Panik Atak sorunu olanlar....

bebeklerim 8 aylık. amin inşallah rabbim herkese nasip etsin inşallah.mutheşem birşey evlat sahiib olmak.denizim bence sen kaza süsü ver bi donraki pozitif i görünce de aaa gebeyim de :KK34:.

inan bana o an da duyguları değişir diye düşünüyorum.hele bi de kucağına alınca kimselere sevdirmez.merak etme sen bende eşin gibiydim asla düşünmüyorum belki 30 yaşımda diyordum ama sürpriz oldu bana da şimdi iyi ki de olmuşlar diyorum.hel eşim benden çok titriyor üzerlerine.bugün kızım sebepsiz ağladı naptınız kızıma diye bi çıkıştı o kadar düşkün.

inan bana bende yarım bir insanım.ben bel ,boyun ,panik atak,reflü, gibi hastalıklarla mücadele ederek ikizlere bakıyorsam sen bi hayli bakarsın hemde sana herşeyi unutturur.tek tesellin olur.benim evlatlarım öyle.belki unttuğum bazı hastalıklarımda mevcuttur.

merak etme annelik öyle bir duygu ki onu sorumluluk gibi görmezsin bile.doğan büyüyor rabbim ömür verdikten sonra.

:KK34:

bu arada cümlemi düşük ben mi anlayamadım.kaza süsü ver derken ne demek anlamadım hamile numarası yapmı diyosun biraz açarmısın cnm?

bu arada cümlemi düşük ben mi anlayamadım.kaza süsü ver derken ne demek anlamadım hamile numarası yapmı diyosun biraz açarmısın cnm?

Melittanın sözcüsü gibi oluyorum ama evet Denizciğim Melitta bence öyle demiş haklıda erkekler önce çocuk istemezler ama çocuk oluncada çok mutlu olurlar

Son düzenleme:
Melittanın sözcüsü gibi oluyorum ama evet Denizciğim Melitta bence öyle demiş haklıda erkekler önce çocuk istemezler ama çocuk oluncada çok mutlu olurlar

adana çık aradan:KK1::KK52::KK52:sen nerden çıktın kız bizim aramızdaydı bu konu utandım şimdi:KK30::KK33::KK33:

ızlar çok kötüyüm.... burası yeri değil ama yardım edin bana bi akıl verin.MELİTTA ,İNCİMNAZ!eşimle tartıştık adet öncesi gerginliğim ve alınganlığımda eklenİnce olay büyüdü esaslı bi kavga ettik.hemde bugüne kadar en ağarından.okadar gücüme gitti ki ne yapayım nasıl davranayım şaşırdım.hatalarından hiç ders almıyor.kavga sebebini anlatmayım uzun sürer bi kaç gündür küstük ,sessizlik bozuldu ve ben bir anda patladım bahane arıyodum zaten tartşmazsak konuşup dilendirmezsem rahatlayamayacaktım çünkü içime atıp duruyodum ben bile anlamadım nasıl olduğunu.herneyse ben sinirden bağırdım çağırdım eşim sessiz sakin,tartışmayı sevmeyen hatta kaçan,rahatına aşırı düşkün ,gamsız, rahat fakat ukala bir tiptir hiç kavga çıkarmaz ama çıkıncada acayip laf sokar yada tersler .yine öle bir gündü bugün bana haketmediğim sözler söyledi zaten ona karşı doluydum kaçgündür yüzüne bakmıyordum ders alacağına özür dileceğine hatalarına yenisini ekledi.dahada üstüme geldi beni zıvanadan çıkardı.bana dediği lafları aynen sölüyorum çok zoruma gidiyor her kavgada bunları söler oldu:KK50::KK50::KK43::KK43: "sen herkesi düşmanın gibi görüyosun bir sen mi iyisin ?o yüzden zaten insan ilişkilerin sıfır hiç arkadaşın yok, komşun bile yok herşeyi sen bildiğini sanıyosun,bağnazsın,biraz kendini geliştir gibi aşağılayacı sözler..saygısızca yani.. daha bir sürü şey kültürsüzlükten tut bağnazlıktan çık.halbuki hiç alakası yoktur kendisi inancı zayıf olduğu için (kendisi bile kabul etmiştir)ben ona göre bağnazımdır ,çok saf ve iyi niyetli olduğu için ben ona göre herkesi düşman bellemişimdir.benimki sadece temkin daha doğrusu bir ihtimal güven meselesi herkese gözü kapalı güvenir kimseden kötülük geleceğini düşünmez tabi bizler panikataklı ve endşeli insanlar olduğumuzdandır belki yani uzun lafın kısası eşmle çok zıt karakterlerdeyiz o çok rahat, ben tedbirli,kafaya takan biriyim kim isterki böle olmak ama yapı işte.vurdumduymaz olmaktansa duyarlı ve takıntılı olmayı tercih ederim ayrı konu:KK66: neyse ben bu lafları haketmedim zaten konuyla alakasıda yoktu lafı nerelere çekti insanlara çok güvendiğini,herkesi kendi gibi sanmamasını,bu durumda kullanılcağını,kullanıldığını sölemiştim ben..bu laflarıma karşı bu lafları etti.evet dostum azdır ama ömürlüktür herkesin yığınla arkadaşı olacak die bişey yok malum kendine çok güvenir erkeklerin arkadaş çevresi geniştir zaten.bir ara sinirle baktım beni hala kayle almıyor sölediklerimi dinlemiyor suçladıkça suçluyor bende zaten kalbim çok kırıktı zaten boşanıcam merak etme gibi bişiyler çıktı ağzımdan belki buna tepki verir üzülür hatasını anlar die ama hiç cevap bile vermeden yatmaya gitti daha çok kırıldım iplemiyor gibi yani siz olsanız napardınız sizi tınmayan birini bana diyor sen kendi canını sıktığınla kalırsın bana bişiy olmaz dior onunda canı acısın istedim çektiğim acıyı anlasın istedim ama yine tepkisiz kaldı ben napıcam kızlar ya küslükde bir işe yaramıyor huylu huyundan vazgeçmiyor ona haksız olduğunu ,aslında sölediği gibi bir insan olmadığımı nasıl ispatlıcam ?onu utandırmak için yada benden özür dilemesi yada değerimi anlaması için evi terketmem mi gerekiyor gururum incindi..ben çok hassasım bu konularda.o ise hep mantıkla harekete eder.bağırmak çağırmak kavga etmek işe yaramıyor ,günlerce küseriz ama ders almaz.yine aynı huy su devam eder.sonuç:hep başa dönüyoruz hep de aynı sebeplerden kavga ediyoruz ??artık gerçekten öle birimiyim diye kendimden şüphe eder oldum bana haklıysamda kendimi hep haksız hissettiriyor ona göre hiç sorun yok hep ben çıkarırım durduk yere.bana bir yol gösterin ona haksız ya da hatalı taraf olduğunu bir türlü kabul ettiremiyorum egosu çok yüksek biri.hemen üste çıkıyor haksız duruma düşürüyor beni.çok üzgünüm yardım??çok:KK50::KK50::KK50::KK43::KK43:

arkadaslar ben 4 yil bu rahatsizligi siddetli bir sekilde yasadim.basta Allah kimsenin basina vermesin.son 1.5 yildir cok sukur iyiyim.yalniz tuvalete bile gidemiyordum hayattan herseyden umudumu kesmis gib evde gunde 5 6 defa sahte kalp krizi geciriyordum;hamile kaldim bebegim dustu bu yuzden ve esim isini birakmak zorunda kaldi.en iyi doktorlara gorundum ilc kullandim fayda yok yapay tedavi oldu ustune bide ilaclardan 20 kilo aldim birde troid oldum.cok aci dolu anlar yasadim olum korkusuyla birlikte kisaca.nasil mi iyiyim?ilaclari birakmaya karar verdim ama birakamadim delirme hissi geliyordu.reiki ile ilaclari biraktim.ve ardindan ibrahim adnan saracogluna ulastim tere ve ispanakla bu rahatsizligin bitecegini soyluyordu tvde.ama bulundugum sehirde tere satilmiyor.bana telefonda korku oldurmez dedi.o kriz aninda rahaladim ve beynime yerlestirdim o kelimeyi.ve turkiyeye gittik ailem cok rahatsiz oldugumu gorunce akrabamin arkadasi olan bir doktordan randevu alilar ama ben umutsuzdum.anlattim hayatimin karardigini ve doktor gulumsedi cok basit hemen halledicez dedi bende bozuldum dogal olarak.esine havale etti beni esi EFT ve hipnoterepiyle bu rahatsizligi asicaz dedi inanmadim ilk seansa girdim ikinci gun tek basima bakkala gidebildim 2. seansta doktora yalniz gittim derken 6 seansta tamam dedi ve ben hayatimin en buyuk sinavini gerceklestirdim.tek basima ucakla konya.istanbul ve belcika yolculuguna ciktim.evden istanbula kadar agladim hadi yenemezsem basaramazsam diye ve basardim.emin olun eft yani ignesiz akapunktur acayip bisey emin olun kurtulursunuz..yasadim inanamadim ama iyilesim.cok sukur.bu arada ofelya hanimida internetten bulmustum ama gerek kalmadi.allah hepimize sifa versin

bunu bir kişi daha sölemişti arkadaşım nasıl bişiy bu eft ücreti ne?nerde tedavi gördün ?birde senin sadece korkuların vardıda bunlarımı yok etti yoksa diğer belirtilerin de kayboldumu çarpıntı,ateş basması,sıkıntı vss...çok soru sordum ama detaylı bilgi verirsen seviniirm acil lüten:KK34::nazar:

adana çık aradan:KK1::KK52::KK52:sen nerden çıktın kız bizim aramızdaydı bu konu utandım şimdi:KK30::KK33::KK33:

Adanamı canım o Adapazarı çık aradan olmasın :KK9::KK9:

ızlar çok kötüyüm.... burası yeri değil ama yardım edin bana bi akıl verin.MELİTTA ,İNCİMNAZ!eşimle tartıştık adet öncesi gerginliğim ve alınganlığımda eklenİnce olay büyüdü esaslı bi kavga ettik.hemde bugüne kadar en ağarından.okadar gücüme gitti ki ne yapayım nasıl davranayım şaşırdım.hatalarından hiç ders almıyor.kavga sebebini anlatmayım uzun sürer bi kaç gündür küstük ,sessizlik bozuldu ve ben bir anda patladım bahane arıyodum zaten tartşmazsak konuşup dilendirmezsem rahatlayamayacaktım çünkü içime atıp duruyodum ben bile anlamadım nasıl olduğunu.herneyse ben sinirden bağırdım çağırdım eşim sessiz sakin,tartışmayı sevmeyen hatta kaçan,rahatına aşırı düşkün ,gamsız, rahat fakat ukala bir tiptir hiç kavga çıkarmaz ama çıkıncada acayip laf sokar yada tersler .yine öle bir gündü bugün bana haketmediğim sözler söyledi zaten ona karşı doluydum kaçgündür yüzüne bakmıyordum ders alacağına özür dileceğine hatalarına yenisini ekledi.dahada üstüme geldi beni zıvanadan çıkardı.bana dediği lafları aynen sölüyorum çok zoruma gidiyor her kavgada bunları söler oldu:KK50::KK50::KK43::KK43: "sen herkesi düşmanın gibi görüyosun bir sen mi iyisin ?o yüzden zaten insan ilişkilerin sıfır hiç arkadaşın yok, komşun bile yok herşeyi sen bildiğini sanıyosun,bağnazsın,biraz kendini geliştir gibi aşağılayacı sözler..saygısızca yani.. daha bir sürü şey kültürsüzlükten tut bağnazlıktan çık.halbuki hiç alakası yoktur kendisi inancı zayıf olduğu için (kendisi bile kabul etmiştir)ben ona göre bağnazımdır ,çok saf ve iyi niyetli olduğu için ben ona göre herkesi düşman bellemişimdir.benimki sadece temkin daha doğrusu bir ihtimal güven meselesi herkese gözü kapalı güvenir kimseden kötülük geleceğini düşünmez tabi bizler panikataklı ve endşeli insanlar olduğumuzdandır belki yani uzun lafın kısası eşmle çok zıt karakterlerdeyiz o çok rahat, ben tedbirli,kafaya takan biriyim kim isterki böle olmak ama yapı işte.vurdumduymaz olmaktansa duyarlı ve takıntılı olmayı tercih ederim ayrı konu:KK66: neyse ben bu lafları haketmedim zaten konuyla alakasıda yoktu lafı nerelere çekti insanlara çok güvendiğini,herkesi kendi gibi sanmamasını,bu durumda kullanılcağını,kullanıldığını sölemiştim ben..bu laflarıma karşı bu lafları etti.evet dostum azdır ama ömürlüktür herkesin yığınla arkadaşı olacak die bişey yok malum kendine çok güvenir erkeklerin arkadaş çevresi geniştir zaten.bir ara sinirle baktım beni hala kayle almıyor sölediklerimi dinlemiyor suçladıkça suçluyor bende zaten kalbim çok kırıktı zaten boşanıcam merak etme gibi bişiyler çıktı ağzımdan belki buna tepki verir üzülür hatasını anlar die ama hiç cevap bile vermeden yatmaya gitti daha çok kırıldım iplemiyor gibi yani siz olsanız napardınız sizi tınmayan birini bana diyor sen kendi canını sıktığınla kalırsın bana bişiy olmaz dior onunda canı acısın istedim çektiğim acıyı anlasın istedim ama yine tepkisiz kaldı ben napıcam kızlar ya küslükde bir işe yaramıyor huylu huyundan vazgeçmiyor ona haksız olduğunu ,aslında sölediği gibi bir insan olmadığımı nasıl ispatlıcam ?onu utandırmak için yada benden özür dilemesi yada değerimi anlaması için evi terketmem mi gerekiyor gururum incindi..ben çok hassasım bu konularda.o ise hep mantıkla harekete eder.bağırmak çağırmak kavga etmek işe yaramıyor ,günlerce küseriz ama ders almaz.yine aynı huy su devam eder.sonuç:hep başa dönüyoruz hep de aynı sebeplerden kavga ediyoruz ??artık gerçekten öle birimiyim diye kendimden şüphe eder oldum bana haklıysamda kendimi hep haksız hissettiriyor ona göre hiç sorun yok hep ben çıkarırım durduk yere.bana bir yol gösterin ona haksız ya da hatalı taraf olduğunu bir türlü kabul ettiremiyorum egosu çok yüksek biri.hemen üste çıkıyor haksız duruma düşürüyor beni.çok üzgünüm yardım??çok:KK50::KK50::KK50::KK43::KK43:

Canım öncelikle kendini üzmemeye çalış bu sana daha çok zarar veriyor bunu asla unutma
inanki senin eşinden duydugun bu lafların aynılarını bende eşimden , bazen anneden bile duyabiliyorum
benide kimseye güvenmemekle , çok tedbirci olmakla , karşı tarafdaki insanı sıkmakla hayatı onlarada kendimede dar etmemle suçluyorlar
bence bu tarz özellikler bizim ankestiyeli kişiliğimizden kaynaklanıyor , bizim bence zekamız ve sezgilerimiz yüksek olduğu için heran dikkatli , herşeye duyarlı olmamız , çok fazla sorumluluk sahibi oluşumuz gibi , aslında özünde çok güzel olan huylarımız belli bir süre sonra karşı tarattaki insanları rahatsız edebiliyor
zaten biliyorsun panikatak ankseyiteli kişilerde oluyor , ikisi beraber bir bütünler ve bizler saflık derecesinde ve iyi kalpli karşısındaki insanlara çok anlayışlı olduğumuz için bir süre sonra kısaca bizim onlara verdiğimiz bu yüzden güç alarak genelde en ufak tersliklerde bizi suçlamak karşı tarafa kolay geliyor ,nede olsa karşılarında hep anlayışlı duyarlı biri var.Belkide bu şekilde bize davranabilme hakları olduğunu biz onlara farketmeden veriyoruz
canım senin eşinle aranda yaşadıklarının hangi olaylara dayandığını bilemediğim için sana veya ona haksız diyemem ama eşin senin bu kişilik yapını bilerek seni sevdi ve senle evlendi bu sebeple seni eleştirmesi , aşağılaması ve üzmesi onun eksikliği ve suçu
onun hatasını anlaması için yaptığın davranışlar tavırlar onun umurunda değilse sende tam tersi tepkiler ver mesela küsme olayları bir süre sonra karşılıklı oturup konuş neden ona böyle davrandığını bu tavırlarının seni üzdüğünü söyle
mesala benim eşimde küssem anlamaz takmaz birşey yokmuş gibi davranır , hatalarını ona tavır koyarak değil sinirim geçince karşıma alıp sakince konuşarak analatırım ve hatasını o zaman anlar özür diler
tabi huylu huyundan vazgeçmediği için tekrar aynı sorunları tekrar tekrar yaşarız

Adanamı canım o Adapazarı çık aradan olmasın :KK9::KK9:

Canım öncelikle kendini üzmemeye çalış bu sana daha çok zarar veriyor bunu asla unutma
inanki senin eşinden duydugun bu lafların aynılarını bende eşimden , bazen anneden bile duyabiliyorum
benide kimseye güvenmemekle , çok tedbirci olmakla , karşı tarafdaki insanı sıkmakla hayatı onlarada kendimede dar etmemle suçluyorlar
bence bu tarz özellikler bizim ankestiyeli kişiliğimizden kaynaklanıyor , bizim bence zekamız ve sezgilerimiz yüksek olduğu için heran dikkatli , herşeye duyarlı olmamız , çok fazla sorumluluk sahibi oluşumuz gibi , aslında özünde çok güzel olan huylarımız belli bir süre sonra karşı tarattaki insanları rahatsız edebiliyor
zaten biliyorsun panikatak ankseyiteli kişilerde oluyor , ikisi beraber bir bütünler ve bizler saflık derecesinde ve iyi kalpli karşısındaki insanlara çok anlayışlı olduğumuz için bir süre sonra kısaca bizim onlara verdiğimiz bu yüzden güç alarak genelde en ufak tersliklerde bizi suçlamak karşı tarafa kolay geliyor ,nede olsa karşılarında hep anlayışlı duyarlı biri var.Belkide bu şekilde bize davranabilme hakları olduğunu biz onlara farketmeden veriyoruz
canım senin eşinle aranda yaşadıklarının hangi olaylara dayandığını bilemediğim için sana veya ona haksız diyemem ama eşin senin bu kişilik yapını bilerek seni sevdi ve senle evlendi bu sebeple seni eleştirmesi , aşağılaması ve üzmesi onun eksikliği ve suçu
onun hatasını anlaması için yaptığın davranışlar tavırlar onun umurunda değilse sende tam tersi tepkiler ver mesela küsme olayları bir süre sonra karşılıklı oturup konuş neden ona böyle davrandığını bu tavırlarının seni üzdüğünü söyle
mesala benim eşimde küssem anlamaz takmaz birşey yokmuş gibi davranır , hatalarını ona tavır koyarak değil sinirim geçince karşıma alıp sakince konuşarak analatırım ve hatasını o zaman anlar özür diler
tabi huylu huyundan vazgeçmediği için tekrar aynı sorunları tekrar tekrar yaşarız

saol canm aslında eşim iyi anlayışlı biridir ama eleştiriye hiç tahamülü yok karşı tarafı eleştirmez de asla! ancak ben onu eleştirdiğim zaman sadece altta kalmamak için alakasız şeyler bulur sırf altta kalmamak için .egosu bunu kaldırmıyor en ufak eleştiride onu aşağıladığımı düşünüyor sözde o da beni eleştiriyor ama daha ağırından.. bende haliyle haketmediğim için karşılık verince olay büyüyor..benim sadece sölediğim şey şu: sen çok iyi niyetlisin safsın(salak anlamında olmadığını ,temiz anlamında olduğunu belirttiğim halde)o yüzden hep insanları kendin gibi görüyorsun biraz gözünü aç hep seni uyarmak zorunda kalıyorum.sanırım ben biraz da mükemelliyetçiyim kusursuzu arıyorum:44::KK50:ama çok zor bişey değilki bunu yapmak karakterini değiştr demiyorum yani.ondan sonra başlıyor yok sen herkesi düşman görüyosun beni bile.yani hayatı algılama,hayata bakış açılarımız çok farklı ama işin garip tarafı yinede mutlu sayılırız çünkü sevgi var saygıda vardı ama bu kavgalarla sanırım iş kişisel bir meseleye dönüştüğü için yara alıyor..yani bir günde kabul etse en azından evet öleyim ama naapyım değişmemem ki falan dese inan hiç üzülmicem en azından kabul ediyor dicem ama yok ben salak değilim beni aşağılama ben insanlara nasıl davrancağımı bilmiyorumuyum çocuk muyum falan diyor.yani beni hep yanlış anlıyor.ama benim onu yanlış anladığımı sölüyor yani resmen zeytinyağı gibi üste çıkıyor benim ona söliceklerimi sanki beynimi okumuş gibi o bana sölüyor.beni kırdığını farketsede özür dilemez öle bi huyu yok sanki buna utanır ama bunu yapmak istemediğini kırmayı yani benim onu zorladığımı söler kibarca..herkesin bi tarzı var işte.karşıma almaya gelince akince anlatırım ama beceremeyiz bir kere ben anlattım şikayet ettiğim ne var ne yoksa anlat demişti dinlicem.ben anlattım yarım saat boyunca herşeyi ama tek kelime etmedi sadece dinledi can kulağıyla.ee ne diyosun dedim?bana dediği şey şu, seni çok iyi anladım bu sölediklerin zamanla olucak şey birden olmaz dedi ve gitti hepsi bu.anladığını sandım tamamdır dedim.aradan bikaç gün geçti aynı tas aynı hamam kırıcı sözler neyse boşa çenemi yordum yani.adam olmaz bu erkekler..birde biz birbirmizi çok tanımadan evlendik 2 ay flört 5 ay nişanlılık insan tanıdığını sanıyor ama aynı evde yaşamak çok farklı imiş.herşey gözüne batıyor yatması kalkması oturması yemesi çünkü hep önünde. bu çok sinir bozucu bir durum haklıyken haksız durma düşmek.neyse ama şunu çok iyi anladım huylu huyundan vazgeçmez kendimi paraladığıma yanarım.biz eşlari olarak akıl verebiliriz ama onlar bunu gurur meselesi yapıyor iki gram akıllarıyla madem aklınız var uygulayında görelim kardeşim. değilmi?herneyse anca bol keseden atıyorlar aam bişiy bildikleri yok.neyse dediğin gibi anksiyete bendeki birazda karakterim böle sanırım erkekleri anlamaya bi ömür yetmez die düşnüyorum artık o yüzden artık anlamak için uğraşmıcam malum ömür yetmez.kendimizi yıprattığma değmez onlar gibi gamsız olmalı onları çıldırtmalıyız aslında bundan sonra takdik uygulicam zira bazen işe yarıyor:KK34::KK9::KK9:neyse kafanı şişirdim canım saol telkinlerin için kısaca idare etmekten baka yok yok gibi:KK34:allah sabır versin biz duygulu hem cinslerimize:KK34::KK1:

Amin canım kafamı şişirmedin aksine dertleşmek beni rahatlatıyor
kendinden anlamışsın erkekler bizim gibi değiller bence onu böyle kabul etmeye çalış onu karakterine anlama şekline göre taktikler belirle yoksa hep üzülen sen olursun
benim eşimde çok zor bir insandır başlarda birbirimizi anlama konusunda çok sorunlar yaşıyorduk çok küstüm kavga ettim ama asla değiştiremedim bende onu böyle kabul ettim onun huyunuda çözdüm tabi oda benim
böyle idare ediyoruz
sende artık küsmek değilde gamsız tavırlarınla karşı tarafı yönlendir bakalım inş işer yarar canım

Amin canım kafamı şişirmedin aksine dertleşmek beni rahatlatıyor
kendinden anlamışsın erkekler bizim gibi değiller bence onu böyle kabul etmeye çalış onu karakterine anlama şekline göre taktikler belirle yoksa hep üzülen sen olursun
benim eşimde çok zor bir insandır başlarda birbirimizi anlama konusunda çok sorunlar yaşıyorduk çok küstüm kavga ettim ama asla değiştiremedim bende onu böyle kabul ettim onun huyunuda çözdüm tabi oda benim orsak onl
böyle idare ediyoruz
sende artık küsmek değilde gamsız tavırlarınla karşı tarafı yönlendir bakalım inş işer yarar canım

gamsızlık ve ben düşünemiyorum doğrusu:KK53::KK1::KK1:herhalde kedi le fare arkadaşlık kurduğu gün bundan sözedebiliriz:KK1: onu pek beceremiyorum canım ya malesef kafaya takma daha doğrusu kafada kurma kendini doldurma ve bunada kendini inandırma konusunda üstüme kimseyi tanımam:KK1:biz nasıl değişemiyemiyorsak onlarda öle.gerçi bizler en azından çaba harcıyoruz yada biraz kendimizi düzeltebiliyoruz hiç değilse gayret gösteriyoz.dediim ve seninde dediğin gibi erkekler ve kadınlar çok farklı bakış açısına sahip geçen bir forum sitesine girdim bütün erkekler gamsızmı gbisinden inan bana erkekler yazmış kabul de etmiş malesef öleyiz fakat duygusuz değiliz sadece içimizde yaşıyoruz kadınlar gbi ağlayıp zırlamıyoz yada kafaya çok takmıyoruz ,kadınlar neden odakli(neden bana bunu yaptı ,neden böle davranıyor? gibi)erkekler yani biz ise sonuç odaklıyız diyor çoğu.gamsız olmayan yok nerdeyse bi çok yorumu okudum.biz bunu kabullendiğimiz gün iş bitecek ama ozamanda kendimiz olmaktan çıkıyoruz kim başka biri gibi davranmak ister ki bazen kendimle savaş veriyorum sırf tartışma çıkmasın diye ama içime atıyorum bu seferde sinirli bir anımda(mesela regli)patlıyorum olmadığım biri gibi davranıyorum bu arada konuyla alakası yok ama regli dönemlerim çok zor geçiyor uykusuzluk diz boyu.haliyle atak üstüne atak geçiriyom.:KK50::KK43::KK43:sırf bu adet öncesi sendormu atak sebebi diyebilirm.öncelikle buna çözüm bulmam lazım sanırım. on gün önceden sinir krizi yaşıyorum adeta herşey gözüne batıyor yanlışlıkla bişiy devrilse saydırıyorum yada kırasım geliyo bunun gibi ani tepkiler ama hormonlardan olduğunu biliyorum zaten bunun içinde ayrı bir ilaç almayı düşünüyorum bitkisel.herneyse sen kaç yıllık evliisn canım ben bir buçuk yıl olcak nerdeyse en çok da hep aynı şeylere kavga etmemize küserek geçirdiğimiz günlere acıyorum yoksa onun dışında can ciğeriz:KK52::KK52:kısacası eşimin huyuna gidersem dünyanın en mutlu insanıyım beni hiç üzmez şunu nie şuraya koydun demez emir vermez bazı güzel huylarıda vardır takdir ettiğim .ona göre kavgalar anlamsız gereksz bişy hçbişeyi dert etmez çünkü.zaten bu umursamaz halleri en çok deli eden beni.kavga sebebi bu yani.sadece eleştirdiğim zaman çok kırıcı oluyor ki kırmadan eleştirsemde o en ufak imaya bile tahammülü yok. sanki beni tanımıyor 180 derece değişiyor adeta başka soğuk hissiz biri oluyor.işte o halini hiç sevmiyorum soğuyorum evde bir yabancı erkek var sanıyorum.:KK50::KK53:birde geçen dedimki bir günde kahvatıyı sen hazırlasan hafta sonu yani bana jest yapsan dedim.eşim erken kalkar hafta sonu bile ben haliyle uyksuzluk sorunu yaşadığım için 11 i bulur kalkmam napayım dörtte uyuyunca düzen müzen kalmıyor zaten erken yatmayı çok denedim uyuyamıom bu hastalıktan beri:KK50:30:neyse hep benden bekliyor yani ben ona böle hissettğimi ve çok kırıldığımı kendimi hizmetçi gibi hissetiğimi hayatın müşterek olduğunu bazı şeylerde yardım beklediğimi falan söledim .bazen kadınların böle şeylere ihtiyacı oluyor bilrsin süprizlere falan:KK34:bana aslında öle olmadığını,bensiz kahvaltı yaparsa falan saygısızlık olcağını, yardım olayında ise işime karışmak gibi olacağından müdahele etmek istemediğini,kadınların böle şeylern hoşlanmadığını o yüzden yapmadığı söledi.yani bana ihtiyacı yokmuş her işini kendi yapabilirmiş sen kendini öle hissetmene gerek yok falan filan işte bende şimdi acaba gerçekten ölemi, gerçekten böle incemi düşünüyor yoksa ben ona haksızlıkmı ediyorum die düşünmeye başladım yani kafam karıştı.nankör davranmak istemem tabi ama nası davrancağımı şaşırdım üf çok konuştum gene kusra bakma:KK17::KK17:

Denizciğim ben 11 yıllık evliyim baya uzun bir süredir ama halen eşimi istediğim kıvama getiremedim tabi bazı konularda oda beni diyeyim
bence insanın canı çıkar ama huyu çıkmaz ama belki uyarılarla alışkanlıklarını tavırlarını değiştirebilir mesala atıyorum kirli eşyalarını odada bir köşeye değilde gidip sepete atabilir gibi
canım insanları değiştiremezsin , sen onunla evlenirken o nasıldı yine böylemiydi o zaman değişmesini beklemen senin için hata olabilir ,gerçi erkek pskolojisi diye bir kitap okumuştum ve oradan okuduğum kadarıyla erkekler bir kadını elde edene kadar kendileride farkında olmadan numara yapıyorlarmış kadına deli gibi aşığım senin için yaşıyorum diyecek kadar ilgili oluyorlarmış evlendikten sonra elde etmenin verdiği rahatlıklar gerçek kişiliklerini ortaya çıkarıyorlarmış işte bu sebepten ötürüde evlilikleride sorun olmasının en önemli suçlusuda beylermiş bunu yazanda erkek pskologdu
neyse her erkekte öyle olacak diyemeyiz kaideler istisnaları bozmaz
eşinde senin bu karakterinden şikayetçiyse oda hatalı çünkü sen evlilikten öncede böyleydi
bu sebeple bence birbirinizi değiştirmeya çalışmayın karşınızdakini böyle kabul edip elinizdekileri kendiniz için nasıl daha yaşanır iyi halen getirirsiniz onu düşünün
ben bile bunu birazda olsa başarmaya çalıştıktan sonra sende başarırsın
canım senin kendinde anlattığın ani tepkilerini gelgit sinir mutluluklarını bende yaşıyorum pskiyatra gittim ama ilaç kullanmadım bilemyorum belki ben hatalıyım çinkü kullanılması gerektiğini söyleyen çokta hasta arkadaşda var sen ne yapıyorsun ilaçlarını alıyormusun
canım bende bazen eşimden annemden ters tepki alınca eleştirilince kendi özüme dönüyorum düşünüyorum diyorumki acaba bendede hata varmıdır çünkü insanın aynası bazen çevresindeki onunla yaşayan kişilerdir bunu düşününce bazen hatalarımıda anlıyorum
belki bazen sende eşine sana öyle davranmasına sebep verecek tepkiler veriyor olabilirsin
ben bazen onlarını yerine kendimi koyuyorum ben onların yerinde olsam ne yapardım diyorum vallahi belki daha çok tepki verebilirimde diyorum
en iyisi eşini böyle kabul etmeye onun kişiliğini nasıl senin için iyi yapabileceğine odaklan yok yinede mutsuzsan böyle sürdüremicem diyorsan ona göre zamanını kaçırmadan önemli kararlar al sonuçta bu hayat senin ve hayata bir kere geliyoruz önündede seni engelleyecek mutsuz edecek durumlar varsa ona göre hareket et çünkü sonrasında keşkelerle yaşamak daha zor

kaza süsü ver derken korunmayı bırak bi sonraki ay çift çizgiyi görünce aaaaa gebeyim de :KK1: eşim bana kumpas kurmuştu da ordan biliyorum :KK47:

ha ha ha:KK1::KK9::KK9::KK9:hay allah iyliliği versin hiç güleceğim yoktu:KK9::KK9:kaza süsü mü ?saol canım valla içime su serptin ikiz demek yavruların ne güzel herkese nasip olmaz:KK34:valla canım canını da sıkmak istemiyorum çocuk çocuk die vakti zamanı gelince olur elbet zaten bu sene son senemiz gibi yani bu seneyide geçirelim sonrasında ağzını açamaz zaten parasal sıkıntılar var ona göre bana sorarsan yok ama dediğim gibi bahane işte..sonuçta fakiride zenginide çocuk sahibi olabiliyor ama bizmki iyi koşullarda yetişsin falan fistan işte daha şimdiden 10 yıl sonrasını düşünüyo okadar detaycı yani gelde çıldırma neyse dedklerine katılıyorum eminim annelik muhteşem birşeydir ben şimdiden o duyguyu hissedebiliyorum zaten hayal edince çocuğum olsa nasıl davranırım die eminim üstne titrerim:)ikizler heleki bakmak daha meşakkatlidir ama severek yapar insan sorumluluk gibi görmez ama yorulur tabi o ayrı:KK1:allah sana da hem şifa hem sabır versin.ne güzel eşin anlamış evlat kıymetini bizimkinden pek ümidim yok doğsada pek ilgilenmez sanırım malasef gerçek bu malum kendileri sorumluluk devretmeye bayılır.neyse senin yaşında 20lerde sanırımbenim gibi?:KK34:

evet yaşım 27 :)

klasik olcak ama erkekler evlenene kada gerçek yüzünü gstermezler.laylaylom geçer evlendikten sonra önce ses tonu sonra da kelimeler sertleşir.erkekler böyle.sanırım sende benim gibi kalp kırmak istemiyorsun fazla iyisin bu yüzden de çevrende pek kimse kalmıyor ama bizde ezseydik burnumuz kaf dağında olsaydı çevremizden insan eksik olmazdı.

ben doğumdan sonra özüme döndüm desem yeridir.herkese değerinden fazla değer verdim ama sağlığım elden gidince kimsenin benden daha değerli olmadığını anladım.şimdi burnumdan kıl aldırmıyorum.en iyisi deli olmak denizim.çevremden ve yakınımdan (eşimin ailesi dahil )kimse ile muhattap olmuyorum.

sende eşinin hatalarını yüzüne vur ama eşin nasıl kafanın etini yiyorsa sende o şekilde yap.ezdikçe kıymetlenirsin.ezildikçe hiçbir değerin kalmaz.

kızlar nasılsınız?kaç gündür giremedim misafirlerim vardı birde bebeklerim çok hareketlendiler.

incimnaz sen adapazarında mısın?nasılsın?

denizim sen nasılsın?

neler yapıyorsunuz?bulunduğunuz memleketlerde havalar nasıl?

kıbrıs ta bugün hava parçalı bulutlu bi kapanıyor bir açılıyor :)

kızlar nasılsınız?kaç gündür giremedim misafirlerim vardı birde bebeklerim çok hareketlendiler.

incimnaz sen adapazarında mısın?nasılsın?

denizim sen nasılsın?

neler yapıyorsunuz?bulunduğunuz memleketlerde havalar nasıl?

kıbrıs ta bugün hava parçalı bulutlu bi kapanıyor bir açılıyor :)

canım iyiyim sen nasılsın bebişlerin nasıllar kaç aylık oldular
ben sakaryada oturmuyorum İstanbuldayım ben senin yerine cevaplayınca Denizde Adana çık aradan dedi ye bende onun aslı Adapazarı demek istemiştim :KK9:
İstanbulda bugün hava şiddetli yağmurlu dediler ama biraz önce yürüyüşe çıktım hava süperdi
canım bide erkeklerle ilgili anektotların süperdi evlenince değişiyorlar asıllarına dönüyorlar ne yapalım ya bu deveyi güdeceğiz ya bu diyardan gideceğiz

canım iyiyim sen nasılsın bebişlerin nasıllar kaç aylık oldular
ben sakaryada oturmuyorum İstanbuldayım ben senin yerine cevaplayınca Denizde Adana çık aradan dedi ye bende onun aslı Adapazarı demek istemiştim :KK9:
İstanbulda bugün hava şiddetli yağmurlu dediler ama biraz önce yürüyüşe çıktım hava süperdi
canım bide erkeklerle ilgili anektotların süperdi evlenince değişiyorlar asıllarına dönüyorlar ne yapalım ya bu deveyi güdeceğiz ya bu diyardan gideceğiz

sorma incimnaz bu boynum beni çıldırtıcak.genç yaşta çektiğim hastalıklara bak rabbim beterinden korusun inşallah.bel boyun birde üstüne reflü.boyun ağrısından kol ağrısından duramıyorum.dinlenmeye de vaktim yok.iyi ki ikizlerim olmuş zoru atlattım sayılır diyorum ileride anne olmayı düşünüyorum fakat ağrılarım olduğunda da vazgeçiyorum.

bebeklerim 8 aylık oldular teyzesi oğlum kucağımda şimdi klavyelere basmaya çalışıyor pc masasına vuruyro kızım da uyuyor yere bıraksam hemen kızın saçına yapışıyor :KK53:

adapazarı deyince bende bir sene önce adapazarındaydım o yüzden acaba adapazarında mısın diye ama espriyi anlamadım:KK1: burada hava kapalı bir saat önce hortum çıktı.ortalığı dağıttı geçti gitti :KK52: şimdi kapalı hava.bende bebekleri gezdirecektim ama hava böyle olunca çıkamadım duş aldım bebeklerime.

benim eşim çok iyi şükür eşimi tanıdığımdan beri çizgisini hiç aşmadı tabi bende aradaki o saygıyı korudum hep.ama doğumdan sonra fazlaca yıprandık.o kadar yorgun olmama rağmen eşimi ihmal etmemeye çalışıyorum sağolsun o da karşılıksız bırakmıyor.yardımcı olmaya çalışıyor ama işyerinde yeterince yoruluyor birde halimi görüp acıyor yardım etmeye çalışıyor bende ona kıyamıyorum oda bana kıyamıyor :KK14:

genelde erkekler hep öyle oluyor filmlerde bile görüyoruz anektotlar çevremden izlenimlerden :KK1:

sorma incimnaz bu boynum beni çıldırtıcak.genç yaşta çektiğim hastalıklara bak rabbim beterinden korusun inşallah.bel boyun birde üstüne reflü.boyun ağrısından kol ağrısından duramıyorum.dinlenmeye de vaktim yok.iyi ki ikizlerim olmuş zoru atlattım sayılır diyorum ileride anne olmayı düşünüyorum fakat ağrılarım olduğunda da vazgeçiyorum.

bebeklerim 8 aylık oldular teyzesi oğlum kucağımda şimdi klavyelere basmaya çalışıyor pc masasına vuruyro kızım da uyuyor yere bıraksam hemen kızın saçına yapışıyor :KK53:

adapazarı deyince bende bir sene önce adapazarındaydım o yüzden acaba adapazarında mısın diye ama espriyi anlamadım:KK1: burada hava kapalı bir saat önce hortum çıktı.ortalığı dağıttı geçti gitti :KK52: şimdi kapalı hava.bende bebekleri gezdirecektim ama hava böyle olunca çıkamadım duş aldım bebeklerime.

benim eşim çok iyi şükür eşimi tanıdığımdan beri çizgisini hiç aşmadı tabi bende aradaki o saygıyı korudum hep.ama doğumdan sonra fazlaca yıprandık.o kadar yorgun olmama rağmen eşimi ihmal etmemeye çalışıyorum sağolsun o da karşılıksız bırakmıyor.yardımcı olmaya çalışıyor ama işyerinde yeterince yoruluyor birde halimi görüp acıyor yardım etmeye çalışıyor bende ona kıyamıyorum oda bana kıyamıyor :KK14:

genelde erkekler hep öyle oluyor filmlerde bile görüyoruz anektotlar çevremden izlenimlerden :KK1:

Canım maşALLAH bebeklerine ALLAH kolaylık versin ikiz bakmak çok zor benim abimin kuzenimin bide arkadaşımın ikizleri var baya zorlanıyorlar ama olsun ikisi bir arada büyür benim tek oğlum var oda 10 yaşını bitirdi bir dahada yapamadık şimdi 2. bebeği istiyorum ama bu hastalık tabi başka hastalıklarım engel oluyor hadi fiziksel hastalıkları aştımda panikatakla hamilelik korkutucu geliyor
sen tek bakıyorsun çok yorucudur eminim ama iyi yönüde onlarla uğraşırken panikatak krizlerinide unutuyorsundur
kol ve boyun ağrısı bendede var bence panikataktabu tarz ağrıları tetikliyor inşALLAH p.a.dan kı-urtulursak bunlardanda kurtuluruz
hortum olmuş orada olagan birşey sanırım geçmiş olsun inş birşey olmamıştır

Canım maşALLAH bebeklerine ALLAH kolaylık versin ikiz bakmak çok zor benim abimin kuzenimin bide arkadaşımın ikizleri var baya zorlanıyorlar ama olsun ikisi bir arada büyür benim tek oğlum var oda 10 yaşını bitirdi bir dahada yapamadık şimdi 2. bebeği istiyorum ama bu hastalık tabi başka hastalıklarım engel oluyor hadi fiziksel hastalıkları aştımda panikatakla hamilelik korkutucu geliyor
sen tek bakıyorsun çok yorucudur eminim ama iyi yönüde onlarla uğraşırken panikatak krizlerinide unutuyorsundur
kol ve boyun ağrısı bendede var bence panikataktabu tarz ağrıları tetikliyor inşALLAH p.a.dan kı-urtulursak bunlardanda kurtuluruz
hortum olmuş orada olagan birşey sanırım geçmiş olsun inş birşey olmamıştır

evet şükür zarar vermeden geçti ortalık dağıldı o kadar :) bence geç olmadan yap artık baksana bizim dönemden nil doğurdu doğuracak az kaldı tabi diğer rahatsızlıkların engel değilse.ben rabbim beni yine anneliğe layık görürse istiyorum ama reflüden korkuyorum :KK43: doğumdan sonra malesef stresten reflüm oldu ama arada iyiyim.

evet yorucu ama uykusuzluk beni mahvediyor birde bu aralar kiloma taktım.kilo almalıyım.en son 47.500 gördüm.bari gebelikten önceki kiloma (50)dönebilsem ona bile razıyım

galiba dediğin gibi p.a tetikliyor olabilir.ağrım ikiye katlanıyor olabilir panik ataktan.tadını aldı ya bünye artık nasıl unutur panik atağı bilmem ama 6 ay önce geçirdim ağır bir şekilde bi daha da geçirmedim inşallah bir daha da geçirmem.arada yoklar gibi oluyor ama hemen dağıtıyorum aklımı işlerle meşgul olmaya çalışıyorum.

bazen düşünüyorum boyun fıtığı yüzündenmi oldu bu panik atak.çünkü boyun fıtığı olanlar hep panik ataklı.

denizim i bugün göremedim.nerelerde acaba ?

Son düzenleme:
Denizciğim ben 11 yıllık evliyim baya uzun bir süredir ama halen eşimi istediğim kıvama getiremedim tabi bazı konularda oda beni diyeyim
bence insanın canı çıkar ama huyu çıkmaz ama belki uyarılarla alışkanlıklarını tavırlarını değiştirebilir mesala atıyorum kirli eşyalarını odada bir köşeye değilde gidip sepete atabilir gibi
canım insanları değiştiremezsin , sen onunla evlenirken o nasıldı yine böylemiydi o zaman değişmesini beklemen senin için hata olabilir ,gerçi erkek pskolojisi diye bir kitap okumuştum ve oradan okuduğum kadarıyla erkekler bir kadını elde edene kadar kendileride farkında olmadan numara yapıyorlarmış kadına deli gibi aşığım senin için yaşıyorum diyecek kadar ilgili oluyorlarmış evlendikten sonra elde etmenin verdiği rahatlıklar gerçek kişiliklerini ortaya çıkarıyorlarmış işte bu sebepten ötürüde evlilikleride sorun olmasının en önemli suçlusuda beylermiş bunu yazanda erkek pskologdu
neyse her erkekte öyle olacak diyemeyiz kaideler istisnaları bozmaz
eşinde senin bu karakterinden şikayetçiyse oda hatalı çünkü sen evlilikten öncede böyleydi
bu sebeple bence birbirinizi değiştirmeya çalışmayın karşınızdakini böyle kabul edip elinizdekileri kendiniz için nasıl daha yaşanır iyi halen getirirsiniz onu düşünün
ben bile bunu birazda olsa başarmaya çalıştıktan sonra sende başarırsın
canım senin kendinde anlattığın ani tepkilerini gelgit sinir mutluluklarını bende yaşıyorum pskiyatra gittim ama ilaç kullanmadım bilemyorum belki ben hatalıyım çinkü kullanılması gerektiğini söyleyen çokta hasta arkadaşda var sen ne yapıyorsun ilaçlarını alıyormusun
canım bende bazen eşimden annemden ters tepki alınca eleştirilince kendi özüme dönüyorum düşünüyorum diyorumki acaba bendede hata varmıdır çünkü insanın aynası bazen çevresindeki onunla yaşayan kişilerdir bunu düşününce bazen hatalarımıda anlıyorum
belki bazen sende eşine sana öyle davranmasına sebep verecek tepkiler veriyor olabilirsin
ben bazen onlarını yerine kendimi koyuyorum ben onların yerinde olsam ne yapardım diyorum vallahi belki daha çok tepki verebilirimde diyorum
en iyisi eşini böyle kabul etmeye onun kişiliğini nasıl senin için iyi yapabileceğine odaklan yok yinede mutsuzsan böyle sürdüremicem diyorsan ona göre zamanını kaçırmadan önemli kararlar al sonuçta bu hayat senin ve hayata bir kere geliyoruz önündede seni engelleyecek mutsuz edecek durumlar varsa ona göre hareket et çünkü sonrasında keşkelerle yaşamak daha zor

okuduğun kitabı adı "aşk ve evlilik miydi" canım:):34 yazarı özcan göknar çok mükemmel bir kitap.. herneyse haklısın aynen senin gibi düşünüyorum erkek psikolojisini anlatan kitaplar okuyorum bende şu sıralar belki ozamna bazı hatalarını yada bana hata gibi görünen şeyleri görmezden gelebilirim.eşime haksızlık etmek istemem çok iyi niyetli,insanların arkasından konuşmaya kalksam beni uyaran,ince düşünen biridir yani sakin ve normal haliyle kişiliği bu.çok artı taraflarıda var ama ona sinirlendiğimde bu artıların hepsini götürüyor sanki soğuyorum birden bire ve kolay ısınamıyorum yaptığı güzel şeyleri aklıma getiriyorum.zaten küslüğü uzatmayıda sevmez özür dilemez ama sen bana sölediğin için ben söledim der yani asla kavgayı başlatan taraf o olmaz.:KK19::26:yani hep ben başlatırım ama dediğim gibi ben biraz detaycıyım sanırım.bazen aşırı tepki verdiğimi kabul ediyorum zaten ozamanlar ben bile tanıyamıyorum kendimi bu hastalık bizi kıskacına aldıkça acısını onlardan çıkarıyoz sanırım.neyse güzel habere gelince barıştık:KK76::KK76::21::21::KK19::KK19:zaten ben çok sıcakkanlı ve bi saniye öpmesem duramayan bir tipim o yüzden resmen özlüyorum böle durumlarda onu bana böle böle dedin kalbim incindi dediğimde sen kafana takma söledilerimi kavga anında insanlar saçmasapan konuşur kırıcı olurlar o yüzden ciddiye alma sölediklerimi dedi bu beni biraz olsun rahatlattı :KK76:haklısın huylu huyundan vazgeçmez böle kabul etmeli eksiklerimizi hatalarımızı birbiirmizde gördüğümüz ve sevmediğimiz şeyleri söledik ikimizde rahatladık herşeyi bana bırakma konusunda iş paylaşımı yaptık o teklif etti daha doğrusu şunları sen yap bunları ben yapayım dedi.aslnda bakıyorumda özünde anlayışlı uyumlu biri eşim ama tabi bazen sağı solu belli olmuyor ama biliyorumki benle ilgisi yok iş,güç yada yorgunluk nedeniyle aksi oluyor fazla kafaya takmamaya karar verdim zamanla da alışırım zaten bu duruma hep aynı şeylerden kavga yaratmak bi işe yaramadığı gbi onun bana nefretini yada düşmanlığını körüklemekten başka işe yaramıyor ve allah korusun sevmekten vazgeçerse diede korkmuyo değilim.o nedenle oluruna bıraktım artık çok fazla vakit geçirmekten oldu bunlar gece gündüz birbiirmizin hareketlerini gözlemyecek kadar yalnız kalıyoruz ve ister istemez hatalar göze batıyor sanırım özleyecek zaman bırakmalı..dipdibe daima asla!:KK9::KK9:
Gelelim ilaç konusuna şekerim, şiddetle tavsiye ederim sana. henüz ne kadarlık hastasın bilmiyorum ama kendi kendine halletmeye çalışmak cahillik lütfen kızma bana seni düşnüdüğüm için sölüyorum herkesin sölediği "herşey beyinde biter "safsatasına inanarak tedavini geciktirme.bunları söleyen boş konuşuyor hariçten gazel yani.yaşayan bilir yada ağır yaşayan. o yüzden lütfen eğer çok ağırsan ilaçla daha iyi olmak daha iyi hissetmek iyiye doğru gitmek varken kendini bu hastalığa makum etme kendim yenerim deme.sonuçta psikolojik de olsa bu bir beyin hastalığı...ve tüm vücudu etkiliyor.önce hormonları düzenlemek gerek beyindeki bunu da ancak ilaç başarabilir ama uzun süreli tedavi ile(en az 1 yıl)tedaviye geç kalmak, hastalığın geç teşhisi yada geç müdahelesi hastalığın gidişatını şiddetlendirir.o yüzden bir an evvel yardım al.ilaç gereksizse ona doktor karar verir zaten ben bişey diyemem.ben 1 buçuk yıl ilaç kullandım ama hastalığımın p.atak olduğunu belirtileri yaşadıktan tam 4 yıl sonra öğrendim.kulağa ne kadar korkunç geliyor dimi?tam dört yıl sağda solda tam teşekkülllü hastanelerde olmak üzere tüm polikniliklere kendimi ezberlettim.bir tomar tahlil elimde umtusuzca gezdim.rabbim tekrar yaşatmasın.hatırlamak bile midemi bulandıyor.neyse gez gez ta ki tesadüfen bir doktorun bana durumumun psikolojik olduğunu söleyip bu rada doktor dahiliyeci(anksiyete teşhisi koydu çünkü doktorun yanında ağlamıştım çaresizlikten doktor doktor gezdiğimi ama hiçbişey çıkmadığını anlatırken)iyikide ağlamışım beni psikiyatra yönlendirene kadar..hayatımın en güel günüydü 4 yıl sonunda çünkü hastalığımın adı belli olmuştu teşhis:pANİKATAK..inan banahastalığ ımın adının konulduğunda bile dünyaya yeniden gelmiştim.artık illet belliyfi.tedavide belliydi ilaç verdi kullandım 6 ay ama fayda etmedi tekrar ümitsiliğe düştüm ama eskisi gibi olmadım asla çünkü artık adı belli idi doktor araştırmaya başladım bi kaç ilaç daha denedim fayda göremedim yada çok az yan etkileride fazlaydı.en son başka bir doktora gittim.yanetkileri az ,fakat etkili hafif dozda bir ilaç yazmasını istedim çünkü yan etki fazla ...ama sen korkma hiç.. aradan aylar geçince o yan etkiler dezavantajdan avantaja dönüşüyor senin galibiyetinde yanında cabası..iyileşmenin etklerini hissediyorsun yan etkiler çoook azalıyor iyileşme süreci giderek artıyor..ben 8 ayın sonunda eskiye yakın ruh halime kavuşmuştum.belirtiler azalmıştı kısacası ilaç iyi gelmişti.ama dediğim gibi her ilaç herkese iyi gelmez denemekten korkma.doktor sana en uygun ilacı verecektir.yok olmadıysailacını değiştirr ama en az 3 ay kullancaksın iyi gelmezse değiştirir.sakın kendi kendine bırakma o sana sölücek zaten kullanımını..sabırlı ol..ben ilaçlarımı bıraktım ama ara ara berbat oluyorum yine ama eskisinden iyiyim şükür..şmdilik bitkisel tedavilerle çözüm buluyorum sorunuma atak gelince nesef egzersizi süper iyi geliyo kesiyo atağı tavsiye ederim.birde rahatlatıcı bitki çayları içiyorum çok rahatlatıyor uyku getiriyor sakinleştiryo.onu da dene ama papatya özellikle,birde melisa:KK34:ama senin p.atak ne şiddette bilemiyorum yani onunda türleri var netten araştır sana uygun olanı bul işte..mesela bende çarpıntı,yanma,ateş basması,uykusuzluk,moral bozukluğu, bulantı vss vardı.sende ne var bilmiyorum?umarım yardımcı olmuşumdur benden bu kadar sağlıkla kal..:KK16::KK16::KK16:

Denizciğim eşinle aranızı düzeltmenize sevindim evliliklerde ilişkilerde insanın birazda kendini karşı tarafın yerine koyması gerekebiliyor belkide sende onun yerinde olsan o anki sinirle fevri konuşabilirsin
benzer yönlerimizde varmış bende senin gibi çok sıcak kanlıyım karşımdaki kişiyi (eşimi) hep öpmek sarılmak isterim belkide sevgimi böyle gösteririm bu sebeple pek küs duramam hemen iki tatlı lafa affederim
ialçlara gelince sadece 4 gün içtim çok kötü oldum bide eşim istemedi bıraktım aslında içmem gerek ama çok kilo aldırıyormuş zaten hafif kiloluyum vermeye çalışıyorum daha çok kilo almakta istemiyorum bakalım şimdilik idare ediyorum ama böylede çok zor
birde ilaçları bırakınca tekrar gerileyen insanları duydum bağımlı olmakta istemiyorum

Denizciğim eşinle aranızı düzeltmenize sevindim evliliklerde ilişkilerde insanın birazda kendini karşı tarafın yerine koyması gerekebiliyor belkide sende onun yerinde olsan o anki sinirle fevri konuşabilirsin
benzer yönlerimizde varmış bende senin gibi çok sıcak kanlıyım karşımdaki kişiyi (eşimi) hep öpmek sarılmak isterim belkide sevgimi böyle gösteririm bu sebeple pek küs duramam hemen iki tatlı lafa affederim
ialçlara gelince sadece 4 gün içtim çok kötü oldum bide eşim istemedi bıraktım aslında içmem gerek ama çok kilo aldırıyormuş zaten hafif kiloluyum vermeye çalışıyorum daha çok kilo almakta istemiyorum bakalım şimdilik idare ediyorum ama böylede çok zor
birde ilaçları bırakınca tekrar gerileyen insanları duydum bağımlı olmakta istemiyorum

evet canım katılıyorum ama aynı fedakarlığı karşı tarafında yapması gerekiyo.o da empati yapmalı yani.ama malesef bu onlarda yok yada yapmak işlerine gelmiyor olayı dü tatlıya bağlamak yine kadınlara düşüyor.her neyse ilaç konusuna gelince sana tavsiyem korkma söylenenlere aldırma yani ben çok faydasını gördüm uzun tedaviyle ama..ilaçlar ilk zamanlar ilk iki hafta yan etki yapar ve en yüksek şiddettedir.hatta abzen atakları artırabilir bile. ben şahsen yaşadım.ama bu olumsuz etkiler yavaş yavaş geçiyor dediğim gibi iyileşme sürecine giriliyor.sabırla devam edersen düzenli kullanırsan.ha bu arada sana bi ilaç iyi gelmedi die hemen bırakma en az 2 ay denemelisin.olmadı ilaç değişecek dedimya.yani sana uygun bünyene en uygun ilacı deneye deneye bulcaksın ama öle zırppırt ilaç değiştirererk değil tabi..zamanla..kilo bende aldım ama yinede bırakmadım çünkü sağlığım daha önemliydi ve iyiiye gitmişken ama moralimde bozulmuyor değildi.ama nasılsa veririm dedim verdimde..ben çok araştrdım sadece ilaçlara bağımlı kalmadım.bu arada ilaçlar bağımlılık yapmaz kimden duyduysan yanlış.bağımlılık yapanlar genellikle uyku ilaçlarıdır ve bazıları uzun süreli kullanımda zararlıdır bağımlılık yapar.ama antidepresanlarda aynı şey sözkonusu değil.herneyse seni zorlamak istemem iyi ol isterim o yüzden ısrarcı davranıyorum.sağlığına gereken özeni göster sallama sakın..kendin eziyet etme doktor ne teşhia koydu ne ilaç verdi bilmiyorum ama kendi kendine iş yapma derim.zire küçümsencek heleki bizim kendi kendimize halletceğimiz bi hastalık değil.neyse yinede karar senin.ama ihmal etme.kötü olursan git yine doktora o seni yönlendirecektir..bu arada b sorunum daha var hemde ciddi 20 lik diş başıma bela oldu şu an zonkluyorken sana yazıyorum iltihap abse olmuş yani.sabaha kadar uyutmuyor kabir azabı bildiğin ne meret bişiymiş.aralıksız ağrırmı yaw bi diş:26::KK43::KK43:neyse doktora gitcem randevu aldım.

evet şükür zarar vermeden geçti ortalık dağıldı o kadar :) bence geç olmadan yap artık baksana bizim dönemden nil doğurdu doğuracak az kaldı tabi diğer rahatsızlıkların engel değilse.ben rabbim beni yine anneliğe layık görürse istiyorum ama reflüden korkuyorum :KK43: doğumdan sonra malesef stresten reflüm oldu ama arada iyiyim.

evet yorucu ama uykusuzluk beni mahvediyor birde bu aralar kiloma taktım.kilo almalıyım.en son 47.500 gördüm.bari gebelikten önceki kiloma (50)dönebilsem ona bile razıyım

galiba dediğin gibi p.a tetikliyor olabilir.ağrım ikiye katlanıyor olabilir panik ataktan.tadını aldı ya bünye artık nasıl unutur panik atağı bilmem ama 6 ay önce geçirdim ağır bir şekilde bi daha da geçirmedim inşallah bir daha da geçirmem.arada yoklar gibi oluyor ama hemen dağıtıyorum aklımı işlerle meşgul olmaya çalışıyorum.

bazen düşünüyorum boyun fıtığı yüzündenmi oldu bu panik atak.çünkü boyun fıtığı olanlar hep panik ataklı.

denizim i bugün göremedim.nerelerde acaba ?
burdayım melitta canım:KK3: asıl sen yoksun kaç gündür:KK34:

X