Esmerdim Buğday tenli oldum

pink_panther

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
626
4
Valla arkadaşlar hiç şakam yok. Doğru söylüyorum. Çok mutluyum 2ton açıldım. :sm_cool:

Beyazlamamda rol alan etkenler:
1)Roaccutane denen akne ilacı beyazlamamda en önemli rolü oynuyor
2) Suna Dumankayanın lanolinli beyazlatıcı maske tarifi
3) elimden geldiğince limon sürüyorum
4) arada sırada yoğurt sürüyorum
**** Eğer üşenmesem ve yoğurdu da her gün sürsem tamamen istediğim tonda olurum belki a.s
Ayrıca balda doğal bir beyazlatıcı hatta salatalık suyuda öyleymiş..Tabii yapış yapış herzaman bal sürmek işkence.. Bide balı limonla karıştırıp sürmek gerekyo..

Son düzenleyen: Moderatör:
canim Su Suna Dumankayanin Lanolinli Tarifini Werebilirmiisin Birde Bende Hic Siwilce Yok Ama Rocatan Kullansam
Bise Olurmuu Oole Mi Beyzaladin Nasil Oldu Bu Is Yoksa Sdce Maskeler Yeter Mi

:Cnm akneli değilsen bu ilacı kullanamazsın. Bu ilacın öyle beyazlattığına bakma çoğu insanın karaciğerine zarar verebilyo. O yüzden ayda bir mutlaka muayeneye gidiyoruz.. Ama lanolinli tarifte yaradı.Özellikle ilk denememi hiç unutamam. yarım ton açıldım ama 2. denememde bişey farketmedi :bbo:
Valla şunu anladım bana kesinlikle şuan ki ten rengim yakışıyo.Allahım bozamasın...
Sana tarifi verym cnm:

S: Ben esmer biriyim ve azda olsa bayzalamak istiyorum. Bunun için bir fomül var mı?
(2007-08-15)

C: Bir tatlı kaşığı lanolin ile bir çorba kaşığı vazelini benmari usulü eritin, içine bir çorba kaşığı portakal suyu, bir tatlı kaşığı taze elma suyu, bir çorba kaşığı beyaz kili ekleyin. Karışımı bir cam şişede, soğuk yerde muhafaza edin. Evde olduğunuz zaman bu karışımı yüzünüze sürün, kalabildiği kadar kalsın, ardından yıkayın. Maskeyi haftada 3 gün tekrarlayın. Dışarı çıkarken de en az 20 koruma faktörlü bir krem kullanın.
(2007-08-16)

tarif bu haa şunuda sööleyim ben 2gündür kiwi koyuyom yüzüme bence bu da faydalı.. Bugün daha bi açığım. Limonuda unutmaaaa..

Kızlar şuna yemin edebilirim benle aynı tonda olanlar şuan benden çok daha koyular.. Üstelik bu geçici bi beyazlama değil.. (Tabii güneşten korunmazsam tekrar eski halime dönerimsenağlama) 50 spf li güneş kremi kullanyom belki bununda katkısı vardır.. Ama Urfada ne kadar korunabilirim orası meçhul.. Ama dediğim gibi pes etmeyin. Limon yoğurt limon yoğurt.. Tabii lanolinli maskeyide unutmayın. Bal ve limonu karıştırarak da yapabilrisiniz.. Beyazlatıcı bi kaç maske tarifi daha vardı onlarıda bulunca vereyim ama en etkili maske bence lanolinli maske.Her ne kadar 2. yapışımda pek bi fark görememiş olsamda 1. yapışımda mükemmeldi...

şaka gibi valla ciddi mi söylüyorsun yaaa...........yani ten rengin mi açıldı? alla allaaa...

Çok saol cnm. Ama esmersen niye daha koyu olmak istiyorsun ki CADIARZU... Tabi tercih meselesi. Bence bronzlaştırıcı kremler yerine güneşe çıkmayı dene.. Zaten esmer olduğun için çabucak bronzlaşırsın..

valla cidden bende inanamıyom. Düşünsenize yıllardır ablam benden çok daha açık tondaydı. O buğday tenliydi ben esmerdim. Şimdi ise kesinlikle ben ondan beyazım..Cidden inanılacak gibi değil..Ama demekki olabiliyomuş..Darısı bütün isteyenlerin başına :1rolleyes:

valla cidden bende inanamıyom. Düşünsenize yıllardır ablam benden çok daha açık tondaydı. O buğday tenliydi ben esmerdim. Şimdi ise kesinlikle ben ondan beyazım..Cidden inanılacak gibi değil..Ama demekki olabiliyomuş..Darısı bütün isteyenlerin başına :1rolleyes:

canm bende bugday tenlıyım ama acık bugdayım ama kar beyaz olmak ısterdm doğrusu lutfen yaptıklarını sırasıyla zaman aralıgını belırterek tarıflerı detayıyla ve beyazlama işlemının suresını falan ayrıntılarıyla düzgün anlatırmısın hangı tarıfi ne sıklıkta yaptıgını anlatırsan sevınırım tesekkurlera.s.

1) Haftada 3 kere Suna Dumankayanın lanolin maskesini yapıp yıkadıktan sonra hemen limon sürüyorum.
2) Geceleri yatmadan önce limon sürüyodum fakat artık gündüz sürmeye karar verdim
3) Her gün yoğurt sür.Özellikle güneşte fazla kaldığında mutlaka sür. Bazıları yoğurtla karbonatı karıştırıp sürüyolar yada yoğurtla kabartma tozunu karıştırıp sürüyolar ama bence sadece yoğurt sür..Diğerleri belki cilde zarar verebilir
4) Emin değilim ama kivide cildi beyazlatıyor olabilir. Sanki onu yüzüme sürünce daha da beyazlıyom gibi
5) ve tabiki roaccutane ( dr kontrolunde olmadan kullanılmaz ve akneli değilseniz kullanamazsınız. Bir çok yan etkisi var )

roaccutane aman cilt açtıgı felan yok arkadaşım yanlış bilgilendirme o sadece sivilceli ciltlere doktor kontorlounda ve kendi rızanla imza atmadan verilmeyen bi ilaç.ve yan etkielri çok olan bi ilaç.ben kullandım 8 ay kadar.
canım kullanıyomusun kullanmıyosum bilmiyorum ama beyazlık geçici bişe zaten 1 yıl içinde cildin eski halini alır.
aman kimsede ten rengini açmak için bu ilacı felan kullanım demesin zaten sivilcelrde bi süre sonra geri geliyo

Seni bilemiycem ama benim cildimi açtı cnm.(dr'um da dedi açıyo diye) Niye insanlara yalan söyleyim? Sana yaramadıysa o ilaç başkalarınada mı yaramıycak? Yani hiç bu kadar beyazlamamıştım. Maske yaparsınız yüzünüz kısa süreli beyazlar ya.. öylesi değil bu. Yinede bunu korumak istiyorum ve size önereceğim bir diğer maske:
3 tatlı kaşığı papatya (çiçek kısmı)
1 fincan su
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı gül suyu (isteğe bağlı)
1 fincan suyu kaynatın ve içine papatyaları atın. 7-8 dk beraber kaynattıktan sonra süzgeçten geçirerek soğumaya bırakın. Ardından bal ve gül suyunu ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze ve boynunuza sürerek 15 dk bekleyin. Cildinizin aydınlanması için düzenli olarak kullanın. Bu maske renk bozukluklarına karşı birebirdir. Buzdolabı ömrü 1 haftadır. Hava geçirmeyen bir kapta muhafaza etmeye özen gösterin.

Bişey daha buldum:

Doğal cilt beyazlatma

Malzemeler:
Portakal kabuğu
Süt

İşlem:
Portakal kabuklarını güneş altında kurutun. Kurutma işlemine toz haline getirebileceğiniz kıvama gelene kadar devam edin. Toz haline getirdiğiniz portakal kabukları ile sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın. 25 dakika bekledikten sonra yıkayın ve bunu hergün veya gün aşırı uygulayın.

canım ben yalan söylüyosun demedim ki ama o kremli ilgili zaten burda başlık var tamamen geçirmiy
beyazlıkta zaten 1 kaç aylık bişe yine eski haline geliyo
benim demek istedigim yüz beyazlatmak için bunu kullanmayın geri dönüşümü oluyo

X