kızlar kaç kilo aldınız

Karagxoxzlxux

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
241
0
38
merhaba şekerler 13+3 günlük hamişim ve 4 kilo almış durumdayımşakkıdı ya kızlar moralim bozuldu çokmu yani şimdi 4 kilocuk sizler kaç kilo aldınız ve tahmini kaç kilo ile doğum yapacaksınız ben kendimi hiiiç söylemeyim bu gidişle sonuç vahim:1no2:

herkesin yapısı farklı tabi.kiloyu kafana takma bence.bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza alalım inşallah boğazımızı kısar zayıflarız.ben 15. haftaya girdim 2 buçuk kilo almışım.ilk haftalarda çok aldım ama sonumu bilemiyorum.

11+4 oldum hala kilo almadım.. ama yavaş yavaş alırım bende heralde demir hapınada başladım bugün.. sanırım ben sizden daha fazla kişlo alacağım iki bebkle szilerde şimdiden kiloyu dert etmeyin bence.. kahvaltınızı düzgün yapıp yemeklerde de sebzeye ağırlık verirseniz ve ara öğünler ekleyip yani 6 öğün şeklinde az az yerseniz çok kilo almazsınız sanırım..

13. haftanın içindeyim ve hiç kilo almadım hala. hatta biraz zayıflamıştım da. ama benim mide bulantılarım çok oldu ve hiç bir şey yiyemedim. sadece sebze yemekleri ve meyve ile besleniyorum diyebilirim..

Selam aranıza yeni katıldım bende. Aslında çok üzülmene gerek yok diyorum bende öle aldım kilocukları .Senin gibilerde var yani :))
Şuan 15+1 günlük hamileyim. 5 kilo aldım. Bebeklerimizin ve bizim sağlığımızda sorun olmasın en önemlisi o diyorum.

çok gibi geldi bana canım ya ben hiç almamışım kilo
benim ki 12+2

Kızlar ben de 12+1’im bugun. Ben de 2,5 kilo kadar aldım. Bunu daha çok sigarayı birakmamla ilişkilendiriyor olsam da etrafimdakiler ikiz beklediğim için normal diyorlar. Kuzucuklarım için ne kadar kilo alsam iyidir şeklinde düşünüp kitap yazanlardan tutun, kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız 15 kilo kadar alın diyen kitaplara kadar okudum.

Tabii ki her gebelik birbirinden farklıdır ama ideal olan her ay 1 kilo almaktır diyor doktorum. İkiz gebelikte bu durum biraz daha farklı olabilirmiş. Tabii tıbbi kitaplarda dahi ideal kilo alımı farkedebiliyormuş ama bence her gebe şahsına münhasır kilo aldığı için bu konu tıbben halen muhallakta olan birşey. Bu nedenle kilo alanlar kendilerini kilolu bir gebelik geçireceğini düşünmesinler, kilo alamayanlar da sağlıksız bebekler dünyaya getireceğini yahut tüm gebelik boyunca bu şekilde devam edeceğini düşünmesinler bence.
Hepinize sağlıklı gebelikler diliyorum.

Arkadaşlar sigarayı bırakan anne adaylarının durumunu da konusalım isterseniz. Ben 14 yıldır günde 1 pakete yakın sigara tüketiyordum ve bebeklerimi öğrendiğim anda sigarayı kestim. Sonra ne mi oldu, vücut kendini bir toparladı maşallah 2,5 kilo birden şimdilik aldım. Normalde geçen ağustosa kadar çok zayıftım 48 kilo kadar. Fakat infertilite ve psikolojik tedavim esnasında Mart ayına kadar yavaş yavaş çaktırmadan 9 kilo kadar aldım. Üstüne bir de sigarayı bıraktım, Ohh yıllardır etli kadın olamamıştım, hatta hamilelerin göbeklerine nasıl da özeniyordum... Şimdi şükürler olsun ki hayatımdaki herşey normal seyrinde gidiyor.

:eek: şeyy biras fazla da ondan :eek: ama doktorum zayıf olduğun için normal dedi.şimdiden sonra dikkat etceksin dedi.14+6 yım tam 8 kilo aldım 47 kilo ile hamile kalmıstım şimdi 55im..

ben hiç almmaışım hatta 1 kilo da wermişim ama çoğunuzun bildiği gibi su içsem çıkardığımiçin olsa gerek bide sigarayıda bıraktım düşünün yaniii

Ben de 2,5 kilo almışım. Ama benim hiç bulantım olmadı ve de sigarayı bıraktım. Kilo almam da onun da etkisi olabilir. Fazla da takmıyorum açıkçası. Çok kilolu değildim zaten. yerimseniben

ben 4 kilo verdim :KK43: inşallah bundan sonraki aylarda düzelirse bu kusma biraz alırım çok kilo almıycam sanırım ben

valla kızlar bende13 + 1 oldum artık ama tartıya cıkmaya korkuyorum o yüzden kilomu bilmiyorumCADIARZU bi ara acayip saldırıyordum yemeklere herşeyden canım istiyordu ama bu sıralar hiç iştahım yok bu yüzden kilo vermekten de çok korkuyorum ama en kısa zamanda tartılacagım...o zaman yazarım artık

kızlar bence çok takmayın bu kilo olayını:)
bende 12+5 günlük hamileyim ve hiç kilo almadım..
çok araştırıyorum
sebeplerinden biri zaten kilolu olmammış(70 kiloyla hamile kaldım zaten)
zayıflar daha çok kilo alıyomuş:)

X