemle oldu..yani kasın ustundeki zarın icine yerlestirildi..bu sabah gerginligim var biraz..aksam tum bantlarım da cıkacak..ve artık iyice iyilesmelerini bekliycem..high profil istemedim ben oyle ustten portakal gibi patlamıs memeler..daha cok ust bedenimi genis gosterecek dogal bisey istedim,,silikon oldugu birkac gun sonra belli olmayacak nerdeyse..hic silikon gibi durmayan dolgun dik yuvarlak goguslerim oldu sonunda:)..en büyük rahatsızlıgım sırt üstü yatmak onun dısında iyiyim cok sukur

saol canım.hayır subficial yontemle oldu..yani kasın ustundeki zarın icine yerlestirildi..bu sabah gerginligim var biraz..aksam tum bantlarım da cıkacak..ve artık iyice iyilesmelerini bekliycem..high profil istemedim ben oyle ustten portakal gibi patlamıs memeler..daha cok ust bedenimi genis gosterecek dogal bisey istedim,,silikon oldugu birkac gun sonra belli olmayacak nerdeyse..hic silikon gibi durmayan dolgun dik yuvarlak goguslerim oldu sonunda:)..en büyük rahatsızlıgım sırt üstü yatmak onun dısında iyiyim cok sukur

seninki ne cesit bir protez cnm? gerci fazla bilgim yok bu konuda high profilli olanlar daha agir ve sert olanlarmiydi??

benimki modorate protez...high,modorate ve low olmak uzere 3 cesıt protez var..ameliyattan once 80A giyiyordum ..suan 85-90 arasi C yim

benimki modorate protez...high,modorate ve low olmak uzere 3 cesıt protez var..ameliyattan once 80A giyiyordum ..suan 85-90 arasi C yim

roserack.. önce geçmiş olsun ben yeni üye oldum ama mesajlarımı bile doğru atmayı bilmiyorum henüz merak ettiğim kaszarı arkasına implant yerleştirmenin ne farkı olduğu yani doktorun neden bu yöntemi tercih etmiş..

kasin uzerindeki zarin altina yerlestirme yontemi hem kas ustu yontemin hem de kas altı yontemin avantajlarını barındırıyormus..benım meme dokum oldugu icin kas altı tercih etmedik, kas ustu olmasına ragmen kas zarı altına kondugu icin cok dogl gorunuyorlar..ayrica protez zarın icinde sıkıstıgı icin kapsullenme sorunu büyük oranda ihtimal dışı kalıyor, protez ele gelmiyor..benim bugun 4.gunum,banyo yaptım..biraz sisligim odemim var ama cok iyiyim..

kasin uzerindeki zarin altina yerlestirme yontemi hem kas ustu yontemin hem de kas altı yontemin avantajlarını barındırıyormus..benım meme dokum oldugu icin kas altı tercih etmedik, kas ustu olmasına ragmen kas zarı altına kondugu icin cok dogl gorunuyorlar..ayrica protez zarın icinde sıkıstıgı icin kapsullenme sorunu büyük oranda ihtimal dışı kalıyor, protez ele gelmiyor..benim bugun 4.gunum,banyo yaptım..biraz sisligim odemim var ama cok iyiyim..

ben Türkiyenin en ünlü üç plastik cerrahına muayene oldum ama hiç biri bu yöntemden bahsetmedi aslında emzirmiş bir bayan olduğum için bazıları kas altı olmalı derken bazıları kesinlikle meme dokusu içine dedi. anlıyacağınız aklım çok karıştı kaszarı arkasına protez uyglaması anladığım kadarıyla özel eğitimini almış cerrahlar tarafından uygulanıyor ben araştırırken istanbulda Barış Çakır ın bu konuda iyi olduğunu duydum sırf bu tekniği uyguladığı için sanırım onu tercih edeceğim..

Ben bu diren konusunu da anlamiyorum,cikarildigi yer belli olmuyor mu?

benim en korktugum konuydu diren meselesi, ama cok hafif atlattim..incecik bir boru,bir gece akinti ordan toplaniyor, sabah da hic hissettirmeden cekiyorlar ve büyük bir rahatlama hissediyosunuz..drenlerin ciktigi yere antibiyotikli krem sürüp kapatiyolar..bu sabah o pansumani kaldirdim..kucucuk yara izleri var dikislerimin biraz ust caprazina dogru..elinizdeki kesik nasil iyilesirse o da hizli bir sekilde kaybolacak..

X