Davranış Bozuklukları yardım edın 11 aylık kızım kendını dovuyor

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

tuana berrem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2007
81
1
41
slm.tecrubeli anneler yardıma ihtiyacım var.11 aylık bir kızım var ve 8 dişi çıktı.2 tanede çıkmak üzere.benım sorunum şu: kızım 2 günden beri iki eliyle avuçiçleriyle kulaklarını arkasından kafasına vuruyor.3-4 kez vurup bırakıyor ve oyun oynamaya devam edıyor.
kızım bıraz sınırlı bır bebek.zorla sevmeye calışan olunca falan dişlerını sıkıyor.ama bu kafasına vurma durumu benı cok korkuttu.sizce dişleri yüzünden kulakları falan agrıyo olabılırmı.ya da neden yapabılır.teşekkürler herkese...:enbuyukkk:

bence kızınızın tam sevilecek çağı. ve bu aylarda bir hareketi dikkat çektiyse sürekli dikkat çekmek için o hareketi tekrarlar durur. bence bunu yapmasının biryerinin ağrımasıyla alakası olup olmadığından emin olun ve o bu hareketi yaparken hiç ilgilenmiyormuş gibi yapın.bir süre sonra zaten unutacaktır. bilmem yardımcı olabildimmi? 12 ve 8 yaşında iki kızım var . onların bebeklikleri aklıma geldi sayenizde. sevgiler.

bence kızınızın tam sevilecek çağı. ve bu aylarda bir hareketi dikkat çektiyse sürekli dikkat çekmek için o hareketi tekrarlar durur. bence bunu yapmasının biryerinin ağrımasıyla alakası olup olmadığından emin olun ve o bu hareketi yaparken hiç ilgilenmiyormuş gibi yapın.bir süre sonra zaten unutacaktır. bilmem yardımcı olabildimmi? 12 ve 8 yaşında iki kızım var . onların bebeklikleri aklıma geldi sayenizde. sevgiler.

aynen ılgılenmıyorum ve eşimide gülmemesi için uyardım ama bugün 2-3 kez yaptı yıne .birde maşallah dıyeyım gordugu bir hareketi kolay unutmuyor.hemen hafızasına alıyor.sanırım bırınden gordu ama deneyım yok ve burda kımsem yok yanlız eşim ve ben varız dr.muzda başka bir ilde.korktuk açıkçası.ama cok sagolun ilginize

anneler gununuzu kutluyorum bu arada.allah tekrarlarına erdirsina.s.

selam!benim oğlumda 1,5 yaşındayken 1-2 hafta sizinki gibi kendine vuruyordu ve çok korkmuştum bende ama dikkat çektiğini anlamasın ve mümkünse o an ilgisini başka yöne çekmeye bakın size kolay gelsin!

benim bebeğimde 11 aylık,dişleri çıkarken sürekli eliyle kulagını cekiştirirdi.simdi 6 dişi cıktı yapmıyo onu.benimkide kafasını vuruyo saga sola özellikle besiğinde sallarken,heralde oyun yapıyo kızınca gülüyo bana bide dişleriyle beşiğin kenarlarını kemiriyo tahta beşiğimiz nolcak o dişler bilmiyorum böle giderse yamuk cıkacaklar heptatlicadiarzu.

arkadasim kulaginin arkasia vuruyo demissin kulagindan akintisi felan varsa yapar siniride ondan olabilir ama bu surekli olarak boyleyse bence anlatmak istedigi bisey var umarin iyi olur ninede haberdar et canim

arkadasim kulaginin arkasia vuruyo demissin kulagindan akintisi felan varsa yapar siniride ondan olabilir ama bu surekli olarak boyleyse bence anlatmak istedigi bisey var umarin iyi olur ninede haberdar et canim

ben sankı çözdum bıraz
o hareketi yapıp bana bakıp tepki vermemi bekliyor ve gülüyor.bırde dıkkatımı çektı eger istedği birşey varsa ona ulaşmak için yapıyor sanırım.allahtan bu haftasonu dr.muza gıdıyoruz.soralım bakalım nedenmış.akıntı falanda yok yanlız çocuk büyütmek okadar zormuşki...ilgine teşekkürler.a.s.

benımde yığenım 2 yaşına basacak dedığını yapmassan bıraz kıssın ellerını ısırıyo..şimdiki cocuklar neden bu kadar sinırlı yaa...artık bebeler bıle doğarken bıle streslı doğuyo valla

lente teşekkür ederim .çok doğru birşey söylemişsin.çok iyi birer taklitçiler.ne yaparsam aynını yapıyor ama bu hareketi nerden kaptı çözemedım.

MERHABA

benımde kızım cok sınırendıgınde basını cekyatlara duvarlara vururdu ve bızım tepkımıze bakardı ..bız ılgılenmeyınce bıraktı o huyunu..tamamen dıkkat cekmek ıcın yapıyorlar ...

slm.tecrubeli anneler yardıma ihtiyacım var.11 aylık bir kızım var ve 8 dişi çıktı.2 tanede çıkmak üzere.benım sorunum şu: kızım 2 günden beri iki eliyle avuçiçleriyle kulaklarını arkasından kafasına vuruyor.3-4 kez vurup bırakıyor ve oyun oynamaya devam edıyor.
kızım bıraz sınırlı bır bebek.zorla sevmeye calışan olunca falan dişlerını sıkıyor.ama bu kafasına vurma durumu benı cok korkuttu.sizce dişleri yüzünden kulakları falan agrıyo olabılırmı.ya da neden yapabılır.teşekkürler herkese...:enbuyukkk:

sen bi pedogog la falan görüşsene cnm. bu kadar sinirli olması normal degil..

diş ağrısı kulak arkalarında yoğun hissediliyo.benim kızlarımda diş çıkarırken sürekli kulak arkalsında kalan saçları kaşırlardı.seninki acıyı fazla hissediyo olabilir.üzülmene gerek yok canım.bazen de snirlenince kafalarını duvara vurma huyları vardı.şimdi biri 4 diğeri 2 yaşında.hepsi unutuldu.sevgiler

X