Bebeğinin ense kalınlığı yüksek çıkıpta bebeği sağlıkla doğanlar varmı? Lütfen yardım

beklemek

Aşklarım İrem ve Eymen
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
858
5
Merhaba benim bebeğimin ense kalınlığı ölçümü 4,8 çıktı ve dr.um ikili teste gerek duymadan beni prenantaloğa gönderdi. Oda CVS denilen bebeğin eşinden parça alınıp genetik laboratuarında incelemeye yönlendirdi bizi. İlk sonuçlarımız ki bu bebeğin %98 iyi olup olmadığını ortaya koyuyormuş güzel çıktı ama asıl sonuçlar 15 gün sonra çıkacak dediler bu zamanı geçirmek çok zor. Bu tip olay yaşayanlar varsa ne olur bana bilgi verin çok mutsuzummmmmmm

Allah Yardimcin Olsun Inşallah Hayirlissi Ile Sağlikli Olarak Bebğin Kucaina Alirisn.
Allah Yardim Etisn.üzüntülü Olmamaya çaliş Lütfen

çok teşekkür ederim sizlere allahım kimsenin başına vermesin inşallah belki herşey güzel çıkacak ama beni çok etkiledi insan elinde olmadan çok fazla üzülüyor umarım sağlıklarıyla gelir dünyaya bebişlerimiz

canım benim inşallah bi sorun yoktur.sağlıklı bi şekilde bebeğini kucağına alırsın.inşallah sorun olmaz

Evet Canim Benim Dayimin Kizinda Aynen Böyle Bir Problem Oldu Fakat şuan çok Sağlikli Bir Bebek Içini Ferah Tut Hiç Birşey Olmaz

Seni çok iyi anlıyorum bende kaç gündür ağlıyorum.Bebeğimiz ense kalınlığı ve diğer ölçümleri çok iyi çıktı.Burun gelişimi felanda çok güzeldi.

Ama ikili testte 1/254 risk çıkınca bende kendimi toparlamakta zorlandım.Doktor amniyosentez önermiş.Bence bebek iyi de diye eklemiş.Ama amniyosentezi de önermek zorundayım diye belirtmiş.

Bende 3lü testimi iki farklı yerde yaptırmaya karr verdim.

Canım inşallah bebeğin çok çok sağlıklıdır dualarım seninle olacak.benimde ihtiyacım var dualara.

kızlar inşallah bir sorun çıkmaz bebişlerinizi sağlıcakla kucağınıza alırsınız.. bende kendime dua ederken hamiş olan arkadaşlarıma da dua ediyorum onlarda bebişlerini sağlıcakla kucaklarına alsınlar diye çocuk isteyenlere sağlıklı evlatlar diliyorum..
imşallah hepimiz hamişliğimizi sorunsuz geçirir sağlıcakla kucağımıza alırız.. kendinize iyi bakın hep olumlu düşünün ve kötü şeyleri aklınıza getirmemeye çalışın..

Seni çok iyi anlıyorum bende kaç gündür ağlıyorum.Bebeğimiz ense kalınlığı ve diğer ölçümleri çok iyi çıktı.Burun gelişimi felanda çok güzeldi.

Ama ikili testte 1/254 risk çıkınca bende kendimi toparlamakta zorlandım.Doktor amniyosentez önermiş.Bence bebek iyi de diye eklemiş.Ama amniyosentezi de önermek zorundayım diye belirtmiş.

Canım inşallah bebeğin çok çok sağlıklıdır dualarım seninle olacak.benimde ihtiyacım var dualara.
canım sanada çok geçmiş olsun sanırım bizi bizden iyi anlayan olamaz. Allahım kimseye yaşatmasın asla aklıma gelmeyecek bir durumdu bu hani bu testleri yaptırıyoruz ama insan rutin diye düşünüyor birden böyle bir gerçekle başbaşa kalınca inanılmaz bir şok yaşadım. CVS denilen testi yaptırdım ben sende içinde şüphe kalacaksa bence amniyosentezi yaptır istersen düşük ihtimali var evet ben bir haftadır raporluyum ve yatıyorum ama allahıma şükürler olsun kanama falan olmadım. Yinede aklım hep onda. Benim bebeğimin ensesi kalın olduğu için teste hiç gerek duymadı dr.um direk cvs olayına girdik çünkü test yaptırsam risk yüksek çıkacakmış enseden dolayı ama diğer herşeyi tam dedi burun kemiği falan var ayakları normal yani ne bileyim diğer bütün bulgular normal dr.um birşey çıkacağını sanmıyorum dedi ama yinede en kötüsünü düşünmek zorundayız diyerek beni prof.a yolladı zaten prenatalog bu konuda uzman oluyorlarmış onlar. genetik testimizin sonucunu bekliyorum sanada banada ve nerede bizim gibi birileri varsa allahım yardımcımız olsun ve umarım hepimizin bebekleri topaç gibi sağlıklarıyla hayırlarıyla huzurlarıyla gelirler ve allahım bizede onları büyütmek nasip etsin inşallah

Evet Canim Benim Dayimin Kizinda Aynen Böyle Bir Problem Oldu Fakat şuan çok Sağlikli Bir Bebek Içini Ferah Tut Hiç Birşey Olmaz

canım peki oda test yaptırdımı yani amniyosentez veya bu tip başka bir test çünkü bu testlerin sonuçları kesin diyorlar

Dua ettim bugün bebeklerimiz için canım.CVS denilen detaylı ultrason oluyor değil mi?
Amniyosentez yaptırmadın sen sanırım?
Geçmiş olsun canım,inşallah sapa sağlamdır bebeğin.Dediğin gibi rutin bişey gibi yaptırırken böyle bir gerçekle karşılaşmak çok zor oluyor.Allah hepimize ayrdım etsin.

Dua ettim bugün bebeklerimiz için canım.CVS denilen detaylı ultrason oluyor değil mi?
Amniyosentez yaptırmadın sen sanırım?
Geçmiş olsun canım,inşallah sapa sağlamdır bebeğin.Dediğin gibi rutin bişey gibi yaptırırken böyle bir gerçekle karşılaşmak çok zor oluyor.Allah hepimize ayrdım etsin.

canım benim yaptırdığım bebeğin plasentasından parça alınması işlemi amniyosentez için bir ay beklememiz lazımdı ama eğer gebeliği sonlandırmak gibi bir durum oluşursaki ki allahım korusun hepimizinkini çok geç olmuş olacak onun hareketlerini duymuş olacağım o zaman çok daha fazla üzüntü vereceği için ilk işlem düşük ihtimali 100/1,5 ama daha erken yapıldığı için biz tercih ettik göbekten iğne ile eşten parça alınıyor ve inceleniyor işte bakalım hayırlısı allahtan inşallah temiz gelecek o zaman tam rahat edecek içimiz

kızım kurcalamış kızlar bozuk bir mesaj gelmiş o yüzden düzelteyim dedim.

Son düzenleme:
Bu konunun altında bu konunun sonucununda olması gerekir diye düşündüm. Ben sonucumu aldım ve herhangi bir sorunumuz yokmuş yani normal bir gebelikmiş. artık 22-24 haftalarda doppler ile organ gelişimi incelenecek ondan sonra sen sağ ben selamet umarım o aşamada da herhangi bir sorun çıkmaz.

canım peki oda test yaptırdımı yani amniyosentez veya bu tip başka bir test çünkü bu testlerin sonuçları kesin diyorlar

evet bir kaç test daha yapmış doktor ama sonradan çok büyütülcek bişey yok demiş bazen olabiliyormuş bebeklerde o da hatta dalga geçti eşimin ensesi çok kalındı ona benzicek herhalde dedi a.s

Bu konunun altında bu konunun sonucununda olması gerekir diye düşündüm. Ben sonucumu aldım ve herhangi bir sorunumuz yokmuş yani normal bir gebelikmiş. artık 22-24 haftalarda doppler ile organ gelişimi incelenecek ondan sonra sen sağ ben selamet umarım o aşamada da herhangi bir sorun çıkmaz.
Tabiki sonucun olması çok iyi oldu.

Çok sevindim canım iyi çıkmasına bebeğinin.Bende Konyadaki doktorumu aradım durumu anlattım.22 hafta gel dedi.Demek doppler o zamn yapılıyor.Bende neden 22. hafta diye baya bi düşündüm .O an sormak da aklıma gelmemişti.
Belki daha öncesinde de Ankara ya giderim ayrıntılı ultrasonda baktırırım.İnşallah benimkide iyi çıkar.Dua et canım benim için.

evet bir kaç test daha yapmış doktor ama sonradan çok büyütülcek bişey yok demiş bazen olabiliyormuş bebeklerde o da hatta dalga geçti eşimin ensesi çok kalındı ona benzicek herhalde dedi a.s

desene aynı bizim durum benim eşiminde ensesi pek kalındır yavrumda babasına benzeyecek okadar:))):dance::teytey:

Tabiki sonucun olması çok iyi oldu.

Çok sevindim canım iyi çıkmasına bebeğinin.Bende Konyadaki doktorumu aradım durumu anlattım.22 hafta gel dedi.Demek doppler o zamn yapılıyor.Bende neden 22. hafta diye baya bi düşündüm .O an sormak da aklıma gelmemişti.
Belki daha öncesinde de Ankara ya giderim ayrıntılı ultrasonda baktırırım.İnşallah benimkide iyi çıkar.Dua et canım benim için.

Seninkide iyi çıkacak hiç merak etme arka arkaya doğuracağız çocuklarımızı bir gün sen bir gün ben bir diğer gün bir başka kasım annesi allahım hiç birimizi bu mutluluktan geri koymasın inşallah kimsenin kucağını boş bırakmasın benim bir kızım var hep onunla teselli oldum ama inan karnında dahi olsa tanımıyor dahi olsak onlarıda çok seviyoruz. Bebeğim için o kadar göz yaşı döktüm ki kendimde sonradan inanamadım demek allahım insanın karnına yavrusunu koyduğu anda sevgisinide veriyormuş allahım hiç birimizin yavrusuna ve tabiki onları büyütecek olan bizlere sevdiklerimize zeval vermesin. Senin bebeğin içinde dua ediyorum hiç merak etme oda bu sınavları geçecek ve sağlıklıyım anne diyecek

canım ya nasıl ve nerde yapılıyo bu test bende üçlü test yaptıracamda.bilgi verirmisiniz

canım bende üçlü test yaptırcam ama nasıl ve nerde yapılıyo bilgi verirmisin.

X