Esmerdim Buğday tenli oldum

Umarım beyazlığım geçici olmaz ama bunun için elimden geleni yapcam papatyalı tarif güzel onu deniycem.Çünkü papatya saçıda açıyo cildide açabilir, balda zaten doğal bir beyazlatıcı.İlk işim papatya almak olcak fisfisfis

cildin bi süre sora eski rengine dönecektir kalıcı beyazlık olmuyormuş imkansızmışş

Ben lanolinli tarifi yapıyorum bana zarar vermedi. Tek dezavantajı yağlandırması ama ardından limon sürerseniz yağını alıyo..Ama papatyalı tarif daha güzel onu deneemk lazm çünkü hem papatya hem bal ikisi ayrı ayrı renk açıcı...

ben de kullandım 7 ay Roaccutane ama ilaç bitince etkisi gidio yaa tekrar sivilceler çıkıo siyah noktalar çıkıo,bi de ben tvde bi prof izlemiştim o demişti naparsanız yapın cilt renginizi açamazsınız açsanız da eski haline gelir die,bunu bütün dermatologlar sölüo açılmazmış bnde kollarımı açmaya uğraştm olmuyo

Belkide roa o kadar etki etmedi cilt rengimin açılmasına.Kullandığım güneş kremide olabilir garnier spf 50 kullanyom.Hiç yanmadım. Ayrıca kışın olduğumdan da daha beyazım.yoğurt limon ve beyazlatıcı maske mi açtı beni ? :sm_confused:
En yakın zamanda papatyalı maskeyi deniycem sonucun harika olcağına inanıyorum.

Kızlar ben her gün C vitamin hapı kullanıyorum. C vitamininde çok tüketyom. Araştırmamda şuna rastladım
"her gün C vitamini içeren besinler almaya özen göstermek gerekir: Limon, greyfurt, portakal, yeşil soğan, ısırgan otu... gibi. Böylece güneşe karşı cildinizi güçlendirmiş olursunuz. Eğer beslenmeyle yeterince vitamin alamıyorsanız, 2-3 hafta vitamin tabletleri kullanabilirsiniz."

bence bu açılma durumu şöyle olabilir, mesela güneşe çıkınca kararıyoruzya hani o renk açılıp yine eski daha beyaz halimize dönebiliriz, güneş koruyucu krem sürünce de bu beyazlığı koruyabiliriz, ama güneş görmemiş bir insanın daha açık bir renge dönüşmesi geçici birşeydir, sonuçta bu vüzuttaki pigmentlerle alakalı, sürekli yenileniyor falan filan, yine de wickdede arkadaşımıza teşekkürler, bu konuda baya talep var maskeler yararlı olabilir , iyi bir paylaşım

Valla arkadaşlar hiç şakam yok. Doğru söylüyorum. Çok mutluyum 2ton açıldım. :sm_cool:

Beyazlamamda rol alan etkenler:
1)Roaccutane denen akne ilacı beyazlamamda en önemli rolü oynuyor
2) Suna Dumankayanın lanolinli beyazlatıcı maske tarifi
3) elimden geldiğince limon sürüyorum
4) arada sırada yoğurt sürüyorum
**** Eğer üşenmesem ve yoğurdu da her gün sürsem tamamen istediğim tonda olurum belki a.s
Ayrıca balda doğal bir beyazlatıcı hatta salatalık suyuda öyleymiş..Tabii yapış yapış herzaman bal sürmek işkence.. Bide balı limonla karıştırıp sürmek gerekyo..

merhaba bende kadınlar kulübünde beyazlamayla ilgili sayfaları okuyorum yoğurt ve limon suyunu her gün mü kullanmak lazım bide ne zaman kullanmak lazım sabah mı akşam mı bide yoğurtu yüzümüze sürüp 15 dakika mı bekleteceğiz sonra sadece ılık sabunsuz suylamı yıkayacağız limonuda yüzümüze ve boynumuza sürüp belli bir süre bekletip sabunlamı yıkayacağız yoksa ılık suylamı yoksa limon suyu yüzümüzde kalacak mı yıkamayacak mıyız bunları hergün kullanmanın zararı olurmu

Valla farketmez cnm. İksinide ayrı zamanlarda sürüyorum durabildiği kadar duruyo sonrada suyla yıkıyorum. Ama maalesef Akne ilacı kullanıyorum ve içerisinde bolca a vitamini olduğu için güneşe kesinlikle çıkmamam gerekiyo. Bende urfadaym güneşten ne kadar kaçabilirimki. Buranın güneşide malum... O yüzden beyazlığım gitti senağlama
Nasıl da beyazlamıştım (tam istediğim gibi) Ama şimdi eski halime döndüm hatta bu gidişle ve bu güneşle dahada koyulaşacağım gibi duruyo senağlama
Ama pes etmiycem uygulamalara devam. Lanolin işe yaramıyo

aah ah yedim bitirdim kendimi.. :)
nerdeyse 3yıldır denemediğim maske - beyazlatıcı krem kalmadı benim. hepsinin ortak özelliği geçici geçici geçici olması.. maalesef bu kadar basit :KK43: limon suyu gerçekten cilt tonu konusunda kulandıkalrımın en etkilisiydi(üstelik yağlı ciltte sivilcelenme falan varsa onada çok iyi gelir) ama maalesef oda kalıcı çözüm değil.
çünkü cilt rengi birebir pigmentlerle alakalı ve buda bizim cildin yüzeyin ulaşabilceğimiz bi noktada değil ne yazık ki... o yüzden tek çaresi pigmentlerin rengini açan maddeyi takviye olarak kullanmak.. o da neydi? l-glutathione evet :)
şu hapları alabileceğşm bi eczane, olmadı getirtebileceğim bi site bulsam kırk takla atıcam ama....

ay iyi valla peki cok beyazlarda bronzlasmak icin ugrasiyo aynen valla herkezin derdi baska.ama benim en cok sevdigim cilt rengi beyaz ten ve sari sac

Sadako haklıı...tek çözüm güneşe çıkarken 50 faktör güneş kremi sürüp güneşin altında kalmamanız pek...ozmn yanmazsanız renginizde koyulaşmaz....aksine keseydi güneş görmedinz filan birz açılabilirsniz zmnla ama okdadar..bence bu tarifler kremler geçici bişi bırakınca eski halinize dönersnz bence..

Sadako haklıı...tek çözüm güneşe çıkarken 50 faktör güneş kremi sürüp güneşin altında kalmamanız pek...ozmn yanmazsanız renginizde koyulaşmaz....aksine keseydi güneş görmedinz filan birz açılabilirsniz zmnla ama okdadar..bence bu tarifler kremler geçici bişi bırakınca eski halinize dönersnz bence..

Maalesef o da çözüm değil cnm. Ben 50 faktör güneş kremi kullanmama rağmen esmerleştim. Tabii urfa güneşinde beyaz kalmak elde mi?

ewet ben de demiştim bu tarz çözümler kremler sabunlar kalıcı etki yapamaz beyaz olmak o kdar kolay mı yaa 2 krem sür beyaz ol :) zten bu kremler kanser yapıyor rihanna'nın haberleri çıkmıştı,bence kadere razı olmak lazım biraz

aah ah yedim bitirdim kendimi.. :)
nerdeyse 3yıldır denemediğim maske - beyazlatıcı krem kalmadı benim. hepsinin ortak özelliği geçici geçici geçici olması.. maalesef bu kadar basit :KK43: limon suyu gerçekten cilt tonu konusunda kulandıkalrımın en etkilisiydi(üstelik yağlı ciltte sivilcelenme falan varsa onada çok iyi gelir) ama maalesef oda kalıcı çözüm değil.
çünkü cilt rengi birebir pigmentlerle alakalı ve buda bizim cildin yüzeyin ulaşabilceğimiz bi noktada değil ne yazık ki... o yüzden tek çaresi pigmentlerin rengini açan maddeyi takviye olarak kullanmak.. o da neydi? l-glutathione evet :)
şu hapları alabileceğşm bi eczane, olmadı getirtebileceğim bi site bulsam kırk takla atıcam ama....

arkadaşın dediğine katılıyorum kozmetiktede olsa bitkisellerdede olsa cilt beyazlaştırma sadece geçici çözüm artı kozmetik lerde cilt beyazlaştırma için kullanılan bazı ürünlerin cilde zararlı olduğu cildin daha çabuk yaşlanmasına tahriş olmasına sebep olanlarda oluyo benden söylemesi

ya arkadaşlar michael jacksonu nasıl beyazlattılar bilmiyorum adam galiba ya hap kullanıyo yada genlerinle bi oynamamı yaptılar anlamadım bu zenci hep beyaz ama onunda kullandığı şeyler kalıcı değildir sonuçta hepsini devamlı kullanmak zorunda

michael jackson kimyasallarla o hale geldi ve hayatını kararttı arkadaşım hiç tavsiye etmem kendisi yüzünü saklıyo artık farketmedinizmi çünkü cildini öldürdü güneşe bile çıkamayan yarasalar gibi bırakın siz doğal yolarla beyazlayın ara sıra bronzlaşsanızda çözümünüzü yaratın ve hiç dert etmeyin size önerim mutlaka güneş koruma kremi kullanmanız ben vichy 41 faktor kullanıyorum memnunum çok koyulaşmıştı tenim kendimi dikkat ederek doğal maskelerle ne bulursam özellikle meyve olarak yüzüme sürerim yoğurt falan bal işe yarıyor şimdi buğday tene çok yakınım siz bu doğallıkları yaparken aynı zamanda cildinize iilikte yapıyorsunuz 28 yaşındayım ama görüntü olarak hala 22 civarı kimsede inanmaz yaşıma demekki faydası oluyor hadi çabuk mutfağa :)))))

urfa güneşinde 45 faktörde olmuyor diyorsun ama hepmi güneş altında kalıyorsun.güneşe çıkarsan esmerleşirsin bunu engellicek bişey yok sadece güneş kremleriyle biraz az kararıyorsun okadar.bende mersindeyim güneş yakıyormu yakıor.ama ben çıkmıyorum..3-4 gbi çıkıyorum dışarı oda kremlerle bişi olmuyor.

Son düzenleme:
X