Saç Rengi ve Saç Boyama oreal ile saç açıldıktan sonra....

biopelin

Hayat akan bir sudur..
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
1.387
16
Arkadaşlar dün çikolata kahvesi olan saçlarımı fındık kabuğuna boyatmak için kuaföre gittim.Maalesef oreal ile saçlarımı açtılar önce..yoksa tutmazmış.Daha sonra boyayı uyguladılar ama saçım resmen Avrupa yakasındaki yaprak ın saçı gibi oldu..:1shok:
kuaför de oreal ile ancak 2. boya uygulamasından sonra gerçek rengi alırız dedi..doğru mu yalan mı..başınıza böle bişey gelen varsa lütfen yazabilirmiiiiiiiii?
Bir sorum daha var..her yıkamadan sonra saçım çok mu açılır bu mereti kafama sürdükleri için..senağlama

Resimdeki kızın saçı gibi istemiştim ben amaaaaaa Çok üzgünüm çoook

yok canım daha çok açılmaz ama rengini boyamadan önce çokmu açtılar eğer öyleyse şu anki boyan aktıkca açılır biraz haliyle.olsun canım yaa kısa bir süre sonra tekrar boyarsın bu sefer tutar heralde.

ama sen benim gibi paniğe kapılıp koyu kahveyle kapatma biddaha açamazsın rengini tekrar oryal yer saçların ben şimdi tekrar açıcam rengini bakalım becerebilecekmiyim.

bende saçımı bakır yapmak istedim kızıldı saç rengim benimde kuaför saç rengimi açtı.aynı senin dediğin gibi turuncu bir renk oldu saçlarım ve bi daha ki boyada bile geçmedi yine aralardan da olsa renk değişimleri ortadaydı ve bunun yüzüne amirden bir güzel fırça yedim.rezil olmuştum büroda resmen.şuan saçlarım kestane renginde.bir de açtırma sonrası saçlarım çok yıpranmıştı çünkü ince telli saçlarım.uzun saçlarıma elveda dedim,şimdi saçlarım omuzumda. saçların ince telliyse eğer keşke yaptırmasaydın.çok yıpranacak saçların...

yaaa bir iki ton açmak için oryal uygulaması çok kötü bence :KK43:alın avon un solüsyonunu:))) kendi saçınızdan bir iki ton açık gölgeler yapıormuş

bende saçımı bakır yapmak istedim kızıldı saç rengim benimde kuaför saç rengimi açtı.aynı senin dediğin gibi turuncu bir renk oldu saçlarım ve bi daha ki boyada bile geçmedi yine aralardan da olsa renk değişimleri ortadaydı ve bunun yüzüne amirden bir güzel fırça yedim.rezil olmuştum büroda resmen.şuan saçlarım kestane renginde.bir de açtırma sonrası saçlarım çok yıpranmıştı çünkü ince telli saçlarım.uzun saçlarıma elveda dedim,şimdi saçlarım omuzumda. saçların ince telliyse eğer keşke yaptırmasaydın.çok yıpranacak saçların...

Yok ince telli değil saçım ama tabii sonuçta kiyasal madde..zararlı yanii...

Arkadaşlar bu arada hastanede herkes saçımı çook beğendi..:eek:
kuaförün adresini aldılar..ben de saçımı koyulaştırma fikrinden vazgeçip bu renge alışmaya başladım artık..
eşim beğenmişti ama işte tedirgin oluyo insan..ama cila attırmaya gidicem yarın..

bana da öyle geldi superisi en azından oryal değil de adece 1 2 ton açan açıcılar var oryal kadar yıpratmayan onlardan uygulayabilirlerdi

:)))evet yaa doğru diyosun cnm ama bazı kuaförler hiç öyle değil çok dürüst heralde çok iyi tanımak gerekir bence çok tanınmış yerler düzenbazlıkla uğraşmazlar tabi yanılıor da olabilirim:)

kuaförlerin düzenbazlıkları saymakla bitmez benim şahit olduğum ve duyduklarım kuaföre gittiğimizde loreal boyalarını kullnırlar ya yada en kaliteli boyaları kullanıyoruz derler ama boyaları hazırlarken bi köşede dandik boyayla şaçımızı boyarlar saç bakımı yapmak istediğimizde kuaföre size çok kaliteli bi ürünmüş gibi aksettirir oysakio ürün yine dandik bi ürün dışı başka içindeki ürün başka ve bi dünya paranızı alır yaptıkları düzenbazlıktan başka bişi değil bazı kuaförler böyle arlarında iyi olanlarıda var seda sayanında vermiş olduğu bi kaç ögüt var deyim size.
şaçını çok boyadığı için şaçınızı röfle yada açık bi renge boyarken volümü düşük olarak uygulayın 50 lik volümlerde daha çok saç yıpranıyor saçınızı yavaş yavaş düşük volümde açmak saç açısından iyi bunu demişti sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlarrrrrrrrrrrrr:kahve:

Ben saçıma hep kına yakardım hiç boyatmamıştım Sonra boyatmaya karr verdim ama kuaför kınalı saça boya tutmaz dedi ve oryalle açtı Kınalı yerler nerdeyse aynı kaldı ama kınanın aktığı yerler civciv gibi oldu açılınca :roflol: Sonra dip boya yaptı uçtaki azcık açılmış kınanın rengine uydurmaya çalıştı Sana yapacağım rengi beğenecksin dedi ve ne yapacağını göstermedn koyu kızıla yakın bişey yaptı Memnunum şuan bakalım Ama sınıfmdaki erkek arkadaş saçında kaç renk var senin dedi :roflol: Altında civciv renk olan yerde boya baya açıldı da :1rolleyes:

Kizlar bu avon solusyonu nedir, biriniz bir fikir vere bilir mi acaba???
Bir sorum daha olacak, benim sacim ana rengi kahve, ben siyaha boyatiyorum su aralar ve bayada hosuma gitti,
fakat bir kac siyah denedim ama mat duruyor, kuaförde wellada kullandi baska kuaföre gittim schwarzkopf kullandi ama hep mat duruyor, söyle güzel parlayan bir siyah istiyorum.
Simdi diyorum kendim alayim boya kendim boyarim, ama mat olmasin söyle güzel parlasin istiyorum, tavsiye ede bileceginiz boya varsa sevinirim.

ben saçımı wella kolestron ile koyu kahveye boyadım evde ama saçım siyah oldu gerçi siyaha bende cesaret edemedim gerçekten bazı saçlarda donuk mat renk gibi duruyordu bazı saçlarda parıl parıll:icecream: neyse işte benim saçımda mat durur zaannetmiştim ama parlak artık şampuandanmıdır bilemem ama böyle oldu arada fön çekince parlaklığı dahada belli oluyo artı boyadan sebep saçım dökülür diye bekliyodum ama dökülme olmadı çünkü daha önce boyadığımda dökülmüştü oda kalitesiz bi boya kullandığımdan olmalı yada benim saçıma farklı etki yaptığından olmalı neyse şimdi şaçlarımın renginden memnunum önceden saçımda 3 ,4 renk vardı röfle balyaj karışık şimdi ki düz renk hali önceki renginden iyi oldu:1hug: bide saçın parlaması sadece saç boyasıyla alakalı olmamalı kullandığımız ürünlerde beslenmemiz dahil saçımızı sağlıklı vede parlak yapabilir bu arada lorealinde saç boyaları iyi

Bencede hazir boyalar benim sacima daha iyi geliyor,
Kuafördeki Boyalar benim sacimi matlastiriyor nedense.

X