Nermin Bezmen' i sever misiniz?

suayaz

Guru
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2008
114
1
merhaba arkadaşlar. sizler de benim gibi nermin bezmen'i okumaktan keyif alıyorsanız mesajlarınızı bekliyorum. konuşup, tartışalım. sevgiler.a.s.

evet tatlım. ben de okudum hem sır'ı hem de aroura'nın incileri'ni. ve her ikisi konusunda da haklısın. benim bezmenin ilk kitabını okuyuşum 97 senesine rastlıyor. kurt seyt ve shura ve ardından devam kitabı olan kurt seyt ve murka. o gün bu gündür takipteyim. büyülenmiştim.şiddetle tavsiye ederim. sır kadar tabiri caizse"sert" değildir. şimdi elimde sırça köşk var ama işlerimin yoğunluğu ve kış hastalıkları derken başlayanmadım bir türlü. sevgiler.

evet sır kıtabını okudum ıkıncısınıde okudum ıkıncısınde olaylar super gelışıyo adıda aroranın incilerı tavsıye ederım arkadaşlar

evet tatlım. ben de okudum hem sır'ı hem de aroura'nın incileri'ni. ve her ikisi konusunda da haklısın. benim bezmenin ilk kitabını okuyuşum 97 senesine rastlıyor. kurt seyt ve shura ve ardından devam kitabı olan kurt seyt ve murka. o gün bu gündür takipteyim. büyülenmiştim.şiddetle tavsiye ederim. sır kadar tabiri caizse"sert" değildir. şimdi elimde sırça köşk var ama işlerimin yoğunluğu ve kış hastalıkları derken başlayanmadım bir türlü. sevgiler.
ayy kızlar özür dilerim. Bezmen'in yeni kitabının adı sırça köşk değil SIRÇA TUZAK. beynim otomatik tamamladı herhalde. sırça kelimesi doğrudan köşk'ü hatırlattı galiba.
ya birde ben çok ağlıyorum okurken. ne bileyim belki de onun için seviyorum bezmen'i. betimlemeleri o kadar yalın ve gerçek ki. sanki ben oradaymışım, içinde ben yaşıyormuşum gibi o romanların.
ha bu arada aklıma geldi. sır'ı film yapma çalışmaları varmış. düşündüm düşündüm genç ve büyükanne Hüma'yı kim oynar diye. inşallah hayal kırıklığına uğramayız. genelde edebiyat uyarlamaları zayıf kalıyor. sevgiler. a.s.

kurt seyt shura ve murkanın devam kitabı olan "mengene göçmenlerini de tavsiye ederim (konu bütünlüğü sağlaması açısından)
sır ve auranın incileride çok etkileyiciydi
sırça tuzak ın da devam kitabı gelecekmiş merakla bekliyorum...
kolay okunan sadece ama akılda kalan bir anlatımı var nermin bezmen ın..

merhaba kızlar uzun zamandır kulübe uğrayamıyordum. nihayet bugün buradayım. hepinize bol kitaplı günler.

ben de kırk kırık küp adlı kitabını okuyorum. içinde kısa hikayeler var. ve hepsi çok güzel.
anlatımını çok beğendim. bu okuduğum ilk kitabı. devamı gelecek sanırım.

ben de kırk kırık küp adlı kitabını okuyorum. içinde kısa hikayeler var. ve hepsi çok güzel.
anlatımını çok beğendim. bu okuduğum ilk kitabı. devamı gelecek sanırım.
merhaba melodi. umarım devamı gelir. severek okuyacağına eminim Bezmen'i. Seni etkilemek istemem ama ben hikayeleri yerine kesinlikle romanlarını tercih ederim. sen de bir romanını okuyunca bilmem bana hak verecek misin? anlatımı daha kuvvetliymiş gibi romanlarında. bir tane de romanını oku o zaman bir daha bu konuyu konuşalım. senin ne düşüneceğini merak ediyorum doğrusu. sevgiler a.s.

Nermin Bezmen'i şiddetle herkese tavsiye ediyorum. Sır'ı okurken kitabı yaşadım resmen. Ağladım, güldümm, tepkiler verdim. Hiçbir sayfasında sıkılmadım. Hayatımda Okuduğum en güzel kitaptı diyebilirim. Uzun zaman kitap okuyamamıştım ve kitaplara karşı bir soğukluk oluşmuştu. ama SIR beni tekrar kitap okumaya teşvik etti. Ardından aurora'nın incileri ve Şu an Kurt Seyt&Shur'a yı okuyorum. Gerçek yazar duyguları yaşatandır.

Duyguları bize yaşattığın için teşekkürler Nermin Bezmen...

bende hayranım kurt seyt ve shura'ya ondan sonra murka'yı bir türlü sevemedim üniversitedeyken okumuştum.okunası kitaplardandır,tavsiye edilir.

merhaba melodi. umarım devamı gelir. severek okuyacağına eminim Bezmen'i. Seni etkilemek istemem ama ben hikayeleri yerine kesinlikle romanlarını tercih ederim. sen de bir romanını okuyunca bilmem bana hak verecek misin? anlatımı daha kuvvetliymiş gibi romanlarında. bir tane de romanını oku o zaman bir daha bu konuyu konuşalım. senin ne düşüneceğini merak ediyorum doğrusu. sevgiler a.s.

nermin bezmeni okumaya yeni başladım. aslında kütüphanemize yeni alınan bir kitaptı. şöyle bir karıştırayım dedim. sonra ilk hikayesini okudum.çok beğendim. şimdi fırsat buldukça okuyorum. hikayeleri bu kadar güzelse romanı daha da güzeldir. hangisi ile başlaıyayım acaba burada gördüğüm kadarıyla sır ve auronun incileri dikkatimi çekti. senin tavsiyen var mı? bu ara bu kitabı iş yerinde okuyorum. evde de bir daha var. başka yazarın.

nermin bezmeni okumaya yeni başladım. aslında kütüphanemize yeni alınan bir kitaptı. şöyle bir karıştırayım dedim. sonra ilk hikayesini okudum.çok beğendim. şimdi fırsat buldukça okuyorum. hikayeleri bu kadar güzelse romanı daha da güzeldir. hangisi ile başlaıyayım acaba burada gördüğüm kadarıyla sır ve auronun incileri dikkatimi çekti. senin tavsiyen var mı? bu ara bu kitabı iş yerinde okuyorum. evde de bir daha var. başka yazarın.
melodi, merhaba tatlım. benim önerim kurt seyt ve shura ile başlamandır. ardından kurt seyt ve murka.
severek okuyacağına inanıyorum.betimlemeleri o kadar iyi ki insan kendini rusya'da hissediyor. shura gibi hissediyor. kurt seyte aşık oluyor.
diğer romanları da bir harikadır. ama bu iki romanda dedesini anlatıyor bezmen. kurgulama da vardır elbet. beni en çok etkileyen taa kırım'a dedesinin izlerini bulmaya gidip uzuun araştırmalardan sonra kitabı yazmış olmasıydı. gerçek olduğunu bilmek. ne bileyim beni çok etkiliyor.
sevgiler a.s.

Kurt Seyt & Shura,Kurt Seyt & Murka,Sır,Aurora'nın incileri..
hepsini de okudum.harika anlatımla bambaşka diyarlara alıp götürür sizi..ben en cok Aurora'nın incileri ve Shura da agladım..nedense cok cok acıklı geldiler bana..ama hepsi okunmaya deger kitaplar kesinlikle!

kesinlikle muhtesem hayat hikayeleri sırla başladım derken aroranın incileri,ve kurt seyt & shura tek kelımeyle harıkaydı...okurken kitabın icinde gibiydim bitirdigimde cok duygusal anlar yasattı bana hala etkısındeyım ardından murkayı aldım yarın okumaya baslıycam...herkese tavsıye edıyorum kendısının elıne yuregıne saglık ...keşke tanışabilseydim kucak dolusu sevgıler ....ayrıca taaa kırıma gıdıp dedesının hayatını arastırması hıkayenın gercek olması ınanılmaz etkılı ,resımler muhtesem ınanılmaz keyıf kahramanların yuzunu gormek resımlerde benı cok etkıledı ....

Son düzenleme:
slm arkadaşlar...nermin bezmenin sır ı ve auroranun incilerini ikişer kez okudum bi kere daha başlamayı düşünüyorum her okuduğumda yeni bir şey dikkatimi çekiyo her okuduğumda farklı yönünü beğeniyorum.şimdi de kırk kırık küp romanını aldım yeni başladım okumaya ama hoşuma gittii bile şimdiden yinede benim aklım sır ve aurora da kaldı bu romanlarının devamı çıktımı bilgisi olan varmı ???

Arkadaşlar ben de nermin bezmenin SIR kitabını heyecanla aldım. Tamam duygular çok güzel ifade edilmiş tamam kullanılan dil çok iyi ama anlatılan olay boğdu beni. Aşk güzel anlatılmış. Cınsellik olmadamn aşk da yarım ona da katılıyorum ama bu kadar yoğun cinsellik olmalı mıydı anlam veremedim ve bitiremedim kitabı

şu an ben de sır'ı okuyorum...akıcı bi dille yazılmış...bu kadarını beklemezdim...beğendim şahsen diğerlerini de okuyacağım bu kesin...:kahve:

X