Göz Makyajı Ipek Kirpik Ve Aninda Uzun Kirpikler!!!

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

ahhhu

şafağımıza 325...
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2008
365
0
34
Güzelliğine düşkün kadınların yeni modası ipek kirpikler oldu.

1.5 saatte takılıyor, 90 gün kalıcılığını koruyor ve hiç ağırlık yapmıyor.Yaz mevsiminde kadınların tercihi olan kalıcı makyaja şimdi bir de ipek kirpik uygulaması eklendi. 1.5 saatte takılıyor, 90 gün kalıcılığını koruyor ve hiç ağırlık yapmıyor. Üstelik son derece doğal görünüyor!.. Bugünlerde birçok kadın, kendini yaklaşan yaz mevsimine hazırlıyor. Kimileri kış ayları boyunca alınan fazla kilolardan kurtulamaya çalışırken, kimileri ise önceliği yüz, el ve ayaklarının bakımına veriyor. Sağlıklı zayıflama konusundaki çalışmalarıyla tanınan Dr. Murat Topoğlu'nun Şişli'deki kliniği, yaz sıcaklarında makyaj yapmadan güzel görünmek isteyen kadınları, bitkisel kalıcı makyajın sihirli dünyasına davet ediyor. Klinikte çalışan estetisyen Alis Lafazan, kaş ve göz kontüründeki son yeniliklerini anlattı.

* Kaş, göz ve dudak kontürleri yıllardır uygulanıyor. Ancak bazen yapılan işler fazla yapaya kaçıyor. Biz burada kalıcı makyaj yaparken, tamamen doğallıktan yana bir tutum sergiliyoruz ve yüzde 100 bitkisel malzemeler kullanıyoruz. Bu işte başlıca kural; kullanılan boyanın kaliteli olması ve işlemlerin hijyenik koşullarda yapılmasıdır. Kadınlar en büyük ilgiyi kaş ve dudak kontürüne gösteriyorlar.

* Kaş yüzün haritasıdır. İnsanın gözlerinden bile daha önemlidir çünkü göze anlam, bakışa ise ifade katar. Biz düşük, zayıf, yanlış alınmış ve küsmüş kaşları kaldırıyoruz. Kemoterapi ya da kortizon tedavisi sonucunda dökülen kaşları toparlıyoruz. Ancak bunu, genelde yapılanın aksine kaşa boya görünümü katarak yapmıyoruz. Yüzde yüz doğal kökboyası kullanıyoruz. Böylece kaş, boyanmış ya da üzerinde dövme yapılmış gibi durmuyor.

* Günümüzde herkes dolgun dudaklara sahip olmanın hayalini kuruyor. Dolgun dudaklara kavuşmanın en sağlıklı yolu kalıcı makyaj yaptırmak. Bu uygulamayı sadece 18 yaşından büyüklere yapıyoruz. Dudak anesteziyle uyuşturulduktan sonra, bir iğneyle dudak çevresine kontür atıyorum. İşlem sadece dudağa dolgunluk vermekle kalmıyor, dudaklardaki asimetri sorununu ve kolajen yapıdaki problemleri de ortadan kaldırıyor. Bir zamanlar çıkan uçuklar nedeniyle pigmentleri yok olmuş dudakları güçlendiriyor. Bu işlem de tıpkı kaş kontürü gibi yaklaşık yarım saatte tamamlanıyor ve 3 yıl boyunca kalıcılığını koruyor.

* Kadınlar dudakları için çok koyu renkler istiyor. Özellikle genç kızlar çok abartılı taleplerde bulunuyor. Böyle bir talep geldiğinde, "Yaparım ama dudaklarınız Bülent Ersoy'unki gibi olur" diyorum, onlar da vazgeçiyorlar. Bülent Hanım'ın makyajı gerçekten çok abartılı. Tıpkı Seren Serengil'inki gibi...

* Ben burada yeni bir dudak yaratmıyorum, o Tanrı'nın işi. Sadece olan dudağın güzelliğini ön plana çıkarıyorum. Amaç kalıcı makyaj yaptırarak birine benzemek değil, kendi yüzünün karakterini bozmadan gerekli değişimleri yapmak olmalı.

* Linet, Semiha Yankı ve Pınar Altınok'un kaşlarını ben yaptım. Birçok spikerle çalışıyorum. Engin Koç, İlhan Keçeli, Atik Berberoğlu ve rahmetli Onno Tunç da müşterimdi. Betül Şahin'in kaşlarını da ben yaptım. Onun makyaj tarzını çok beğenirim ben, çok doğal bir kızdır.

* Bence en doğal güzel Nurgül Yeşilçay. Kendisinin Altın Portakal'daki makyajına bayıldım. Zaten gözleri çok güzel ve o gün sadece gözlerinin parıltısını ön plana çıkarmışlardı. Yüzünde makyaj olduğu anlaşılmıyordu bile. İpek Tuzcuoğlu'nun makyajı da çok doğal. Yonca Evcimik'in doğallığını da severim.

* Burada 'Magic lashes' dediğimiz ipek kirpik uygulamasını da gerçekleştiriyoruz. Normalde takma kirpik, direkt kirpik dibine yapıştırılır ve sadece 15 gün kullanılabilir. Bunu sadece kirpiği olan insana uygulayabiliriz. İpek kirpik ise, kirpiğin ucuna ekiliyor. Bu sayede kirpik dibi hava alabiliyor. Takma işlemi yaklaşık 1.5 saat sürüyor. Taktıktan sonra en az 90 gün kullanılabiliyor. En büyük avantajı göze hiçbir ağırlık vermemesi. Karşıdan bakıldığında kirpiklerinizin takma olduğu kesinlikle anlaşılmıyor. 3 ay sonra kirpik dökülmese bile, çıkarıp kişini kirpiklerini biraz kendi haline bırakıyoruz. İşlem yenilenebiliyor.

Sabah / Günaydına.s.

bende süsüme düşkün bir bayanım kaş kirpik hepsini yaptırdım bide ipek kirpiği denedim çok memnunum baya iyi kullandım 2 ay oldu yaptıralı hala kullanıyorum süresi 6 ay bakımlarıyla birlikte çok güzel oldu kirpiklerim çok doğal duruyor.

İnş. çok memnun kalırsın.Ben de düğünüme istiyorum ama sitede okuduklarıma bakılacak olursa korkulacak yanı da var.sen kaç paraya yaptırdın ve kaç tel takıldı biliyor musun.Ahh şu güzel kirpikler hayalim ;ne kadar çok istiyorum anlatamam...Kirpiklerin öncesinde nasıldı,çok dökülme oluyor mu,kaç paraya yaptırdın ve nerede yani şehir olarak ve en önemlisi de yaptıktan sonra makyaj yapmasan da belirgin ve güzel gözler oluyor mu yoksa hafif bir fark mı oluyor.Çok teşekkür ediyorum sana şimdiden
:79:

kızlar ben bu ıpek kırpıgı gecen sene bır kez yaptırdım coook da guzel oldu amaaaa epey sıkıntısı oldugunu soylemelıyım şöyle k; bu herkeste olmayabılır ama tum kırpıkler yapıldıktan sonra bir kurutma işlemi var bu gözlerimi felaket yakmıştı benim... ılk 3 gun asla yuzunuzu yıkamıyorsunuz ,yıkarsanız kırpıkler bırbırıne gırebılıyor gozunuzun ustune yaptıgınız makyajı coook dıkkatlı temızlemek zorundasınız oyle kırpıklerı ovuşturmak falan yok bu sebeble rımel zaten kullanamıyorsunuz yuzunuzu yıkarken de dıkkatlı olmak zorundasınız .... kırpıklerın omru 3 hafta 3 haftaya kadar ne kadar ıyı koruyabıldıgınıze baglı olarak ara ara dokulmeler yasayabılıyorsunuz , benım kırpıkler cıkarılırken de canım yanmıstı kırpıklerı cıkarttırdım cunku yarısı dokuldu bı daha aynı ezıyete katlanmak ıstemedım , ve sız sız olun bu ıste uzman bır yere yaptırın benım kırpıklerımden cogunu kırpıkler cıkarılırken harap etmıslerdı ıkı ay falan enteresan kırpıklerle dolasmak zorunda kaldım....

kirpiklerin önce nasıldı seyrek mi gür mü?Gür olup da yaptıranlar var o yuzden soruyorum.Sonrasında makyaj yapma gereksinimini gördün mü?AYrıca ipek kirpik yumuşak olmalıymış o sertler ucuz olanlarmış sanırım.Bu arada nickine de bayıldım yani 46 yı bilerek koyduysan tabi:KK70:DD
sevgiler

kirpiklerin önce nasıldı seyrek mi gür mü?Gür olup da yaptıranlar var o yuzden soruyorum.Sonrasında makyaj yapma gereksinimini gördün mü?AYrıca ipek kirpik yumuşak olmalıymış o sertler ucuz olanlarmış sanırım.Bu arada nickine de bayıldım yani 46 yı bilerek koyduysan tabi:KK70:DD
sevgiler

:))) tabıkı bılerek koydum ... yok canım gayet yumusaktı bende kullanılan kırpıkler ama sonra sonra kuruyor ... benım kırpıklerım gur degıldı seyrektı ama gercekten guzel bır goruntu olmustu yapılınca

İpek kirpik yaptıran arkadaşlar, bu işlemi tecrübeleriniz sonucu öneriyormusunuz sonuç olarak.Yaptırmak istiyorum ama çıkartılması beni düşündürüyor :26:

arkadaşlar ben yaptırmıştım m.köyde özel bi estetik merkezinde.. neyse ilk aşamada çok hoş bi görüntüsü vardı ve pek yapay durmuordu, hatta eski erkek ark.ım ya senin kirpiklerin böyle uzun muydu diye şaşırmıştı :KK1: bi müddet sonra kirpikler dökülmeye ve sağa sola yamulmaya başladı.. tabi dökülürken kendi kirpiğimin de takma kirpikle birlikte gittiğini tahmin edersiniz.. yüz yıkarken ve maykyaj çıkarırken yaşanan eziyete deyinmek istemiorum, hasılı şimdi sağ tarafımda kalan 2-3ü hariç hepsi döküldü kendi kirpiklerimle beraber.. zaten az kirpiğim oldğu için yaptırdığım bu işlemden şimdi bin pişmanım kimseye tavsiye etmiorum ve kirpikler yerine tekrar çıkar mı onu araştırıorum :KK43:

arkadaşlar ben yaptırmıştım m.köyde özel bi estetik merkezinde.. neyse ilk aşamada çok hoş bi görüntüsü vardı ve pek yapay durmuordu, hatta eski erkek ark.ım ya senin kirpiklerin böyle uzun muydu diye şaşırmıştı :KK1: bi müddet sonra kirpikler dökülmeye ve sağa sola yamulmaya başladı.. tabi dökülürken kendi kirpiğimin de takma kirpikle birlikte gittiğini tahmin edersiniz.. yüz yıkarken ve maykyaj çıkarırken yaşanan eziyete deyinmek istemiorum, hasılı şimdi sağ tarafımda kalan 2-3ü hariç hepsi döküldü kendi kirpiklerimle beraber.. zaten az kirpiğim oldğu için yaptırdığım bu işlemden şimdi bin pişmanım kimseye tavsiye etmiorum ve kirpikler yerine tekrar çıkar mı onu araştırıorum :KK43:

maalesef çıkmıyor ondandır ki bu çabalarımız:KK43:((Sakın bağdem yağı vs kullanma gözüme zarar verdi.Sana şunu sormak istiyorum kirpik eklemeden sonra arar ara gidip bakımını yaptırdın mı?Bana yaptırmadın gibi geliyor???Bir de çok merak ediyorum şunu göz kalem çekmiş ve rimel sürmüş gibi mi oluyor yani makyaj gerekmiyormuş sonrasında doğru mu?:79:

çok şükür hiç yaptırmadım sadece kiprik permayı yaptırırsan uzun kıvrıomuş qibi qörünüo bence paranı boşa qitmesin

Ben ipek kirpik yaptırdım ve çok memnun kaldım.
Rimel sürmeden , kirpik maşası kullanmadan etkili bakışlar için güzel bir seçenek.
Kendi kirpiklerim gür ve uzun olmasına rağmen yine de ipek kirpiği uygulayınca fark hissedildi diyebilirim.

Zorlandığım ve hoşlanmadığım yönleri ise ; ipekte olsa doğal olmadığı için gözünüzde ağırlık hissediyorsunuz , su değince havluyla silemiyorsunuz , makyajı çıkartmakta zorluk yaşıyorsunuz bir de şu yapıştırıcı çok sinir bozucu , katman gibi duruyor çıkarması da zor.Yatarken yüzüstü yatmayı seviyorsanız ömrü kısa..

herşey anlık güzel :) arkadaşım var o kullanmıştı daha sonra kirpiklerinin acıdığını söyledi :26:

bencede herşey geçici bu konuda en güzeli en iyi marka rimel alıp kirpik maşası kullanmak ben devamlı maşa kullanırım artık kendiliğnden kıvrık çıkıyor.yağlarda çok yakıyo gözümü kullanmıyorum açıkçası kirpik yapayım derken gözümden olmak istemem

kardeşim lilium güzellik salonunda ipek kirpik yaptırdı 3 boyu varmış orta boy en kalın ve kıvrık olanı seçmiş julia adında bi hanım yapmış, ama 20 dk sürdü diyor ve çok rahatsız ediyor kirpikler batıyor
ayrıca sanki hızla yapılmış gibi ara arada özensiz sıralamış
biz nette gördük simsiyah düz yumuşacık kirpikler vardı resimlerde, onlar kıvrık değil ve rengi daha zengin bir black
bir yabancı hanım daha varmış, ona yaptırıcak bir daha yaptırırsa
yapıştırıcıyı az kullansınlar söyleyin, eğer giderseniz
ayrıca en kalın boyu seçmeyin kullanımı çok zor
ben de yaptıracağım

20 dk. mı , benim işlem nerdeyse 1,5 saat sürmüştü.
Sizin işlemi yapan baya hızlıymış yada biraz sallapati yapmış.

merhaba
geçen hafta kardeşimin ipek kirpik yaptırdığını söylemiştim ama kadın bizi kandırmış
taktığı kirpikler çok güzeldi ama sonraki gün gözde kaşıntı yanma çocuğun gözü kıpkırmızı oldu
gittik çıkarttırdık bi de bize diyor ki ben size ipek olmadıgını söyledim, taktığı nylonmuş
ee biz salak mıyız, nylon kirpik için sana 100 tl verelim
parayı geri alıcaz güya bakalım
bir arıza çıkarırsa savcılığa suç duyurusunda bulunacağız

Merhaba,
Eşimle tatile gitmeden önce daha bakımlı görüneyim düşüncesi ile ipek kirpik yaptırdım. Medica Güzellik Salonu nda Barbaros Bulvarı üzerinde bir yer. Ama bin pişman oldum, bir kere yüzünüzü yıkarken kirpikler batıyor, kazak giyerken vs hep dikkat etmeniz lazım bunun yanında ilk gün harika görünmelerine ramen ikinci gün hepsi çarpuk çurpuk oldular, hani hiç kirpiğiniz yok çok müşgül durumdaysanız siz bilirsiniz ama çekilecek sıkıntı değil. Kesinlikle önermiyorum.

arkadaşlar bende şehir fırsatından ipek kirpik aldım modada bir güzellik merkezinde, haftaya gidip yaptırmayı düşünüyorum ama, bişey sormak istiyorum size. şimdi bu kirpiklerin zarar görmemesi için özel bir yıkama jeli ve göz makyajı temizleyicisi gerekiyormuş sanırım. bunların ne gibi özellikleri olması gerekiyor? kozmetikçilerden alırken ne diyip almam lazım? bilgisi olan bri varsa yardımcı olur musunuz

X