dörtlü test

funfun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2007
13
0
ARKADAŞLAR SELAM BEN 18 HAFTALIK HAMİLEYİM. AŞILAMAYLA HAMİLE KALDIM. 2 Lİ TESTİM 1/300 ÇIKMIŞTI.(1/250 SINIRINA YAKIN TABİ) DR BİRDE DÖRTLÜ TEST YAPALIM DEDİ. ONDA SONUCUM 1/4700 ÇIKTI. İYİCE KAFAM KARIŞTI. İKİ TESTTE DE FARKLI SONUÇLAR.... O ZAMAN 2. DÜZEY ULTRASONA GİR DEDİ DR. GİRDİM ÖLÇÜMLER NORMAL ALLAHA ŞÜKÜR. ÖYLE GARİP Bİ DURUM Kİ KESİN SONUÇ OLMADIĞI İÇİN DOKTORLAR AMNİYOSENTEZİ AİLEYE BIRAKIYORLAR? BENİM GİBİ KAFASI KARIŞMIŞ DURUMDA OLANLAR VAR MI? AŞILAMAYLA HAMİLE KALDIĞIM İÇİN AMNİYOSENTEZİN 200/1 DÜŞÜK RİSKİNDEN ÇEKİNİYORUM.
DÖRTLÜ TEST YAPTIRANLAR VAR MI? SİZCE NE YAPMALIYIM? KAFAM KARIŞIK ARKADAŞLAR???????:1no2:

bence 4700 de 1 ihtimal gayet az, yani amniosentez yaptırmana hiç gerek yok...

ARKADAŞLAR SELAM BEN 18 HAFTALIK HAMİLEYİM. AŞILAMAYLA HAMİLE KALDIM. 2 Lİ TESTİM 1/300 ÇIKMIŞTI.(1/250 SINIRINA YAKIN TABİ) DR BİRDE DÖRTLÜ TEST YAPALIM DEDİ. ONDA SONUCUM 1/4700 ÇIKTI. İYİCE KAFAM KARIŞTI. İKİ TESTTE DE FARKLI SONUÇLAR.... O ZAMAN 2. DÜZEY ULTRASONA GİR DEDİ DR. GİRDİM ÖLÇÜMLER NORMAL ALLAHA ŞÜKÜR. ÖYLE GARİP Bİ DURUM Kİ KESİN SONUÇ OLMADIĞI İÇİN DOKTORLAR AMNİYOSENTEZİ AİLEYE BIRAKIYORLAR? BENİM GİBİ KAFASI KARIŞMIŞ DURUMDA OLANLAR VAR MI? AŞILAMAYLA HAMİLE KALDIĞIM İÇİN AMNİYOSENTEZİN 200/1 DÜŞÜK RİSKİNDEN ÇEKİNİYORUM.
DÖRTLÜ TEST YAPTIRANLAR VAR MI? SİZCE NE YAPMALIYIM? KAFAM KARIŞIK ARKADAŞLAR???????:1no2:

canım benimde ikili testim düşük çıkmıştı.sonra dörtlü test yaptırdım ve senin gibi 4000 lerde çıktı.. hem kendi dr.um hem de ayrıca gittiğim prof. ta amniyosentezi önermedi
kalbine kötü şeyler getirme...inşallah bebişin de çok sağlıklı doğarr..............

Neredeyse 5000 / 1 çıkmış.gayet iyi değil mi? Ne gerek var amniyosenteze?Bu kadar risk, hatta daha fazlası, bebişlerimizi dünyaya getirdikten sonra bile, tüm hayatı boyunca, herkes için var.

ya kızlar yazınızzla pek alakalı değil ama bu dörtlü testi ne kadara yaptırdınız ben koşuyolu medipol hastanesine gidiyorum bende 2 li test yaptırdım dr.dörtlü yaparız sonuçların iyi 3 lüye gerek yok dedi ama 2 li testime 210 ytl dediler tatlicadiarzusigortalı 160 ytl verdim şimdi dörtlü test ne kadar merak ediyorum bide sizin fikirlerinizi alayım dedim sizler ne kadara yaptırdınız 2 li ve 4 lü testlerinizi

ya kızlar yazınızzla pek alakalı değil ama bu dörtlü testi ne kadara yaptırdınız ben koşuyolu medipol hastanesine gidiyorum bende 2 li test yaptırdım dr.dörtlü yaparız sonuçların iyi 3 lüye gerek yok dedi ama 2 li testime 210 ytl dediler tatlicadiarzusigortalı 160 ytl verdim şimdi dörtlü test ne kadar merak ediyorum bide sizin fikirlerinizi alayım dedim sizler ne kadara yaptırdınız 2 li ve 4 lü testlerinizi

bu dr.ların düşünceleri bir olsa şaşarım zatenn.benim dr.umda 2'li testimin değeri yüksek olduğu için 3'lü testi yaptırmadı 4'lü testi yaptırdı.senin dr.un da tam tersi bişey söylemiş....ben 180 ytl..ye bakırköyde bir laboratuara yaptırdımmm

vallahi varya deli oldum artık herkez başka başka bişeler söylüyo çevremde çok pahalı diyolar tatlicadiarzutatlicadiarzutatlicadiarzubakalım ben bugün gidiyorum dr.a büyük ihtimalle test için konuşacaktır çünkü 18 haftalığım soracaz bakalım ne kadar fatura çıkaracaklar bana çok merak ediyorum:mymeka::mymeka: gelişmeleri yazarımmm

Ya kızlar benim ikili de eisk 1/254 çıktı.ben üçlü testi iki farklı yerde yaptırayım diyordum.
Acaba üçlüyü yaptırmayıp dörtlü mü yaptırsam ben de??

Evet amniyosentezi öneriyorlar ne olur ne olmaz diye.Ama ben en azından üçlü yaptırmak istiyorum.Sonrada ayrıntılı ultrasonla inceletmek.

İnşallah hakkımızda iyi şeyler olur kızlar.Bebeklerimiz umarım iyi çıkar.Testlerde de amniyosenteze hiç gerek kalmaz.

Benim Ikili Testim 1/98 Di Demekki Boyle çiksa çildirirdin Amniyosentez Yaptirdim Bugun Doktor Aradi Sonucun Iyiye Gittiğini Soyledi Inan Bu Ihtimaline Yat Kalk Dua Et

bu riski hangisine bakarak söölüyosunuz?benm ikli de yaptı 3lüde..genelde 2lisi ii cıkanların 3lü yapmıyorlarmıs?bende yeni öörendim..şimdi bana verilen kağıtta bi age risk var bi down's risk var..bunlardan age olanı 1:1200 down's olanı 1:5400 bunlar ikili testimin ...yani bende mi riskliyim ki 3 lüyü yaptırdı banada doktor..nolur bi bilgi???

250 Nin Altinda çikinca Amniyosenteze Aliyorlar Yani 250 Demekte 250 Anne Adayindan Birinde Down Sendromu Riski Var Demektir. O çikan Sonuç Bebeğinizin Down Sendromlu Olduğunu Değil Annenin O Butun Kanindan Hucrelerine Kadar Yapisinda Risk Olabilir Anlaminda Bilmem Anlatabildimmi

benim ikili testim normal çıkmasına rağmen dörtlü testim 1/48 çıktı (sınır 1/200). bunun üzerine detaylı ultrasona girdim. doktor herşey normal gözüküyor ama amniyosentez yaptırın veya yaptırmayın diyemem dedi.
bunu üzerine dün düzen laboratuvarına giderek tekrar kan verdim ve dörtlü testi tekrar yaptıracağım.sonuç yine kötü çıkarsa ne yapacağımı bilmiyorum. çok kararsızım.
amniyosentez yaptırmak istemiyorum ama mecbur kalırsam ne yaparım bilemiyorum

X