Doppler Ultrasonografi

Azerin

Dost istersen, Allah yeter...
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2007
359
1
46
Kızlar doktorum tum hastalarına Doppler Ultrasonografi yapdırmayı tavsiye ediyo. Ben yapdırmadım. Acaba cokmu yanlış yapdım. Aranızda bu konuda bilgisi olan varmı?

doopler ne oluyor 4 boyutlu ultrasonmu benım gittiğim drun var zaten 4 boyutlusu süreklı gırıyoruz ona renklı oldugundan daha net görünüyor drun haklı gır bencede

canım dopplerle bebeğe giden kan akışını ölcüyorlar bende pazartesi gireceğim doktorun tavsiye ediyorsa tereddüt etme

Azerin her doktorun yöntemi farklıdır ve senin dr oldukça detaycı biri anlaşılan ama sonuçta hepsi aynı kapıya çıkar doktorun eğer tavsiye ediyorsa elbet bi bildiği vardır sen onun sözünden şaşma bence...

plasenta rahimin herhangi bir yerine yerlesebiliyor,bebekte büyüdükce basi yapip kan akiminda zorluk cikarabilir,yada bebegin kendi kan dolasiminida görmek istemis olabilir...zaten zor bisey degil normal ultrason gibi sadece görüntü kan akimini gösteriyor..bence de yaptirmalisin..

canım benin eltimin başına geldi kan akımı biraz yavaşlamıştı dr.4 boyutluydu ultarasonu ama yinede onu ölçen başka ultrasonlar varmış hastanede oraya gönderdi ve bakıldı normal çıktı bana gerek duymadıiyiymiş yani her ultarasonda çıkıyor ama ölçümün tam olarak yapılması başka ultrasonlarda yapılıyormuş.

canım dopplerle bebeğe giden kan akışını ölcüyorlar bende pazartesi gireceğim doktorun tavsiye ediyorsa tereddüt etme

sen kaçıncı haftandasın kardeşim? Bana 1 ay önce soylemişdi. Şimdi 33-cu haftamdayım. Gec kalmadım İnşallah yapdırmak için fisfisfis

bence imkanı cok rahat olan herkezin girmesi gerek bebek bi harika görünüyo çünkü

son 2 randevumda doppleri yapmaya başladı doktor. anneden bebeğe giden kan akışını ölçüyor doppler ve 4 boyutlu ultrasonda bakılıyor. benim her gidişimde doktor bunu da ölçüyor bu çok önemli bir ölçüm bebeğe yeterli miktarda gönderilen kanın ölçülmesi bebek için önemli ona göre önlem alabilir doktor. bence hepiniz bu doppleri yaptırın bu arada kalp atışlarının düzenine de bakıyorlar onu da baktırmayı ihmal etmeyin..

valla benim doktorum ulrtasonda bakıor ve bi fiyatı yok muayene ücretimin içinde hepsi ekstra bişi çıkmadı. ama sizin doktorunuzun 4 boyutlu ultrasonu yoksa dışarıya gönderebilir o zaman ekstra bi ücret ödemek zorunda kalabilrsiniz

cnm benim basıma geldi kan akısı yavaşş gidiyodu plesantadann bende girdim dooplore vee iyi cıktıı cokk sükürrrrrrr bence girrrrr

bursa medıcal park hastanesı ıstanbul da bı kac sehırde daha var oralarda da fıyatlandrmanın aynı olucagını sanıyorum

X